İçerik değiştir

Saadet Partililerden Array Erdoğan'a Cevap !

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 53 yanıt verildi

#21 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 02.07.2005 - 22:36

ben zaten onları yazmışım KARDELEN okuuuu
ASKER ARTIK DARBE YAPMIYOR... :P ......BEN ÇOK GÜLDÜRÜYORSUN....EN SON 28 ŞUBAT 1997'DE POSTMODERN DARBE'Yİ KİM YAPTI.....BU ZATEN 2 HAFTADA BİR TEKRARLANAN BİR ŞEY DEÐİL :P
Uzan tarihini okumayı bırakıp,biraz Türkiye tarihini okursan 20 yılda bir darbe gerçekleştiğini görürsün...

güçler güçler güçler......

en bilindik güç derin devlet...kim olduğunun cevabı bugüne kadar verilmişmi?sen kim olduklarını biliyormusun? ama şu verdiğim örneği tekrar okursan belki güçten kastımı anlarsın;borsadan bir gecede tüm dövizi çekip kriz çıkarabilen güç,A.N.Sezer'e anayasayı Ecevitin suratına fırlattırarak "ekonomik krizi" doğuran güç...yada senin anlayacağın şekilde söyleyeyim(çünki senin tek uzmanlık dalın) RTE'ye Uzanı bitir talimatını veren buda o güçlerden biri...understand me?

belki eskiden bazı güçler vardı:laugh: .....noldu o güçlere
Gönderilen Resim

#22 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 03.07.2005 - 12:53

Asker artık darbe yapmıyor!
Diğer bahsettiğin güçler birşey yapamaz!Meclis çoğunluğunun olması sorunları çözmeye yeter!
ABD bize karışamaz!Türban ve imam Hatip konusunda da karışmıyor!Aksine bu sorunların çözülemediği için bizi eleştiriyor!

#23 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 03.07.2005 - 14:38

anlama kıtlığı çekiyorsun galiba; asker 28 şubat 1997'de darbe yapmadımı (bu darbe bahsettiğin Türban meselesini çözmek isteyen hükümete karşı yapılmadımı),aradan sadece 8 yıl geçmiş,bunlar olurken sen nerdeydin?

Darbelerdende haberin yok galiba onlarıda söyleyeyim,Uzanlar hariç başka şeylerde öğren;

27 mayıs 1960 Darbesi..sonrasında "asker artık darbe yapmaz"10 yıl sonra
12 mart 1971 Muhtırası...sonrasında "asker artık darbe yapmıyor"9 yıl sonra
12 eylül 1980 Darbesi....sonrasında "asker artık darbe yapmıyor"17 yıl sonra
28 Şubat 1997 Post-modern Darbe....say bakalım kaç yıl arayla yapılmış..hangi akla dayanarak asker artık darbe yapmıyor lafını söyledin bende bunun cevabını istiyorum,neye dayanarak artık darbe yapmıyor dedin?

meclis çoğunluğuna da cevap vereyim;(dikkat et senin gibi "yapar,yapmaz"şeklinde cevap vermiyorum,sana tarihinden örnek veriyorum yeter artık sok kafana şunu)

ÖRNEKKKKK:"12 Mart 1971 muhtırası" Asker yönetime sadece 10 yıl sonra tekrar müdahale ediyor....1969 seçimlerinden aldığı toplam oyların %46.5'i ile 256 milletvekili çıkaran ve meclisteki çoğunluğu yakalayarak tek başına hükümeti kurma yetkisini elde etmiş olan Adalet Partisi Genel Başkanı Süleyman Demirel tarafından kurulmuş hükümet'in asker tarafından istifası istenmiş ve hükümet devirilmiştir.

ABD bize karışamaz:Şak diye Eceviti indirip şak diye yerine RTE yi getiren (halk mı?)

......ABD bizi eleştiriyor.......ABD'nin bizim hayrımız için iyiliğimiz için eleştirdiğini,tavsiyede bulunduğuna hiç şahit oldunmu?
Avrupa'da insan hakları,türban konusunda bizi eleştiriyor amma mahkemesi hep türbanlı öğrencilerin aleyhine sonuçlanıyor?.....

tezler...tezler...tezler.....öyle çoğunluk sende demeyle olmuyor çözüm üreteceksin,çıkış yolu bulmaya çalışacaksın...

düşüncemmmmmmm;
Önce kadrolaşacaksın,köşe başlarına ALLAH'ını bilen insanları yerleştireceksin,YÖK'ede adama yerleştireceksin ataist'lerden arındıracaksın ondan sonra "buyrun kızlarım türbanınızı takıp okulunuzada istediğiniz yere girebilirsin diyeceksin

sorunun çözülmesi için senin düşüncen?(çoğunluk sende demekten başka)
Gönderilen Resim

#24 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 04.07.2005 - 13:46

Darbeler geçmişte kaldı!
RTE'nin arkasında ABD vardı!Halk bunu göremedi!
Ben Amerika'dan bahsettim,Avrupa'dan değil!
AKP'de çözüm üreten yok,icraat yapan yok!
Düşüncen yanlış!YÖK kapatılmalı!Referandum yapılmalı!

#25 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 04.07.2005 - 19:02

saçmalamanın anlamı yok...yazdığını oku utan kendinden....

darbeler geçmişte kaldı....eğer darbeleri bu gün bütün bilim adamları,köşe yazarları,düşünürler hala tartışıyorsa,son darbeden sadece 7 8 yıl geçmiş ise darbeler geçmişte kaldı lafını ancak cahiller söyleyebilir,

RTE nin arkasında ABD vardı halk bunu göremedi......ben ne dedim

ben ABD dan bahsettim,Avrupadan değil.......ABD hakkındaki cevabımı zaten yazmıştım kardelen,ABD'nın türban sorununun çözülmesini istediğine sadece senin gibi bir kaç cahil insan inanır,bu ülke 50 yıldır Avrupa'ya girmeye çalışıyor girmek istediğimiz birliğin mahkemesinin türban konusunda ne düşündüğünü belirtmek için sana extra bir örnek verdim ama eğer sen ABD doğru olandan yanadır,Avrupa doğru olmayandan yanadır dersen bunu okumamış gibi yap

ooooo oooo....ben YÖK kapatılmalı diyen birine ne anlatayım ki...iyi oldu söyleyelim kapatsınlar...kpatsınlar kapatsınlarda bu böyle YÖK kapatılmalı demekle oluyormu veya sen bana YÖK kapatılmalı diyen 3 tane düşünür +3 tane köşe yazarı+3 tane devlet adamı+3 tane parti başkanı say yarın kapatalım ok.
Gönderilen Resim

#26 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 05.07.2005 - 12:09

Ben saçmalamıyorum!Sadece gerçekleri yazıyorum!
"Cahil" kelimesini de sana iade ediyorum!ABD'nin zaman zaman doğru yaptığı şeylerde vardır!Mesala türban konusunda özgürlükçü olması!
AKP, YÖK'ün kapatılması için yasa geçirmeye çalışmamışmıydı!Sonra geri adım atmamışmıydı!

#27 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 05.07.2005 - 15:10

"asker artık darbe yapmıyor" diyorsun bende sana bu söylediğinin yanlış olduğunu anlatıyorum senin buna söylediklerimdeki yanlışları göstererek cevap vermen gerekirken "cahil çocuklar" gibi aynı şeyi tekrarlıyorsun "asker artık darbe yapmıyor"...bu mu doğruları söylemek,doğrular bu şekildemi anlatılıyor....

Türbanı geç,bana ABD'nın zaman zaman yaptığı doğru şeylere başka bir örnek ver....

Bende son sorduğun soruya önceki konuşmalarımızda şu şekilde cevap vermiştim;;;;tamam diyelim ki AKP türban meselesini çözmek istemiyor bu yüzden yasayı geri çekti,ama öteki taraftan yerel seçimler kanununu çıkarmak isterkende geri çekmek zorunda kaldı,kendi kendine böyle bir yasayı gündeme getiren AKP ne olduda bu yasayıda askıya aldı?ve bunun devamındada seninle bazı güçlerden,devletin üniter yapısından,bir şeyleri değiştirmek için sadece hükümet olmanın yetmediğinden bahsetmiştik...eğer sen bu konuşmalardan bir şeyler çıkaramıyorsan ve hala aynı tavrını sürdürerek hiç bir örneği,dayanağı olmayan sözlerini bana cevap olarak yazıyor ve ben gerçekleri söylüyorum diyerek bana yalancı muamelesi yapıyorsan bırak bizde iki çift laf söyleyelim
Gönderilen Resim

#28 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 05.07.2005 - 17:42

Doğrudan kastım;AKP'nin bu sorunları çözemediğidir!
Ben zaman zamandan Türbanı kastettim!
Sorunları çözmek için hükümet olmak yeterlidir!
Cahil çocuklar kelimesinide sana iade ediyorum!

#29 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 06.07.2005 - 22:40

Güzel türkçemizi ne güzel kullanıyorsun.

yukarıda kullandığın "doğru" kelimesi ile AKP'nin sorunları çözememesi arasında nasıl mbir ilişki var?

"""ABD'nin zaman zaman doğru yaptığı şeylerde vardır""" cümleni bir daha oku ozaman "zaman zaman" türbanımı kastediyor

zaman zamanıda geçtik ABD'nin bizim için yaptığı doğru şeylere örnek ver....
Gönderilen Resim

#30 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 07.07.2005 - 18:06

Aradaki ilişki AKP'nin sorunları çözmediğidir!
Zaman zamandan türbanı kastediyorum!
ABD beni ilgilendirmiyor!Sadece Türban konusunda özgürlükçü olduğunu belirtiyorum!

#31 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 07.07.2005 - 20:02

battın....
Gönderilen Resim

#32 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 07.07.2005 - 21:16

Sadece Türkiye değil Dünya'ya hükmeden güçlere bir kaç örnek buldum (isim istiyordun ya);

National Endowment for Democracy
American Information System
American Israel Public Affairs
Jewish Friendship League
National Democracy İnstitute
Open Society İnstitue
Gönderilen Resim

#33 muhalefet

muhalefet

O'nun can kırıkları var!

• Üyeler
  • 158 Mesaj

Gönderim zamanı 07.07.2005 - 21:17

Bunlar yavaştan yavaştan geliyorlar. Öyle pat diye türban yasağını kaldırırlarsa olmaz bu iş. Önce halkın güvenini kazanıyorlar, önemli işler yaparak oy topluyorlar. Yasalarla ağırdan ağırdan Türkiye'yi şeriat devletine döndürmeye çalışıyorlar. Bunların geçmişi, nerden geldikleri, amaçları belli.
Milli benliğimizi gençlerde uyandırılan Atatürk sevgisini söndürmeye çalışıyorlar.
23 Nisan kutlama mesajlarında bile ULU ÖNDER Atatürk'ün ismi geçmiyor.
Bunların niyeti belli. Hiç değiştik meğiştik demesinler. UYANIN MİLLET!!!
Benim kendimle ufak bi' sorunum var(!)

#34 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 08.07.2005 - 11:40

Önemli işler yapmıyorlar!Git gide güven kaybediyorlar!
Şeriat devleti istemiyorlar!Onların yaptığı işler şeriat devletine aykırıdır!Onların istediği Diktatörlük sistemidir!
Hiç bir güç Türkiye'ye hükmedemez!Sadece bazı hükümetlere hükmedebilirler!

#35 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 08.07.2005 - 18:59

Milliyetçiliğin lüzumu yok.Buda bizim gerçeğimiz.bazı hükümetler denilen bir şey yok..bu gün ABD'yıda yöneten güçler var,İngiltereyide Almanyayıda.

Bak "muhalefet" isimli üye olayı çözmüş,biraz daha geniş düşünürsen sende çözeceksin.
Gönderilen Resim

#36 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 08.07.2005 - 23:56

ABD'yi yöneten güçler kim?

#37 muhalefet

muhalefet

O'nun can kırıkları var!

• Üyeler
  • 158 Mesaj

Gönderim zamanı 09.07.2005 - 14:20

Sağolasın atmaca. Ama ABD yi yöneten bir ülke düşünemiyorum ben. Tam tersi ABD dünyayı yönetiyor bence.

#38 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 09.07.2005 - 18:24

Niye bu kadar şaşırıdğınızı anlayamadım.Sanki ilk defa duymuş gibi tepki vermişsiniz.Sizin niye şaşırdığınıza şaşırdığımı belirtmek isterim. :) Ayrıca şaşılacak bir şey varsa ben şaşırırım. :cool:

Şimdi size burada ABD'yı Yahudiler yönetiyor diyerek basit bir cevap vermeyeceğim(ama yönetiyor).Ancak size burada sağlam ve kesin bir cevap vermem olanaksız (çünki saçma;aslında isim istemekte saçma ama neyse)gerçi Bir çok uzman ABD'yı perde arkasından yönetten güçlerin varlığını belirtiyor ancak onlarda bir isim veremiyorlar. Ancak ilk olarak size bu konu hakkında bir kaç kitap tavsiye edebilirim.

1-Bu kitabın yazarı yanılmıyorsam ABD Generallerinden biri.ABD istihbaratında görevli olan bu adam,görevli olduğu dönemde bir çok gizli toplantıya katılıyor,bir çok gizli belgeyi inceleme imkanı buluyor,para babalarının yönetimdeki etkisini farkediyor,bir çok olayada birebir şahit oluyor,ve bir çok gizli tarikatında ABD'yı nasıl yönettiğni,amaçlarının ne olduğunu bu kitapta ele alıyor.Galiba okursak bize büyük katkısı olur."Apokalips'in Atlıları,Gizli Örgütler ve Yeni Dünya Düzeni yazarı;
William COOPER"

2-Amerika'yı Kim Yönetiyor?(valla yazarın adını hatırlamıyorum,
3-Gazeteci yazar Fehmi Koru'nun bu konu hakkında yazdıklarına,konuştuklarına bakabiliriz.
4-Bunun yanında Hulki Cevizoğlu'nun gazetedeki yazılarından,kitaplarındantv programlarındanda faydalanabiliriz.Hatta bu gece Küresel terorizm konusu ele alınacak muhtemelen ucundanda olsa bu konuya değinilecektir.
5-Bu konu hakkında yazılmış bir çok kitap,makale,araştırma bulunabilir.

Küresel demişken Küreselleşme saçmalığının içinde bu konuya şöyle değinebiliriz,ABD muhalefet arkadaşın dediği gibi bir süper güçtür ve dünyayı yönetmektedir.ABD küreselleşme içerisindeki güç odaklarından bir tanesidir "siyasi" güç yalnız bunun yanında ABD'nin etkisi altında olduğu diğer bir güç ise dünya sermayesi,uluslararası sermayenin karşı konulamaz gücüdür.

Amerika'yı perde arkasından yönettiğine inanılan çokuluslu şirketlerin gücü ortadadır (Montagne gibi bir şeydi bankanın ismi,bizdeki ekonomik krize sebep oldukları bunun ötesinde 11 Eylül saldırılarını yaptığı iddia edilen bu banka
ABD 'nin kendi bankasıdır ayrıca ABD başkanlarının bu banka sahiplerine söz geçiremedikleri bile iddia edilmişti)

En bilindiğine örnek verecek olursak BİLDERBERG.Bu yıl bizim gazetelerdede epey yer aldı.Dünya hükümeti olarak tanınıyor gerisini siz düşünün.Üyelerinin arasında IMF,Dünya bankası yöneticileri,senatörler var.yani anlıyacağınız ekonomi,siyaset,askeri kanadın en önde gelen insanları bu birliğin üyesidir.Aldıkları kararların tartışılma imkanı varmı sizce?

Dünyayı yönettiğine inanılan bir çok vakıf ve tarikat vardır.Bu konu hakkında hiç bir şey okumadan araştırma yapmadan birini dinlemeden bunlar komplo teorisi demek çok saçma olur.Aşşağı dünyayı İlluminati denilen dünyayı yönetmek için kurulmuş örgütün internetteki bilgilerini aktarıyorum daha doğrusu kopyala yapıştır yapacağım ancak bu ve bunun gibi vakıflar,örgütler,tarikatlar hakkında yazılmış bir çok kitap var,okumalıyız.

ABD'nın dünyayı yönettiğine herkes gibi bende katılıyorum.Dünyayı
BEYİNSİZ BUSH'mu yönetiyor yoksa .....................
Gönderilen Resim

#39 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 09.07.2005 - 19:16

İLLUMİNATİ NEDİR ?
Dünyayı her konuda büyük bir gizlilik içersinde yöneten bir grup Tanrı kompleksli insanın oluşturdukları koalisyonun ortak adıdır.

“Ve Allah’ın, Rabbin sana teslim edeceği bütün kavimleri bitireceksin, gözün onlara acımayacak.” ( Tevrat, Tesniye Bölümü 7/ 16 )

“ İşte benden ve miras olarak sana milletleri, mülkün olarak yeryüzünün uçlarını da vereceğim. Onları demir çomakla kıracaksın; bir çömlekçi kabı gibi onları parçalayacaksın.” ( Tevrat, mezmurlar bölümü 2 / 8-9 )

Ve gözümüzün içine baka baka “ Bakın ben aydınlanmayım !” yalanıyla yüzümüze sırıtan bu kurukafalar hayatımızın rengini kana bulayan gerçek mübessimlerdir.

İLLUMİNATİ’NİN GÜÇ KAYNAKLARI NELERDİR?

Kabala gibi meditasyon, simya gibi çok eski zamanlardan bu yana kullanılagelen bir büyü ilmi sayesinde döndürüyor çarkları şeytan ve onun bu zavallı dostları. İllimünati’nin gücü Kabala’dan geliyor.

Aslında bu onların dini.

Şeytan’a tapıyorlar, ayinler düzenliyorlar, masum kişiler kurban ediliyor ve kan içiyorlar.
“Et yeyin ve kan için yiğitlerin etini yiyeceksiniz ve dünya beylerinin kanını içeceksiniz. Sarhoş oluncaya dek kan içeceksiniz.” ( Tevrat, Hezekiel Bölümü 39 / 18-20 )

İLLUMİNATİ’NİN YAPISI VE İŞLEYİŞİ

Annuit Coeptis.

Bir piramit dizaynı içersinde yapılanmışlar. Işık noktası adını verdikleri tepe noktasında mason ilahı Lüzifer’in gözü bulunuyor. Ve hemen arkasında en üst yönetim meclisinde İLLUMİNATİ yer alıyor.

Texe Marks bu işleyişi çemberlerle açıklamış.

Pramitte de görüldüğü gibi üç kategori söz konusu.

1. kategoride; hiç görünmeyenler ( gizli olanlar )
2. kategoride; ucu görünen ancak büyük kısmı gizli olanlar
3. kategoride ise halkın içine giren ve yukarının emirlerini uygulayan saçaklar yer alıyor.

NASIL ÇALIŞIYORLAR?

İç çemberin on görünmez gizli adamının insiyatifine bağlı kaderlerimiz. Yılda iki kez bir araya geliyorlar ve toplantılarında nerede hangi savaş çıkarılacak, nasıl çıkarılacak, nerede ekonomik kriz patlak verecek, nerede salgın hastalıklar vücut bulacak en ince ayrıntısına kadar bunları planlıyorlar. Bilimsel keşifler ve devrimler de bunlara dahil.

“ Onları kasaplık koyunlar gibi ayır ve öldürme günü için onları hazırla.” ( Tevrat, Yeremya Bölümü 12 /3 )

“ Ve onun içine veba ve sokaklarına kan göndereceğim ve çepeçevre onun üzerine gelen kılıçla içindeki yaralılar düşecekler ve bilecekler ki ben Rabbim.” ( Tevrat, Hezekiel Bölümü,28 / 23 )
Gönderilen Resim

#40 muhalefet

muhalefet

O'nun can kırıkları var!

• Üyeler
  • 158 Mesaj

Gönderim zamanı 10.07.2005 - 18:33

Ben fazla bilmem atmaca ama bana saçma geldi biraz. Yani bir tarikatın nerde savaç çıkacağını, nerde hangi buluşun icat edileceği gibi birçok şeyi yönetmesi biraz mantık dışı.
Bir düşünsene yani. Ben bilimadamıysam icadımı kendim bulurum onlara gerek yok ki.