İçerik değiştir

Akp Seçimi Kaybetmeli

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 110 yanıt verildi

#61 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 09.07.2007 - 14:29

Bence bizlere yanlış örnek oluyorsun admin.Parantez içindeki imalarından dolayı..Ya hiç ima etme,ya da direkt söyle..

Ha iyi ya bunlar ilk defa oldu dimi..4,5 yıl önce bu vatan cennet gibi idi..DSP-MHP-ANAP koalisyonun deprem zamanı bize ne eziyetler çektirdklerini en iyi ben bilirim..Esnafın gelip başbakanlıkta,kasa fırlatmasınıda hatırlatmak isterim..Ayrıca 80 döneminde,ekmek için,yağ için,tüp için saatlerce kuyrukta beklemenin ne olduğunuda en iyi annem bilir sanırım...Yoo zevkten bekliyodu herhalde,ekonomi süperdi ya,ondan bekliyodu yüzlerce insan kuyruklarda ..Bırakın allasen ya..
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#62 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 09.07.2007 - 14:29

Efet alıcakları şeyler ufak meblaglarla uzun vadelere bölününce ben bile alıorum kredi kartı ile hesaplamadan sonrasında nasıl ödeyecegimi zira çok düşük meblaglara bölünüo ve ipin ucunu kaçırabilio insan..
Tabe bu hükümetin suçudur kesin. değilmi ?

smiley-sport036.gif  

#63 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 09.07.2007 - 14:31

nasıl aptalca bir muhabbettir bu???

akp'ye sempati duyan duyar, duymayan duymaz.. akp size para mı veriyor burda avukatlığını yapıyorsunuz..
sizler bu avukatlığı yaparken kendini bilmezler çıkıp türbana getiriyor her seferinde konuyu..
türbana laf söyletmem.. söylemeye yeltenenler çenesini kapasın..
Akp'den de Chp'den de nefret ediyorum.. hiçbir partiyi tutmuyorum ve genellemelerinizden sıkıldım..

açılan konu akp ile ilgili , yorumlarınızı buna göre ve seviyeli yapın.

AKP inşallah kaybeder, yoksa vatanımızın kalan kısımları da satılacak.

...

#64 Canan

Canan

diyalog değil,monolog..

• Üyeler
  • 5.591 Mesaj
  • İlgi Alanları:...

Gönderim zamanı 09.07.2007 - 14:33

Kİmse ceza almamalı. Edys de bana ampül dedi diye ben kırılmadım. severim edysimi kardişimdir. bana ampül diyebilir :)

Ama guide kara çarşaflılara öyle demeseydi keşke, neyse ben susayım :)
2 metre bez
2 kürek kum
var mı ötesi?

#65 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 09.07.2007 - 14:33

AKP zamanında çalışmaya başlamış bir kişi olarak, benim gibi arkadaşlar da iyi bilirler sanırım torpilsiz bir işe girmenin zorluğunu..Ev geçindirmenin ne kadar zor olduğunu, aile ile yaşamıyorsanız tabi..Eskiden ya da en az 5-10 yıldır çalışan arkadaşların ya da ailelerin birikimleri olması son derece normal..Ama son bir kaç yıldır bu mümkün değil..Birikimi geçtim insanlar faturalarını ödeyemiyor..

Her gün geçtiğim semtlerde insanları inşaatlardan tahta toplarken görüyorum..Kışın ısınabilmek için..Kırık dökük evlerde 5-10 kişi kalanlar var..Anadolu'da durum çok daha kötüdür belki de..

Hadi buna da inanmıyorsunuz diyelim, ağır bir hastalık teşhis edildi diyelim (Allah korusun) SSK ya da Emekli sandığının ödeyeceğini mi sanıyorsunuz? Çok yanılıyorsunuz..İçinde olmayanların bilmesi mümkün değil..Öyle billboardlarda yazdığı gibi her hastanede bedava muayene olunamıyor sayelerinde..Sigortalı olduğunuz halde para ödemeniz gerekiyor ki yüzünüze baksınlar..Sağlık sistemi de özelleşmiş oldu bu hükümetle..Zaten ülkede satacak arazi kuruluş da kalmadı..

Biz belki iyi durumdayız bir çoğuna göre, ama bu bana dokunmayan yılan bin yaşasın zihniyeti değil mi yıllardır bu ülkeyi bu hale getiren..N'oldu "komşunuz açken tok yatılmaz" türk geleneğine..?

Açalım gözlerimizi artık..Daha ne olmasını bekliyorsunuz..Arjantin'deki gibi yağmalamalar mı?

In the end, it's not the years in your life that count.
it's the life in your years..

#66 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj
  • İlgi Alanları:Tenis , Body Building , Kick Boxing , Müzik dinlemek , Gaz'lamak .

Gönderim zamanı 09.07.2007 - 14:35

Ya çok sabitleşmişiniz yada baya gaza gelmişiniz..
Ülkünün deger kazanmasının göstergesidir, mülklerin deger kazanması.. ne istiodunuz dolar 3.00 ytl olsunda birikiminiz artıp alım gücünüz mü sıfırlansın ?

Dünya ülkelerinde en ucuz gayrimenkuller bizde neredeyse , bırakında artsın :)

Ama alım gücü düşük ekonomide artmasın ...

Gayrimenkul fiyatı arttığı gibi diğer ürünlerin fiyatıda dolaylı olarak artış gösterecek ... Gayrimenkul alım gücü olmayan bireyler kiralama yoluna başvuracak , gayrimenkul fiyatı yüksek rakamda olan ev kirasıda doğru orantılı olarak yüksek olacak , derkennnnnnnnnnnn yine olumsuz ekonomi ...

:)

Yani yine problem ...
<!--aimg-->Gönderilen Resim<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->

#67 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 09.07.2007 - 14:35

akp'ye sempati duyan duyar, duymayan duymaz.. akp size para mı veriyor burda avukatlığını yapıyorsunuz..
sizler bu avukatlığı yaparken kendini bilmezler çıkıp türbana getiriyor her seferinde konuyu..
Akp'den de Chp'den de nefret ediyorum.. hiçbir partiyi tutmuyorum ve genellemelerinizden sıkıldım..

türban iranın bir siyasi sembolüdür ülkemizde yeri yoktur..

başörtüsü derseniz büyüklerimiz takıyor lafımız yok.. tek karşı olduğum devlet dairelerinde hoş olmadığı..

yoksa kimse burda başörtüsü hakkında ahkam kesmiyor rebelcim sakin ol..

ama türban dersen konu ap ayrı yereee gider .. dikkatli yorum yapmak lazım..

siz türban dedikçe bu sefer özgürlük var kara çarşafta giyeriz şalvar da giyeriz muhabbetine dönmeyelim..

#68 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj
  • İlgi Alanları:Tenis , Body Building , Kick Boxing , Müzik dinlemek , Gaz'lamak .

Gönderim zamanı 09.07.2007 - 14:37

Teknik yorum yapabileceksen dinliyorum , yapamayacaksan külhanbeyine ihtiyacımız yok ...

Türban tartışması yapmayacağım artık , rengim belli , sürekli tekrar ettirmeyin bana ...

#69 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 09.07.2007 - 14:37

Türban ve başörtüsü arasında ki fark nedir Edy's ?

Takıldığınız konu bunların şekli mi sadece ?

#70 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 09.07.2007 - 14:40

Bence bizlere yanlış örnek oluyorsun admin.Parantez içindeki imalarından dolayı..Ya hiç ima etme,ya da direkt söyle..

Ne iması yahuu :)

AKP torpili ile öğretmenliğe (2 yıllık mezun olmalarına rağmen) atananlar, 95 puan aldığı halde atanamayanlar var vs vs..AKP torpili ile senin ne alakan var da bunu da üstüne alındın anlayamadım, pes yani...

Yanlış örnek de olduğumu sanmıyorum..Ben sadece yaşadığım ülke hakkında bilgi sahibiyim ve haliyle kendimce fikirlerim var yaşadıklarım ve çevremde gördüklerim üzerinden..Bunu belirtmem de gayet doğal..Bu da sana ilk ve son cevabımdır..

Guide'a katılıyorum..Ev aramaya başlamış biri olarak iyi biliyorum ki 1 sene içinde şu medyanın mortgage vs propagandası sağolsun ev kiraları ve fiyatları deli gibi arttı..

Alım gücü diye bir şey zaten kalmadı ki ülkede..Enflasyon düşmüş gösteriliyor ve inanıyorsunuz, şaşırtıcı gerçekten..

#71 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 09.07.2007 - 14:41

Akp kaybederse ayvayı yer ekonomi sadece ekonomik gelişmeler adına bile kaybetmemeli..
Ülke satılmaz satılan malları alanlar alıp götürmüo ülkeden sanırım yada öle bir durum varda bizimmi haberimiz yok anlamadım.. Satılan kurumlarda çalışanlar ( gerçi çok az kişi görmüşdür çalıştıklarını ) dogru düzgün çalışıp o kurumlara para kazandırsaydı heralde altın yumurtlayan tavugu kesmezlerdi.. Üzerinden vergi almak kötümü çalışanların maaşlarını verip zarara girmekden se ordan gelen vergi ile bu devlete neler yapılabilir hesaplıonuzmu ?

Sosyal güvenlik kanunu yürürlüge girene kadar en azından kalmalılar bence..

smiley-sport036.gif  

#72 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 09.07.2007 - 14:41

sen neden üstüne alınıyorsun ki edizcim..

ayrıca türbandan kastımın ne olduğunu çok iyi anladın sen??

evet çarşafa karşıyım.. ama başörtüsü dinimizin sembolüdür.. diyeceksin ki niye takmıyorsun? evet ben çalışan bi bayanım ve takmamayı uygun buluyorum.. ama takmıyorum diye takanları rencide etmiyorum..

ayrıca başörtüsünün dinimizde yei var. sandığın gibi irana has bişi değil..
ama dinimizde zorlama yoktur..
mevlana ne güzel söylemiş dimi ''gel ne olursan...''

bişeyleri savunurken başkalarına çamur atmamak lazım..
bu sitede başörtüsü takan bi bayan çıkıp ''aman takmayanlar şöle böle dese ona da kızarım emin ol.. tarafsız olun ve genelleme yapmayın.
yakışmıyor

...

#73 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 09.07.2007 - 14:43

başörtüsüne yapabileceğim teknik yorum nasıl olmalı sence guide?

hayır bilmiyorum da .. seninle aynı seviyede tartışalım öğret de..

...

#74 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 09.07.2007 - 14:43

bağlama şekilleri olabilir.. türban türban denilerek bir sorun çıkartılmaya çalışılması.. baş örtüsü ismi bitti türban geldi yerine.. durduk yere oluyor zaten bunlar :) iranın dinsel simgesi gibi olan bir şeyi ülkemiz de mi savunacağız..

başörtüsü takana bişi diyen var mı yolda .. çevirip zorla açtıran var mı ? ben de onu sormak istiyorum.. kara çarşaf bile giyiyorlar yakışıyor zaten hepsi ülkeme..

inancıdır başını kapatır kimsenin bişi dediği yok zaten.. Ama bu ülkenin de bir cumhuriyet olduğunu gerekli gereksiz her yerde o şekilde giyinilip gezinilmiyeceğini bilmek gerekiyor yanılıyor muyum ?

neyse bu konuyu baş örtüsü türban konusuna getirmeyelim yine yoksa uzuyor gidiyor saçma sapan yerlere gidiyor konu.. hepimizin büyüğü takıyor başına .. hepimizin olmasa da çoğumuzun büyüğü takıyor .. uzatmaya da gerek yok..

uzatalım mı yoksa .. ben uzatmayı düşünmüyorum.. :)

#75 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 09.07.2007 - 14:45

Ee şimdi birden türbana baş örtüsüne nerden girdik ki.. :)

Bu ülkede vergi sistemi doğru mu işliyor da vergi alıp kazanç sağlayacağız?
O kurumların arazilerin yolların hatta, kimlere satıldığını unuuyorsunuz sanırım..Ayrıca düzeltme yoluna gidilebilirdi çalışmıyorsa oradakiler..Çözüm satmak olmamalı..Zaten yeni yer istihdam ya da vs açmıyorlar..Sürekli vergi koyarak ek vergiler düzenleyerek ülke ekonomisi gelişiyor muydu.. ? Hoş o vergileri de bi tek biz garibim vatandaş ödüyoruz nedense ayrı.. :)

#76 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 09.07.2007 - 14:46

Kişiselleştrimeyin lütfen :) :P Admin,anladın sen onu :)
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#77 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj

Gönderim zamanı 09.07.2007 - 14:47

Akp kaybederse ayvayı yer ekonomi sadece ekonomik gelişmeler adına bile kaybetmemeli..
Ülke satılmaz satılan malları alanlar alıp götürmüo ülkeden sanırım yada öle bir durum varda bizimmi haberimiz yok anlamadım.. Satılan kurumlarda çalışanlar ( gerçi çok az kişi görmüşdür çalıştıklarını ) dogru düzgün çalışıp o kurumlara para kazandırsaydı heralde altın yumurtlayan tavugu kesmezlerdi.. Üzerinden vergi almak kötümü çalışanların maaşlarını verip zarara girmekden se ordan gelen vergi ile bu devlete neler yapılabilir hesaplıonuzmu ?

Sosyal güvenlik kanunu yürürlüge girene kadar en azından kalmalılar bence..

bisibisicim dediklerin kısmen doğru , ama bu medyatik boyutu ...

enflasyon yüksek ülkede memur maaşına enflasyon farkı ilave edilerek maaş hesaplaması yapılır ...

enflasyon düşük şu an dimi ülkemizde :) al bir daha güleyim :)

enflasyon düşük yalanı ile bir dünya kalemden devlet kar ediyor yine ...

yalanlar ile anca belirli kesimleri etkilerler , lütfen kendimize gelelim , ekonomik program yapıp o programı uygulamak zor değildir , yeterki ülkemizi sevip , yardımcı olmak isteyelim ...

#78 Canan

Canan

diyalog değil,monolog..

• Üyeler
  • 5.591 Mesaj
  • İlgi Alanları:...

Gönderim zamanı 09.07.2007 - 14:47

Ben Kara çarşaflı bir Cumhurbaşkanı eşi biliyorum galiba.

Mustafa Kemal Atatürk'ün eşi Makbule hanım. :)
2 metre bez
2 kürek kum
var mı ötesi?

#79 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj

Gönderim zamanı 09.07.2007 - 14:48

başörtüsüne yapabileceğim teknik yorum nasıl olmalı sence guide?

hayır bilmiyorum da .. seninle aynı seviyede tartışalım öğret de..

rebel , o sözü söylediğim hatunu görseydin bana hak verirdin emin ol , lütfen beni kırma ...

#80 _KajmeraN_

_KajmeraN_

...::: UFAKLIK :::...

• Üyeler
  • 5.365 Mesaj
  • İlgi Alanları:Şiir, edebiyat, müzik(rap),bilgisayar (yazılım, donanım)

Gönderim zamanı 09.07.2007 - 14:51

başörtüsü takana bişi diyen var mı yolda .. çevirip zorla açtıran var mı ? ben de onu sormak istiyorum.. kara çarşaf bile giyiyorlar yakışıyor zaten hepsi ülkeme..

inancıdır başını kapatır kimsenin bişi dediği yok zaten.. Ama bu ülkenin de bir cumhuriyet olduğunu gerekli gereksiz her yerde o şekilde giyinilip gezinilmiyeceğini bilmek gerekiyor yanılıyor muyum ?

aman bahşettiniz; birde yolda tutup çevrilselerdi... Üniversiteye başındaki örtüden dolayı giremeyen insanları, iş yerlerinde başı açtırılan insanları görmiyoruz demi... Buyrun sokağında açtıralım.... Üniversitede vce çebremde bir çok kişi var başı örtük ancak ne akp zihniyetindeler ne erbakancılar nede iran rejimi yanlıları sadece bu ülkenin evlatları ama zorla devletle karşı karşıya getiriliyorlar neymiş baş örtüsü... o zaman tek tip kıyafet giysin herkes öyle saçmalık mı olur...

Ayrıca iranı kimse övmiyorda demokrasi özgürlükse iranla aynı özgürlüğü yaşıyoruz, biri zorla açtırıyor biri zorla kapattırıyor.. İranlı biri çıkıp dese evde başınızı açmanıza karışıyormuyuz ne dersiniz acaba...

Bu ülkede baş örtüsünü savunan kimse iranı savunmuyor ayrıca cumhuriyete neyin yakıştığı kimin tekelinde???

...:::--------------------------------------------------------:::...
BİTTİ!

CAN_i
...:::--------------------------------------------------------:::...