İçerik değiştir

- - - - -

Soralım öğrenelim

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 5 yanıt verildi

#1 Canan

Canan

diyalog değil,monolog..

• Üyeler
  • 5.591 Mesaj
  • İlgi Alanları:...

Gönderim zamanı 09.09.2007 - 21:05

Sevgili alinda. sağlıkçı kardeşim

Sana bi sorum olacak. sistral+novalgin iğnesi vuruluyorum 3 gündür ve acayip yakıyo bu iğneler. neden yakıyo? *vava normalde iğne beni hiç etkilemez. bu iğneler neden çok can yakıyo *zong neden yürüme zorluğu çekiyom iğne'den sonra *agla
2 metre bez
2 kürek kum
var mı ötesi?

#2 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 09.09.2007 - 23:06

sevgili canancım öm ni yeni gördüm özür dilerim öncelikle

şimdi söyle açıklayabilirim:öncelikle novalgine ve sistralin aynı anda yapılması uygun değildir.ilaçlar birbirleriyle çok kolay etkileşip birbirilerinin etkilerini yok edebilirler çünkü.novalgine özellikle kasa enjeksiyon kullanıldıgı durumlarda ilacın içerigi nedeniyle çok can yakar aynı şekilde sistralda kasda dagılırken acı verir. bu ilaçların farmokinetik özellikleri yagda ve suda çözünürlükleriyle ilgili bişidi de bu saatte hatırlayamadım.açıkcası bu iki ilacında farklı formları var novalgine yi agızdan alarak sistrali de haricen uygulayabilirsin.sanırım allerjik bir durumun var ya da dermatolojik bir sorunun o yüzden daha çabuk etkili olsun diye intramüsküler formları tercih etmiş olabilirler.tedavini baslayan arkadasla görüsüp ilaçların farklı formlarının baslanmasını ya da uygulamanın ilaçların birbirine karıstırılmadan yapılmasını sağlayabilirsin.haa bi de el agırlıgı hafifliğiyle alakası yoktur olayın ama yapan kişinin de tercübeli olup olmadıgını ögrensen iyi olur.
geçmiş olsun. öptüm kocaman
Gönderilen Resim
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....

#3 Canan

Canan

diyalog değil,monolog..

• Üyeler
  • 5.591 Mesaj

Gönderim zamanı 10.09.2007 - 09:03

Alinda'cım boğaz da enfeksiyon teşhisi konuldu, ayrıca ateşli grip vardı.muayene eden hekim 'büyük bir olasılıkla alerjik bi durum' dedi. bu yüzden sistiral uyguladı sanırım. novalginle sistiral pek uyuşmaz demişsin doğru olabilir ama bu karışım beni acayip rahatlattı ve tedavimi hızlandırdı. yani etkisi itibariyle memnun kaldım. bi de tabi ki
Clarinase-Tylol-Azeltin ilaçları verdi hekim bey,onlarında katkısı olmuştur sanırım.

İğneyi vuran kişiyle pek alakası olmadığı görüşüne sonuna kadar katılıyorum. çünkü daha önce birçok eli ağır hemşire tarafından ellendim :) ama hiç bir iğne bu derece canımı yakmamıştı.demekki bu sistiral ve novalgine dikkat etmek lazım :)

Bilgilerini paylaştığın için teşekkür ederim.çok faydalandım.sağol canım alinda'cım. ::
2 metre bez
2 kürek kum
var mı ötesi?

#4 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 10.09.2007 - 10:17

Canan geçmiş olsun acil şifalar diliyorum.

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...

#5 Canan

Canan

diyalog değil,monolog..

• Üyeler
  • 5.591 Mesaj

Gönderim zamanı 10.09.2007 - 10:44

Sağol Ysf :)
2 metre bez
2 kürek kum
var mı ötesi?

#6 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 10.09.2007 - 14:52

hemşire tarafından ellendim ::

allah karetmesin seni ne güldümm :D
elletme sende kendini
geçmiş olsun tekrardan

aslında hiç bir ilacın aynı anda bir baska ilaçla kullanılması gerekir ama 2 kere canını yamaktansa bir seferde olsun bitsin diye düşünmüşlerdir
Gönderilen Resim
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....