İçerik değiştir

AKP'Lİ VEKİL HÜKÜMETE İSYAN ETTİ!

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 23 yanıt verildi

#1 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 26.01.2005 - 12:08

AB''ye teslim olan hükümete isyan AKP''li vekilden geldi.

Hatay Milletvekili Fuat Geçen, AB''nin tüm isteklerine evet diyen iktidara da, GAP suyuna kadar vatanı işgale kalkan AB''ye de sert tepki gösterdi Haysiyetli duruş örneği AKP içinde teslimiyetçi politikalara başkaldırı hergün biraz daha büyüyor.

Hatay milletvekili Fuat Geçen, "AB''ye girmenin 40 yıldır peşinde olunmasının gerekliliğine inanmak ayrı, bir teslimiyet ruhu içerisinde ülkenin dirliğini bozarak teslim olmak ayrıdır" diyerek haysiyetli bir duruş sergiledi. "Ver Kurtul"un ağır faturası GEÇEN, AB''nin giderek artan sinsi oyunlarına da dikkat çekti.

Geçen, AB''nin son olarak AB''nin, Fırat ve Dicle Nehri sularına göz diktiğine işaret etti ve "Şimdi de bizden GAP suyunun kontrolünü vermemizi istiyorlar.

Eğer AB ile izdivacımız bir evlilikle bitecekse, bu evliliğin şartları kabul edilebilir olmalıdır" dedi.

YENİÇAÐ

#2 okan_yuksel

okan_yuksel

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 85 Mesaj

Gönderim zamanı 13.07.2005 - 12:25

Sürü psikolojisine sahip olmayan millet vekilciklerinin olması beni mutlu etti. Bu vekilciği tebrik etmek gerekiyor! Darısı diğer vekilciklerin başına. Saygılar...

OKAN YÜKSEL

Dünyanın,bir öküzün boynuzları üzerinde durduğu bir yalandır ama buna inanan öküzlerin olduğu doğrudur!!!

#3 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 13.07.2005 - 21:01

Haddini aşma kardeş....ATATÜRK'ün kurduğu mecliste.ATATÜRK'ün verdiği seçme ve seçilme hakkı ile halk tarafından seçilmiş iyi veya kötü bir milletvekiline ve milletvekillerine "vekilcik" falan diye hitap edemessin OKAN YÜKSEL.
Gönderilen Resim

#4 okan_yuksel

okan_yuksel

• Üyeler
  • 85 Mesaj

Gönderim zamanı 13.07.2005 - 21:34

Haddini aşma kardeş....ATATÜRK'ün kurduğu mecliste.ATATÜRK'ün verdiği seçme ve seçilme hakkı ile halk tarafından seçilmiş iyi veya kötü bir milletvekiline ve milletvekillerine "vekilcik" falan diye hitap edemessin OKAN YÜKSEL.

Acaba bu mecliste şu anda Türkiye Kominist Partisi veya Cumhuriyet Halk Partisi iktidar olsydı da aynı şeyleri yazacak olgunlukta mı olurdunuz, orasını çok merak ediyorum! Bunun dışında Türkiye'de Atatürk adı iki yerde kullanılır; birincisi gayet yasal, gayet düzgün insanların samimi sohbetlerinde; ikincisi yasal olmayan ve farklı amaçları olan insanların amaçlarını yasallaştırmak için! Eminim ben sizden çok daha fazla Atatürkçüyüm; fakat her yorumumda Atatürk adını kullanmıyorum!

Diyorum ya ben politika içinde yetiştim; şu anda mecliste olan milletvekilleriyle yüz yüze görüştüm, tanıştım! Kimin ne olduğunu sizden iyi biliyorum! Mecliste katili de var, hırsızı da, pisi de var!Birincisi yazdıklarım meclise hakaret değildir! İkincisi bir zahmet bu güne kadar milletvekilliği görevini üstlenen vekilciklerin sabıka dosyalarını edin. Benim en yakın akrabağlarım mecliste millet vekilliği yapıyor; birisi Adalet ve Kalkınma Partisi kurucusu! Bunun dışında hayatınızda hiç Mustafa Kemal ATATÜRK'ÜN Bursa konuşmasını okudunuz mu? Hoş ağızınızdan "Atatürk" lafını düşürmeyen siz mutlaka okumuşsunuzdur; fakat anlaşılan iyi anlamamışsınız! Ben bir kere daha aşağıda yolluyorum:

BURSA NUTKU

Türk genci, devrimlerin ve rejimin sahibi ve bekçisidir. Bunların lüzumuna, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır; rejimi ve devrimleri benimsemiştir. Bunları zayıf düşürecek en küçük veya en büyük bir kıpırtı ve bir hareket duydu mu, bu memleketin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adliyesi vardır demeyecektir. Hemen müdahale edecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla, nesi varsa onunla kendi eserini koruyacaktır. Polis gelecektir; asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç, polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir diye düşünecek, fakat asla yalvarmayacaktır. Mahkeme onu mahkûm edecektir. Yine düşünecek: Demek adliyeyi de ıslah etmek, rejime göre düzenlemek lazım. Onu hapse atacaklar. Kanun yolundan itirazlarını yapmakla beraber; bana, İsmet Paşa'ya, Meclis'e telgraflar yağdırıp haksız ve suçsuz olduğu için tahliyesine çalışılmasını, kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki, Ben inanç ve kanaatimin icabını yaptım. Müdahale ve hareketimde haklıyım. Eğer buraya haksız gelmişsem, bu haksızlığı meydana getiren sebep ve amilleri düzeltmek de benim vazifemdir İste benim anladığım Türk genci ve Türk gençliği!"

Umarım ağızınızdan düşürmediğiniz Mustafa Kemal ATATÜRK olayı size iyice açıklamıştır! Saygılar...

OKAN YÜKSEL

Dünyanın,bir öküzün boynuzları üzerinde durduğu bir yalandır ama buna inanan öküzlerin olduğu doğrudur!!!

#5 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 14.07.2005 - 16:09

saçmalamaya devam ediyorsun....yazımın içerisinde "iyi veya kötü" lafını zaten belirtmiş bulunmaktayım.BURSA NUTKU'nun yazdığınla hiç bir alakası yoktur....Milletvekillerine eleştiriyi,yanlış gördüğümü bende yazıyorum buraya ama "milletvekili" (boklanmış olasa bile) makamına ismine bir saygısızlıkta bulunmuyorum....Sen buraya şu milletvekili hırsızdır,şunun sabıka kaydı böyledir,bu dolandırıcıdır diye yazabilirsin ama "vekilcikler" diye hitap edemessin...
(cumhurbaşkanına:cumiş.....başbakana:babiş.....orgenerale:orhiş diye hitap edelim öyleyse (nede olsa saygısızlık maksadı ile söylemiyoruz))

Komünistede,Allah'sızada aynı tepkiyi verirdim merak etme...
Atatürk! (Nabıza göre şırıngalıyorum)
Gönderilen Resim

#6 grigandalf

grigandalf

• Üyeler
  • 27 Mesaj
  • İlgi Alanları:bira müzik

Gönderim zamanı 14.07.2005 - 22:57

Acaba bu mecliste şu anda Türkiye Kominist Partisi veya Cumhuriyet Halk Partisi iktidar olsydı da aynı şeyleri yazacak olgunlukta mı olurdunuz, orasını çok merak ediyorum! Bunun dışında Türkiye'de Atatürk adı iki yerde kullanılır; birincisi gayet yasal, gayet düzgün insanların samimi sohbetlerinde; ikincisi yasal olmayan ve farklı amaçları olan insanların amaçlarını yasallaştırmak için! Eminim ben sizden çok daha fazla Atatürkçüyüm; fakat her yorumumda Atatürk adını kullanmıyorum!

Diyorum ya ben politika içinde yetiştim; şu anda mecliste olan milletvekilleriyle yüz yüze görüştüm, tanıştım! Kimin ne olduğunu sizden iyi biliyorum! Mecliste katili de var, hırsızı da, pisi de var!Birincisi yazdıklarım meclise hakaret değildir! İkincisi bir zahmet bu güne kadar milletvekilliği görevini üstlenen vekilciklerin sabıka dosyalarını edin. Benim en yakın akrabağlarım mecliste millet vekilliği yapıyor; birisi Adalet ve Kalkınma Partisi kurucusu! Bunun dışında hayatınızda hiç Mustafa Kemal ATATÜRK'ÜN Bursa konuşmasını okudunuz mu? Hoş ağızınızdan "Atatürk" lafını düşürmeyen siz mutlaka okumuşsunuzdur; fakat anlaşılan iyi anlamamışsınız! Ben bir kere daha aşağıda yolluyorum:

BURSA NUTKU

Türk genci, devrimlerin ve rejimin sahibi ve bekçisidir. Bunların lüzumuna, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır; rejimi ve devrimleri benimsemiştir. Bunları zayıf düşürecek en küçük veya en büyük bir kıpırtı ve bir hareket duydu mu, bu memleketin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adliyesi vardır demeyecektir. Hemen müdahale edecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla, nesi varsa onunla kendi eserini koruyacaktır. Polis gelecektir; asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç, polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir diye düşünecek, fakat asla yalvarmayacaktır. Mahkeme onu mahkûm edecektir. Yine düşünecek: Demek adliyeyi de ıslah etmek, rejime göre düzenlemek lazım. Onu hapse atacaklar. Kanun yolundan itirazlarını yapmakla beraber; bana, İsmet Paşa'ya, Meclis'e telgraflar yağdırıp haksız ve suçsuz olduğu için tahliyesine çalışılmasını, kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki, Ben inanç ve kanaatimin icabını yaptım. Müdahale ve hareketimde haklıyım. Eğer buraya haksız gelmişsem, bu haksızlığı meydana getiren sebep ve amilleri düzeltmek de benim vazifemdir İste benim anladığım Türk genci ve Türk gençliği!"

Umarım ağızınızdan düşürmediğiniz Mustafa Kemal ATATÜRK olayı size iyice açıklamıştır! Saygılar...

OKAN YÜKSEL

öle deme hoja şimdiye kadar milleti soyarak zengin olan onlarca milletvekili var
hangisinin yanına kar kalmadi ki özellikle amcamı tebrik ederim keşke her vekil öle olsa

#7 gangsta_tr

gangsta_tr

• Üyeler
  • 7 Mesaj

Gönderim zamanı 25.07.2005 - 15:52

Sürü psikolojisine sahip olmayan millet vekilciklerinin olması beni mutlu etti. Bu vekilciği tebrik etmek gerekiyor! Darısı diğer vekilciklerin başına. Saygılar...

OKAN YÜKSEL

Öncelikle başlığın ilk mesajına bakınız. 'AB'ye teslim olan hükümet'...

Biz AB'ye girmek istiyoruz doğru mu? Doğru.

Bu demektir ki AB'ye girmek için AB'de şu anda var olan şartları kabul ediyoruz doğru mu? Doğru.

AB bizden daha gelişmiş doğru mu? Doğru.

Şimdiye kadar AB ile müzakere süreci için görüşme yapan başka hükümetler için 'başarılı hükümet' sıfatı takılırken, şimdiki hükümet için neden 'AB'ye teslim olan hükümet' deniyor peki var mı bir açıklamanız vekilcik nitelemesi yapan üye?

ABD'nin Irak'a ülkemiz üzerinden asker göndermesinin meclis tarafından reddedilmesi (kalın yazdım çünkü şimdiye kadar böyle bir uygulama görüldü mü?) sence sürü psikolojisinin bir belirtisi midir?

Eğer bu topraklarda yaşıyorsan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne saygı göstermek durumundasın. Hükümet farklı şeydir meclis farklı şeydir :) İki kavramın ifade ettiklerini önce bir düşün, sonra konuş...

#8 inan

inan

tersceviroku

• Üyeler
  • 2.596 Mesaj

Gönderim zamanı 25.07.2005 - 19:37

Bu arkadaşımız bu topraklarda konaklıyor sadece burda sözün özüne in açıklamanı doğru dürüst yap...
Bîgâne-i mahabbetün olmaz gam-âşinâ
Ey dâğ-ı derdin eylemeyen merhem-âşina

#9 gangsta_tr

gangsta_tr

• Üyeler
  • 7 Mesaj

Gönderim zamanı 25.07.2005 - 21:05

Bu arkadaşımız bu topraklarda konaklıyor sadece burda sözün özüne in açıklamanı doğru dürüst yap...

Ne ?

#10 inan

inan

tersceviroku

• Üyeler
  • 2.596 Mesaj

Gönderim zamanı 26.07.2005 - 18:20

sana söylemedim..
Bîgâne-i mahabbetün olmaz gam-âşinâ
Ey dâğ-ı derdin eylemeyen merhem-âşina

#11 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 31.08.2005 - 18:28

Şimdiye kadar AB ile müzakere süreci için görüşme yapan başka hükümetler için 'başarılı hükümet' sıfatı takılırken, şimdiki hükümet için neden 'AB'ye teslim olan hükümet' deniyor peki var mı bir açıklamanız

Çünkü,Önceki hükümetler AKP kadar taviz vermemişti!

Bu mesaj kardelen tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 31.08.2005 - 18:29

#12 flame

flame

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.503 Mesaj

Gönderim zamanı 02.09.2005 - 18:45

akp herşeyi düzelteceğini ve sonunda herşeyin tekelinde olucağını zannediyo farkındamıdır bilmem ama ülkemizi parsel parsel satıyo
sabah öle akşam elimizde biralar
sallana sallana alsancaktan aşağı
bir konakta karşıyakada
ben o yari arar dururum

#13 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 06.09.2005 - 14:08

biz gidip avrupa'da bir ülkede konut sahibi olabilirken,onlar isteyince olmaz bu vatan satışıdır demek biraz abes olmuyormu.
diğer hükümetler zamanında yapılan özelleştirmeler niye vatan satışı olarak nitelendirilmedi veya AKP özelleştirme yaparak vatanı satıyorsa bundan sonra daha önceden özelleştirme (vatan satışı) yapmış partilerede aynı gözle bakabilecek ve sandıkta cevabını verecekmisiniz.
Gönderilen Resim

#14 Jack_Davinson

Jack_Davinson

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.408 Mesaj

Gönderim zamanı 06.09.2005 - 16:02

Ne olacak valla yaa sonumuz...

#15 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 06.09.2005 - 16:07

Türkiye için önemli olan yerler ve Türkiye'ye kar getiren kuruluşlar satılamaz!

#16 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 06.09.2005 - 16:36

biz gidip avrupa'da bir ülkede konut sahibi olabilirken,onlar isteyince olmaz bu vatan satışıdır demek biraz abes olmuyormu.
diğer hükümetler zamanında yapılan özelleştirmeler niye vatan satışı olarak nitelendirilmedi veya AKP özelleştirme yaparak vatanı satıyorsa bundan sonra daha önceden özelleştirme (vatan satışı) yapmış partilerede aynı gözle bakabilecek ve sandıkta cevabını verecekmisiniz.

+1000.....

Değişiklikler Kaydedildi...

#17 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 06.09.2005 - 16:53

AB TAVİZ VERSİN BİZE

Diğer partilerin AKP kadar AB'ye taviz vermediği şeklinde bir yanıt verilmiş....(ne kadara kadar taviz verilebiliyor) Taviz miktarı tartışması...Şunu da anlamış değilim, AB'mi bize taviz vermeli ,biz onlar gibi olmak istiyoruz,onların arasına girmek istiyoruz,Devlet politikamızı bunun üzerine kurmuşuz, bunun için on yıllardır uğraşıyoruz "bekliyoruz". N'olacak, eğitim,sağlık,hukuk,ekonomi gibi alanlarda durumu belli olan ülkemize AB'mi taviz verecek.Veya başka bir parti olsa taviz vermeyecek mi? o da verecek.Bu iş böyle, eğer taviz verilmesine karşı isek kıvırmadan AB'ye girmek istemediğimizi söylemeliyiz.Eee bunada kimseden yanıt gelmiyor, herkes AB'ye girmek istiyor.O zaman istesende istemesende taviz vereceksin.

"NOT:
AB'ye girmek istemesek bile elimiz kolumuz bağlı.Ekonomideki durumumuz ortada ; 30 Haziran 2005 tarihi itibari ile Türkiye Brezilya'nın ardından IMF'e en fazla borcu olan ülke konumunda.Türkiye'nin Dünya Bankasına olan borcu 6 milyar 96 milyon 60 bin 708 ABD dolar.Daha bitmedi Türkiye'nin IMF'e olan borcuda 17 milyar 801 milyon 750 bin 800 ABD doları.
Bunun yanında Türkiye Cumhuriyeti'ne,borsasına şuan da kaynağı belli olmayan 6 milyar dolar civarında bir paranın girdiği söyleniyor.Bu durumla sadece bu hükümet değil hemen hemen tüm hükümetler karşı karşıya kalmıştır.Şimdi bunu öğrenen kahvede ki amcamız bile refleks olarak şunları söyler; "ulan görüyormusun, adamlar parayı bi çekse biz ölürüz .Yada bir profesörümüz daha kibar daha bilimsel,kimsenin anlamayacağı bir şekilde televizyonda bunu halka anlatır.(Bu durumda en ilginç tepkiler muhalefetin muhalefet olsun diye verdiği tepkilerdir)."

Ekonomik durumumuz bu!..

Şunu bilir şunu söylerim arkadaşım "ekonomik olarak bir yerlere bağlıysan onların sözlerinden de dışarı çıkamassın.Ekonomik bağımsızlığın olmadan tam bağımsızlığın da olamayacağına göre...
II.Abdülhamid HAN:"Esaretin diğer bir versiyonu milletleri borçlandırmaktır."
Atatürk:"Askeri ve siyasi bağımsızlık ancak ekonomik bağımsızlıkla taçlandırılabilirse korunabilir"...( KAPAK SÖZLER )

Türkiye ekonomik yönden bağımsız bir ülke mi sizce? Taviz vermemek istiyorsan önce güçlü olacaksın,güçlü olacaksından kasıt ekonomik yönden güçlülük,eğer ekonomik yönden güçlü isen kimseye taviz vermezsin zaten.Ama bu durumda taviz veriyorlar,vatanı satıyorlar yaygarası yapmaya bilmiyorum ne denir.Bu sorun AB'yi istememekle, taviz vermemekle çözülmüyor.Biz AB'yi istemesekte iki elleri hep yakalarımızda olacak.

Herkes konuşuyor kimse çözüm üretmeye çalışmıyor,herkes kurtuluşu kendi tuttuğu partide arıyor.Sanki iktidardaki partiler sadece kendi seçmenleri için icraat yapıyor.Kimse destek verelim demiyor,benim işim muhalefet, benim partim şu ben anlamadan da olsa eleştiririm diyor.Bunlar sadece bu hükümet için değil gelmiş geçmiş bütün hükümetler için böyle.Adamlar seçimleri kazandı üç yıl, döt yıl iktidar kalacaklar şu zaman içinde bu memleket için destek olalım,destek olurkende gördüğümüz yanlışları söyleyelim,maksat memleket ihya olsun, seçim zamanıda binelim miting aracımıza çıkalım oy toplamaya.Ama kimse böyle düşünmüyor ki,seçimlerin ertesi günü eleştiri,iftira,dedikodu,suçlamalar başlıyor.Zaten bu şekilde kimden ne bekliyorsun ki!...

Bu mesaj aTMaCa tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 06.09.2005 - 16:56

Gönderilen Resim

#18 Jack_Davinson

Jack_Davinson

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.408 Mesaj

Gönderim zamanı 06.09.2005 - 18:12

Ne olacak sonumuz böyle...

#19 flame

flame

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.503 Mesaj

Gönderim zamanı 06.09.2005 - 19:32

nerde bu millet nerde bu devlet <_< hükümet olayı aşmış arkadaşlar herkes ayrı telden çalıyor bazen seyretmekte güzel oluyor
sabah öle akşam elimizde biralar
sallana sallana alsancaktan aşağı
bir konakta karşıyakada
ben o yari arar dururum

#20 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 07.09.2005 - 10:51

hükümet olayı aşmış arkadaşlar herkes ayrı telden çalıyor bazen seyretmekte güzel oluyor

Senin "bazen" seyretmek dışında yaptığın bir şey varmı.
Gönderilen Resim