İçerik değiştir

- - - - -

14 Nisan Cumhuriyet Mitingi

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 75 yanıt verildi

#21 inan

inan

tersceviroku

• Üyeler
  • 2.596 Mesaj

Gönderim zamanı 16.04.2007 - 10:45

Kimi temsilen halkımı? peki biz (mitinge katılmayanlar) farklı bir kefedemi yargılıyoruz atatürk'ün kurduğu cumhuriyeti. biz namaz kiliyosak şeriatcımıyız annemizin başı örtülüyse yobazmıyız? vatan sevgisinin miting yaparak toplaşarak eylem yaparak gösterilmesi ne faydası oluyor? ne değişti? bu vatanı seviyorsan seviyosundur bunun aşağısı yukarısı yok boş laf. rejim tehtidimi var? varsa bunları bu tip mitinglerlemi durduracağız? neden seçim zamanında doğru insanlara kullanmıyoruz oyumuzu? veya oradakiler oy vermeyen kesimmi? peki biz vatan hainimiyiz?

Bu mesaj inan tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 16.04.2007 - 10:46

Bîgâne-i mahabbetün olmaz gam-âşinâ
Ey dâğ-ı derdin eylemeyen merhem-âşina

#22 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 16.04.2007 - 11:49

başı örtülü büyüklerimiz elbetteki var.. yobaz olarak kimlerin kastediğildiği açık değil mi inan sence ..

oyumuzu neden belirleyemiyoruz.. bütün partiler sen ben kavgasına girmiş.. takım tutar gibi oy veriyor bizim insanımız.. ancak bazı şeyler olduktan sonra dankk edecek kafasına ama iş işten geçecek..

tek bir parti olsa adam gibi sen sanıyor musun ki.. bu iktidarda olan tek başına bulunan partiden eser kalacak ?? ben hiç sanmıyorum...

ama işte diğer partilerin sen ben kavgasını bırakması lazım.. ki bu mümkün gözükmüyor.. al birini vur ötekine....

#23 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 16.04.2007 - 12:09

diğer partilerin sen ben kavgasını bırakması lazım.. ki bu mümkün gözükmüyor.. al birini vur ötekine....

:icon_029: :icon_029: :icon_029:

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#24 BlackEagle

BlackEagle

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 75 Mesaj

Gönderim zamanı 16.04.2007 - 18:07

KİMİ İNANIR KİMİ YOBAZDIR KİMİ AYDIN KİMİ ÇAÐDAŞ KİMİ GERİ KAFALI...ŞİMDİ İNAN ARKADAŞIM SENİ AYNI KEFEYE KOYMAK YANLIŞTIR. TABİKİ SEN MİTİNGE KATILMADIÐIN İÇİN VATAN HAİNİ YADA YOBAZ VS DEÐİLSİN.BÖLE NİTELENDİRMEK VE GENELLEME YAPMAK YANLIŞ OLUR...AMA MİTİNGE GİDENLERİ DE DİNSİZ İMANSIZ İLAN EDERSEN BENDE SENİ COK GÜZEL YOBAZ DİNİNİ KÖTÜ EMELLER İÇİN KULLANAN BİRİ İLAN EDERİM.. BEN DÜŞÜNCENE SAYGI DUYUYORUM AMA Bİ YERE KADAR O DA SEN DÜŞÜNCEME SAYGI GÖSTERMEDİÐİN YERE KADAR..

ASLINDA GURUR DUYMAN GEREKEN BİR MİTİNGDİ..NEDEN Mİ TEK YÜREK OLMANIN ÖZGÜNLÜÐÜNÜ YAŞADIK HEP BERABER.. ELEŞTİRİN AMA YAPICI..SAÐI YOKTU SOLU YOKTU NE DE ILIMLI İSLAMCILAR HEP BİRLİK VARDI..ÖNEMLİ OLANDA BU.. EÐER SEN BUNA KARŞIYSAN.. GERİSİNİ YORUMLAYANLARA BIRAKIORUM

3 KASIMDA YAŞADIÐIM BİR ÖRNEKLE YAZIMI BİTİRECEÐİMM..AŞIRI MİLLİYETÇİ VE ÜLKÜOCAÐI ÜYESİ VE YILLARDIR MHP İÇİN ÇALIŞAN,EV SAHİBİMİN DÜKKANINDA ÇALIŞAN BİR VATANDAŞ SEÇİM SONRASI HANGİ PARTİYE OY VERDİNİZ SOHBETİ AÇILDI SORDUÐUMDA AKP DEDİ..VARAN.. SEN ÜLKÜCÜ DEÐİLMİSİN YILLARDIR MHP İÇİN ÇALIŞTIÐINI SÖYLÜORDUN..NE OLDU.. DEDİKİ OY VERMEYE GİTTİÐİMDE BİZİM ARKDAŞLARI GÖRDÜM (ÜLKÜCÜ GURUBU) ONLARA SORDUM NERE VERDİNİZ. AKP DEDİLER BENDE AKP YE VERDİMM.. VARAN 2 DUMUR ÜSTÜNE DUMUR.. BU MİLLET AÇLIKTAN GÖZÜ DÖNMÜŞ YÜZDE 8 İLE GP NİN OY ALMAMASINA ŞAŞMAMALI..NEDEN İNSANLAR İBRAHİM TATLISES GÖRMEMİŞ YAKINDAN EBRU GÜNDEŞ GÖRMEMİŞŞ.. SIRF BU YÜZDEN OY ATANLAR VAR..HAL BÖLE İKEN BU MİTİNGİN SAVSATA OLDUÐUNU DÜŞÜNENLERİN BUNLARDAN KALIR YANI YOK...ÖNEMLİ OLAN BİRLİÐİMİZE TEKRAR KAVUŞMAK...

Bu mesaj BlackEagle tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 16.04.2007 - 18:10

#25 vaudeville

vaudeville

Siyaset Yazarı

• Üyeler
  • 302 Mesaj

Gönderim zamanı 17.04.2007 - 00:24

Recep Tayyip'in adaylığını destekleyenlerin oluşturacağı çoğulluktan bahsedilmiş ve mantıksal temele oturtulmamış,muhalefet için muhalefet zihniyetiyle ele alınmış bu farklı yaklaşıma cevap vermek zaruridir,çünkü bazı cümlelerin altyapısı tartışılmazsa insanlar doğruyu farklı yerde arar ki doğrulanmasından bu anlaşılıyor..

Sözümüz çarpıtılarak,"mitingde toplananlar halk da diğerleri değil mi?" özetli soru,ayırımcılıkla suçlamaktadır bizi..Bilinmelidir ki,halk dediğimiz örgütlü/örgütlenmemiş kitle,içerisinde,teşbihte hata olmaz,PKKlı teröristi de barındırır..Ve halk içerisindeki bu farklılaşma,halk içerisinde pozitif/negatif ayırımı yapmaz,kimi kitlelere "ayrıcalık" verir..

14 Nisan Cumhuriyet Mitingi,sağın yahut solun olmadığı,toplumca mutabakata varılmış,yahut varılması gereken değerlerin savunulduğu bir mitingdi.. "Laisizm,milliyetçilik,ulus bilinci,sosyal hukuk devleti,vs.. "Bunlar Türkiye Cumhuriyeti'nin olmazsa olmazlarıdır..Buna destek verenler ayrılmaz yalnız ayrıcalıklıdır..Türkiye Cumhuriyeti,Güney Afrika'daki İngiliz yönetiminin %95 oranındaki zencileri azınlık sayması örneğinde olduğu gibi bir işgalle,yanlış metodla kurulmuş değildir..Ve ortaya koyduğu değerleri savunmayanlar devlet ideolojisince reddedilir,halkça tepki verilir..Yarın,doğu ve güneydoğuda terör örgütü yandaşları toplansa dikkate mi almalıyız..Yanlış anlaşılma olmamalı,Tayyip'i destekleyenlerle teröristleri asla eşdeğerde görmüyorum,lakin Tayyip'in yukarıda yalnızca birkaçına değindiğimiz cumhuriyetin temel değerlerine vakıf olmaması hasebiyle,karşıt bir mitingin,bu mitingin muadili olamayacağını anlatıyoruz..Mitinge katılmayanlar halk değildir demek bu anlamda yanlıştır ki öyle bir şey de zaten söylemedik,kavramsallığa aykırıdır çünkü..Diyebilirsiniz ki,biz bu değerleri,"değer" olarak görmüyoruz,bu noktada,evet halksınız,lakin cumhuriyetin karşısındasınız ve bu asla yanımızda olamayacaksınız manasına geliyor..

Toplananlar halk değil,muhalefet denmiş..Cumhuriyetin temel değerlerini savunanlar muhalefet ise,vay halimize!

Bu miting,halkın mitingi idi..Çünkü Türkiye Cumhuriyeti'nin hiç bir değerini yaralamayacak,aksine temel öğeleri destekleyici nitelikte idi..Haydi sormaya devam edin,bu halkın mitingi mi idi?

Bu mesaj vaudeville tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 17.04.2007 - 01:46

#26 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 17.04.2007 - 13:04

RTE taraftarı değilim ama Wale'ye de hak veriyorum ::

O zaman halk olmayacak sanırım,baş örtülü yobazlar olarak adlandırılacaklar ::

Bakın arkadaslar, dikkat edelim uslumuza.. Ne demek Başörtülü yobaz .. Türban da demiyorsun baş örtülü diyorsun.

Din ahlak konusunda muhafazakar biri nasıl olurdu böyle konusur anlamıyorum. Bu ülkede maneviyatı çok güçlü insanlar da ikamet ediyor. Seçme ve seçilme hakları var. Kavramları kullanırken ii tartın laf olsun diye konusmayın. Sonra düşeceğiniz durumdan sizi sert abla pozlarıda kurtaramaz..

Esprisi isede bulmak istediğiniz gibi bırakın felsefesinden hareketle lütfen sifonu kendiniz çekiniz.

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#27 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 17.04.2007 - 14:24

Bu benim düşüncem olamaz Wale..Bunu çok iyi biliyor olman lazımdı..Ben o tarz düşünenlerin,fikirlerini açık bir şekilde yazdım o kadar..

Bazı insanlar,başörtüsü ile ,türban kavramını ayırt edemiyorlar..Tüm başı kapalılara yobaz gözüyle baktıklarından dolayı özellikle,kasıtlı olarak yazdım bunu..Tek farkeden sen olmuşsun..Amacıma ulaştım..Teşekkürler..
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#28 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 17.04.2007 - 15:02

Gönderilen Resim

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#29 babuna

babuna

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 341 Mesaj

Gönderim zamanı 18.04.2007 - 01:18

Bu benim düşüncem olamaz Wale..Bunu çok iyi biliyor olman lazımdı..Ben o tarz düşünenlerin,fikirlerini açık bir şekilde yazdım o kadar..

Bazı insanlar,başörtüsü ile ,türban kavramını ayırt edemiyorlar..Tüm başı kapalılara yobaz gözüyle baktıklarından dolayı özellikle,kasıtlı olarak yazdım bunu..Tek farkeden sen olmuşsun..Amacıma ulaştım..Teşekkürler..

Amaçlarınınızın konu ile ilgisi var mı acaba?

#30 maviergün

maviergün

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 322 Mesaj

Gönderim zamanı 18.04.2007 - 07:58

Erdoğan veya çevresinden bir kuklanın Cumhurbaşkanı
seçilecek olmasına tepki gösterilmesi gerekiyordu, ancak
katılımın düşük olduğu da bir gerçek, ama sanırım bu
türden tepkiler vermeyi giderek daha çok öğreneceğiz.
Bu mitinge kızanların bazı gerçekleri kavramakta
zorlandıkları anlaşılıyor, din temeline oturtulmuş bir toplumsal
proje bu ülkede uygulanamaz, özellikle de hemen dibimizde İran
gibi bir örnek varken, bu imkansızdır, yoksul çocuklarına yatılı
kuran kursları, cemaat yurtları ile istendiği kadar kanca atılsın...
Diğer yandan tüm dünyada İslamcılığın altın devrini yaşadığını da
unutmamalıyız, ancak traji-komik olan islamcılığın ABD karşıtlığını
ve yandaşlığını birlikte yaşamasıdır, örneğin ortadoğu projesinin
islamcı taşeronlarından Erdoğan bu altın devrin prensidir. Bu prensin
Cumhurbaşkanı olmasını isteyenlere hak vermemek elde değil,
çünkü her çöplüğe bir horoz gerekir, ama onların anlamadıkları
bir şey var, bu ülke onların çöplüğü olmayacak.
Bu Dünyada Çok Güzel Yaşanabilir Yeterki İsteyelim

#31 yusufla

yusufla

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.577 Mesaj

Gönderim zamanı 18.04.2007 - 09:12

bu güne kadar cumhurbaşkanı nasıl seçilmişse yine aynı seçilecek...

bu güne kadar kimsenin sesi çıkmazken bu güne neden çıkar olmuş ki...

neden mi sözde artatürkçülerin sözde millliyetçilerin sözde demokrasicilerin çıkarlarına ters düştüğü için...

alın bunue kadar sözde medini çağdar ve ilericiler yönetti hani eşlerinin başı açıkya... ondan..

şimdi ise sözde geri kafalı gerici yaboz biri seçilerbilir.. neden eşinin başı kapalıya...

ama şunu unutmayın ki oraya kim çıkarsa çıksın... ne bu ülkenin rejimi değişir nede sözde demokrasi yara alır...

ordunun da RTE seçildiği zaman bir müdahale edeceğini sanmıyorum artık ordu müdahaleleri geçti.. he istekli olan varsada ben ona vatan ahini derim...

neden mi ülke zamanında iktidarların ordu tarafından indirildiğini görmüş.. peki ülke ne kazanmış... hiç bişey... aksine çok şey kaybetmiş..

hee bu durumda bu olay kimi etkiler YÖK etkiler... neden adamlar cumhurbaşkanı bizden olurda kaldırırız diyo... eee birilerininde işine gelmiyo...

bırakalım hayal kurmayı bu ülke neler geçirmiş neler atlaş gerektiği yerde cevabınıda vermesini bilir...

ama kalkıp demekrasiyide savunuyosanız.. dahan önce nasıl işliyosa bu olay bırakın öyle işlesin... şimdiye kadar akılları neredeydi...
"Allah Dilemedikçe Siz Dileyemezsiniz." (İnsan Suresi, 30)

bir özlem var içimde uzaklara dogru
engin denizlere sana,ve aşkımıza
sisli bir maziden uzakta
yalnızca sana yakın
gönlümün dalgalarında sevgim kalsın
bitmeyen rüyalarımda hep sen varsın...

#32 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 18.04.2007 - 09:15

babuna benimle ilgili bir sorunun varsa ÖM atabilirsin..Sürekli senin mesajlarında,yazılarımı görmekten sıkıldım.Neyse derdin mesajla halledelim.

maviergün çöplük demekle neyi kastettiniz?
Ayrıca diğer partilerin veya diğer siyasi liderlerin Erdoğan'dan ne farkı var?Asla hiç bir parti fanatiğide,hatta sempatizanı bile değilim..Benim kızdığım nokta,hiç birinini diğerinden farkı yokken neden bu kadar Erdoğan'a yüklenildiği..Tamam dini alet etmesi benimde çok canımı sıkıyor,hemde aklınızın alamayacağı kadar çok..Ama diğerleride Atatürk ismini kullanıyor..Laikliği kullanıyor..
Atatürk'ün partisi ne hallerde? Size Atatürk yaşasaydı, sadece Erdoğanamı kızardı..Hiç sanmıyorum..Eğri oturup ,doğru konuşmak lazım..Bu ülkeyi bu hale getirenler,sadece ERdoğan gibi olanlar değiller..Ki bu hükümet kurulduğundan beri,sadece Erdoğan gibiler yoktu,hükümetin başında..Hepsinin emeği var ülkemizin bu hale gelmesinde..Yalanmı??
Ben kesinlikle tarafsız bakıyorum..Ve bu mitingin kesinlikle göz boyamak olduğunu düşünüyorum..Ve asla desteklemiyorum..Siz farkında olmasanızda,Atatürk ismi ve laiklik bu ülkede çok güzel kullanılıyor..

* * *

Susuyorum..

#33 BlackEagle

BlackEagle

• Üyeler
  • 75 Mesaj

Gönderim zamanı 18.04.2007 - 10:38

Ben kesinlikle tarafsız bakıyorum..Ve bu mitingin kesinlikle göz boyamak olduğunu düşünüyorum..Ve asla desteklemiyorum..Siz farkında olmasanızda,Atatürk ismi ve laiklik bu ülkede çok güzel kullanılıyor..

bakış açının tarafsız olduğunu söylüorsun ve yazının başından sonuna büyük bir taraf örneği gösterdiğin belirtisidir...

neyse yazına gelince laiklik ve Atatürk ismi bu ülkede çok güzel kullanıor demişsin..bu doğru diyelim bunu kullanların şahsi menfaat güttüklerinide düşünelim...ok..
bura kadar bende katıldım diyelim.. benim çözemediğim(sen açıklarsın tarafsız olduğunu düşünüorum)kendi tarafınızdan olay öle benim tarafımdan da şöle açıklayayım..bu millet son on senedir türban ve dini kullanarak bir yerlere gelmiştir...bende bunu söylüyorum..yok öle olmaz şey dersen bende olmaz öle şey derimm...bitti bu kadar.. sanki şimdiye kadar Atatürkçü,Milliyetçi(vatan milliyetçiliği,savsata milliyetçilik değil),Laiklik temelli bir parti yönettide şimdi olanlar oldu...şimdi yine onlar suçlu...

yusufla eşlerinin başı açık kişlerin yönettide bölemi oldu...Alla alla .. neden bu kadar basitte indirgiosun...yaa ben demiorum hepsi temiz..

bende basite indirgeyerek bi cümle kurayım...(kurmaktanda yiğreniorum ama anlaman için)
başı kapalı eşleri olan kişilerin yönettiği bir parlamantönün durumunuda gördük çok başarılar evet cok başarılar

* 4 senede yapılan dış borç,1950lerden bu yana yapılan dış borçların toplamından fazla ..
* Atatürk'ün resmini ders kitaplarından kaldırmak isteyen bir AB altında imzalamak.(asıl hainlik bu)
* sen şehit bir yakının yok herhal..olsaydın anlardın...nasıl hazmedemiyorusun şehitlere Kelle demesine öcalan şerefsizine sayın demeyi..
* AB tamamen sizin görüşlerine karşı iken neden evt dediler neden imzaladılar..
* ABD gibi bir şerefsiz ülkenin yakınında kurması istenilen devletin isteyerek görev almak istior..
*nasıl kürtleri ve alevileri azınlık kabul edebilecek bir yasa cıkarızsın..nedir bu bölücülük değilmi,(buna vatanhainliği denilir)
*ABD nin yayınladığı haritalara herkes tepki gösterirken neden ıs pıs oturuor..
*chp de bişey yapmıor kardeşim diyebilirsin.. ben chp sevmem hele baykalı hiç...
bugünkü chpnin sorunu baykaldır..onun gibiler yüzünden Sözde Atatürkçü parti durumuna geldi..b u benim görüşüm..
chp hiç bişey yapamaz etkisiz eleman...bunu izde bizde bilioruz bilmiorsanız açıklayayım(etkisiz eleman dememden pay çıkarmayın..parlemontada yeteri kadar sayısı olmadığı için ve akp nin sayısı yetiği için istediği gibi at koşturmasından bahsedio..)
**yusufla sözde kelimesi ardında kullandığın görüşleri savunanları hepsini aynı nitelendiremezsin.. ..
***glamaor ATATÜRK YAŞASAYDI NE ERDOÐAN OLURDU NEDE ŞİMDİKELER VE GERİDE KALANLAR... VE BİZ BURDA SENLE BAŞKA KONULARDAN KONUŞURDUK..TARTIŞIRDIK..BİLİMDEN ,DAHA NASIL GELİŞEBİLİRİZ,İLERLERİZ,ONUN TARTIMASINI YAPARDIK...OLAYA BU YANDAN BAKMAK LAZIM...HAKSIZMIYIM..
*** VE ŞU ÜLKENİN DURUMUNA BAKIORUMDA EN COK SİZLERİN İŞİNE GELMEZDİ HERHALDE ATAM'IN YAŞAMASI..

#34 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 18.04.2007 - 10:46

kardeş çok güzel izah ediyorsun..

chp olayına bende katılıyorum.. öyle bir hale getirdiler ki bu partiyi.. Sözde Atatürkçü partisi gibi oldu.. Deniz Baykalı bende hiç sevmiyorum.. çekilsinler artık şu partinin başından ve önünden..

Bu miting Türk halkının bir uyanışıdır.. ve bu uyanıştan rahatsız olanlar var sanırım.. Türkiye Cumhuriyeti denmesinden, Laik likten bahsedilmesinden rahatsız olanlar var.. ee zaten rahatsız olduklarını bugün değil , dün de biliyorduk...

ve rahatsızlıkları bir ömür boyu sürecektir.. bundan şüpheleri olmasın..

Atatürkün Bizlere olan Armağanına yani TÜRKİYE CUMHURİYETİNE ve LAİKLİÐE sonuna kadar arka çıkarız.. Tüm örümcek beyinlere inat bunu yaparız..

#35 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 18.04.2007 - 10:50

Asla beni tanısaydın,Erdoğan gibi birinin tarafında olmayacağımı bilirdin..Ben ılımlı islam,light islam,modern islam zavazingolarının karşısında olan bir tipim..

Kesinlikle tarafsızım bundan emin ol..

* * *

Susuyorum..

#36 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 18.04.2007 - 11:05

Aynı tarih ve vatan geçmişimiz yokmuşcasına, birbirimizle didişmenin ne anlamı var?

Bu ülke dıştan asla yıkılamaz. Siyasetçilerin kuyruğuna takılan bizler ancak içten

bunu başarabiliriz.

Bizleri bu halde gören, vatan savunmasında ölen şehitlerimizin eminim ruhları tarifsiz acılar çekiyordur. :)

Biri çıkıpta şu meydanlarda YETER sizden çektidiğimiz, çekilin

kenara deme vakti ne zaman gelecek acaba ?

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#37 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 18.04.2007 - 11:09

"Garb senden, Türk’ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün garb, nihayet teknikte bir tefevvuk gösteriyorsa ey Türk çocuğu, o kabahat da senin değil, senden evvelkilerin affolunmaz ihmalinin bir neticesidir."
Atatürk

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#38 BlackEagle

BlackEagle

• Üyeler
  • 75 Mesaj

Gönderim zamanı 18.04.2007 - 11:19

Asla beni tanısaydın,Erdoğan gibi birinin tarafında olmayacağımı bilirdin..Ben ılımlı islam,light islam,modern islam zavazingolarının karşısında olan bir tipim..

Kesinlikle tarafsızım bundan emin ol..

söz bana galiba :) neyse tanımakta isterim arkadaşım.. bende Dİnimiz İslam kousunda senle aynı fikirdeyimm..
adına ılımlı islam diyerek yok bu diyerek onuda çökertmeye çalışacaklar..

vatan millet olarak zaaflarımız sölemiştimm...
bu iki zaafı ben dev olarak nitelendiriorumm.. uyanması lazımmmm artıkk...Dinimize isim yakıştıranları ve Vatanımız bölemeye çalışanlara hep birlikte dur demeliyiz...

hep birlikte tek yürek önce vatan için sonra dinimiz için...(yaşacak topraklarımız olmazsa Dinimizde yaşamayız unutmayın)

bi onceki yazımda;
chp yi sevme dedim ama savunduğu görüş değil.. yönetim biçimini sevmiorumm.. asıl amacına dönmeli ama önce baykal gitmeli...

Bu mesaj BlackEagle tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 18.04.2007 - 11:23

#39 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 18.04.2007 - 11:26

Aynı düşünceler fakat farklı anlatımlar..o yüzden birbirimizi anlayamadık blackeagle..İslamın ılımlısı,light'ı falan olmaz..Sırf başka gruplara yaranmak için uydurulmuş bir isimdir.

Topraklarımız olmasa hakılsın ,ne ezan sesi duyulur,ne ramazan olur ne bişey..Haklısın..

* * *

Susuyorum..

#40 BlackEagle

BlackEagle

• Üyeler
  • 75 Mesaj

Gönderim zamanı 18.04.2007 - 11:29

"Garb senden, Türk’ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün garb, nihayet teknikte bir tefevvuk gösteriyorsa ey Türk çocuğu, o kabahat da senin değil, senden evvelkilerin affolunmaz ihmalinin bir neticesidir."
Atatürk

:) :) :P