İçerik değiştir

Kamusal Alan-Türban

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 109 yanıt verildi

Anket: Üniversitelere ya da Resmi Kurumlara Türbanla Girilebilmeli mi? (23 üye oy kullandı)

Üniversitelere ya da Resmi Kurumlara Türbanla Girilebilmeli mi?

1. Evet (15 oy [65.22%])

Oyların yüzdesi: 65.22%

2. Hayır (8 oy [34.78%])

Oyların yüzdesi: 34.78%

3. Yorumsuz (0 oy [0.00%])

Oyların yüzdesi: 0.00%

Oy Ver Ziyaretçiler oy veremez

#61 Canan

Canan

diyalog değil,monolog..

• Üyeler
  • 5.591 Mesaj
  • İlgi Alanları:...

Gönderim zamanı 10.07.2007 - 17:08

İlaydacım, "emin ol karışmazlardı" demişsin, gülmeden edemedim okurken. İstersen bunu kendi gözlerimizle görelim, beraber gidelim seninle 1-2 yere. Çok dolaşmaya bile gerek kalmayacak.

Ben genelleme yapmış olabilirim haklısın canımcığım. Ama sende genelleme yapmışsın farkında olmadan. Bizim sorunumuz bu genellemeler sanırım *zong
2 metre bez
2 kürek kum
var mı ötesi?

#62 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj
  • İlgi Alanları:Tenis , Body Building , Kick Boxing , Müzik dinlemek , Gaz'lamak .

Gönderim zamanı 10.07.2007 - 17:20

ahmet.k kardeşim yorumun varsa yaz , yoksa uyarı yapma ... forumdaki herkes yeteri kadar olgun insanlardır , tartışırda kavga da eder , bırakalımda onlar karar versin yazacaklarına ve yapacaklarına ...
<!--aimg-->Gönderilen Resim<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->

#63 asturias

asturias

Benimle Oynar mısın?

• Üyeler
  • 2.167 Mesaj

Gönderim zamanı 10.07.2007 - 17:35

Haklısın Guide, birşeyleri tartışacak kadar olgun değilsek, yanlış yerdeyiz demektir bence.
Tam buradayım ben
Görmek istediğin yerde
Belki 1 adım ötende
Belki düşünde
Sadece hisset beni
Ben buradayım..

#64 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Gönderim zamanı 10.07.2007 - 17:36

kimse kimsenin kıyafetine karışmamalı. bu kısır çekişmeler aşılmalı, toplumsal mutaabakat sağlanmalı. ben "evet" dedim. bu husustaki yasakçı yaklaşım toplum tansiyonunu yükseltiyo. evet anam da başını örtüyo geleneksel bir davranış ama o gelenek te dini emir ve anlayışın bir eseri. buna göre genç insanlar da isterlerse örtebilmeli. bu konuda inatlaşıp toplum içi huzursuzluk yapılmamalı derim ben. ;)
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#65 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 10.07.2007 - 17:46

Bu aralar kendimde değilim . İdare ediverin işte ;)

#66 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj
  • İlgi Alanları:Tenis , Body Building , Kick Boxing , Müzik dinlemek , Gaz'lamak .

Gönderim zamanı 10.07.2007 - 17:48

Şu kekoyu mu koydun ötüken , aşk olsun yani ;)

#67 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 10.07.2007 - 17:51

Hocam dedim ya işte kendimde değilim diye . :D İstek falan mı var yoksa ? Alırız alırız sorun değil :) Repertuarımız geniş . Azer Bülbül ' e ne dersiniz ? ;)

Bu mesaj Ötüken tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 10.07.2007 - 17:51

#68 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj

Gönderim zamanı 10.07.2007 - 17:52

Çak bi mustafa yıldızdoğan ;)

#69 ahmet.k

ahmet.k

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.142 Mesaj
  • İlgi Alanları:kitap okumak secret kitabını şiddetle tavsiye ederim süper bir kitap

Gönderim zamanı 10.07.2007 - 17:55

bende biliyorum yazmayı ama türbanlı kişileri kırmak istemiyorum yada savunanları
Gönderilen Resim

#70 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj

Gönderim zamanı 10.07.2007 - 18:00

düşündüğünü söyleyeceksin , demekki kendine güvenin yok senin ;) veya net bir düşüncen yok ...

#71 ahmet.k

ahmet.k

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.142 Mesaj
  • İlgi Alanları:kitap okumak secret kitabını şiddetle tavsiye ederim süper bir kitap

Gönderim zamanı 10.07.2007 - 18:03

kendine güven meselesi değil insaniyetlikle ilgili bişey benimki net düşüncen yok diyorsun demeki önceki yazdıklarımın hiçbirini okumamışsın ;)
Gönderilen Resim

#72 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 10.07.2007 - 18:19

Sizi bilmem ama bizim Eskişehir köylerinde kara örtme takar kadınlar. Bir gelenek ve dinin bir gereği olduğunu düşündüklerinden takarlar Türbanla, siyasetle alakaları yoktur. Öyle görmüşlerdir ailelerinden ve büyüklerinden.

Bu kara örtmeli hiç okumamış teyzeler büyük cefalarla okuttukları çocuklarının diploma törenine alımamaları gibi çağdaş bir zülüm var mı ?

Devlet babadan ödleri korkar. Görmek isterler ama çocuklarının mürüvetini devlet baba hayır dediyse sineye çekerler.. Vesikalı bir nataşaya bile tanınan bir hak, sırf köylü olduklarından ve örtme kullandıklarından ötürü çok görülür efendi dediklerimize.

Başını aç zorlamasını çağdaş bir mantığa uydurmaya çalışan özgürlükçülere sadece gülerim ben...

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#73 Canan

Canan

diyalog değil,monolog..

• Üyeler
  • 5.591 Mesaj

Gönderim zamanı 10.07.2007 - 18:37

Başını aç zorlamasını çağdaş bir mantığa uydurmaya çalışan özgürlükçülere sadece gülerim ben...[/i]

Ben gülmem, acırım *lol
2 metre bez
2 kürek kum
var mı ötesi?

#74 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 10.07.2007 - 18:38

ilayda çok acıklısın.. bi su iç sen

#75 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj

Gönderim zamanı 10.07.2007 - 18:45

Valla ne derseniz diyin , şu an yasaktır *lol yasak olmasından da gayet memnunum .

Sadece walenin verdiği örnekten rahatsız oldum ;

evet analar , nineler hiç bir siyasi amaç gütmeden baş örtüsü takıyor olmasına rağmen bu tür ortamlarda bulunmalıdırlar ...

#76 Canan

Canan

diyalog değil,monolog..

• Üyeler
  • 5.591 Mesaj

Gönderim zamanı 10.07.2007 - 18:56

Bir haber bu kısalttım linkini isteyen olursada gönderirim.

Zübeyde Hemşire Ayıp Etti!
22.10.2006 14:11
Hacettepe Hastanesi'nde cep telefonuna gelen kan anonsu üzerine kan vermeye gelen başörtülü kadın hemşire tarafından uyarıldı: Burası cami değil, hastane....

Hacettepe Hastanesi'nde cep telefonuna gelen kan anonsu üzerine hastaneye kan vermeye gelen başörtülü Şaziye Gerede isimli vatandaşa, nöbetçi hemşire Zübeyde... tarafından "Burası cami değil, kamu kurumuna böyle gelmeyin" denildi. Acil kan anonsu yapılan bir hastaya kan vermek için hastaneye koşan Şaziye Gerede bu olay karşısında şok yaşarken, öğretmen olan eşi Murat Gerede olayı nöbetçi olan hastane yönetimine dilekçeyle şikayet etti. Sözkonusu hemşire ise, uyarıda bulunduğunu kabul etti.

CAMİYE GİT BURAYA GELME

Murat Gerede isimli vatandaş akşam evinde otururken, Eğitim-Bir-Sen sendikasının üyelerinin cep telefonuna gönderdiği "Acil kan aranıyor" mesajıyla kalkıp Hacettepe Hastanesi'ne gitti. Yanına başörtülü eşi ve kızını da alan Gerede, önce kendisi kan verdikten sonra kan verecek olan eşi Şaziye Gerede'yi beklemeye başladı. Eşi kan vermek için kan merkezine alındığında bir hastane çalışanı tarafından sert şekilde uyarıldı. Zübeyde isimli hemşire "Bu kıyafet ne? Bunu camide giyin ama bununla buraya gelmeyin. Burası kamu kurumu bir adabı var" diyerek başörtüsüne tepki gösterdi.
2 metre bez
2 kürek kum
var mı ötesi?

#77 Canan

Canan

diyalog değil,monolog..

• Üyeler
  • 5.591 Mesaj

Gönderim zamanı 10.07.2007 - 18:58

Kayseri'de tıp kongresi ve açılan sergiyi izlemeye gelen başörtülü kadınlar güvenlik görevlileri tarafından içeri alınmadı. Bu durum tepkiye neden oldu.

Gevher Nesibe Darüşşifası'nın 800'üncü kuruluş yılı nedeniyle düzenlenen 24'üncü Gevher Nesibe Günleri ve 9'uncu Türk Tıp Tarihi Kongresi Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Sitesi'nde başladı.

24'üncü Gevher Nesibe Günleri ve 9'uncu Türk Tıp Tarihi Kongresi ile, sergi salonunda aynı saatlerde açılan ‘Selçuklu ve Osmanlı Dönemi Mimari Eserlerinden Bezemeler Sergisi'ni gezmek için, Sabancı Kültür Sitesi'ne gelen türbanlı kadınlar, üniversite güvenlik elemanları tarafından içeri alınmadı. Tıp kongresi için gelen ve yaka kartını alarak boynuna takan Nurten Çankaya, gazetecilerin ‘neden içeri alınmadınız?' sorusuna, “Bu konuda konuşmak istemiyorum” diye yanıt verdi. Bazı başörtülü kadınlar ise, “Biz kongreye gelmedik, sergiye geldik” dedi. Ancak onlara da kamusal alan olduğu gererkçesiyle izin verilmedi. Bir süre Sabancı Kültür Sitesi'nin önünde bekleyen kadınlar daha sonra dağıldı.
2 metre bez
2 kürek kum
var mı ötesi?

#78 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4.490 Mesaj

Gönderim zamanı 10.07.2007 - 19:00

Hayır.
I find your lack of faith disturbing!

#79 Canan

Canan

diyalog değil,monolog..

• Üyeler
  • 5.591 Mesaj

Gönderim zamanı 10.07.2007 - 19:02

Bir video da benden.

Bu bir diziden alınmıştır. ve gerçek hayatta yaşanmış bir olay üzerine bina edilmiştir.buna benzer olayları da bu ülke yaşadı.

2 metre bez
2 kürek kum
var mı ötesi?

#80 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj

Gönderim zamanı 10.07.2007 - 19:05

*zong örnekler bile samanyolu tvden geliyor işte ben buna acırımda gülerimde beeeee *lol :) :)