İçerik değiştir

ABDULLAH GÜL

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 69 yanıt verildi

Anket: Abdullah Gül Türkiyenın Başındamı olmalı (50 üye oy kullandı)

Abdullah Gül Türkiyenın Başındamı olmalı

1. -Olmalı (21 oy [42.00%])

Oyların yüzdesi: 42.00%

2. -Olmamalı (10 oy [20.00%])

Oyların yüzdesi: 20.00%

3. -Türkiye'nin sonu Geliyor (5 oy [10.00%])

Oyların yüzdesi: 10.00%

4. -Atam Nerdesin (14 oy [28.00%])

Oyların yüzdesi: 28.00%

Oy Ver Ziyaretçiler oy veremez

#41 vaudeville

vaudeville

Siyaset Yazarı

• Üyeler
  • 302 Mesaj

Gönderim zamanı 07.05.2007 - 19:37

Sevgili samsun216,

Keşke Abdullah Gül'ün TRT'deki açıklamalarını izledikten sonra biraz araştırma zahmetine girseydiniz..Şu halde tipik fikrini sorgulamayan,televizyondan izlediğini şartsız kanına zerkeden bir profil sergilemektesiniz..

Abdullah Gül'ün sözleri The Guardian'da ;"Laik devleti yıkacağız.." şeklinde yazıldığı için tekzip edilmiştir,oysa ki Gül'ün sözleri tam olarak şu şekildedir;

"Bu cumhuriyet döneminin sonudur. Ankara nüfusunun yüzde 60’ı gecekondularda yaşıyorsa, laik sistem iflas etmiş demektir ve biz kesinlikle onu değiştirmek istiyoruz.."

Abdullah Gül ile ropörtajı yapan İngiliz gazeteci Jonathan Rugman,elinde bulunan ropörtajın kayıtlarını açıklamıştır..

Birebir "Laik devleti yıkacağız" dememiş olabilir,bunu tekzip etmesi normaldir,fakat biz "laik devleti yıkacağız" sözü ile yukarıda alıntıladığımız sözler arasında bir fark görememekteyiz,siz görüyorsanız,bu farkı bize de anlatırsanız bahtiyar oluruz..

İnkar ve iftira ile yaktığınız mum,takriben yatsıya kadar yanacaktır..Isınabildiğiniz kadar ısının..

#42 babuna

babuna

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 341 Mesaj

Gönderim zamanı 07.05.2007 - 20:55

Cumhuriyet gazetesinde 02.05.2007 yine bu konu ile ilgili "AKP'nin cumhurbaşkanı adayının 1992'de katıldığı bir panelde söyledikleri de kimliğini ortaya koyuyor " başlıklı bir yazı daha yayınlandı... Forumda mevcuttur bu yazı:

http://www.harabe.ne...ic=11582&st=105

Bir örnek yok ki elimizde ... ::

Aksini de iddia edebiliyorlar ya şaşmamak elde değil..

#43 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 07.05.2007 - 21:24

Cumhuriyet Gazetesi doğruları söylüyor diye birşey yok.

Değişiklikler Kaydedildi...

#44 babuna

babuna

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 341 Mesaj

Gönderim zamanı 07.05.2007 - 23:50

Elbette doğruları söylüyor diye bir şey olamaz, ama yanlış olduğu söyleniyorsa da aksini getirirsiniz koyarsınız...

#45 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 08.05.2007 - 12:46

Dışişleri Bakanı doğruları söyledi , yalnış olanı anlatmaya çalıştı ama idrak gücü az ve at gözlüğü takanlar ne yazıkki ne anlatsa inanmadıkları için ne dense boş.

#46 babuna

babuna

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 341 Mesaj

Gönderim zamanı 08.05.2007 - 13:07

Cumhuriyet gazetesinde 02.05.2007 yine bu konu ile ilgili "AKP'nin cumhurbaşkanı adayının 1992'de katıldığı bir panelde söyledikleri de kimliğini ortaya koyuyor " başlıklı bir yazı daha yayınlandı... Forumda mevcuttur bu yazı:

http://www.harabe.ne...ic=11582&st=105

Dış işleri bakanı Guardian gazetesi konusunda bir çıkış yaptı ama o kadar. Dış işleri bakanının aşağıdaki paneldeki konuşmaları konusuna değinmedi ki. Bir yerde böyle yazıların ortaya çıkması konusu olsa hadi olabilir diyelim.. Bitmiyor ki...

Sağınıza dönüyorsunuz solunuza dönüyorsunuz aynı şeyler..

Dış işleri bakanını bir tarafa koyuyoruz. Tayyib Erdoğan'ın incilerine ne demeli? Onu bırakın "80 yıllık karanlığa son" diye bir AKP'li belediyenin yazdığına ne demeli? ..

Yani bütün bu söylemler gelip gelip AKP'yi AKP'lileri mi buluyor?

Neden bir MHP'li, ANAP'lı, DYP'li CHP'li bu çıkarımları hiç yapmazda AKP'li yapar?

Bu soruları hiç sormuyorsunuz galiba kendinize... :fiuv:

#47 vaudeville

vaudeville

Siyaset Yazarı

• Üyeler
  • 302 Mesaj

Gönderim zamanı 08.05.2007 - 17:20

Dışişleri Bakanı doğruları söyledi , yalnış olanı anlatmaya çalıştı ama idrak gücü az ve at gözlüğü takanlar ne yazıkki ne anlatsa inanmadıkları için ne dense boş.

El insaf!

Gözümüzün içine baka baka yalan söylendi,yalan söylendiğini görmeniz için de samsun216'nın yazısına cevaben getirdiklerimize bir bakmanızı öneririz.."Dışişleri bakanı doğru söylüyor siz atgözlüğü taktınız.." gibi bir söylem hiç hoş olmamış..Biz neye göre yalan söylediğine dair bilgiler sunarken,sizin bilgi değil yalnızca yorum katarak böylesi bir yargıda bulunmanız,neyle açıklanabilir?Atgözlüğü mü diyelim,odaklanmış zihin mi,taassup mu,inkarcılık mı,parti ve şahıs şovenizmi mi?

#48 BlackEagle

BlackEagle

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 75 Mesaj

Gönderim zamanı 10.05.2007 - 01:23

halk seçse halkın sağduyusuna güvenmiyorum..nere çekilirse ora giden bir kesimiziz var hala.

:fly: İşinize gelmedi mi hiç kimseyi tanımıyorsunuz.
Kusura bakma böyle düşünen herkese söylüyorum sadece sana değil.

Seçim seçim diye tutturuldu , Cumhurbaşkanını halk seçsin dendi. Herkes istedi bunu , hani Cumhuriyeti kurtarmak isteyen sokaklara çıkan insanlar da bunu söyledi. Yahu şimdi Cumhurbaşkanını halk seçsin diyorlar , yine karşı çıkılıyor. Neymiş efendim halka güvenmiyoruz :) Halk çok cıvık değil mi afedersin. :)

cıvık halk cümlesine katılmıorum...sevgili dokuz arkadaşım..
kusurada bakmadım hani..
haklısında diyebilirim ama bakış açından dolayı..açı farkından dolayı yazıyı anlama durumundan dolayı haklısın diyemiyorum....
ben halk seçmesin diyen bir kişi oldum söylemlerinizle..
ben halkın bir kesimin bu konulardan haberder olmayan hiç bilinçli olarak hareket etmeyen bir halktan bahsediorum..
ayrıca cumhurbaşkanını halkın seçmesi kadar doğal birşey yoktur.ama halkın seçimlerde ortaya koyduğu yönetimimi idare etsin diye başa gelenleri gördük ben o halktan bahsediyorum..
şimdi konuyu bir tarafından cekip sakız gibi uzatmakta neyin nesi. yazının tamamı nı ele amanızı rica ederim..
*.halk seçecek diyelim..şimdi meydanlarda cumhur adayların söyleceklerini cok merak ediorum. Yine bazı oyunların oynanmasından cekinmekteyim..o yüzden bu fikriyatın karşısındayım..halkıma güvenmiorum derkende bundan bahsediorum.
bu kadar basit..arkadaşım..
*halk seçsin konusunda tek cekincemem bu olayın siyasallaşması siyasal duruma düşünce olanları görüyoruz..

diğer arkadaşta da alıntısını bile yapma gereği duymadım..
sizden ricam şahsımla ilgili durumları şahsıma iletin.yok hepiniz bölesiniz yok tek yaptığınız şey bu,çevir kazı yanmasın gibi itamlarınızı şiddetle kınıyorum..

*ayrıca halk seçsin diyen hükümet senin kadar samimi olsa yerden göğe kadar haklısın sevgili dokuz.
*ha ölemiymiş diyip giden oy kullanan bir kesim var,bana kömür verdi ötekilerden hiç bişey görmedik diyip oy atan var.. hal böle iken benim karamsar olmam cok doğal bunları bire bir görüp yaşadım..sayısız olay anlatabilirim..
*olayın işimize gelmeme gibi bir durumu yok arkadaşım benim söylemimi cumhur seçimini siyasallaştırma durumuna düşmeycekse bunu halk seçsin gayette seçilebilir.
*bu kadar olay gördük kısa zamnda cumhurbaşkanı seçimi bu kadar dolambaçlı olaylarla krizlerle hiç bir dönemde olmamıştır..
*bu şuna benzer karneni alırsın baktın 0 sıfır ve 1 bir lerle dolu alırsın 1leri 4 yaparsın..döndür başa başarılı,süper hükümetimiz oldu süper,laf söylemeyez kimse eleştirmesin lütfen sütten cıkmış ak kaşık bakınız karnede ortada hep 4 hep 4...
neden 5 değil demiyorum e okadar kusur kadı kızındada olur değilmi...
sağlıcakla kalın..

#49 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 10.05.2007 - 01:39

Ben hükümetin üstüne bu kadar gelindiğinden bahsederken yalnışlarını da konuşuyorum.

Şimdi bu yöneticileri seçen halk değil mi ? Chp'yi de bu halk seçti. Verilen karar saygı duymak zorundayız. Sen olaylardan haberi olmayan kişilerden çekiniyorsun. Bence çekinme. Halka güvenmek zorundayız. Bu halk çok şey gördü. 80lerdeki çatışmaları darbeleri.. Özal zamanında yapılanları. Ve şimdi yapılanları.

Halk seçsin diye bağıranlar oldu. Kimin kime oy vereceği belli değil. Bence kimse çekinmesin bu halktan. Halk doğruları her zaman görmüştür.

kömür verme olayına gelince. yahu şimdiye kadar kömür veren olmamış. kışın yakacak kömürü olmayan aileler bu zamanda görmüşse ve kendine yakın görmüşse bu insanları ne diyebilirsinki. ha Akp eğer bu yüzden o kömürleri dağıtmışsa , kömür dağıtırız oy toplarız demişse inşaAllah o kömür verdikleri kişiler Akp'ye oy vermezler. Ama ben zannetmiyorum ki Akp bunun için dağıtsın o kömürleri.

Herneyse , milletvekilini de seçen halk , cumhurbaşkanını da seçen halk. Cumhurbaşkanını halk seçiyordu zaten şimdiye kadar. Halkın vekilleri o halk sayesinde meclise girdiler ve halkın istekleri doğrultusunda seçtiler Cumhurbaşkanını..

geç oldu , yatayım biraz. daha sonra devam ederim. :fly:

#50 5000

5000

• Üyeler
  • 62 Mesaj
  • İlgi Alanları:spor sineme kitap okuma

Gönderim zamanı 11.05.2007 - 18:50

KESİNLİKLE ABDULLAH GÜLÜN CUMHURBAŞKANLIÐI ADAYLIÐINA KARŞIYIM ÖZGÜRLÜKLERİN ŞU AN BİLE KISITLANMAK İSTENDİÐİ ÜLKEMİZDE ŞERİAT YÖNETİMİNİN BENİMSENDİRİLMESİ AMACIYLA YAPILMIŞ BİR HAREKET OLARAK BUNU KABUL EDİYORUM VE KESİNLİKLE BUNA KARŞIYIM SATEN ARTIK TARTIŞMAYADA GEREK KALMADI ARKADAŞLAR BU TİP ***** AMAÇLARINA ULAŞAMADAN TÖKEZLEDİLER :D

Düzenleme : Hakaret

Bu mesaj dokuzharf tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 11.05.2007 - 18:53

D.E.Y.Ö.

#51 bugsbunny

bugsbunny

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 420 Mesaj

Gönderim zamanı 11.05.2007 - 22:17

bu özgürlüklerden kastınız nedir?
aramakla bulunmaz;
ama bulanlar,
arayanlardır...

#52 samsun216

samsun216

• Üyeler
  • 18 Mesaj

Gönderim zamanı 18.05.2007 - 14:25

Sevgili samsun216,

Keşke Abdullah Gül'ün TRT'deki açıklamalarını izledikten sonra biraz araştırma zahmetine girseydiniz..Şu halde tipik fikrini sorgulamayan,televizyondan izlediğini şartsız kanına zerkeden bir profil sergilemektesiniz..

Abdullah Gül'ün sözleri The Guardian'da ;"Laik devleti yıkacağız.." şeklinde yazıldığı için tekzip edilmiştir,oysa ki Gül'ün sözleri tam olarak şu şekildedir;

"Bu cumhuriyet döneminin sonudur. Ankara nüfusunun yüzde 60’ı gecekondularda yaşıyorsa, laik sistem iflas etmiş demektir ve biz kesinlikle onu değiştirmek istiyoruz.."

Abdullah Gül ile ropörtajı yapan İngiliz gazeteci Jonathan Rugman,elinde bulunan ropörtajın kayıtlarını açıklamıştır..

Birebir "Laik devleti yıkacağız" dememiş olabilir,bunu tekzip etmesi normaldir,fakat biz "laik devleti yıkacağız" sözü ile yukarıda alıntıladığımız sözler arasında bir fark görememekteyiz,siz görüyorsanız,bu farkı bize de anlatırsanız bahtiyar oluruz..

İnkar ve iftira ile yaktığınız mum,takriben yatsıya kadar yanacaktır..Isınabildiğiniz kadar ısının..

Bırak bu işleri...

Keşke yazdıklarımı iyice okusaydınız... Şu halde tipik fikrini sorgulamayan, cumhuriyetten okuduğunu şartsız kanına zekreden bir profil sergilemektesiniz...

Abdullah gülün sözleri "laik devleti yıkacağız" şeklinde yazıldığı için tekzip edilmemiştir. Abdullah gülün Guardian'da çıkan sözleri senin dediğin gibi ; "Bu cumhuriyet döneminin sonudur. Ankara nüfusunun yüzde 60’ı gecekondularda yaşıyorsa, laik sistem iflas etmiş demektir ve biz kesinlikle onu değiştirmek istiyoruz.."

şeklinde çıkmıştır ve bu cümleler tekzip edilmiştir. İşte cumhuriyet gazeteside bu, aponun olmayan, tekzipli cümlesinden "laik devleti yıkacağız" manasını çıkarıp manşet atmıştır. Benim önceki yazıma baktığındada "yalanın yalanı" derken bunu kastediyordum.

yani senin arasında fark göremediğin iki cümlede abdullah gülün değildir. Pek anlatamadım galiba ama biraz da olsa bahtiyar olabilirsin...

"takriben..."

#53 Canan

Canan

diyalog değil,monolog..

• Üyeler
  • 5.591 Mesaj
  • İlgi Alanları:...

Gönderim zamanı 12.07.2007 - 20:33

Bu Ankette de halkın iradesi tecelli etmiş. :)
2 metre bez
2 kürek kum
var mı ötesi?

#54 Canan

Canan

diyalog değil,monolog..

• Üyeler
  • 5.591 Mesaj

Gönderim zamanı 12.07.2007 - 20:41

ÖZAL, DEMİREL VE SEZER 3. TURDA SEÇİLDİ
Türkiye Cumhuriyeti’nin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, 9 Kasım 1989 ile vefat ettiği 17 Nisan 1993 tarihleri arasında bu görevde bulundu. TBMM’de yapılan 3. tur oylama sonucunda Cumhurbaşkanlığına seçilen Özal, oylamaya katılan 285 milletvekilinden 263’ünün oyunu aldı. Özal’ın adaylığına karşı çıkan SHP ve DYP, oturuma katılmadı.
9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, 16 Mayıs 1993-16 Mayıs 2000 tarihleri arasında görev yaptı. Oylamaya katılan 431 milletvekilinden 244’ünün oyunu alan Demirel, 3. tur oylamada cumhurbaşkanı seçildi.
Türkiye Cumhuriyeti’nin 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, TBMM’de yapılan 3. turda, oylamaya katılan 533 milletvekilinden 330’unun oyunu alarak 16 Mayıs 2000’de görevine başladı.

Gördüğünüz gibi Özal da 367 aranmamış. ve o dönemde de meclisten kaçan partiler olmuş. Demirel ise Gül den eksik oy almasına rağmen seçilmiş. Sezer de uzlaşılan bir isim olmasına rağmen Gül kadar oy alamamış.
2 metre bez
2 kürek kum
var mı ötesi?

#55 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 14.07.2007 - 14:12

Vatan Gazetesinde çıkan habere göre Abdullah Gül, ABD’nin 11 Eylül sonrasındaki politikalarını beğendiğini belirterek “ABD kesinlikle doğru yolda” dedi.

Gül: Amerika Irak’tan Çekilmemeli. Aksi Halde İran Önce Irak’a Sonra Türkiye’ye Kendi Rejimini İhraç Eder

United Press International (UPI) ajansının haberine göre, Londra merkezli ünlü düşünce kuruluşu Chatham House’da Transatlantik Savunma Ortaklığı konulu konferansa katılan Çek Dışişleri Bakanı’nın yaptığı o açıklama: “Ankara ziyaretim sırasında Abdullah Gül, Irak konusundaki endişelerini aktardı. Bana ‘Koalisyon Güçleri Irak’tan şimdilik ayrılmamalı. Koalisyon Güçleri Irak’ı terk ederse İran modeli yeni İslam anlayışı Irak politikasını teslim alacak.

Gül: İslam’ı halkın yaşamına sokmak gibi bir niyetimiz ve dahlimiz olmadı, olamaz!

Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin gizli niyetlere sahip olduğu suçlamasını, inanılması çok zor bir iddia olarak reddetti.
Gül dört yılı aşkın bir süredir iktidarda olan, parlamentoya hakim bulunan AK Parti’nin, İslamı, Türk milletine dayatacak hiçbir şey yapmadığını da kaydetti.
Abdullah Gül, Amerika’nın Sesi radyosuna verdiği mülakatta, hükümetinin Avrupa Birliği’ne katılmak için gereken reformlara bağlı […]

Abdullah Gül: ABD, çocuklarını barışa feda etti

Abdullah Gül, “Dünya barışı için son 50 senede dünyada en çok Amerikalılar kendi çocuklarını feda etmişlerdir” dedi
Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, dünya barışını korumak için, en çok ABD’lilerin kendi çocuklarını feda ettiğini söyledi. Takvim gazetesine açıklamalarda bulunan Gül’ün mesajlarının satırbaşları şöyle:
“Dünya barışı için, barışı korumak, barışı yapmak için, son 50 senede dünyada en çok Amerikalılar kendi

Gül: BOP içinde ABD ile birlikte hareket ediyoruz

‘Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) Türkiye’nin dış politika ilkelerine uygun. ABD ile hareket ediyoruz. Amacımız İslam ülkelerine özgürlük ve demokrasi getirmek…’
Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, uzun süredir Türkiye’nin rolü ve yaklaşımının tartışıldığı Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) konusunda ilk kez bu kadar net konuştu ve ABD ile birlikte hareket ettiklerini, amaçlarının da İslam ülkelerine özgürlük ve demokrasi getirmek dedi.

GÖZÜNÜZEMİ SOKMAK LAZIM....BİREBİR AÐZINDAN ÇIKMIŞ İSPATLI VE DELİLLİ
HABER BAŞLIKLARI...
SAVUNDUÐUNUZ ADAMA DİKKAT EDİN..ARAŞTIRIN GÖRÜN.GÖZÜNÜZDEKİ AT GÖZLÜKLERİNİZİ ÇIKARIN ARTIK...
Devletin içine düştüğü yok olma tehlikesinin
korkunç derinliğini görmekten aciz olan zavallılar,
elbette ciddi ve hakiki çareyi görmemek için gözlerini yumarlar.

#56 DuMaN

DuMaN

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 980 Mesaj
  • İlgi Alanları:müzik müzik müzik <br>rock müzik,<br>Elektrogitar<br>

Gönderim zamanı 15.07.2007 - 01:47

Yıl 2002 bu partiyi halk seçti. Halk onlara dedi ki ülke ekonomik yönden göçmek üzere alışılmış siyasi lideerler bu işi beceremedi sen bi parti kurmuşsun biz seni seçeceğiz. bu ülkeyi içinde olduğu ekonomik krizden çıkart İMF nin boyunduruğu altında yaşamaktan kurtar.

o zamanlar Türkiyenin borcu yaklaşık olarak 200 milyar dolar

Yıl 2007 cumhuriyet tarihinde görülmemiş kargaşalar bu 5 sene içinde oldu. şöyle arkanıza bakında bi 5 yılı bir inceleyin. kendini kandıran bir zihniyet güya ülke krizden çıkmış.. paradan bol sıfırlarda atılmış türk lirasına dönelim 100.000.000 milyon bu günün parasıyla 100 YTL 50.000.000 milyon bu günün parasıyla 50 YTL bakın gizli bir develüasyon gördünüz mü? yeni gıcır gıcır paralar bunlar. güya paradan 6 sıfır atıldı ama 2 büyük türk parası devreye girdi 10.000 tl yi devreye girdi yani 1 YKr. hani nerde Piyasada gördünüzmü? sadece 1 ay gözüktü sonra? hiç bir şey alamadığın için 1YKr ile tedavülden kaldırıldı.. elden giden kuruluşlara bakalım. Türk TELEKOM yıllık karına satıldı. tüpraş Yıllık karına satıldı ayrıca %15 gibi bir dilimi usulsüz daha önce satılmış PETKİM yıllık karına satıldı. Erdemir Yıllık karına satıldı. sırada ne KAldı TCDD hıh onuda satsınlar artık ama süreleri doldu gerçi bu seçimde kazanırlarsa geri kalan kurumları satacaklar özelleştirme adına. neyse bunlar kurum devlet yine kurar bu kurumları bide topraklara bakalım. Şanlı urfa topraklarının %25 i ni israilliler satın aldı. Diyarbakır keza aynı. alanya tamamen ALMANYA sanki Didim ingiliz oldu Antalya yine almanlarda. halk dediki bunlara vatanın kar getiren kuruluşlarını satın. ayrıca halk dediki bunlara yabancıya mal edinme toprak edinmeyi serbest bırakında bizde gönül rahatlığıyla topraklarımızı yabancılara satalım. nasıl olsa ekonomiyi düzeltemediniz en azından topraklarımızı satalımda elimize iki üç kuruş para geçsin. 6 aylık enflasyon hesaplanıyor %3,78 çıkıyor. nedense herşey en az %25 zamlanıyor. dünyanın en pahalı benzini bizde 3 YTL mazotta 2.4 YTL birileri mazot 1 YTL olcak diyor kuyruğuna basılmış gibi bağırıyor bu ülkede mazot 1 YTL olursa millete maaşını nasıl vereceksin diye. E o zaman senin ne işin var o koltuk da ağacı getir o koltuğa koy ülkede çalışan insanların maaşını ödemek için yap benzine zamı yap mazota zamı. ekonomiyi düzeltme uğruna ne yaptın? İMF ye olan borcu ne yaptın? bilmiyorsan ben hatırlatayım

yıl 2007 İMF ye borcumuz 450 milyar dolar. yani 2 katına çıkmış...

bana burda cumhuriyetten demokrasiden bahsetme. senin zihniyetin bozuk miting alanlarında iki acize yardım ederek halk kahramanı olunmaz türkiyede 20 milyon insan açlık sınırının altında 30 milyonu açlık sınırında bu ülkeye daha fazla ihanet etme çekil kenara.

Terörün teröristin ülkeye kafa tutabilir hale gelmeside senin yüzünden türklüğü alt kimlik olarak görmenden kaynaklanan hadisedir bunlar. aşağılık kompleksinmi var gurur duymuyormusun?

Köylü milletin efendisinidir... (M.Kemal ATATÜRK)

BAŞBAKANIMIZ..
devletimiz gelişmekte ve ilerlemektedir ekonomiyi düzelttik
Bir Köylü...
Sayın BAŞBAKANIM anamız ağladı..
BAŞBAKANIMIZ.
Lan Terbiyesizlik yapma Lan. Ananıda al git Lan.

evet maalesef bunların olacağını bilmeden halk seçti bu partiyi.
Bu yüzden diyorumki ( bence )
bu partinin seçtiği cumhurbaşkanından bu ülkeye fayda gelmez.
saygılarımla...
HaRaBe YaN GeLiP YaTMa YeRi DeÐiLDiR!!!

#57 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 15.07.2007 - 11:55

Gelecek gelecek , bu partinin seçtiği Cumhurbaşkanından fayda gelecek.
Hem siz hemde biz göreceğiz.

#58 böcük

böcük

YGOİ

• Üyeler
  • 915 Mesaj
  • İlgi Alanları:resim ,kitap,bilim,fizik, mavi,turkuaz,....

Gönderim zamanı 15.07.2007 - 13:59

acKoPeK cok güsel yazmışsın eline beynine sağlık .. bunları gercektende görmezden mi gelen yoksa hakikaten anlamayan bir halkımızmı var anlamış değilim .bencede 5 senede hiç bişey görmedik, bundan sonrada bu parti elamanlarından bize hayır gelmez..
Çamura batmış bir midye kadar mutlu olabilir miyim?.

#59 Canan

Canan

diyalog değil,monolog..

• Üyeler
  • 5.591 Mesaj

Gönderim zamanı 15.07.2007 - 14:15

Bundan öncekilerden çok görmüş gibi ::
2 metre bez
2 kürek kum
var mı ötesi?

#60 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 15.07.2007 - 14:20

Bundan öncekilerden fayda göremememiz , bunları el üstünde tutacağımız anlamına mı geliyor ?