İçerik değiştir

Saadet Partililerden Array Erdoğan'a Cevap !

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 53 yanıt verildi

#1 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 23.02.2005 - 16:33

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, basında çıkan, "Başörtülü öğrenciler peruk takar üniversiteye öyle girerler" sözlerine Saadet Partisi'nden tepki geldi. Partili gençler, Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a kamusal alanlarda kullanması için postayla peruk gönderdi...
Basmane Postanesi önünde toplanan Saadet Partisi İzmir İl Gençlik Kolları'na üye gençler adına bir açıklama yapan Gençlik Kolları Başkanı Cenk Kılıç, "Basından öğrendiğimiz kadarıyla Erkan Mumcu, başörtüsü ve öğrenim hakkı konusunun bir anayasa düzenlemesiyle çözümleneceğini belirtmiş ve yasa değişikliği ile kesin olarak çözülmesi gerektiği fikrini savunmuştur. Bu konuda köklü bir çözümün gündeme getirilmesini istemiştir. Konuşmaları esnasında bunun üzerine Başbakan Erdoğan, 'Bu o kadar kolay değil, öğrenciler şimdilik peruk takıversinler' deyivermiştir. Siz değil miydiniz meydanlarda, 'Başörtüsü namusumuzdur, bu sorunu kesin çözeceğiz. Başörtüsü ile öğrenim en temel haktır, bu yasağı çıkaranları sandığa gömeceğiz' diyen. Ülkemizde başörtülüler, yıllardır hukuki dayanağı olmayan bir uygulamayla karşı karşıyadır. Hukuki hiç bir dayanağı olmayan yasağın uygulanmasını kaldıracakları yerde, inançlarının gereğini yerine getiren insanların haklarını iade edecekleri yerde bir de neler diyorlar. Sayın Başbakan'a sözlerini iade ettiğimiz gibi, milletimize layık gördüğü peruğu da iade ediyoruz. Madem Erdoğan, başörtüsü sorununa çözüm olarak halk için peruk önerisini ortaya koydu, o zaman başörtülü girilemeyen kamusal alanlarda, uygun gördüğü kişiler için de aynı çözümü düşünebilir" diye konuştu.

İNTERNETAJANS

#2 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 14.06.2005 - 22:29

Herşeyin bir sırası olduğunu unutmamalıyız...Bu gün başörtüsü sorununu halledecek veya halletmek isteyen iki pari varsa bunlar saadet ve AKP dir.

aslında Erdoğanın yukarıda dediği "şimdilik peruk taksınlar"sözü çok derin anlamlar taşımaktadır (şimdilik)......

Erkan MUMCU bu sorunun yasa ile hemen düzeltilebileceğini söylemiş halt etmiş UNUTMAMALIYIZ Kİ Bu gün TC.Başbakan'ının hanımının başı kapalı olduğu için ÇANKAYA'giremiyor.

MHP de 3 4 sene önce APO yu asmaya geliyoruz bize oy verin asalım diyerek meydanları inletiyorlarda NOLDU?

Demek ki laf la peynir gemisi yürümüyor...Demekki bu ülkede yasaları değiştirebilmek için kanun çıkarabilmek için sadece hükümet olmak yetmiyor....arkasında neler var yazmaya gerek yok
Gönderilen Resim

#3 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 18.06.2005 - 19:41

Lütfen güldürme beni!AKP bu sorunu çözmek istemiyor!İsteseydi çözerdi!
Yasağı kaldırmak için hükümet olmak yeterlidir!Referandumla sorun çözülür!Demokraside çareler tükenmez!AKP'li yetkililer zamanında MHP'yi eleştirirdi bu konuda ama kendileri meclis çoğunluğuna sahip olduğu halde bu sorunu çözmüyorlar!Bu çok ilginç!

#4 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 21.06.2005 - 21:31

öyle ha deyince refarandum yapamassın bu ülkede.... bu güne kadar kaç başkan yapabilmiş bunu araştırmak gerekir
yasağı kaldırmak için hükümet olmak yetmiyor.....28 şubat 1999,12 eylül,12 mart bunların ne olduğunu biliyorsun.
bu konuda tartışılamayacak bir isim Erbakan kaç ay iktidarda kaldı ne yapabildi sana soruyorum....(öyle herşeyin yapılamayacağına örnektir)
bu gün ayın 21 tv seyrettiysen GATA ya başörtülü insanlar alındı bunun ne kadar büyük bir adım olduğunu yakında hepimiz göreceğiz...(askerin kafasına estide içeri almadılar heralde)
Gönderilen Resim

#5 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 21.06.2005 - 21:37

ha bide bu sorunu çözmek istemeyen AKP başkanının hanımı başörtülü,yardımcısının hanımı öyle,dışişleri bakanının hanımı öyle,maliyebakanının öyle ....parti milletvekillerinin yarısından çoğunun hanımı öyle bunların bir çoğunun kızlarıda başörtülü ve çoğu kızlarını kendi vatanında okutamıyor ve yurtdışına gönderiyor.....

AKP kurucularının geldiği yer belli geçmişi belli görüşleri belli...

AMA BU İNSANLAR BU SORUNU ÇÖZMEK İSTEMİYOR.......ÇOK YAŞA SEN, GÜLDÜRDÜN BENİ..
Gönderilen Resim

#6 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 28.06.2005 - 15:04

Kişisel olarak yasağın kalkmasını istiyor olabilirler ama hükümet olarak bu yasağı kaldırmak istemiyorlar!

#7 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 28.06.2005 - 16:15

o ne demek ya .......hükümet zaten o kişiler

bu gün ayın 28....bir kaç gündür tv seyrettiysen (biliyorsun ki hükümet YÖK 'e karışamıyor) bi taraftan başbakan bi taraftan milli eğitim bakanı,
YÖK'ün katsayı hakkında ki tutumunu eleştiriyor bu sorunun elinde sonunda çözüleceğini gerekirse YÖK kanununu değiştirmeye kadar gidebileceklerinin sinyalini veriyorlar
sence bunu meslek liselerininmi,imam hatip liselerinin mi önü açılması için yapıyor....
Gönderilen Resim

#8 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 28.06.2005 - 23:20

Konuşuyorlar ama icraat yapmıyorlar!

#9 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 29.06.2005 - 01:32

sende herşeyi ha deyince olsun istiyorsun
Gönderilen Resim

#10 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 29.06.2005 - 13:03

Yaklaşık 3 yıl oldu!İmam Hatip ve meslek lisesi konusunda geri adım attılar!Böyle önemli konularda hep geri adım attılar!Sorunu çözmek istemiyorlar!

#11 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 29.06.2005 - 23:12

örnek:yahu adamlar 2 senedir bir yerel yönetimler kanununu çıkaramadılar sen ne 3 senesinden bahsediyorsun...(onudamı çıkarmak istemiyorlar)

Bu memleketin 55 yılı; tek parti ile yönetim,çok partiye geçince ihtilal+idam,3 tane darbe ile askerin yönetime el koyması ile geçmiş,

cumhurbaşkanlarımızın yarısından çoğu asker kökenli...yani bu devletin kaç yıllık bir demokrasi geçmişi varki.Halkın iradesinin iktidara yansıyabileceği bir ortam yokki halkın iradesinin yerine başka güç odakları karar mekanizması olmuş durumda...

sana hükümet olmak yetmiyor bunun arkasında başka oyunlar dönüyor diyorum sen bunları bildiğin halde anlamamak ta ısrar ediyorsun.

"adamlar imam hatip mezunu çocuklarını imam hatiplere gönderiyorlar.."

bu vatan için; askerliğini bile doğru dürüst yapmamış. ora yada sahteciliği bulaştırmış

bu vatan için;parasını kendi vatanında bile tutmayan yabancı bankalarda milyon dolarlarını bekleten

bu vatan için;yüzsüzlükte sınır tanımayıp kendi vatanını AİHM şikayet eden kendi vatanından milyonlarca dolarlık tazminat isteyen o paraların başına geçmeyi planladığı halktan çıkacağını düşünmeyen

bu vatan için,yurt dışındaki yabancı vakıflara bağış altında milyonlarca dolar yatıran

bu vatan için;Amerikasından ingilteresine isviçresinden türkiyeye her yerde dolandırıcılık suçundan itham edilen

bu vatan için;ne olursa olsun,doğru veya yanlış,yaşadığı toprakların başkanına halkın önünde,televizyonlarda,gazetelerinde hakaretler eden

bu vatan için karşılıksız hiç birşey yapmamış
bir adam çözecek.;)
Gönderilen Resim

#12 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 30.06.2005 - 14:55

Hükümet sorunu çözmek istemiyor!İsteseydi çözerdi!
Meclis çoğunluğu AKP'de! İstese bu sorunu çözer!
AKP,halkın çoğunluğunun istemediği yasaları tepkilere aldırış etmeden çıkarıyor ama iş halkın çoğunluğunun istediği yasalara gelince çıkartmıyor!Bunu bilerek yapıyor!Onlar sorunları çözmek istemiyorlar!
Haksızlığa uğrayanlar varsa elbette AİHM'ye başvuracak!
Hayrunnisa Gül de,Merve Kavakçı da AİHM'ye başvurdu!
AKP,Uzanlar için hukuka,anayasaya aykırı kanunlar çıkarttığı için,mallarına mahkeme kararı olmadan el koyduğu için Uzanlar AİHM'ye başvurdu!Uzanlar davayı kazanırsa Türk Hükümeti yüklü miktarda Uzanlara tazminat ödeyecek!AKP'nin yaptığı hataları halk ödeyecek!
AKP,Yüce divanlıktır!
Cem Uzan,Erdoğan'a hakaret etmemiştir!Gerçekleri söylemiştir!

#13 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 01.07.2005 - 00:20

ya kalkmıyo diyorum, kaldır diyooo!! :)......... bizim mevzuda tam buna döndü

ya ,BAŞKA GÜÇLER VAR DİYORUM ADAMA HER İSTEDİÐİNİ YAPTIRMAZLAR DİYORUM, YAPAMADIKLARINA ÖRNEK, YAPMAK İSTEYENLERİN SONLARI İLE İLGİLİ ÖRNEK,SORUN DEDİKLERİNİN KENDİLERİNİN ÖZEL HAYATLARI İÇİN BİLE SORUN OLDUÐUNU ÖRNEK VERİYORUM AMA SEN HALA ÇOÐUNLUK ONLARDA İSTESELER YAPARLAR DİYORSUN......

ADNAN MENDERESİNDEN %60 LIK ÇOÐUNLUÐU VARDI NOLDU HER İSTEDİÐİNİ YAPABİLDİMİ, O GÜNLERDEN BU GÜNE ÇOK ŞEY DEÐİŞTİMİ Kİ?

KAVAKÇIDAN GÜL DEN BANANE ONLARIN KANIBOZUK SÜTÜ BOZUK OLMASI BENİ İLGİLENDİRMİYOR,İŞTE UZANLARDA ONLARLA AYNI KEFENİN İÇİNDE.SEÇİMLERE AZ KALDI BAKBAKALIM HALK SİZE TAZMİNATMI ÖDÜYOR YOKSA SİZE ............

SENİN GERÇEKLERİ NEREDEN ÖÐRENDİÐİN GERÇEKLERİNİN NE KADAR GERÇEK OLDUÐU SON SÖZÜNDEN ANLAŞILIYOR....ALNI BİR KERE SECDEYE GİTMEMİŞ IRKI DİNİ BELLİ OLMAYAN BİR ŞARLATANIN BAŞKA BİRİNİ ALLAHSIZLIKLA SUÇLAMASINI ,GERÇEK OLARAK YORUMLUYOSUN

SENİN GERÇEKLERİNİN KİLOSUNUDA ÖÐRENMİŞ OLDUK,
Gönderilen Resim

#14 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 01.07.2005 - 11:15

Lütfen bahane aramayın!Yapamayacaklarsa istifa etsinler!
Biri haksızlığa uğramışsa eğer AİHM'ye başvuracaktır!
Bakıyorum da Hak aranması seni rahatsız ediyor!Hak ihlali varsa hak aranacaktır!
Halk gerçeği görmeye başladı!Sen de göreceksin!
Senin bilgisiz olduğun kesin!Çuvalladın sen!Bahettiğin kişinin alnı defalarca secdeye gitmiştir!Irkı da dini de bellidir!
Ben gerçekleri söylüyorum!
AKP,hukuka aykırı davranmıştır!
AKP yüce divanlıktır!

#15 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 01.07.2005 - 17:49

Lütfen bahane aramayın!yapamayacaklarsa istifa etsinler!

al işte sen çok bilgilisin ya cevap olarak bunu yazmışsın...kaç kere bu işler öyle yürümüyor bak başka güçler var her istediğini adama yaptırmıyorlar diyorum bunları örneklerle o muaazzam beynine anlatmaya çalışıyorum fakat sen hala "bahane"...çocuk muhabbeti yapma...

bahaneymiş; o bahane dediklerine bunlar bahane diye yazacağına bir tane mantıklı cevap yazsaydın ondan sonra artistlik cümleni sonuna ekleseydin...

DSP de gelse AKP de gelse MHP de gelse Uzan suçsuz bulunup başada gelse yapacakları sınırlı,sana başka güçler bu devletin politikasına müdahale ediyor,edebiliyor diyorum,"Sorunu çözemiyorlar"diyosun,Hükümet çıkmış bu soru çözülmeye muhtaçtır ve mutlaka çözülecektir diyor,ama öteki tarafta YÖK hayır kardeşim,herşey eskisi gibi olacak,aynen devam diyor,ve yasalarımıza bak ki Hükümet buna karışamıyor,kurum Hükümetin müdahale alanının dışında kalıyor.. ee bana söyle Uzan gelip ne yapacak her istediğini yapabilecekmi,ha deyince yasayı çıkarıp,ha deyince sorunları çözebilecekmi,her çıkarmak istediği yasaya Genelkurmay,Cumhurbaşkanı,yargı,dış güçler,iç güçler,derin devlet eyvallah diyecekmi,veya Uzan o kibar ve nazik uslubuyla açılın lan,çözeim ulan,dağıtırım lan diye bağırarakmı sorunu çözecek,buna inanıyormusun benim bilgili arkadaşım..

elinde kadeh,bankada faiz,ortamı belli,büyüdüğü yetiştiği, ailenin "pak alnının secdeye gidip gitmediği belli,muhterem seçmenlerine "vaybe" dedirtmek için bakın ben alnı secde görmüş adamım dedirtmek için camiye gitmiş (gazeteciler eşliğinde) bizim zeki kızımız buna inanmış inanmaklada kalmamış başkasını bilgisizlikle suçlamış...helal olsun be sen ne bilgili,kültürlü bir insanmışsın

başına geçmeyi planladığın ülkenin yargısına güvenme,başına geçmeyi planladığın ülkeyi git birilerine şikayet et sonrada ben başkanınız olmak istiyorum de.....RTE hakkında konuşuyoruz ya hapise ne sebeple attıklarını biliyoruz demi,gidip AİHM şikayette bulundumu oda bir gün bu ülkenin başına geçmeyi planlıyordu yarın birgün benim sana sorduğum soruyla karşılaşmamak için Uzanın yaptığını yapmadı,bunu sokaktaki ali,veli yapsa eyvallahta, bunu başbakan adayı bir insan hangi akla hizmet yapar anlamak güç...

sen böyle sağda solda "(hatta ne sağda solda , bunları kendi sitenizden başka hiç kimse yazmaz)"duyduklarını okuduklarına (AKP hukuka aykırı davranmıştır,AKP yüce divanlıktır.siyasi linçtir...) inanmaya devam et sonrada ben gerçekleri söylerim,gerçekleri bilirim zırvana başla....
Gönderilen Resim

#16 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 01.07.2005 - 19:08

Hükümet sorunları çözmek istemiyor!İsteseydi çözerdi!Çözemiyorsa istifa etsin!
Hükümet yanlış şeyler yapıyor!Bunun sonucunda da şikayet ediliyor!Şikayet edilmesi çok normal!Hak ihlaline uğrayan kişiler elbette şikayet edecek!

#17 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 02.07.2005 - 01:23

yazdıklarıma tek tek cevap verebilirmisin,,,,,bak burası böyledir,şu dediğin yanlıştır,burada eksiklik vardır şeklinde

aynı şeyi tekrarlamanın bir manası yok ortaya bir tez sunuyorsun,bende sana karşı ayrı bir tez sunuyorum önce bunun yanlışlarını bana göster ondan sonra sonuçta "gönderdiğin mesajı" yaz

senin ki iyice sanane banane muhabbetine döndü.
Gönderilen Resim

#18 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 02.07.2005 - 10:33

Sorunu çözmek için hükümet olmak yeterlidir!
O bahsettiğin başka güçler kimmiş!Açıkla!

#19 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 02.07.2005 - 14:27

kimmiş o güçler;

yuh be yazdığımız mesajlarıdamı okumuyorsun,kaç defa yazdık,

mesajları bırak kitap,gazetede mi okumuyorsun gerçekleri öğrendiğin kanlalları hiç mi takip etmiyorsun,onuda bırak arkadaşlarınladamı konuşmuyorsun "Türkiye'nin üzerine oynanan oyunları,kurulan planları,destekleyen güçleri,planlayan insanları".

yine hükümet olmak yeterlidir yazmışsın farkındamısın?yazacak cevapmı bulamıyorsun,dalgamı geçiyorsun...yakın tarihimizden;hükümetlerimizin başlarına geleni,yapmak isteyip yapamadıklarının örneklerini verdim.ama sen hala aynı şeyi "hükümet olmak yeterlidir" safsatasını anlatıyorsun.başka yerde söyleme millet bi tarafıyla güler
Gönderilen Resim

#20 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 02.07.2005 - 17:27

Kimmiş o güçler?Senden öğrenmek istiyorum!
Belki eskiden bazı güçler vardı!Üstelik Asker artık darbe yapmıyor!
İstenilirse eğer sorun çözülür!Hükümet olmak yeterlidir!
Bana değil asıl sana gülerler atmaca!