İçerik değiştir

Bir Çirkin Sistem:Kapitalizm

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 20 yanıt verildi

#21 vaudeville

vaudeville

Siyaset Yazarı

• Üyeler
  • 302 Mesaj

Gönderim zamanı 07.05.2007 - 16:20

Ben de dokuzharf'ten mesajları silmemesini rica edeceğim çünkü,kapitalizmin hangi argümanlarla savunulduğunu,yahut bir tartışma platformunda objektivizmden hayli etkilenmişlerce kapitalizm savunulduğunda gayet net cevaplanabildiğini,ideolojilerin çıkış noktaları ve söylemleri ile aktif eylemseller ve icraatlerin çeliştiğini,tarihsel ve günümüz süreçleri ile bencillik ve individualizmin etkilerinin rasyonel yanıtlarla bertaraf edilebileceğini yazılarımızda görsünler,zihinler bulanmasın..

İnsanoğlunu sevebildiyseniz,onun canını yakanın yanında yer almazsınız,bu kadar basittir..Okuyun dostlar,bu başlıktaki bütün yazıları okuyun..

Her şeye rağmen ben de mesele üzerine tartışmaktan memnuniyet duydum..Sömürenin yüzünü tarihiyle,gelişim sürecindeki öğeleriyle,aygıtlarıyla açık seçik gördük,gösterdik..

Temelde sömürmenin olmadığı iddiasıyla beslenen akımların açılımlarını,referans gösterilen yazılarda dahi sömürmenin temel öğe olduğundan bahsedilmesiyle şaşırdık,biraz da eğlendik(unutulmaması için tekrar alalım;"Dış siyasette ise; dış ticaret fazlası, deniz ticareti ve sömürge sistemi en fazla önem verilen konu başlıklarıydı." )..Sorulara cevaplarımıza -çözüm önerileri dışında- şahsi ideolojilerimiz katmadık,tarihsel gerçeklik ve rasyonalizm kattık,buradayız,her daim bekleriz..

Saygılar?