İçerik değiştir

2007 Genel Seçimleri Resmi Olmayan Sonuçları

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 98 yanıt verildi

#21 Poseidon

Poseidon

Tarih Muhabiri

• Dokunulmazlar
  • 2.810 Mesaj

Gönderim zamanı 23.07.2007 - 01:37

Akp'nin 1. parti çıkacağı iki kere iki dört gibi bir şeydi... Ama tekbaşlarına İktidar olacaklarını tahmin etmemiştim...
Şaşırdım açıkcası...

Gelde Aziz Nesin'e katılma...
Galata Kulesi'nin aklı olsaydı, Kız Kulesi'ne evlenme teklif ederdi...

#22 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 23.07.2007 - 02:23

Türk Milleti Cumhuriyetine ve Laikliğe sahip çıktı .. istikrar kazandı !!

hayırlı uğurlu olsun..

#23 LaHesis

LaHesis

Baş Yazar

• Üyeler
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 23.07.2007 - 11:17

boğaziçinden bir prof. dün gece şöyle dedi...

"akp nin seçmen tabanı ekonomik gelişmeleri temel alan,günlük ekonomik istikrar ortamları ile tatmin olan ve ilkeleri,ulusal konuları,iç sorunları ekonominin gerisinde tutan çoğunluktur"

en iyi ifadesi bu herhalde durumun...
dün geceki konuşması gerçekten yapıcıydı Tayyip Erdoğanın, sözde kalmaması dileğiyle...
hayırlı olsun

#24 y®sun

y®sun

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2.505 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzün altında buzağı aramak :D

Gönderim zamanı 23.07.2007 - 12:45

herkes hak ettiğini aldığı kanısındayım,ve CHP nin en büyük rakibinin Sn.Deniz Baykal olduğu açıkca belli oldu Türkiye'de bunu göremeyen tek kişi kaldıysada o'da kendisi :icecream: Allah verede Cumhurbaşkanlığı seçiminde yeni bir krize sebebiyet verip tekrar seçime gidilmeye yoksa AKP bu sefer %80 oyla iktidar olur :P
Gönderilen Resim

#25 ArGuS

ArGuS

๑۩۞۩๑Kime ne...

• Üyeler
  • 6.416 Mesaj
  • İlgi Alanları:2d, 3d görsel tasarımlar...

Gönderim zamanı 23.07.2007 - 13:07

boğaziçinden bir prof. dün gece şöyle dedi...

"akp nin seçmen tabanı ekonomik gelişmeleri temel alan,günlük ekonomik istikrar ortamları ile tatmin olan ve ilkeleri,ulusal konuları,iç sorunları ekonominin gerisinde tutan çoğunluktur"

Akp nin aldığı oylarda ekonomik kaygının ön planda oldu bence de doğru.
insalar farklı bir hükümetle daha kötü duruma düşmektense görebildikleri sonuçla yetinmeyi tercih etmiş olacak...

Gönderilen Resim

Ancak akp nin doğuda ve güney doğuda aldığı sonuç biraz garip...

Yanlışı gören ve önlemek için elini uzatmayan insan, yanlışı yapan kadar suçludur.

<!--aimg-->Gönderilen Resim<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->

#26 Canan

Canan

diyalog değil,monolog..

• Üyeler
  • 5.591 Mesaj
  • İlgi Alanları:...

Gönderim zamanı 23.07.2007 - 13:09

Sarı Bölgeler Akp'nin Birinci Parti Olduğu yerleri gösteriyo dimi.
Hayret Silip Süpürmüşler :icecream:

2 metre bez
2 kürek kum
var mı ötesi?

#27 Canan

Canan

diyalog değil,monolog..

• Üyeler
  • 5.591 Mesaj

Gönderim zamanı 23.07.2007 - 13:13

Kırmızı bölgelerde de Kıl payı İkinci Olmuş Akp tühhh büyük bi kayıp :icecream:
2 metre bez
2 kürek kum
var mı ötesi?

#28 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4.623 Mesaj
  • İlgi Alanları:ilgisiz alakasiz..

Gönderim zamanı 23.07.2007 - 13:27

yükselisi ve reklamı tam zamanında yakalamıs olan chp'nin kücük işllerle (bkn.:erdoganin kol saati, oglunun gemisi vs.) ugrasmasi gözden düsmesine mi sebep oldu ki?
daha büyük hedefler daha büyük isler istiyoruz biz artık..
“Sen; onun sorduklarına cevap vermeye bile tenezzül etmezsin, o seni susturduğunu sanar. Hayat işte.”

#29 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 23.07.2007 - 17:12

Efendim bugüne kadar Ak Partiye laf edenler , Cumhuriyet elden gidiyor diyenler , Anayasa Mahkemesine şikayet edenler... Ak Parti ne sonuç aldığını biri bana söyleyebilir mi ?

Ayrıca alınan onca oyu görmezden gelen ve halkı salak yerine koyan zihniyeti kınıyorum. Gülüyorum halinize :)

Cumhuriyet elden gidiyordu değil mi ?
Şimdi bu partiyi başa getirenler size göre Cumhuriyet düşmanı mı yoksa ? Yada Ak Partiye toprak satışlarında vatan haini yakıştırmasını yapanlar bu partiyi başa getirenleride mi vatan haini ilan ediyorlar ?

Halkın büyük bir çoğunluğu herkese cevabını vermiş ve Ak Partiyi seçmiştir.

Başka söze gerek yoktur.
İstikrar için durmak yok yola devam Akp. :)

Bu arada ben Mhp'nin ikinci parti olacağını tahmin ediyordum ama ne yazıkki olmadı. Chp'nin Dsp ile seçim ittifakı seçim sonrası sağılacak gibi. 13 milletvekili de ayrılırsa Chp daha da güçsüz kalacak gibi. Chp'nin ayakata durması için Baykal'ın acilen istifa etmesi gerekir. Etmemesi durumunda Akp'nin işine yarayacağı kesin. :) Zaten Deniz Baykal'ın gereksiz söylemleri yüzünden Akp birinci gelmedi mi ? :)

Vatana Millete Hayırlı Olsun...

Değişiklikler Kaydedildi...

#30 Ziyaretçi_jakobe_*

Ziyaretçi_jakobe_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 23.07.2007 - 17:29

-Abi duydun mu?
-N’olmuş?
-Tayyip Erdo
-Vay namussuz vaaay.
-Abi daha bir şey söylemedim ki.
-Olsun abi yapmıştır yine bir şeyler.
-Abi 1 Türk Lirası 80 dolar olmuş.
-Yalandır.
-Abi doğru demin döviz bürosuna gittim. 1 lira verdim seksen dolar aldım.
-Vatan satılıyor.
-Abi satılmıyormuş yalanmış.
-Oğlunun gemisi var.
-Abi....
-Sus serseri, sen çok oluyorsun..

Yukarısı gerçekten hayal ürünü...

-Abi duydun mu?
-N’olmuş?
-Deniz Baykal..
-N’olmuş abi Deniz Baykal’a?
-AbiTuncay Özkan’a 3 milyon dolar vermiş.
-Abi yargı kararı var mı? Kesin bir karar var mı?
-Yok ama gazeteler baya bir şeyler yazdı. Tuncay Özkan da dişe dokunur bir şey söylemedi daha.
-Abi yargı kararı var mı yok mu onu söyle?
-Abi yok ama...
-Sus o zaman. Yargı kararı yoksa neyi konuşuyoruz. Tarafsız adama yakışır mı? Ben siyaset konuşmam vatan sevgimden konuşuyorum. Vatanı sevdiğim için konuşuyorum. Yargı karar vermemişse bana konuşmak düşmez. Ortada kesin bir şey yok sadece iddia var.
-Hmm..
-Abi Tayyip Erdo
-Vay namussuz vaaay...: )

Burası da gerçekçi...

-Abi duydun mu?
-N’olmuş?
-Tayyip Erdo.
-Vay namussuz vaaay.
-Abi daha söylemedim ki.
-Olsun abi vay namussuz vaaay.
-Abi adamı asmışlar.
-Yapma yaa. Dağ gibi başbakan gitti. O’nuın gibisi bir daha zor gelir.

1 Yıl sonra ana haber bülteni...

Başbakan Deniz Baykal Recep Tayyip Erdoğan hava alanından kalkan uçakla Amerika’ya gitti. Bush’la kritik buluşma yapacak olan Baykal İMF’den düşük faiz ve uzun vadeli kredi almak için yoğun çaba sarfedecek. Eğer Deniz Baykal İMF’den borç para alamazsa devlet bu ay maaşları ödeyemeyecek. Baykal her ihitmale karşı vatandaşları uyardı ve kemerlerini sıkmasını istedi. Bu kritik süreçten milletin azmiyle kurtulunacağını ve İMF’nin de bu konuda bize yardımcı olacağını söyledi. İMF’ye şirin görünmek için Baykal Bush’a Türk lokumu hediye edecek.

Bu arada Cumhurbaşkanı Zeki Sezer Recep Tayyp Erdoğan Üniversitesinin mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada milletçe kritik bir dönemden geçildiği ancak buna rağmen Laikliğin sapasağlam temeller üzerinde olduğunu, bu ay İMF’den gelecek para ile memurların maaşlarının yanı sıra memurlara birer adet akbil dağıtılacağını ancak akbillerin dolumunu vatandaşların kendilerinin yapmaları gerektiğini söyledi. Ayrıca bütün bu sıkıntılara rağmen Recep Tayyp Erdoğan üniversitesinin mezuniyet törenine başörtülü öğrenciler alınmayarak laikliğin sapasağlam temeller üzerinde olduğunu da kanıtlandığını açıklayan cumhurbaşkanı Sezer milletten özveri beklediğini ve bu kritik süreçte üç öğün yemek yemek yerine oruç tutarak öğünleri ikiye indirmelerini ve tasarruf yaparak krizden kurtulabilineceğini açıkladı. Millet Sezeri ayakta alkışladı. Laikliğin sağlam temeller üzerinde olduğunu öğrenen millet saatlerce alkış tuttu ve Türkiye laiktir laik kalacak sloganları attı..

Bu sıralarda sana yağı kuyruğunda bekleyen vatandaşlara hitap eden ekonomiden sorumlu devlet bakanı Cem Uzan babasını ziraat bankasının başına geçirdiği müjdesini verdi. Bunu duyan sana yağı kuyruğunda bekleyen halk sevinç çığlıkları attı. Recep Tayyip Erdoğan hükümetinden ucuz kurtulduklarını söyleyen ekonomiden sorumlu devlet bakanı Cem Uzan mazotu bu sene 1 YTL yapmayı başaramadıklarını ancak dayısı halası yengesi ve amcasını da halk bak akbank gibi bankalara yerleştiridikten sonra mazotu 1 YTL yapacağı müjdesini verdi. Bu arada tüp stoğu yapan esnafı halk linç etmek isterken Cem Uzan durun O vatanını seven bir esnaf diye halka engel oldu. Tüp stoğu yapan esnafı alnından öpen bakan Uzan İMF’den para gelirse senin işin daha kolay olacak üzülme dedi.

Bu arada Ekonomiden sorumlu devlet Bakanı Cem Uzan cep telefonlarından alınan özel iletişim vergisinin sabit 50 YTL olduğu müjdesini halka verdi. Ayrıca internet kullanımınında saatinin 10 YTL olacağını açıklayan Cem Uzanı halk ayakta alkışladı ve Türkiye seninle gurur duyuyor diye slogan attı. Ayrıca vadafon artık tekrar telsim oldu. : )

Bedava dağıtılan okul kitaplarının da bundan kelli para ile verileceğinin müjdesini veren Cem Uzan: "Yok öyle bedava medava halk aldığı kitabın hakkını verecek" dedi. Ezilenler iktidar oldu dedi.

Adalet bakanı devlet Bahçeli: Milletçe sıkıntılı bir dönemden geçtiğimizi ancak bunun en kısa sürede halledileceğini söyledi. Bunun için en kısa sürede genel af çıkararak iti kopuğu dışarı salacaklarının müjdesini verince halk sevinç çığlıkları attı. (Affın ayrıntılarını Rahşan Ecevit kararlaştıracak) Bu arada yapılacak olan tüp geçidin isminin Recep Tayyip Erdoğan tüp geçidi olacağını açıkladı.

İstanbul büyük şehir belediye başkanı olan Erol Evcil sokaklarda yığılan çöp dağlarının en kısa sürede toplanacağını ancak milletin sabırlı olması gerektiğini belediyenin kasasında para kalmadığını para ayarlama derdinde olduğunu kumarda kazanacağı paralarla belediye çalışanlarının maaşını verip çöpleri toplatacağını açıkladı. Halka da burunlarını tıkayarak yollarda yürümesini önerdi.Bunu için halka bedava mandal dağıttı.Suların ne zaman akacağı konusunda ise ne zaman yağmur yağarsa o zaman sular akacak açıklamasını yaptı.

Aynı gün bilboardlardaki Emanuella’nın çıplak resimleri sergisini de açan Erol Evcil mileltimizin bu resimleri seyrederek rahatladığını millete en iyi hizmetin böyle yapılacağını bildirdi. Bilboardlardaki çıplak kadın resimlerinin milletin birlik ve beraberliği için çok önemli olduğunu vurgulayan Erol Evcil halkımız için gecemizi gündüzümüze kattık çalışıyoruz dedi. En kısa zamanda bütün bilboardlarda çıplak kadın resimlerinin doldurulacağının müjdesini verdi.

Emin Çölaşan da bu günkü köşesinde Erol Evcil’i icraatlerinden dolayı tebrik ettiğini, çok mükemmel icraatler yaptığını söyledi...

Ankara büyük şehir belediye başkanlığına getirilen Cavit Çağlar’ı ilk Emin Çölaşan hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ayrıca 19 tane bankadan hortumlanan paraların tolanan vergilerin tamamıyla....neyse bu kadar yeter.

Yukarıdaki kişi kurum ve kuruluşlar "şimdilik" hayal ürünüdür.!!! "İnşallah" hayal ürünüdür.Nereden aklıma geldiyse böyle şeyler. Bu ülkede yaşanır mı hiç böyle şeyler. Yok canım hayal gücüm çok yüksek benim.Burası muz cumhuriyeti mi ki bunlar gerçekte yaşanmış olsun. : )

YETER ARTIK SÖZ CUNTANINDIR...

Ben cunta istiyorum Ben devalüasyon olsun Türk Lirasının parasının büyük abdest bozmanın birbuçuk milyon olduğu dönemleri görmek isyiyorum
Ben , bankalar hortumlansın istiyorum. Toplanan vergilerin tamamamının üç beş tane soysuzun ceplerine inmesini istiyorum.
Ben kriz çıksın istiyorum.Ben sana yağı kuyruğunda beklemek istiyorum. (hiç beklemedim babam anlatır) Ben yağma dönemi geri gelsin istiyorum. Eczane kuyruklarında hastane kuyruklarında beklemek istoyorum. Bir gecede bütün işini itibarını kaybedip de intihar eden işadamları duymak istiyorum. (Şu hale bakın gazeteler milyar dolarlık yatırımlar yapan işadamlarından bahsediyor. Bu nasıl düzen) Emekli kuyruklarında ölen emekliler görmek istiyorum. O ölen emeklilerin üzerine örtülen gazetede "siftasız kepenk kapatan esnaf" haberleri olsun istiyorum. İMF’den para gelmezse devlet maaşları ödeyemeyecek haberleri duymak istiyorum.

Bu haberleri duymuyoruz artık...Söz cuntanındır...

#31 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 23.07.2007 - 17:50

Cunta değil , Demokrasi istiyoruz demek .

Sizinde bildiğiniz gibi AKP , seçimlerden birinci parti olarak çıkmasına rağmen Cumhurbaşkanlığı seçimleri için gerekli olan 367 Milletvekili sayısına ulaşamadı . AKP , CHP ve MHP ile Cumhurbaşkanlığı konusunda uzlaşamazsa , mecburen DTP ' nin kapısını çalacak . AKP ' nin Cumhurbaşkanlığı için DTP ile olası uzlaşısı , Demokrasinin tezahürü mü olacak ?

#32 MaNoLYa

MaNoLYa

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 1.870 Mesaj

Gönderim zamanı 23.07.2007 - 17:55

cumhuriyet kazandı.vatana millete hayırlı olsun.

dipnot:cumhuriyet mitinglerinde ki milyonlar tercihlerini cumhuriyetten yapmadılar gibi me geldi.

кเ๓รєאє ๏l๔ยğยภ๔คภ Ŧคzlค ﻮüשєภ๓є,๒єאคz ﻮülüภ ๒เlє ﻮölﻮєรเ รเאคђtıг!!!

๓คภ๏lאค

#33 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 23.07.2007 - 18:30

Halktan Halk Partisine Bir Adet Kol Saati. şeklinde bir ifade sanırımki yanlış olmaz..

Halkın %47 si bir partiye EVET basıyorsa. Bi susup düşünmek gerekir.

Ben ne kadar vede bu halkın %50 sine yakınının zeka düzeyi benimle eşitse veya benim gibi Salak ve Cahilse. Daha ne isterim ki..

Kendilerini çok akıllı, çok zeki ve çok bilinçli görenlere lafım azınlık olmanızın tadını çıkartın. : )

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#34 Canan

Canan

diyalog değil,monolog..

• Üyeler
  • 5.591 Mesaj

Gönderim zamanı 23.07.2007 - 19:18

Erdoğan'dan Liderlere Teselli
Başbakan Erdoğan, seçim sonuçlarının ardından Baykal ve Ağar'ı aradığını söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya Köşkü'ndeki Cumhurbaşkanı Sezer ile yaptığı görüşme sonrasında kısa bir açıklama yaptı. Başbakan Erdoğan, seçim sonuçlarının ardından CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı ve seçim sonuçlarının açıklanmasıyla DP başkanlığından istifa eden Mehmet Ağar'ı aradığını söyledi.

Öte yandan Başbakan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi de aradığını ancak ulaşamadığını akşam saatlerinde Mhp lideri ile de görüşeceklerini söyledi.

(YeniŞafak)

2 metre bez
2 kürek kum
var mı ötesi?

#35 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 23.07.2007 - 20:52

Estağfirullah ... %47 ' lik dilimi , % 53 ' lük dilimden çok gören bir insan salak olamaz . Olsa olsa dahi olur ...

Neyse ... Siz bir dahi olarak , azınlık olmanızın tadını çıkarın ...

#36 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj
  • İlgi Alanları:güzel ve iyi olan her şey

Gönderim zamanı 23.07.2007 - 21:11

yav komik bu tayyip, güldürüyor beni, allah da onu güldüre.. eheheheheh....

............................şşşşt sessiz ol!.................................

#37 S u N e e

S u N e e

Biricik kardeş :)

• Üyeler
  • 985 Mesaj

Gönderim zamanı 23.07.2007 - 21:12

Cumhurbaşkanlığı seçimi için MHP meclise gelir gelmezse diğerleri gibi halkı oyalamaktan bidahaki seçimde rodosa yüzer

#38 S u N e e

S u N e e

• Üyeler
  • 985 Mesaj

Gönderim zamanı 23.07.2007 - 21:20

Komik olan ne acaba?

#39 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj
  • İlgi Alanları:güzel ve iyi olan her şey

Gönderim zamanı 23.07.2007 - 21:22

esprili bir adam, cevaplarını seviyorum, yaptıklarını da....

............................şşşşt sessiz ol!.................................

#40 S u N e e

S u N e e

• Üyeler
  • 985 Mesaj

Gönderim zamanı 23.07.2007 - 21:25

Yarıştan galip çıkan bir liderin rakiplerini teselli etmesinde ne komiklik var? Mehmet Ağar'ın yaptığı gibi onurlu bir hareket bu sadece.

Bu mesaj S u N e e tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 23.07.2007 - 21:26