Jump to content

Laiklik ve Demokrasi Araçtır

• Please log in to reply
39 replies to this topic

#1 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11,433 posts

Posted 17.05.2007 - 10:46

Laiklik ve demokrasi araçtır

Uluslararası Basın Enstitüsü (IPI) Toplantısı'nda soruları yanıtlayan Erdoğan, ordunun kendisine bağlı olduğunu belirtirken, "Ne şeriat ne darbe, demokratik Türkiye" sloganı için "İkisine de katılmıyoruz" dedi..

Uluslararası Basın Enstitüsü (IPI) 56'ncı Dünya Kongresi ve Genel Kurul Toplantısı'nda dünyanın önde gelen medya kuruluşlarının editörleri ile bir araya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a laiklik ve ordu ile ilgili sorular yöneltildi.

* NEUE Zürcher Zeitung Genel Yayın Yönetmeni Markus Spillmann'ın "TSK'nın rolüne hiç değinmediniz konuşmanızda" şeklindeki sözleri üzerine Erdoğan,

"Türkiye'de kurumlar var. Laik, sosyal ve demokratik hukuk devleti olan Türkiye'de ordunun görevi bellidir. Genelkurmay bana bağlıdır. Türkiye'de kurumlar var. Burada diğer kurumlardan nasıl bahsetmiyorsak, ordudan da bahsetmiyoruz. Ordu bu kurumlardan biridir ve Başbakana bağlıdır" dedi.

"NE ŞERİAT NE DARBE"

* RADİKAL yazarı Altan Öymen'in Cumhuriyet Mitingleri'ni hatırlatarak, "Orada 'Ne darbe ne de şeriat' şeklinde sloganlar atıldı. Bu aynı zamanda bir kaygının ifadesidir. Bu kaygıları ortadan kaldırma noktasında ne yapabilirsiniz" şeklindeki sorusuna ise Erdoğan şu yanıtı verdi: "Biz altı aylık bir iktidar değil, 4.5 yıllık bir iktidarız. Bu 4.5 yılda şeriat ve darbe yoktu da, ne oldu ki, bir anda ortaya çıktı. Bunun mesnedi, unsuru nedir? Bir taraftan özgürlükleri konuşacağız. Diğer taraftan birisi bir pankart açıp 'bu vardır' deyince, 'evet vardır' diyeceğiz. Bu Türk milletine haksızlık olur. Halk mitinglerde ve meydanlarda hakkını demokratik şekilde aramada özgürdür. Ama hükümet bunlardan hiçbirine taraf değildir."

"DİN EKSENLİ DEÐİL"

* NEUE Zürcher Zeitung Genel Yayın Yönetmeni Markus Spillmann'ın "Cumhurbaşkanını neden dışarıdan seçmediniz" sorusuna Erdoğan,

"Bu işe çok yabancı olduğunuz ortaya çıkıyor. Biz, 'buyurun halka' dedik. 'Halk seçsin. İsteyen istediğini ortaya koysun' dedik. Demokrasi budur. Niye buna karşı çıktınız? Çünkü, milletin çoğunluğunun seçtiği kişi Cumhurbaşkanı olacak. O meydanlarda olan vatandaşlar bizim vatandaşımız. Gidelim, kimi istiyorlarsa, o olsun" yanıtı verdi.

* INTERNATIONAL Herald Tribün Yayın Yönetmeni Michael Oreskes'in, "Verdiğiniz bir mülakatta, 'laiklik sadece bir yönetim tarzıdır' demiştiniz. Sizce laiklik nedir?" sorusuna tepki gösteren Erdoğan şunları söyledi:

"Burada bir iletişim sıkıntımız var. Gideririz, inşallah. Burada söylediklerim herhalde kayıt altına alınır. Laiklik din değil, İslam bir dindir. Laiklik ile İslam'ı aynı terazi üzerinde tutamayız. Din üzerinden de laiklik üzerinden de siyasete karşıyız. AKP din eksenli bir parti değil, insan eksenli bir partidir. Kişi laik olmaz, devlet laik olur. Kişinin laikliği, devlet anlamında laiklik olmalıdır. Kişinin laikliği, devletin laikliği anlamında ise tamam. Ama İslam karşıtı olarak kullanılıyorsa, ben laik değilim (Bende) Bütün sistemler araçtır, demokrasi, laiklik, dinler... Amaç insanların mutluluğudur. Sistemleri amaç haline getirirsek, tabuları yaratırız."

Sabah
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#2 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11,433 posts

Posted 17.05.2007 - 14:48

Tayyip Bey'e katılarak konuya biraz canlılık getirmek isterim..

Bu hükümet 4,5 yıldır görevde,şimdiye kadar herhangi bir şeriat falan söylentisi yokken,Cumhurbaşkanlığı seçimlerine doğru bu söylentinin çıkmış olması,bana komik geliyor..Ergun B'ninde dediği gibi,bazı çevreler ekonomiyi yönetirken iyi,altyapıyı tamamlarken iyi,cumhurbaşkanlığına gelince,sen laik değilsin..Şeriatçısın..(ki çoğuda şeriatın anlamını bilmiyor)

Geçenlerde ordudan muhtıra gibi bir açıklama geldi..Eğer o açıklama başka bir hükümet döneminde olmuş olsa idi.Dolar belkide şu an 1,90 seviyelerinde idi..Yanlışmıyım??Eğri oturup doğru konuşmak ve yiğidin hakkınıda,yiğide vermek lazım...

* * *

Susuyorum..

#3 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16,109 posts
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Posted 17.05.2007 - 14:51

bunca zaman şeriat yoktu da şimdi mi çıktı demiş.. evet şimdi çıktı.. devletin kurumları bir bir elden gidiyor..

eee zamanında ettikleri lafları unuturlarsa, halkın neden ayaklandığının farkında olamazlar ( gerçi bal gibi hatırlıyorlar )

laik ve müslüman olunmaz diyen bir insan, şimdi laikçinin kralı olmuş tebrik ediyorum kendisini...

hedeflere ulaşmak için papaz cübbesi umarım yanındadır .. ara sıra giymesi gerekebilir ( kendi tabiriyle )

saygılar sevgiler vatandaşlarım *lol

#4 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16,109 posts

Posted 17.05.2007 - 14:56

Erdoğan önce şehitlerimize Kelle Dediği için Milletimizden ve Şehit Yakınlarından Özür dilesin..

Terör başına sayın dediği için Milletimizden Özür dilesin...

önce bunları yapmayı başarabilsin.. sonra diğer laflarını dinleyebiliriz belki...

ÖZÜR DİLEDİ Mİ ? ben duyamadım da .. yoksa sesini mi taklit etmişler.. hayır ben değilim de demedi de ? enteresan valla..

yanar döner olacaksın ya müslüman olacaksın ya laik diyeceksin.. şimdi laikin kralı olacaksın.. atamın arkasından i.... diyeceksin, sonra mitinglerde Atamın söylemlerinden örnekler kullanacaksın...

çevirmek lazım kazı yanmasın *lol

#5 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11,433 posts

Posted 17.05.2007 - 15:18

Hah bunlar peki yenimi oldu??Soğumuş olan birşeyi pişirip pişirip masaya koymayın..Şİmdiye kadar nerdeydiniz?Neden bu kadar sesiniz çıkmıyodu?

En azından lailkilk islam karşıtı olan birşeyse ben laik değilim diyebilecek kadar dürüst.Ki bende öyleyim..Eğer laiklik,islama karşı bir duruşsa laik değilim..Asıl ben Laikim deyip,ortalarda dolaşanların ,düşsün artık şu maskeleri bence ..

* * *

Susuyorum..

#6 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7,176 posts

Posted 17.05.2007 - 15:35

Daha önce de burdaydık bunların hepsini gözler önüne seriyorduk ama bazı gözler bunları görmek,duymak ve bilmek istemiyordu. O kadar meşgullerdi ki pop starlar, alaturkalar, benimle dans eder misinler ile hatta bu kanalların haberlerinde bir hiç biri çıkmıyordu saolsun hükümet yanlısı rant derdinde olan medya tarafından.

Ama o gözleri açmanın zamanı geldi son satranç hamlelerini yaptılar laik cumhuriyet üzerine boy gösterisi yapacaklarını sandılar cumhurbaşkanı'nı kendileri yerleştirerek ama halk tepki onları . Milyonlar bir ses oldu sustular. Ordu endişesini gösterdi sustular anladılar ki bu devletin temelinde Atatürkçülük var, Demokrasi var hemen dönüş yaptılar.
Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Posted Image

#7 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11,433 posts

Posted 17.05.2007 - 15:36

4,5 yıldan bahsediliyor burada..1 seneden değil..

* * *

Susuyorum..

#8 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7,176 posts

Posted 17.05.2007 - 15:39

4,5 yıldan beri kanaltürk, başkent t.v, avrasya tv gibi kanallar bunların hepsini veriyordu arkadaşım benim bahsettiğim bu .

Posted Image

#9 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11,433 posts

Posted 17.05.2007 - 15:43

Ekonominin nasıl düzeldiğinden de bahsediyormu bu kanallar? Ordunun açıklamasının ardında tepelere fırlamayan dolardan da bahsediyorlarmı? Yada yapılan yollardan?

* * *

Susuyorum..

#10 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7,176 posts

Posted 17.05.2007 - 15:51

Evet devletin bütün arsalarını Dubaili, Saudi ve avrupalı yatırımcılara satarsan, Bütün liman işletmelerini satarsan,Bütün ağır sanayini satarsan, Yeraltı petrol kaynaklarını , petrol arama ve bulma ve çıkarma kullanım haklarını satarsan, elbette hazineye nakit akışı sağlarsın ve ekonominde suni bir düzelme olur 4.5 yıllık . Bana en son ne zaman ağır sanayi fabrikası açılışı, demir çelik tesisi veya bor işleme fabrikası veya çimento fabrikası açılışı , baraj açılışı veya tekstil fabrikası açılışı veya otomotiv fabrikası açılışı duyduğunu söyler misin ? Türkiye'nin en önemli sanayi bölgesinde yaşıyorsun arkadaşım bana 4.5 yıl boyunca bölgende kaç tane 1000-1500 kişilik istihdamlı fabrika açıldığını söyliyebiliyor musun?

Fabrika açmak yerine sürekl olarak alışveriş merkezleri açıldı toplum harcamaya ve tüketmeye yönlendirildi ekonomideki nakit akışları bu sayede sağlandı. İşte sözde ekonomik rahatlamanın nedenleri bunlar.

Posted Image

#11 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11,433 posts

Posted 17.05.2007 - 16:00

Peki sizin bu desteklediğiniz mitinglerin başrol oyuncuları bu yatırımları yapacakmı çok merak ediyorum..Yoksa AKP'ninkilerden yemeye devammı edecekler?

* * *

Susuyorum..

#12 katharsis

katharsis

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 268 posts
  • İlgi Alanları:satranç,

Posted 17.05.2007 - 16:04

Tayyip Bey'e katılarak konuya biraz canlılık getirmek isterim..

Bu hükümet 4,5 yıldır görevde,şimdiye kadar herhangi bir şeriat falan söylentisi yokken,Cumhurbaşkanlığı seçimlerine doğru bu söylentinin çıkmış olması,bana komik geliyor..Ergun B'ninde dediği gibi,bazı çevreler ekonomiyi yönetirken iyi,altyapıyı tamamlarken iyi,cumhurbaşkanlığına gelince,sen laik değilsin..Şeriatçısın..(ki çoğuda şeriatın anlamını bilmiyor)

Geçenlerde ordudan muhtıra gibi bir açıklama geldi..Eğer o açıklama başka bir hükümet döneminde olmuş olsa idi.Dolar belkide şu an 1,90 seviyelerinde idi..Yanlışmıyım??Eğri oturup doğru konuşmak ve yiğidin hakkınıda,yiğide vermek lazım...

tayyip ve onun gibilerinin klasik bir söylemi vardır.
"sen şeriatın anlamını biliyomusun?" klişe oldu artık bu... SENDE ONLARDANSIN.

ayrıca muhtıra sonrası doların düşmemesinin sebebini akp hükümetinin başarılı olmasına baglaman da dikkat çekici.. AKP HÜKÜMETİ BAŞARILI DEGİLDİR. AMERİKANIN KORUMASI ALTINDAKİ FETTULAHIN ADAMI OLAN BU HÜKÜMETİN ÜLKEYİ KARIŞ KARIŞ YABANCIYA SATMAKTAN BAŞKA YAPTIGI HİÇBİRŞEY YOKTUR. BU NOKTADA DOLARIN DÜŞMEMESİNİN TEK BİR SEBEBİ VAR; ARTIK BU ÜLKENİN EKONOMİSİ YABANCI SERMAYENİN ELİNE GEÇMİŞTİR. SAVAŞARAK YAPAMYACAKLARINI BİLDİKLERİNİ İÇİN ÜLKEYİ BU YOLLA ELE GEÇİRİYORLAR. BÜTÜN BANKALAR( SIRADA ZİRAAT BANKASINI, İTALYAN İNTESA YA SATMAK VAR ), ENERJİ SEKTÖRÜ, HABERLEŞME ( TÜRK TELEKOM MUSEVİLERİN ELİNDE ) DEMİR ÇELİK FABRİKALARI VS... HERŞEYİ BABALAR GİBİ ARAPLARA AMERİKALILARA İSRAİLLİLERE PEŞKEŞ ÇEKTİLER, SATTILAR. EKONOMİDE TERS PARADOKS EÐRİSİNİN AÇIKLAMASIDIR BU. ÜLKE EKONOMİSİ YABANCILARIN ELİNDE OLDUGU MÜDDETÇE DOLARIN İNİP ÇIKACAGINA ONLAR KARAR VERİRLER. VE SU ANDA DOLARIN DÜŞMEMESİNİN TEK SEBEBİ BUDUR.

BİZİM BURDAN ÇIKAN SONUÇ İLE BİR SEÇİM YAPMAMIZ GEREKLİ VE ÖNCELİKLE BU SEÇİMİ SENİN YAPMAN GEREK ;

1- YURTDIŞINA BAÐIMLI, İMF NİN KISKACINDA, HERGÜN ÇİFTÇİNİN İŞÇİNİN MEMURUN ALINTERİNİ YURTDIŞINA FAİZ OLARAK GÖNDEREN VE EKONOMİSİ TAMAMEN YABANCININ ELİNE GEÇMİŞ BİR EKONOMİ VE TÜRKİYEMİ? ( BUNUN SONUCUNDA BELKİ AÇ KALABİLİRİZ AMA EN AZINDAN KENDİ TOPRAKLARIMIZDA YABANCILARIN CEPLERİNİ DOLDURMADAN KENDİMİZ İÇİN YAŞARIZ - Kİ ŞU ANDA İMKB NİN %75 İ YABANCI SERMAYEDİR- )

2- YOKSA TAM BAGIMSIZ, KENDİ EKONOMİSİNİ KENDİ İDARE EDEN, MEMURUNA ÜÇ KURUŞ ZAM YAPAN AMA YURTDIŞINA BAGIMLI OLMAYAN, İMF NİN, AMERİKANIN EMİRLERİNE KARSI DURAN BİR EKONOMİ VE TÜRKİYEMİ?

ATATÜRKÜN İZİNDE YÜRÜYEN BİR TÜK GENCİ OLARAK 2.SEÇENEGİ TERCİH EDERİM. KURTULUŞ SAVAŞINDA BAZI GÜNLER AÇ YATIP KALKAN, SIRTINDA KİLOLARCA MERMİLER TAŞIYAN ŞEHİTLERDEN FARKIMIZ OLMAMALI. VATANIMIZ VE ÖZGÜRLÜÐÜMÜZ İÇİN VE GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE İÇİN YOBAZ VE AMERİKA UŞAÐI AKP YE VE TAYYİBE HAYIR.

Edited by katharsis, 17.05.2007 - 16:06.

#13 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11,433 posts

Posted 17.05.2007 - 16:11

. SAVAŞARAK YAPAMYACAKLARINI BİLDİKLERİNİ İÇİN ÜLKEYİ BU YOLLA ELE GEÇİRİYORLAR.

Klişe oabilir.Ama klişe cümleler yanlıştır diye birşey söyleyemezsiniz değilmi?Ben şeriatın ne demek olduğunu iyi biliyorum,hiç endişe etmeyiniz..Ama bence sizin araştırıp öğrenmeniz daha faydalı olacaktır..

Mitingler halkı galeyana getirmiştir bu bir gerçektir..Ve istenilen olmuştur..Şimdi karşı tarafta miting serileri düzenlemye başlasa ve bu iki grup birbirine girse ne olur biliyormusunuz?Ben söyliyeyim asıl savaş o zaman çıkar..İç savaş başlar..Aynı milletin insanları,aynı ülke toprağının kardeşleri birbirlerini vurmaya başlar..Mitingcilerde bir köşeden bunları izler..

Savaşarak elde edemeyeceklerine eminmisiniz?Düşünün bence bir daha..

* * *

Susuyorum..

#14 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11,433 posts

Posted 17.05.2007 - 16:14

Ayrıca asıl YOBAZ siz ve sizin gibi düşünenlersiniz!!!

* * *

Susuyorum..

#15 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19,758 posts

Posted 17.05.2007 - 16:16

ATATÜRKÜN İZİNDE YÜRÜYEN BİR TÜK GENCİ OLARAK

Biz gavurun peşinde yürüyoruz değil mi ? *fiuv

Haydi hepsini bir anda silelim şimdiye kadar konuşulanların.

Çözüm ne olabilir ? Bu adamlara oy vermedim diyelim. Kime oy vericem ? Bir isim verip şunu seçmelisin diyebilir misin ? Neden seçicem açıklar mısın ? Neyine güvenicem dediğin kişinin ?

Çözüm çözüm..

Değişiklikler Kaydedildi...

#16 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16,109 posts

Posted 17.05.2007 - 16:17

Hah bunlar peki yenimi oldu??Soğumuş olan birşeyi pişirip pişirip masaya koymayın..Şİmdiye kadar nerdeydiniz?Neden bu kadar sesiniz çıkmıyodu?

En azından lailkilk islam karşıtı olan birşeyse ben laik değilim diyebilecek kadar dürüst.Ki bende öyleyim..Eğer laiklik,islama karşı bir duruşsa laik değilim..Asıl ben Laikim deyip,ortalarda dolaşanların ,düşsün artık şu maskeleri bence ..

laiklik islama karşı olsaydı .. bu ülke kurtarıldığında her bir tarafa camiler yaptırılmazdı.. özgürce herkesin ibadetini yapmasına izin verilmezdi öyle değil mi ??

laiklik din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılmasıdır.. ibadetini yapmana engel olan bişi yoktur

Edited by Edy's, 17.05.2007 - 16:18.

#17 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11,433 posts

Posted 17.05.2007 - 16:21

Zaten Tayyipte aksini söylemiyorki..Din ile ilgili olan hiç bir konusu yok hükümetin..Hem laiklikten bahsediyosunuz,hemde adama ABD yalakası diyosunuz..Adam o kdar yobazsa (!) gavurlarla ne işi olur dimi *fiuv

* * *

Susuyorum..

#18 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8,786 posts

Posted 17.05.2007 - 16:22

Şimdi karşı tarafta miting serileri düzenlemye başlasa ve bu iki grup birbirine girse ne olur biliyormusunuz?

Miting olayı tamamen yanlıştır gibi bir anlam çıkardım, yanılmıyorsam..
Vatandaş tepkisini nasıl belirtecek peki?

Buyursunlar onlar da miting düzenlesinler, kaldı ki bir kaç sene öncesine kadar Çağlayan onların mitinglerine defalarca ev sahipliği yapmıştır. O zamanlarda da karşı mıydınız acaba mitinglere?

Miting, protesto yürüyüşleri vs, bir toplumdaki en demokratik hak kullanımlarından biridir..Bu ülke susa susa bu hale gelmedi mi..?

Ayrıca ekonominin düzgün oluşunun göstergesinin doların ne kadar lirada olduğuna bağlanması bile zaten bağımsız bir ülke olmadığımızın göstergesidir..Neden dolar endeksli ki ekonomimiz önce onu düşünelim.Bizim kendi paramız vardı bir yerlerde..?

Ekonomi düzeldi diyen kişiler, bence ya gerçekten daha da zenginleşen kesime dahildir, ya da bu ülkedeki "gerçek" gelişmeleri (hani üzerleri suni gündemle kapatılan sürekli) göremeyenlerdir ne yazık ki.. Birazcık insanların haline baksak anlarız kolaylıkla ekonominin halini..İnsanlar geçinemiyor bilmem başka ülkede mi yaşıyor AKPliler ama..

In the end, it's not the years in your life that count.
it's the life in your years..

#19 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16,109 posts

Posted 17.05.2007 - 16:23

Zaten Tayyipte aksini söylemiyorki..Din ile ilgili olan hiç bir konusu yok hükümetin..Hem laiklikten bahsediyosunuz,hemde adama ABD yalakası diyosunuz..Adam o kdar yobazsa (!) gavurlarla ne işi olur dimi :P

Türkiye zerre kadar umrunda değilde o yüzden satılıyor her birşey.. kimin umrundaki Türkiyenin kalkınması .. paraları saymayı iyi bilirler ama *fiuv

#20 katharsis

katharsis

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 268 posts
  • İlgi Alanları:satranç,

Posted 17.05.2007 - 16:27

ATATÜRKÜN İZİNDE YÜRÜYEN BİR TÜK GENCİ OLARAK

Biz gavurun peşinde yürüyoruz değil mi ? *fiuv

Haydi hepsini bir anda silelim şimdiye kadar konuşulanların.

Çözüm ne olabilir ? Bu adamlara oy vermedim diyelim. Kime oy vericem ? Bir isim verip şunu seçmelisin diyebilir misin ? Neden seçicem açıklar mısın ? Neyine güvenicem dediğin kişinin ?

Çözüm çözüm..

onun kararını sen vermelisin.. öncekilerin farkı neydi bunlar neyi farklı yaptı ülkeyi satmaktan başka..
düz mantık yapaplım. 170 milyar dolar olan borç 450 milyar dolara cıkmıs. hükümet nemaları, konut edindirme fonunu ödedi. ayrıca bolu dağı tüneli sonuçlandı veya karadeniz otoyolu sonuçlandı. peki bunun ekonomiye getirdiği yük nedir?

450.000.000.000 $
- 170.000.000.000 $
-----------------------
- 280.000.000.000 $

su anda herkes dahada fakirleşmiş durumdadır. sunni bir rahatlamadır bu. yabancı sermaye aldıgını aldıktan sonra bu ülkeden sıcak parasını çekecektir. ve ozaman bu ülkenin elinde satacak malıda olmayacaktır. mesela brezilya ve arjantin şu anda amerikanın sömürgesi olmustur. ve maalesef bizde bu yolda ilerliyoruz.

bana sorarsan ne yapmalıyım diye? bence aç kalalım ama yabancıya bağımlı olmayalım. bunu öngeren bir partiye oy verebilirsin!! fakat akp ye hayır. akp fettullah amerika kıskacı altında borç yükümüz her gün dahada artmakta ve ülkedi ki rejim tehlikeye girmektedir. ATATÜRKÜN İZİNDEN AYRILMAYIN, DOÐRUYU BULACAKSINIZ.

Edited by katharsis, 17.05.2007 - 16:30.

Similar Topics Collapse

Topic Forum Started By Stats Last Post Info

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users