Jump to content

2007 Genel Seçimleri Resmi Olmayan Sonuçları

• Please log in to reply
98 replies to this topic

#61 aranel

aranel

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 657 posts
  • İlgi Alanları:ilgisiz..

Posted 24.07.2007 - 03:05

bundan 4 yıl sonrasını tahmin edebiliyor musunuz hiç..?
hadi tamam biraz daha uzatayım..; çok değil.. bu ve benzeri hukumet 10 sene daha gelsin irandan farksız olacağız *zong
en iyisi gidelim biz :P

iran gibi olmak için dua edersin valla öle bi durum varki şimdi..

sen özelleştirmelerle ülkenin bi takım yerlerini satıyorsun..
yabancı iş adamları çeşitli misyonerler ve turistler senin topraklarını satın alıyo..özellikle işe yarar kısınlarını..

yarın bigün gelipte deselerki lan senin bu topraklarda neyin var..bitek camin var hadi çık git benim olan yerden deseler n'olcak hiç bunu düşündünmü..belki sen ben yaşamayız ama çocuklarımız ne olacak..
Posted Image

#62 aranel

aranel

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 657 posts

Posted 24.07.2007 - 03:16

Abartmayın ya din sömürüsü yapan bir hükümet,şeriatı niye getirsin.. *zong

TV'deki yorumcuları da mı izlemiyorsunuz hiç??

şeriati kimse getiremezde..

tv yorumcusu demişken neyi farkettim..seçimden önceki süreçte akepe(okunuşu) şeklinde söyleyen televizyoncular..seçim sonçlerıyla birlikte ak parti(okunuşu) demeye başladılar..aslıda budur zaten..
tv kanallarından bu kalburüstü olanları tarafına çekebilirsen..ne güzel propaganda yapıyorsun biliyomusun..akpartide bunu başarmıştır..kaç kanal mhpden dpden ldpden ödpden bahsetti adam akıllı..bunu yapmakta kolay bişey değildir..önce tek başına iktidar olcan..bikere bunu ele geçirdinmi zaten bide chp gibi muhalefet olamayan birilerine muhalefetlik verilmişse kendi kötü icraatlarınında üstünü örtebilirsin..neyseuzayıp gidecek bu...........
Posted Image

#63 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11,433 posts

Posted 24.07.2007 - 07:58

Vallahi arkadaşım haklısın..Ama sanırım sen tek tv kanalına takılıp kalmışsın..Evet seçimden önce sadece iki parti konuşuluyodu evet..Ama şimdi tüm partiler hakkında yorumlar yapılabiliyor..Daha dün gece izledim mesela..DTP'den ,DP'ye kadar tüm partileri konuştular..
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#64 Canan

Canan

diyalog değil,monolog..

• Üyeler
  • 5,591 posts
  • İlgi Alanları:...

Posted 24.07.2007 - 08:57

Ak Parti'nin Demokratik Darbesi Kalıplaşmış görüşleri olan bazı İnsanlar'da miğde ağrısına sebep oldu nedense.
Halkın Takdirini dahi içine sindiremeyen Bu İnsanların Demokrat kimliklerinden şüphe duymak gerekmektedir.
Kendi Destekledikleri Partiler Oy alamayınca Türk Halkına Aptal yakıştırmasını dahi uygun görebiliyorlar bu insanlar.
HAYIR! Türk Milleti Aptal değildir.

Türk Milletine Aptal diyen İnsanlara soruyorum...
Siz Atatürkçümüsünüz?
Hayır olamazsınız. Atatürk ne demiştir:
'Türk Milleti Çalışkandır, Zekidir,Yüksek karakterlidir'

Benim gibi düşünmeyenler Aptaldır mantığı Aptallığın ve adiliğin ağababasıdır.
Ve Böyle konuşanlar Cevaplarını elbette alacaklardır.

2 metre bez
2 kürek kum
var mı ötesi?

#65 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11,433 posts

Posted 24.07.2007 - 09:29

Sıkı Atatürkçülerin bile,Aziz Nesin'in ''Türk insanının '80'i salaktır'' lafını doğrulamalakla,ne kadarda yalandan Atatürkçü oldukları tarafımca ispatlanmıştır..

Sevgilerimle,
GLa !
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#66 Canan

Canan

diyalog değil,monolog..

• Üyeler
  • 5,591 posts

Posted 24.07.2007 - 09:46

Kimseyle çatışmayız
Meclis dışından yapılan dayatmanın AK Parti'yi güçlendirdiğini söyleyen MHP lideri Bahçeli, yeni dönemde kavga ve gerilimden uzak bir siyaset izleyeceklerini söyledi.. Bahçeli siyasi partilere sağduyu çağrısında bulundu.

HAMDİ ATEŞ / ANKARA
Genel seçimler sonrasında TBMM'ye girmeyi başaran MHP, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde uzlaşmadan yana olacak. Genel Başkan Devlet Bahçeli, “yeni krizlerin önünü açmayacaklarını” belirtirken, MHP yönetimi cumhurbaşkanlığı seçiminde TBMM'ye gireceklerinin sinyallerini verdiler. Ağar'ın durumundan ders çıkaran MHP yönetimi, cumhurbaşkanı seçilememesi nedeniyle yeni bir seçimin yapılmasında seçmenin daha büyük destekle AK Parti'yi iktidara getireceği düşüncesinde.

AÐAR GİBİ OLURUZ
MHP'de AK Parti'nin aldığı oyların cumhurbaşkanlığı seçiminde yaşanan sürecin etkili olduğu görüşü ağırlıklı. MHP'den bir yönetici, cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP ile hareket eden ANAP, DP ve Ağar'ın durumuna dikkat çekerek, “Eğer biz Meclis'e girmez, cumhurbaşkanlığı seçimi gerçekleştirilmediği için se
çime gidilirse bu kez yüzde 60'la gelirler. Millet bizi de cezalandırır” dedi

BASKI İDDİASI

”Tek başına iktidar” hedefinin çok uzağında kalan Bahçeli, basını ve iktidarı suçladı. Önceki akşam “seçimlerin huzur, emniyet ve demokratik bir rekabet ortamında gerçekleştirildiği” görüşünü ortaya koyan Bahçeli, dün ise “haksız rekabet” iddiasında bulundu.

Kaynak:Yeni Şafak

Edited by İlayda, 24.07.2007 - 09:47.

2 metre bez
2 kürek kum
var mı ötesi?

#67 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16,791 posts

Posted 24.07.2007 - 10:04

Tekrar seçime gidilmesinin Akp nin oy oranını artıracağı düşüncesinde değilim.Hatta tam aksini düşünüyorum.Bu işi çocuk oyuuncağı hale çevirdiklerini, o kadar milletvekili ile diğer partilerle uzlaşamadıklarını düşüneceklerdir...

Bunu az çok Akp kurmayları da tahmin ettiğinden Cumhurbaşkanlığı için diğer partilerden isim bile isteyebilirler...
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Posted Image

#68 Canan

Canan

diyalog değil,monolog..

• Üyeler
  • 5,591 posts

Posted 24.07.2007 - 10:09

Bende buna katılmıyorum.
Erdoğan'ın Ölüsü Bile ipçi Devletten ve rodoscu Denizden daha çok oy alır. *zong

2 metre bez
2 kürek kum
var mı ötesi?

#69 Ziyaretçi_jakobe_*

Ziyaretçi_jakobe_*
  • Ziyaretçiler

Posted 24.07.2007 - 10:11

Cunta değil , Demokrasi istiyoruz demek .

Sizinde bildiğiniz gibi AKP , seçimlerden birinci parti olarak çıkmasına rağmen Cumhurbaşkanlığı seçimleri için gerekli olan 367 Milletvekili sayısına ulaşamadı . AKP , CHP ve MHP ile Cumhurbaşkanlığı konusunda uzlaşamazsa , mecburen DTP ' nin kapısını çalacak . AKP ' nin Cumhurbaşkanlığı için DTP ile olası uzlaşısı , Demokrasinin tezahürü mü olacak ?

Hala böyle ucuz polemiklerle AKP'yi karalama çalışması... Doğmamış çocuğa don biçmek...Yani şeyler bulamıyormusunuz siz..Hep aynı hatalar yapılıyro biraz da başka hatalar yapın...

Bu söylemleri Bay Baykal seçimlerden önce defalarca dile getirdi...Şimdi insan içine çıkamıyor.Artık geçin bu paranoyaları...

Not: Okuduğum habere göre MHP cumuhrbaşkanlığı seçimi ile ilgili gereksiz muhalefet yapmayacağız demiş..

#70 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3,241 posts
  • İlgi Alanları:Tenis , Body Building , Kick Boxing , Müzik dinlemek , Gaz'lamak .

Posted 24.07.2007 - 10:12

hadi ordan beee :fight1:
<!--aimg-->Posted Image<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->

#71 Canan

Canan

diyalog değil,monolog..

• Üyeler
  • 5,591 posts

Posted 24.07.2007 - 10:14

Çok güzel oldu bu seçim sonuçları ya ::
Halkımız işini biliyo. :fight1:

2 metre bez
2 kürek kum
var mı ötesi?

#72 y®sun

y®sun

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2,505 posts
  • İlgi Alanları:öküzün altında buzağı aramak :D

Posted 24.07.2007 - 11:40

Birde şöyle düşünelim;varsayalım ki ülkemizde başkanlık sistemi ve elimizde Sn.Erdoğan,Sn.Baykal ve Sn.Bahçeli şeklinde üç aday var sizce kazanan kim olur??
acizane fikrimce Sn.Erdoğan uzak ara kazanır.
sebep;siyaset bir sanattır ve her babayiğidin harcı değildir,bu millette zannedildiği kadar salak değildir,neyin ne olduğunu ve kimin ne yapabileceğini gayet iyi biliyor,bağırıp çağırmalar feryat figanlar ise yenilmişliğin vermiş olduğu ezikliktir.Bu da Türk milletinin karakteridir ki yenilgiyi hiçbiryerde hiçbir zaman hazmedemez.ister siyaset ister spor ister hayatın başka bir alanı.iyi yada kötü biz böyleyiz ve varolduğumuz sürece böyle olacağız.Ait olduğu millete salak diyenlerede atalarının bir sözünü hatırlatmak isterim,bir bakı versinler bakalım aslına küfredenleri ataları ne diye sıfatlandırmış.............
Posted Image

#73 aranel

aranel

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 657 posts

Posted 24.07.2007 - 11:45

Vallahi arkadaşım haklısın..Ama sanırım sen tek tv kanalına takılıp kalmışsın..Evet seçimden önce sadece iki parti konuşuluyodu evet..Ama şimdi tüm partiler hakkında yorumlar yapılabiliyor..Daha dün gece izledim mesela..DTP'den ,DP'ye kadar tüm partileri konuştular..

öyle oluyo zaten seçimden önce konuşulsa zararlarına olur..asker muhtura vermeden önce neler konuşuluyodu..bi düşün..sonra bi muhtura verildi..akp ezilen konumunda kahramanoldu..vs..vs..vs..

Edited by aranel, 24.07.2007 - 12:13.

Posted Image

#74 aranel

aranel

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 657 posts

Posted 24.07.2007 - 11:48

demek istediğim birileri nezaman ne isterlerse onu konuşturabiliyorlar..halkta saf gibi bitek o varmış sanıyo diğerlerini görmezden geliyo..yani aklına bile gelmiyo..böyle böyle götürüyorlar bu işi..
Posted Image

#75 aranel

aranel

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 657 posts

Posted 24.07.2007 - 12:00

tekrar seçime gitmek elbetteki akpnin oyunu artırır..

bu arada ilayda sende acayip konuşuyorsun..kusura bakmada biraz saçma geliyor konuşmların bana hatta bayaaa..

cumhurbaşkanlığı seçiminde bi sorun çıkmayacağını düşünüyorum..bahçelinin abdullah gülü onayladığı seçim meydanlarındada söylendi..buda mhpninde cumhurbaşkanı seçimine girmesi ve yeterli çoğunluğun sağlanması demek..
Posted Image

#76 ArGuS

ArGuS

๑۩۞۩๑Kime ne...

• Üyeler
  • 6,416 posts
  • İlgi Alanları:2d, 3d görsel tasarımlar...

Posted 24.07.2007 - 12:04

Efendim bugüne kadar Ak Partiye laf edenler , Cumhuriyet elden gidiyor diyenler , Anayasa Mahkemesine şikayet edenler... Ak Parti ne sonuç aldığını biri bana söyleyebilir mi ?

Ayrıca alınan onca oyu görmezden gelen ve halkı salak yerine koyan zihniyeti kınıyorum. Gülüyorum halinize :banghead:

Cumhuriyet elden gidiyordu değil mi ?
Şimdi bu partiyi başa getirenler size göre Cumhuriyet düşmanı mı yoksa ? Yada Ak Partiye toprak satışlarında vatan haini yakıştırmasını yapanlar bu partiyi başa getirenleride mi vatan haini ilan ediyorlar ?

Neye gülüyorsun anlamadım...
Sırf konu başlığına bakarak, yapılan yorumları okumadan yorum yapmışsın birde gülüyorsun...

İlk seçildiği dönemde, ben içinde olmasamda olur herşey türkiye için deyip bir şekilde millet vekili olupda başa geçmesi ayrı bir konu...

yorum yapacaksan buna yap ...

Yanlışı gören ve önlemek için elini uzatmayan insan, yanlışı yapan kadar suçludur.

<!--aimg-->Posted Image<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->

#77 aranel

aranel

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 657 posts

Posted 24.07.2007 - 12:08

bu işi futbol maçı gibi görmeyin..farkında olmadan sende bunu yapıyorsun ilayda..türk milletine kimse aptal diyemez tabiki..azizinde ne olduğunu biliyoruz..konuşmasa çok güzel olacakmış..
Posted Image

#78 aranel

aranel

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 657 posts

Posted 24.07.2007 - 12:11

kimin kimi vaatan haini ilan ettiğinide biliriz..geçmişi bi hatırlayın..fazla uzağa gitmeyin seçim öncesi yeter..
Posted Image

#79 Canan

Canan

diyalog değil,monolog..

• Üyeler
  • 5,591 posts

Posted 24.07.2007 - 13:21

Emin Çölaşan'ın Seçim yorumuna Bayıldım :banghead:

Gazeteci arkadaşlarımızla konuşurken şu görüş öne çıktı:

"Demek ki biz uzayda, başka bir gezegende yaşıyormuşuz. Türkiye’nin ve toplumun hiçbir şeyini bilmiyormuşuz! Demek ki insanlar durumdan, gidişten memnunmuş.

Seçim günü uzay gemisinden paraşütle, hiç bilmediğimiz bir ülkeye indik. Burasının Türkiye olduğunu öğrendik. Ülkenin gerçeklerini, nasıl böyle yanıldığımızı da yakında inşallah öğrenmeye başlayacağız!"

Türkiye'ye Hoşgeldiniz Sayın Çölaşan :angry:

İşte böyle!..
2 metre bez
2 kürek kum
var mı ötesi?

#80 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19,758 posts

Posted 24.07.2007 - 14:47

Neye gülüyorsun anlamadım...
Sırf konu başlığına bakarak, yapılan yorumları okumadan yorum yapmışsın birde gülüyorsun...

İlk seçildiği dönemde, ben içinde olmasamda olur herşey türkiye için deyip bir şekilde millet vekili olupda başa geçmesi ayrı bir konu...

yorum yapacaksan buna yap ...

Taa ilk baştan beri Ak Partiye laf edenler , Cumhuriyet düşmanı ve vatan hainliğiyle suçlayanlara istinaden bu lafı söyledim ve hallerine güldüm ArGuS.

Bu seçimin sonucunu gördükten sonra bile Ak Parti hakkında msn'de dolaşan onca ileti ve postalarımızda o kadar çok mail varki. Seçim öncesinden bahsetmiyorum seçim sonucundan sonra yapılanlardan bahsediyorum.

%46'lık bir dilim az bir dilim değil farkındaysan. Halkın yarısına yakını Ak Partiyi seçmiş. Beğenelim yada beğenmeyelim , saygı duymak zorunda değilmiyiz ArguS ? Bırak saygı duymayı hala laf edenler var. Benim sözüm onlaraydı ve ben onların bu hallerine güldüm. Hala da gülüyorum yalan değil.. ::

Edited by Mavice, 24.07.2007 - 14:47.

Değişiklikler Kaydedildi...

Similar Topics Collapse

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users