Jump to content

- - - - -

Askeri Diktatörlük mü ? Millet İradesi mi ?

• Please log in to reply
29 replies to this topic

#21 TEDİRGİN

TEDİRGİN

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Yasaklılar
  • 63 posts

Posted 05.07.2007 - 19:22

ancak bu kadar mantıksız bir cevap verilebilirdi yani 60 sene cumhuriyeti koruduk diyorsun peki kimden neden korudunuz ve ayrıca türkler biz sabırlı davrandık siz niye davranmadınız gibi başka bir saçma argüman sunmuşsun türklerden kürtler gibi kelime başı para alınıyormuydu,generaller vb ler kar kur kürt gibi laflar ediyor ve türklüklerini inkara ve asimilasyona yönelik bir politika varmıydı yahu sen nasıl bu karşılaştırmayı yapıyorsun yani bir adam tarihten ancak bu kadar uzak olabilir,AMAERİKAYA arkamızı dayamışız güyya peki türkiye cumhuriyetinin yıllardır en yakın müttefiği değilmi bu amaerika ne o0ldu aşk pazara kadar mı sürdü,arkadaşım yazılarımızı okuyan insanlar eminim ki senin yazdıklarının ne kadar mantıksızca olduğunu görüyor bir de demogoji yapmışsın şehitlerimize ölü denmesin diye olsun şehitler diyeeyim de belki başka demogojik cevaplar vermessin ama bana mantıklı cevaplar ver tv den duyduğun saçma argümanlar ve televole ağzıyla değil lütfen...kardeşim

#22 Lavinia

Lavinia

FıRTıNa KuŞu

• Üyeler
  • 5,669 posts

Posted 05.07.2007 - 19:31

Türkiye Cumhuriyeti Amerika'yı müttefik olarak görebilir bu dış güçler için gerekli bir stratejiyse milleti için yapabilir.Ama vatan içinde yaşayıp,aynı vatan topralarındaki insanlara karşı bir devleti arkaya almak,vatanının topraklarında kendi devletine karşı başka devlette anlaşma yapmak işte bu isyanın ve hainliğin ta kendisidir.
Biliyor musun televole ağzı demişsin roj tv ağzıyla konuşan sensin.Sen önce kopyala -yapıştır yapmadan kendi fikirlerini yazacak kadar tarih öğren gel.Saçmalıyorsun farkında değilsin en kötüsüde cahilsin ama bununda farkında değilsin. Kürtler önce pkk yı desteklemek yerine önce vatanına bağlılılarını ıspatlasın sonra yardım istesin. Beğenmiyorlarsa gidebilirler yine söylüyorum kimseyi zorla tutmuyoruz burada *gun
Posted Image

YARINA SESİMİN YANKISI KALIR...

Hoşçakalın.

#23 TEDİRGİN

TEDİRGİN

• Yasaklılar
  • 63 posts

Posted 05.07.2007 - 19:41

yani abd yle bizim yaptığımız dostluk sizinki başka diyorsun peki neden kötülüyorsunuz kendi müttefiğinizi bu kadar ayrıca diğer sorularımı da cevapla kaçamak cevaplar verme çok çelişiksin sen arkadaş sen milliyetçiliği taklit ederek öğrenmişsin belli benim kopyala yapıştır yapmadığım bütün konularımdan belli en azından yapsam bile ahlaki ve konuşmaya değer konuları yapıyorum sizin gibi belden aşağı değil bir önceki yazdıklarıma ne zaman cevap verecen kaçamak olmadan merak ediyorum çünkü devamlı tv sloganları atıyorsunda ha bir daha söyleyeyim bu ülke senin babanın mirası değil herkes buranın vatandaşı gidip gitmeyeceğine de herkes kendisi karar verir..bence gir bir kaç kitep oku biraz eğitim al kendini geliştir ben senden hiç bir şey anlamıyorum ve bazı arkadaşlar da sadece gülüyor yazdıklarına..

#24 Lavinia

Lavinia

FıRTıNa KuŞu

• Üyeler
  • 5,669 posts

Posted 05.07.2007 - 19:50

bende o arkadaşlarının haline gülüyorum *zong

Ve bende çok merak ediyorum sen ne zaman söylediklerimi çarpıtmadan cevap vereceksin.

Bak daha iyi anlayabilmen için tekrarlıyorum daha açıkca :P

"İki devletin birbiri ile çıkar ilişkisine girmesi stratejidir ama aynı vatan topraklarında yaşayan insanların,diğer vatandaşlara karşı başka devletlere sığınarak iş çevirmesi ihanettir.

Şimdi daha net anlayabiliyor musun?

Cümlede anlayamadığın yer neresi :)

Milliyetçiliğe gelince;Senin milliyetçilik anlayışın gibi olmaması beni dürüst kılıyor.

Hadi sana kolay gelsin *gun
Posted Image

Hoşçakalın.

#25 TEDİRGİN

TEDİRGİN

• Yasaklılar
  • 63 posts

Posted 05.07.2007 - 19:54

SENİN FİKİRLERİN HEP TV DEN VE BAŞKA YERLERDEN ALDIÐIN KOPYA FİKİRLERDEN BAŞKA BİR ŞEY DEÐİL ÖNCELLİKLE BİR DEVLET BİR DEVLETİ KABUL ETMİYORSA O DEVLETİN STRATEJİK ORTAÐI DA OLMAZ HA OLURSA BU İKİYÜZLÜLÜK POLİTİKASIDIR... 60 yıl boyunca ihmal edilen dilini konuşması yasaklanan,asimilasyona maruz kalan bir halkın da buna maruz kalmasını gerektirecek veya bunu yapanları haklı çıkaracak bir argüman ve fikrin olmadığından da hep bu sorudan kaçıyorsun...
ikincisi bence kendini geliştir düz bir mantıklı düz bir ovadan başka hiç bir yerde yaşayamassın zaten bence yazdıklarında hiç bir bilimsel dayanağa,mantığa ve argümana dayalı değil sadece duygusal bir milliyetçilik ve doğmatik bir kafa yapısı senin gitmen pek bir şeyi değiştirmeyecek yani konu yine başladığı gibi...

Edited by TEDİRGİN, 05.07.2007 - 19:56.

#26 Lavinia

Lavinia

FıRTıNa KuŞu

• Üyeler
  • 5,669 posts

Posted 05.07.2007 - 19:59

senin yazdıkların bilimsel yani öyle mi *gun

Fikir üretemediğin gibi bilimsellikten anlamıyorsun.

Üstelikte kendi yaptıklarını millete yüklemek gibi bir rahatsızlığın var sanırım.Abuk bir yerden kopyala-yapıştır yapmışsın,roj Tv ağzıla konuşuyorsun sonrada bana mı tv ağzıyla konuşma diyorsun.Rahatsızlıkların var galiba *zong

Konuda zaten mantıklı bir şey yok,yazanda başlıyor mantıksızlık Ted. :P

Hadi Tedirgin kendine oyun oynayacak başka bir yer bul :)
Posted Image

Hoşçakalın.

#27 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3,241 posts
  • İlgi Alanları:Tenis , Body Building , Kick Boxing , Müzik dinlemek , Gaz'lamak .

Posted 05.07.2007 - 20:02

Parka git , otur salıncağa , sallasınlar seni *gun
<!--aimg-->Posted Image<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->

#28 ahmet.k

ahmet.k

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1,142 posts
  • İlgi Alanları:kitap okumak secret kitabını şiddetle tavsiye ederim süper bir kitap

Posted 05.07.2007 - 20:03

arkadaşlar bırakın şunla muhabbet etmeyi zaten sabrım taştı ben diyorum benim yakınım şehit düştü o diyor benimkilerde dağda öldü adamın ne olduğu belli bu lafla muhabbet etmeye değmez arkadaşlar şehitlerimizin kemikleri sızlar bu kişilerle muhabbet ettikçe *gun
Posted Image

#29 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4,490 posts

Posted 05.07.2007 - 20:08

Adamlar bumerang gibi.Atıyorsun,dönüp geri geliyorlar...
I find your lack of faith disturbing!

#30 TEDİRGİN

TEDİRGİN

• Yasaklılar
  • 63 posts

Posted 05.07.2007 - 20:09

istemeyen bu konuya yorum yapmaz kimse zorlamıyor arkadaşım,diğer arkadaşında kaçamak cevaplarla ne kadar gülünç duruma düştüğü ortada beğenmiyorsanız girmessiniz ama fikir kısırlığınızı konuya veya başka olgulara yüklemeyin magazin gençleri..[/SIZE]

Similar Topics Collapse

Topic Forum Started By Stats Last Post Info

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users