İçerik değiştir

Harabe.net Ceza Sistemi

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 139 yanıt verildi

#41 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 30.03.2007 - 12:29

kurallar kondu.. fazla uzatmaya gerek yok.. yapan cezasını alır.. bu kadar basit..

#42 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 30.03.2007 - 12:36

Devamı hâlinde alacağını gösteriyor.

Arkadaşlar, yapıcı olmaya çalışıyoruz. Eleştirileriniz, Ceza Sistemi açıklandığından beri Edy's'in yaptığı gibi yıkıcı olacaksa neyi beğenmediğinizi ve neyi istediğinizi belirtin.

Mel böyle bir yorum yapmışsın neyi istediğinizi belirtin neyi beğenmediğinizi belirtin diye.. madem bu site tüm kullanan arkadaşların ki sen hep öyle söylersin benim düşüncem de o yönde bu site buraya üye olan tüm arkadaşlarındır..

ama bizlere neyi istediğimizi sorarken neyi beğenmediğimizi sorarken Bazı kurallar zaten dayatma yoluyla yazılmıştı..

madem herkesin fikri alınacaktı açılırdı bir sayfa herkes fikirlerini söylerdi ortak karar alınırdı.. ama böyle yapılmadı.. bir kaç kural belirlenmiş.. iyi kötü .. tamamdır kurallar bunlar cezalar da bunlar.. ama neye göre kime göre :huh:

ondan sonrada beğenmediğinizi söyleyin ne istediğinizi söyleyin diyorsunuz .. bunlar bazı şeyler uygulanmadan sorulursa inandırıcılığı olur.. verilen değer o zaman belli olur.. işte o zaman tüm üyeler şunu diyebilir.. hakkaten bu forum benim forumum bu forum hepimizin forumu ..

saygılar sunup gözlerinizden öpüyorum.. çünkü ben yorum yaptıkça göze batıyorum.. kimsenin yorum bişi yaptığı yok demek ki herkes memnun o zaman benimde göze batmamın bir anlamı yok.. sallarım başımı he he der geçerim.. çok mühim değil yani ):

#43 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Gönderim zamanı 30.03.2007 - 13:28

zor dostum zor. "ceza" kelimesi kendi içinde zaten antipatik. bi taraftan kurallar, konu bütünlüğü ve topic sahibine saygı, bi taraftan olaya esprili yaklaşım isteklerimiz. hem üyelerin hem de yönetimin işi zor arkadaşlar. ama bu sorunları hepimiz anlayış ve makulluk ölçüsünde aşabiliriz. bu hususun ne kadar üzerine düşersek olay o kadar gerilecek. genel kurallar konsun işleyişi zaman içerisinde görücez. sanırım bizden fazla adminlerin işi zor olacak. adaleti sağlamanın zorluğunu yaşayacaklar. biz üyeler kıyas hukuku uzmanıyızdır bu biline! ): hadi bakem denge noktası ne tarafta oluşacak hep beraber görücez. gak deyince 10 point, guk deyince +10 mu olucak? ( bu durumda 10 günde adam kalmiicaktır herhal :P ) ya da öhhööö, öhhöööööö lerle mi başliicak uyarılar? :huh:
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#44 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 30.03.2007 - 14:01

Hoşnut olunmayan şey size sorulmamış olmasıysa bunu anlarım.
Ama orada burada lâf sokmakla olmuyor bu.
"Niye bize sorulmadı" sorusu en son sorulmamalıydı..

Bütün yöneticiler fikir belirttikten sonra bir karara varılıyorsa saygı duyulmalı.
Yönetici yöneticiliğini yapmalı, di mi?

Herkes yerinden memnunsa niye verilen karar 'tü kaka' oluyor yahu..
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#45 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 30.03.2007 - 14:07

4-5 yıldır varolan bir sitede böyle cezalar yokken, neden bu tür kararların şimdi alındığını sormalıyız bence kendimize. Önceden ihtiyaç yoktu çünkü her konuda, her başlıkta, her forumda bu kadar geyik dönmüyordu. Hadi bunu da sil diye mesajlar bırakılmıyordu. İş çığırından çıkıp da tatlı dille halledilemez durma gelince, eh tek yol olarak bu cezaları uygulamak kaldı naçizane görüşümce.
Gönderilen Resim

#46 ArGuS

ArGuS

๑۩۞۩๑Kime ne...

• Üyeler
  • 6.416 Mesaj
  • İlgi Alanları:2d, 3d görsel tasarımlar...

Gönderim zamanı 30.03.2007 - 14:18

İktidarı halk olarak biz seçtik (sen oy vermesen bile çoğunluğa dahilsin) ama yine de eleştirilerin ardı arkası kesilmiyor...
Burda yapılan eleştiriyi (geyik dışında) doğal karşılamak gerek...

İktidar da ki herhangi birinin yanlışına mahkeme bir nebze müdehale edebilir. Peki Burda kişiselleşmelere veya tehditlere (tehdit mi demeyin örnekleri bolca mevcut) nasıl karşı koyarsın veya bunlara karşı yaptırımın varmı (olmadığı biliyor veya düşünülüyor) tek savunma eleştirmek ve tartışmaksa bunları doğal karşılamak gerek...

Sanal bir ortam deyip geçenlere; burda yazılan herşeyin gerçekte var olan birilerinin düşünceleri, duyguları olduğunu hatırlatırım. (eğer böyle düşünmüyorsan, gerçek olmayan kişi sensin)

Yanlışı gören ve önlemek için elini uzatmayan insan, yanlışı yapan kadar suçludur.

<!--aimg-->Gönderilen Resim<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->

#47 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 30.03.2007 - 17:54

iktidarı kim seçmiş bizmi ?
Ben seçmedim valla kimseyi hiyerarşi var burda demokarasi yok boşuna barınıonuz ?
Sorun cezalar dan çok onları uygulayacak kişilerin buna nasıl karar verecegi ile alakalı buna eğilmeniz gerekir başka bişiye deil ( :

smiley-sport036.gif  

#48 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Gönderim zamanı 30.03.2007 - 18:11

gölge ok. sorun cezalardan öte, bence de ne kadar objektif uygulanabileceği? dedimya adminlerin adil karar verebilmesi gerçekten çok zor olacak. göreceğiz ki bi çok emsal gösterilebilecek. örneğin kaç kez konsept bozan birine ceza verilecek? bir kere yapana mı? 2, 3, ... mü? burada sanırım iş biraz admin kanaatine kalacak. işte o zaman da kıyaslamalar ve emsal göstermeler başliicak. birinin es geçtiğine diğer admin arkadaşım kanaat uygulayabilecek. hakikaten sıkıntı burda yaşanır sanıyorum. yine söylüyorum. hoşgörü, anlayış ön planda olmak durumunda. yoksa işin içinden biraz zor çıkacağız gibi geliyor bana. ayrıca, inşallah verilen cezalar kişisel davranmakla ilintilenmez.
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#49 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 30.03.2007 - 18:22

Amacın sadece iyi niyetle bir düzen getirmek olduğunu, mevcut bir tasarıyı forum müdavimi olan herkezin yorumuna açmakla ortaya koymuş MELG. Birilerinin kırılmamasını ve üzülmemesini istediğide çok açık.

Acımasız olmamak hatta yermeye hiç kalkışmamak gerekir en azından bunu hakediyor Burası sıradan bir forum değil artık bir aile forumu olduk. Şiddetli eleştiri yapmaktansa bir taş koyma adına düzgün uslupla yapıcı birşeyler söyleyin..

WaLe NoT: Ailenin yaramaz çocuğu rolü benim kimse heveslenmesin : )

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#50 IssIz

IssIz

Dağ Dikeni

• Üyeler
  • 11.239 Mesaj
  • İlgi Alanları:ohoo bi sürü..kitap şeetmek,gesmek,uçmak, uçarken atlamak...bi de musiki dinlemek...

Gönderim zamanı 30.03.2007 - 18:28

ben yorum yapınca adı geyik oluyor ya neyse..söyleyelim birkaç kelam da biz..

sayın elric; ''birşey'' şeklinde yazılır; ''bir şey'' olarak değil...ve her cümlende neden ısrarla laf sokuşturuyorsun,zevk mi alıyorsun,yoksa maziden kalma bir acın mı var?çocukca geldi bana...neyse...

ben cezaları da,onların tarafsız uygulanıp uygulanmayacağını da umursamıyorum doğrusu...ne zaman eğlenememeye zevk alamamaya başlarım o zaman kaybolurum...ne verilen subjektif cezayı gurur meselesi yaparım,ne de ''acaba bana verilen ceza falancaya da verildi mi?'' diye kafa yorarım...

ceza da ödül de gereklidir...ödül daha çabuk sonuca götürür ama ceza da yönetimin tercihidir...

tek kaygım;cezalandırıcı şahsın, başka misyonunu ya da beraber eğlendiği kişi gibi kendinin de bir nevi insan olduğunu unutup,sadece ceza vermeye konsantre olmasıdır...*yiğit

Alıp başını gitmek istersin.

Bilmediğin, bilinmediğin,

Çözmediğin, çözülmediğin bir denkleme...

Biraz ürkek düşünürsün...

Biraz kekeme....

'Üstüme gelme hayat!

Bundan sana ne...? ! '

Kekemeliğin korkularındandır...

Giderken bile; gidene değil de

Geride kalana aklın takılır...

Bir yanına yatarsın ' git.. ' der

bir yanın ' kalmalısın... '

Geceleri hep uykusuz kalırsın...

Ayağına pranga olur tüm düşündüklerin...

Gitmeden daha

Sen; gider gider gelirsin...

' Üstüme gelme hayat....

beni bilirsin....'

Kaldığın bu yerde

Harcadığın yılların gelir aklına...

Bir bir sayarsın...

Toplarsın, çarparsın,

Böler, çıkarırsın...

Bakkal defteri kadar kalın...

Bakkal defteri kadar karmaşa...

İçinden bin bir küfür

' Sümme haşa...! Sümme haşa...! '

Farkedersin ki hayatı

Arka sokaklarda dolanarak yaşarsın...

Kabarmış hesabından kaçarsın...

' Üstüme gelme hayat...!

Daha neyi alacaksın..? ! '

Hep sevmişsindir aslında...

Hep ama hep sevmişsindir...

Birini sevmişsindir sonra...

Sonra birini daha...

Birini daha...

Daha....! ?

Her gelip geçen gemiye aşık olmuşsundur..

Gemiler gitmiş

Sen yorulmuşsundur...

' Üstüme gelme hayat....!

Gemi olmuş musundur..? '

Kocaman bir mahalleden

Daracık bir sokağa.

Sokaktan ufacık bir eve

Evden odaya....

Yağlarından tiksinir gibi

Kurtulmak ister gibi

Kapatmışsındır kalabalıklara kendini...

Gitgide yanlız kalmışsındır...

Yalın yaşanan gecelerde

Gitmekle kalmak arasında dolanırken...

Beynine bir silah gibi dayamışsındır korkularını...

Yalnız...Korkak...Kekeme....

' Üstüme gelme hayat...!

Kıyarım kendime....!
'

#51 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 30.03.2007 - 18:52

Ceza sistemi ile beraber yargı sistemide deişmeli gibi gelior ilk başda..
Diğer yandan yapılanın foruma yarar saglayacagınıda göz ardı etmemek lazım sanrıım..
Daha ciddi daha haber kokulu daha açıklayıcı daha bilgilendirici bir forum yoluna dogru ilk adım gibi..
Öncelikle üye yapısının buna uygun olup olmadıgı araştırılmalı forum içinde bi kaç tane bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar üye açdıgı önemli bilgi arz eden konularına yorum alamassa veya aldıgı yorumlar geyige kayarsa bu durumda gelişim pek beklenemez o sebeble her ne kadar uygulanamıcanı düşünsemde bunu düşünmem dogru bir adım olmadıgı için deil dogru yer olamadığı için gibi..
Neyse sistemler önemli deildir uygulanabilmesi ve uygulatılabilmesi önemlidir..

Vista ya geçioz iştaa q:

smiley-sport036.gif  

#52 babuna

babuna

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 341 Mesaj

Gönderim zamanı 30.03.2007 - 22:16

''birşey'' şeklinde yazılır; ''bir şey'' olarak değil...

Arkadaşım, imla kılavuzunda "bir şey" olarak yazılmalıdır diye geçiyor. Yani, yanlışın doğru olduğunu söylemektesiniz. Bilgilerinize...

Anlamadığım bir şey var: Neden herkes bu ceza sisteminin açıklanmasına tepki gösteriyor? Daha önceden cezalandırma da varmış. Hatta bir çok kişi de cezalardan nasibini almış. Şimdiye dek gösterilmeyen tepki neden şimdi?

Bir kısım kişilerin buraya eğlenmek için geldiklerini söylediklerini görüyorum. Peki o zaman sizin eğlencenizin bir başkasının eğlencesini veya ciddi yazışmasını bozması durumunda ne olacak, bir düşünceniz var mı?

Bu forumu herkesin kendi ihtiyaçlarına göre biçimlendirmesi gibi bir durumda burasının neye döneceği hakkında bir düşünceniz var mı?

Bu mesaj babuna tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 30.03.2007 - 22:17

#53 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 30.03.2007 - 22:47

Üslubumuza , yazılarımıza ve açtığımız konulara dikkat edip , Adminlerimize güvenerek destek olmaktan başka yapabileceğimiz bir şey yok diye düşünüyorum şuan için ...

Zaten Adminlerimiz , çıtayı yükseltip forumu daha zevkli ,daha oturaklı hale getirebilmek adına , ceza konusunda yeni düzenlemelere giderek , uyarı cezası olan üyelerin uyarı seviyelerini sıfırlayıp yeni bir başlangıç yapmışlar sağolsunlar ...
Artık bunun devamını da biz getirmeliyiz . Biraz hoşgörü , biraz sabır , biraz nezaket ... Hepsi bu ... ''Ben'' i bir tarafa bırakıp , ''Biz'' demeyi öğrenmeliyiz yavaş yavaş ...

adminyalakasısmileysi :girlcry:

Saygılarımı ve Sevgilerimi sunarım ...

#54 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 31.03.2007 - 00:49

Doğru söze ne denir ki ?
Bravo METELER.. :)

Değişiklikler Kaydedildi...

#55 LaHesis

LaHesis

Baş Yazar

• Üyeler
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 31.03.2007 - 10:18

kullanıcıların bu konuya yorum yazma yada görüş bildirme yetkisi olması bile bu sert eleştirileri çürütüyor bence... :)

#56 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 31.03.2007 - 10:42

bu yüzdeli cezalar uygulanırken nick e mi uygulanıyor kişiye mi ?

1 yıl foruma girmeme cezası alan kişiyi nasıl takip etçeksiniz.. başka nickle giremiycek mi yoksa ip numarası mı engellencek nasıl olacak.. bilgi alabilir miyiz

#57 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj

Gönderim zamanı 31.05.2007 - 14:58

Buradan lâf sokun bana.
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#58 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 31.05.2007 - 15:00

laf sokma değil de şimdi bu konu tekrar açıldı bir soru sormuşum onun yanıtı verilmemiş.. laf sokma değil de önce üyeleri bilgilendirme amaçlı sorulan sorulara yanıt verilse daha iyi olurdu..

öyle değil mi

#59 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj

Gönderim zamanı 31.05.2007 - 15:12

Tamam bağırma :afro:

İlk etapta nicklere veriliyor ceza, ama IP'ler de kontrol ediliyor *böö
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#60 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 31.05.2007 - 15:19

bağırmadım yaff.. sadece laf sokulan şeylere yanıt verilirken gerçekten sorulan ve cevap beklenen şeylere cevap verilmiyor onu irdelemek istedim..

bakınız cevap verdiniz bizlerde aydınlanmış olduk ..