Jump to content

- - - - -

14 Nisan Cumhuriyet Mitingi

• Please log in to reply
75 replies to this topic

#1 vaudeville

vaudeville

Siyaset Yazarı

• Üyeler
  • 302 posts

Posted 14.04.2007 - 16:51

Cumhuriyet değerlerini savunmak için bugün Tandoğan Meydanı'nda toplandık..Herkesin elinde bir Türk Bayrağı..Bu kalabalıkla geçirdiğim her saniye,Türk halkına dair inancımı,ümidimi tazeledi..

An oldu şanlı bayrağın alı ile ısındık,an oldu ay-yıldızın gölgesinde serinledik..

Ey halkım! Gurur duydum seninle...

#2 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7,176 posts

Posted 14.04.2007 - 20:35

Gayet demokratikçe , barış ve Cumhuriyet sevgisi ile dolu bir gösteri olduğunu izledik ve gururlandık. Verilen birlik ve beraberlik mesajı umarım gerekli mercilere ulaşmıştır.
Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Posted Image

#3 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6,432 posts

Posted 14.04.2007 - 22:32

Ahmet Necdet Sezer'in Cumhurbaşkanı olmasındansa RTE'nin olmasını yeğlerin diyen insanlar var.. Anlam veremiyorum cidden..
Posted Image

#4 böcük

böcük

YGOİ

• Üyeler
  • 915 posts
  • İlgi Alanları:resim ,kitap,bilim,fizik, mavi,turkuaz,....

Posted 14.04.2007 - 22:53

tarık akan ın dediği gibi "1980 den beri ilk kez halkın sesi cıkıyor, tabi anlayana"..
Çamura batmış bir midye kadar mutlu olabilir miyim?.

#5 vaudeville

vaudeville

Siyaset Yazarı

• Üyeler
  • 302 posts

Posted 15.04.2007 - 02:41

Her daim İslamiyet'i,her ortamda çıkarlarına alet edenlerin,İslam'da aksinin şiddettle reddedildiği dürüstlük ilkesinin nasıl da yerine göre,işine geldiği gibi kullanılabildiğini ispat etti bu miting..

Mitingden sonra eve gelip,kanallardaki yankılarını takip ettim,haberleri izledim..Nur Cemaati'nin kanalı Samanyolu TV'nin haberleri ise yukarıda belirttiğim fikrimi sağlamlaştırdı bende..

Kişilere saldırmak için nasıl da adice yöntemlere başvurulduğunu gözlerimle gördüm..Tuncay Özkan'ın mitingde yaptığı konuşmayı bizzat dinledim,şahit oldum..Konuşmanın başını kesip,"Hırsızların şahıyım!" sözlerini,"Tuncay Özkan'dan önemli itiraf" olarak veren ve bunu bir dokundurma olarak değil ciddi ciddi hırsız olduğunu itiraf ettiği şeklinde vermeleri,perşembe akşamları Kanaltürk'te yayınlanan Tuncay Özkan,Mine Gökçe Kırıkkanat ve Emekli Orgeneral Kemal Yavuz'un konuşmacı olduğu "Gerçekler" isimli programda,yine bizzat dinlediğim mecburi askeri harcamaları asker merkezli değil,ihanet merkezli eleştirdikleri "ihanetler olmasa idi,asker yerine öğretmen yetiştirirdik,bir subayın maliyeti öğretmenin kaç katı?" şeklinde özetlenebilecek konuşmalarını da kesip biçerek,asker yetiştirilmemeli şekliyle,"bu Türk Silahlı Kuvvetleri'ne karşı bir kampanyadır" şekliyle vermeleri,Anıtkabir'de sürekli ahlaksız sloganlar atıldı diyerek asparagas haber vermeleri,ortak sevdanın Türkiye Cumhuriyeti olduğu bu mitingi,"sol partilerin siyasi şovu" şeklinde vermeleri,miting alanındakileri ayırımcılıkla suçlayıp,bariz ayırımcılık yapmaları,her daim siyasi hesaplarında kullandıkları türbanlıları,mitingde çokça karşılaşmamıza rağmen es geçmeleri,protesto etmeyi,ufak yaştan öğrenmesi demokrasinin içselleştirilmesi sürecinde bir gereklilik olduğu çocukları,"anne babalarının zoruyla geldiler" şekliyle tanımlayıp,bir çocukla ropörtaj yaparak,çocuğun:"ben gelmek istemiyordum,annemler zorladı" dediği,masum bir meleği dahi,iğrenç hesapları için kullanmaları,yargıya intikal etmiş,reklam parasını hibe olarak geçtikleri,"3 milyon dolarlık hibe" haberini,olgusal gerçeklik gibi aktarmaları ve haberleri izlerken -o kadar çok ki-artık aklıma gelmeyen onlarca yalan,iğrençlik,çarpıtma,iftira,hangi ahlak anlayışıyla,hangi vicdanla,hangi dinle,hangi İslam yorumuyla açıklanabilir,soruyorum..

Ne kadar dürüst olduğunuzu yine,yeniden gösterdiniz..Uyuyanlar uyansın,yeterince aptallaştırıldık!..

Mitinge katılan o şerefli insanlar,uyarladığınız hiçbir kalıba sığmayacak..Onların sevdalarına da,nefretlerine de,ümitlerine de bugün en yakından şahit oldum,tekrar ve tekrar gurur duydum...

#6 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16,109 posts
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Posted 15.04.2007 - 04:22

bu ülkenin sahipsiz olmadığını herkes duysun ve görsün.. gerçi onlar neyin ne olduğunu iyi bilirler ...

burası Türkiye Cumhuriyeti.. Atatürk'ün Bizlere Armağanı .. önce bunu hazmedecekler.. Arkadan konuşmamayı öğrenecekler.. Sonra Cumhurbaşkanlığı için aday olacaklar.. !!

#7 vaudeville

vaudeville

Siyaset Yazarı

• Üyeler
  • 302 posts

Posted 15.04.2007 - 10:03

Yukarıda bahsettiğim kesimin haberlerindeki bri ayrıntıyı atlamışım..İzlediğimde nasıl bir tepki vereceğimi bilemedim..Emniyet Genel Müdürlüğü,yalnızca arama noktalarında 500.000(beş yüz bin) kişi olduğunu açıklarken-ki nüfus giderek artmakta,akın akın insanlar gelmekte idi-Samanyolu Haber,sırf mitingin toplum üzerinde etkilerini bertaraf etmek için ;"Uzun süredir çağrı yapılmasına rağmen,mitinge beklenen katkı sağlanamadı,100 ila 120 bin kişi olduğu belirtildi.." şeklinde verdi..Sanıyor musunuz ki kasıt yok?Bunlara hakları yoktu ve katılım sayısını artırmak için bütün çevreme reklamını yaptığım ve bizzat bulunduğum bu mitingdeki sayıyı kasıtlı düşük verenlere,hakkımı helal etmiyorum..

İnsanlara dayatılan fikirler..Karşıtının gösterilmediği,antitezden bir sentez oluşturmasına izin verilmediği,hayatının her alanını,verdiği oy bile tek eğlencesi TV kanallarının güdümünde olan ve bunu fırsat bilen,suretihaktan görünüp,gardı düşmüş,teslim halk kesimini etkisi altına alan ve bunun bana en acı veren kısmı,İslamiyet'i kullanarak gerçekleştirenler karşlığını elbet alacaktır..Bu miting Türk halkının yeri geldiğinde nasıl ortak bir tepki verdiğinin göstergesidir..Katılamayanlardan aldığımız destek,katılanların sayısını kaç kere katladı acaba?Bu mitingde sağ yoktu,sol yoktu,"ben" yoktu..Ortak sevdalarla,ortak nefretlerle,ortak türkülerle,"ortaklıkla" yürüdük Ata'ya...

#8 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7,176 posts

Posted 15.04.2007 - 10:11

Zaman gaztesinin mitingle ilgili tek haberi Tuncay Özkan'ın provakasyonu. Sanki bütün gün içinden çıkarılabilecek tek haber buymuş gibi mitingle ilgili ana sayfa ve iç sayfalarda olan tek haber Tuncay Özkan'ın konuşmacı listesi olmamasına rağmen konuşma yapması. Ne güzel aslında oldukça seviniyorum bu haberlere çünkü arkasında duracak sağlam temellerinin bile olmadığının ispatı.

Aksaray'da olan trafik kazası olmasa manşetlerinde bile yer verilecek bir haber bulamayacaklar.
Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Posted Image

#9 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9,354 posts

Posted 15.04.2007 - 11:33

Türk Milleti , düzenlenen bu miting ile , hür iradesini ortaya koyup Cumhuriyet rejimini sekteye uğratacak zihniyete karşı tavrını sergilemiştir .

Emperyalizm ' in esiri olmuş '' Ilımlı İslam '' modelinin yayın organları , STV ve Zaman Gazetesinin , Recep Tayyip Erdoğan ' a olan yakınlığı , '' bozacının şahidi , şıracı '' sözü ile nitelendirilebilir .

Köhnemiş zihniyete karşı , nice mitinglere ...

#10 BlackEagle

BlackEagle

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 75 posts

Posted 15.04.2007 - 17:28

bu miting ile bilinen gerçeklerin ortaya cıkmasına ve dahda çıkmasına zemin hazırladı. kimin ne için çalıştığı kimin vatanını sevdiği,diktatörlük yapanların burası benim ya satarım ya alırım mantığı güdenlere darbe üstüne darbe indirdi.. bu mitingle asıl topluluğun yüzde 80 olduğu yüzde 20 değil(matematiksel olarakda)... ve ayrıca yüzde 20 ile yönetenlerin toplumun tümüne mal ettiği bir siyasi yanlışında ortaya çıkışıdır.. halk ne istediğinin dile getirdi.yüzde 20 lik toplumun temsil eden iktidarın ve bu iktidarda bulunan partinin üyessi ve TBMM başkanına da cvp ollur.basın açıklamasında ADD başkanı jandarma komutanlığı bilmem kim hatırlamıyorum..darbe hazırlığı içnde olduğu ama buna zemin bulamadığını.. miting katılanların sağduyulu olmasını istemişti ve mitinge katılmama tafsiyesinde bulunmuştu bi nevii.. bu kadar trajik bir miting içersindeymişsiz arkadaşlar dikkatli ve sağduyulu oldunuzmu? :)

Edited by BlackEagle, 15.04.2007 - 17:31.

#11 BlackEagle

BlackEagle

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 75 posts

Posted 15.04.2007 - 17:53

Yukarıda bahsettiğim kesimin haberlerindeki bri ayrıntıyı atlamışım..İzlediğimde nasıl bir tepki vereceğimi bilemedim..Emniyet Genel Müdürlüğü,yalnızca arama noktalarında 500.000(beş yüz bin) kişi olduğunu açıklarken-ki nüfus giderek artmakta,akın akın insanlar gelmekte idi-Samanyolu Haber,sırf mitingin toplum üzerinde etkilerini bertaraf etmek için ;"Uzun süredir çağrı yapılmasına rağmen,mitinge beklenen katkı sağlanamadı,100 ila 120 bin kişi olduğu belirtildi.." şeklinde verdi..Sanıyor musunuz ki kasıt yok?Bunlara hakları yoktu ve katılım sayısını artırmak için bütün çevreme reklamını yaptığım ve bizzat bulunduğum bu mitingdeki sayıyı kasıtlı düşük verenlere,hakkımı helal etmiyorum..

İnsanlara dayatılan fikirler..Karşıtının gösterilmediği,antitezden bir sentez oluşturmasına izin verilmediği,hayatının her alanını,verdiği oy bile tek eğlencesi TV kanallarının güdümünde olan ve bunu fırsat bilen,suretihaktan görünüp,gardı düşmüş,teslim halk kesimini etkisi altına alan ve bunun bana en acı veren kısmı,İslamiyet'i kullanarak gerçekleştirenler karşlığını elbet alacaktır..Bu miting Türk halkının yeri geldiğinde nasıl ortak bir tepki verdiğinin göstergesidir..Katılamayanlardan aldığımız destek,katılanların sayısını kaç kere katladı acaba?Bu mitingde sağ yoktu,sol yoktu,"ben" yoktu..Ortak sevdalarla,ortak nefretlerle,ortak türkülerle,"ortaklıkla" yürüdük Ata'ya...

bir zamanlar kaç kişisiniz topu opu 20 bin -30 bin demişlerdi.. Çamur at izi kalsın mantığı hiç değişmeyecek.. ama eninde sonunda bu zırhı giyip cumhuriyetin verdiği özgürlükle konuşup onun verdiği haklardan en fazla yararlanıp sonrada karalama kampanyasında bulunmalarına şaşırmamalı... T.C. ortak hareket etmenin verdiği bir kararla bu mitingde bulundu.. bunun sayısı önemli değil asıl amaç önemli olan T.C. böülümez bütünlüğünü....bu amacı baltayanlara varsa bir hakkım oda haram olsun... ( kardeşim seninde benim hakkımız onlara çoktan helal zaten onların düşüncesine göre çünkü biz inanmayan kafir bir toplumuz).... son olarak benim Dinime dil uzatanların dilini keserim...inanç ;*kameralarda namaz kılarken görüntülenmekle olmaz *illada başını örtmekle olmaz..*içinde kalbinde taşıdığın Allah'a olan sevginle bağlılığınla onun birliğinine inanmakla olur ve bunu aranıza kullu sokarak olmaz.....*en acısı İslamiyeti bir araç halinde kullanarak amaç gibi göstermekle ve bunu inanç saymakla olmaz.......ve son olarak İslamiyeti ılımlı islam politikasına dönüştürmek de ayrı bir katnalımaz bir gerçektir..böyle kavram kabul edilemez. böyle bir politaka girerek İslamiyeti araç durumuna getirmek toplumun tepkisini çekmemek için ılımlı islam adını konması hiç yenilir yutulur cinsten değil.. bunu nasıl hazmediyorlar helal olsun..

bu milletin iki zaafı vardır..
*bir vatanı
*iki dini İslam

yıllardır süren acaba bu iki devi uyandırmadan bu milleti nasıl yutarız düşüncesinde olan ve bunu desteklenmeyi görev edinmişlere darbe üstüne darbe..

İNŞALLAH BU YAŞANANLARI UNUTMAYIZ ÇÜNKÜ GEÇMİŞİ UNUTURSAK DAHA KÖTÜ DURUMLAR BİZİ BEKLİYOR.. UNUTMAYIN UNUTTURMAYA ÇALIŞACAKLAR.. BİLMEM KİM KİME DALMIŞ,HANGİ ÜNLÜ DONUNDA KURDELA VAR,YENİ DİZİ,YENİ AŞK, O MANKEN FRİKİ VERDİ HAKEM PENALTI DEDİ VE BİR SÜRÜ SAVSATA İLE GEÇMİŞİ UNUTURMAYA ÇALIŞILACAKK..HABERİNİZ OLA UNUTMAMANIZ DİLEÐİMLE..

Edited by BlackEagle, 15.04.2007 - 17:56.

#12 Serra

Serra

I'm Back !!

• Üyeler
  • 8,125 posts

Posted 15.04.2007 - 18:17

gidşim gerçekten çok apar topar oldu. hatta neden gittiğimi de tam olarak bilmiyordum haberlerde bile duymamıştım böyle bi mitingten haberim yoktu. yani öylesine gittim diyebilirim. bana miting olduğunu değil; gel gezmeye gidiyoruz bizdensin demişlerdi. öyle ya cumhuriyet mitinginde yunan bir kızın ne işi var :swordfight:
ancak oraya gittik, o kalabalığı gördüm ya; bir kez daha Türk insanının milliyetçiliğine hayran kaldım. Cumhuriyet sevdalısı Türkler hala varmış çok mutlu oldum ülkü sahibi insanları görünce.
ve şunu söyleyebilirim; "iyi ki siz Türkler ile birlikte yaşıyorum"

*yaklaşık 1 milyon kişiydik.

resimler cep telefonuyla çekildiğinden kalitesi düşük olabilir kusura bakmayın arkadaşlar.

Posted Image

Posted Image

Posted Image
Yokluğun bu bahar biter mi ?
Ya da bu
Son;Bahar biter mi ?

#13 Serra

Serra

I'm Back !!

• Üyeler
  • 8,125 posts

Posted 15.04.2007 - 18:36

öncekiler çok büyük olmuş.
kusura bakmayın arkadaşlar neresi olduğunu bilmiyorum bu fotoğrafların. ilk defa ankarada bulundum.
Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

harika bir gündü :swordfight:
Ya da bu
Son;Bahar biter mi ?

#14 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6,730 posts

Posted 15.04.2007 - 20:23

İyi koyalım tanımı bu halk değil muhalefet.. Tüm Türkiye yii dökersin sokaklara o zaman Halk olur..

Recep Tayyip ERDOÐAN' ın Cumhurbaşkalığını destekleyenler de bir miting düzenlese dahamı az kişi toplanacak .. Bu halkın yürüyüşü ise o kimin yürüyüsü olacak ?..

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Posted Image

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#15 NatuS

NatuS

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 174 posts

Posted 15.04.2007 - 20:38

recep tayibi destekleyenler azmı bu laf doğru ama.. ona karşı olanların yada daha doğrusu türkiye birliktelik ilk defa bu kadar birliktelik vardı gerçi basın sağolsun istenilen ilgi gösterilmedi nedense! ben bu mitinge katılmaktan son derece mutluyum anlayana demek tabiki önemli ama tayib erdoğanın dedi:" biz koltuk kavgası yapmıyoruz o koltuğa otursam ne olur oturmasam ne olur sonuçta heğimiz 2 metrelik yerde yatıcaz. tabi orada kaparsam düğerlerinden büyük yer kaparım boyun 1.85 diye" dedi :icecream: komik bakış açısı madem böle düşünüyo neden ankaraya gelen seferler bire düşürüldü (tren ve otobüs seferleri!) konuşmaya geldimi ne güzel konuşuyo! nerde televizyon kanalları ? Anıtkabirde olanlar 3 tane kamera dışında nerde kameraa gödü merak ediyorum. helal olsun son derece güzel sıradan bi olay gibi geçti basında :fight4:
Ben HeM KalP HeM bEdeNim NeFesTiR rUhuM Benİm..AşK şAraBı İçErİm tEz GelSedE eCeLim..BeN Hem kALp HeM BeDeNim..AşK ŞaRAbı İçElİm KeNDimİZimDeN GeçeLiM..

#16 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11,433 posts

Posted 16.04.2007 - 10:04

RTE taraftarı değilim ama Wale'ye de hak veriyorum :happy:

O zaman halk olmayacak sanırım,baş örtülü yobazlar olarak adlandırılacaklar :)
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#17 Serra

Serra

I'm Back !!

• Üyeler
  • 8,125 posts

Posted 16.04.2007 - 10:08

NatuS'a katılıyorum etrafta doğru düzgün kamera yoktu. bcc bile vardı ama Türk basınından yeterli ilgi yoktu bence.

RTE koltuğa oturursa; orduda da irtica olur,,, üniversitelerde mevlid de okutulur.. bi kere konuşması konuşma değil ki.. dalga geçiyo resmen adam..
Ya da bu
Son;Bahar biter mi ?

#18 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16,109 posts

Posted 16.04.2007 - 10:11

iktidar yalakası basın BU MİTİNGİ DE YAZINNNNNNN !!!!!!!!

• Ziyaretçiler

Posted 16.04.2007 - 10:18

Cumartesi günü İzmir de idim. Ankara da olamayan kişilerin, yüreklerinin orda olduğunu gördüm. Neredeyse her balkonda Türk Bayrakları aslı idi. Müthiş bir görüntüydü. Mitingi canlı olarak Kanal Türk ve CNN Türk de gördüm. Diğer kanalların ilgisi cok azdı sanki. Ki Miting öncesi de basının ne kadar oralı olduğunu biliyoruz.
Çok mutluyum ki Tehlike nin Farkında olan onbinlerce insan var.

#20 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16,109 posts

Posted 16.04.2007 - 10:22

kanaltürk cnntürk ve art avrasya kanalları haricinde pek bir tv de göremedim.. böyle önemli bir mitingden haber verme lütfunu göstermemişlerdi...

iktidarın yalakalığını yapan bu basından başka bişi beklemek de olmazdı.. onlar kendilerinden bekleneni yaptılar...

zamanında padişah yalakalığı yapıp Atatürkün arkasından oyun oynayanlar vardı..

aha şimdi bu basında R.T.E yalakalığı yapıyor.. hiç bir farkı yok yani..

Similar Topics Collapse

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users