İçerik değiştir

Harabe.net Ceza Sistemi

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 139 yanıt verildi

#21 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 30.03.2007 - 00:30

Önce diktanı sunacagın kadroyu yaparsın sora diktatorluk ( :

smiley-sport036.gif  

#22 babuna

babuna

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 341 Mesaj

Gönderim zamanı 30.03.2007 - 01:55

Bir kaç aydır bu forumu izliyorum.

Bu süre içerisinde karşılaştığım forumlarla karşılaştırmak gerektiğinde: Tartışma ve paylaşım gibi konularda en iyi forum bu forum diyebilirim.

Zaman zaman yönetimde bulunan kişilerin uyarılarını veya konuya katılımlarındaki yaklaşım tarzlarını beğeni ile izlediğimi söyleyebilirim. Hatta : Tartışmaların içerisine daha da fazla girmeliler. Çünkü yöneticilerin seviyelerini üyelerin çoğunda göremiyorum.

Bu bağlamda kurallar tabi ki iyidir. Amaç iyi ise kuralda iyidir. Kimileri özgürlük özgürlük derde başka bir şey demezler. Oysa ki sınırsız özgürlük yoktur. Demokrasi de özgürlüğe dayanır ama onunda bir sınırı vardır. Zaten özgürlük insanın doğasına da ters düşmektedir.

Forumdaki bölümlerin çoğuna hiç bakmadığım halde başlıkları zaman zaman gözüme de çarptı: "Küfür alanı" "Geyik alanı" gibi.. Sanırım bu konularda atış yapmak isteyenler de düşünülmüş..

Bence doğru olanı yapmaya çabalıyorsunuz.. Umarım amacınızdan sapmazsınız.. Kolay gelsin.

#23 babuna

babuna

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 341 Mesaj

Gönderim zamanı 30.03.2007 - 02:05

küfür alanında geyik yapmak istemeyenler noolcek?ben belki konu içinde geyikle fikrimi belirtmeyi sefüyom..allaa allaa...hiç gördünüs mü benim konsept dışına çıktığımı?

*zong Sanırım böyle bir durumda; yağmur gibi gelen küfürler altında geyik yapmak zorunda kalacaksınız...
Konu dışına çıkıp çıkmadığınızı bilmiyorum ama çoğu zaman yazılarınızı atlıyorum ben. Çünkü anlamakta güçlük çekiyorum. (Kızmanız için söylemedim.)

#24 _KajmeraN_

_KajmeraN_

...::: UFAKLIK :::...

• Üyeler
  • 5.365 Mesaj
  • İlgi Alanları:Şiir, edebiyat, müzik(rap),bilgisayar (yazılım, donanım)

Gönderim zamanı 30.03.2007 - 02:07

Nyse bu konuda birkaç bişeyde ben söleyem; benim başım kel mi *zong

Öncelikle kurallar çok sıkıyor, ki kurallara genelde uyan biriyim; öyleyimdir herhalde ama kuralların işleniş biçimi önemli... Son bir aydır forumda gereksiz cezalar vs uygulanıyor diye düşünüyorum...

Bu kuralları uygulayacak kişilerin fikirleri var ve onlarda insan kendine düşüncesine ters gelen bir fikir o an için hakaret vs olarak algılanabilir...

Mesela fetullah gülen kimdir konusunda bana göre pekte hakaret olmayan genel bir sözden dolayı iki üye ( ki biri kardeşim ) ceza aldı. Fazla kasmaya gerek yok diye düşünüyorum...

amaaan ne bilem işte *secret

...:::--------------------------------------------------------:::...
BİTTİ!

CAN_i
...:::--------------------------------------------------------:::...

#25 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 30.03.2007 - 03:22

bakalım yöntemin cezalar konusunda ne kadar gerçekçi veya yumuşak olduğunu göreceğiz yarın..
Gönderilen Resim

#26 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11.365 Mesaj

Gönderim zamanı 30.03.2007 - 09:04

Bunlar zaten yapılıyordu ama bunların sınırını kendi aranızda belirlediniz mi yoksa belirleyecekmisiniz
Bu kurallar kim için (sonuşta isteyen istediği gibi yorumlayıp, ceza verebiliyordu)

+ bilmemkaç...

objektif bakılmadığı sürece ve yanlı davranıldığı sürece bu cezalar çok ses getirecektir... biliyoruz her konuyu takip etmek zorluğunu ve gözden kaçırılabilirliğini... bu bahane değil bence istenirse yapılabilir... hoş, görüldüğü gibi çalışan 2-3 kişiden falza olamadı hiç...

her neyse...

iyi güzel daha seviyeli bi forum için yapılmış... ama daha önceki sayfalarda bir üyenin (kim yazmış hatırlayamadım şimdi) mesajında olduğu gibi detaylar düşünülmeli...

.........
:blush:

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 30.03.2007 - 10:23

Arkadaşlar buraya eğlenmek için girdiğinizi söylüyorsunuz da, hepimiz eğlenmek, hoş vakit geçirmek için giriyoruz. Ama biliyorsunuz ki, kişiler mesajların silineceğini bile bile, geri dönüşüme taşırsanız taşıyın mantığı ile mesajlarını yazıyor. Eğlenmek için bile gidilen yerlerde belirli kurallar vardır. BU kurallara uymazsanız önce sizi uyarırlar eğer devam ederseniz, sizi eğlence mekanından uzaklaştırırlar.
Alışılan sıcak ortamı bozma düşüncesi değil bu cezalar, sadece ortamı daha iyi hale getirmek için yapılan bir uygulama. Lütfen sadece kendinizi değil, karşınızdaki çevrenizdeki kişileri de düşünün. Buranın bi kalitesi var ve hep birlikte oluşturduk bu kaliteyi değil mi? Niye daha iyisini yapmıyalım?

Slogan; Harabe için hep birlikte el ele :blush:

#28 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 30.03.2007 - 10:57

Forum içersinde veya herhangi bir toplu yaşamın olduğu her ortamda belli başlı kuralların olması elbette şart. Bu şart olan kuralları uygulayacak bir denetim ekibinin de olması bu şartla beraber şurt oluyor haliyle. Asıl şimdi en önemli olan kısma geliyoruz. Yönetim ekibinin bu cezaları standard bir şekilde uygulamaları gerekliliği ve tabii ki en küçük bir imtiyazda bulunmamaları gerekiyor. Üye milleti olarak bizler zaten psikolojik olarak yönetim açığını mutlaka arayacaktır. bunu önelemek için tarafsızlık ilkesi ile birlikte cezayı gerektiren bir durumla karşı karşıya gelindiğinde aman ben vermiyeyim şimdi cezayı başka bir admin versin diye beklememek de gereklidir.

Bir diğer bence önemli olan kısım ise ceza kanunu olduğu gibi birde aff kanunu olmalı. diyelimki zaten %30 oranında ceza almış bir üyenin cezasını çekip belli bir zaman geçtikten sonra uyarı oranının %20'ye düşürülmesi gerekiyor.Bir kişi yapıtığının cezasını çektikten sonra halen o sabıkayla forumda devam etmesi haksızlık olacaktır.
Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Gönderilen Resim

#29 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 30.03.2007 - 11:20

Bahsettiğin şey de tasarım aşamasında :blush:
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#30 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 30.03.2007 - 11:25

Şimdi yine eleştiri okları yöneltilmiş olacak ama hali hazırda tasarım aşamasında olan bir kanuna göre işlem yapmak da haksızlık olur diye düşünüyorum. Evet serde Türk'lük var biraz onun etkisi galiba böyle tam olarak tamamlanmadan açılan otobanlar, tüneller, kapatılmayan rogar kapakları ve tam olarak şekillenmemiş bir ceza kanununa göre verilen cezalar :blush:

Gönderilen Resim

#31 JoHoR

JoHoR

Approved

• Üyeler
  • 808 Mesaj
  • İlgi Alanları:İllustrasyon, Sinema, Astroloji, Felsefe Tarihi, Siyaset.

Gönderim zamanı 30.03.2007 - 11:40

Haklı adam!.
Kapat gitsin anasını satayım siteyi. Daha hiç bir ceza sistemi oturmamış sen site açıyorsun.
Olmaz!.
Beyler daha iyi biliyorsanız siz daha iyisini.

Salih Gönüller

#32 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj

Gönderim zamanı 30.03.2007 - 11:41

Ceza Sistemi şekillendi, Puan Sistemi şekillenmedi.
Yarım yamalak iş yapmayalım, di mi ama?

"Herkes kafasına göre ceza mı verecek" dendi diye bir sisteme oturtalım istedik, ona da lâf söylendi. Ne isteniyor, anlasam :P
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#33 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 30.03.2007 - 11:43

Ceza sistemi açıklandıktan sonra bile, hadi diğer konuları geçtim, bu konunun altına bile alakasız mesajlar yazan üyelerimiz oldukça, ne kadar ceza da af da çıkarırsan çıkar, üzülerek söylüyorum ki bir ilerleme olmayacaktır.

Bir de ekleme yapayım: Cezanın açıklanmasından sonra bile bu şekilde davranılıyorsa, bence bu cezalar az bile...

Bu mesaj Elric tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 30.03.2007 - 11:44

Gönderilen Resim

#34 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 30.03.2007 - 11:49

Tavsiye ve öneride bulunmak , konuşmak, eleştirmek suç mu oluyor anlamış değilim. Birlikte bişileri güzel ve verimli yapmak için fikir sunuluyor. eğer fikirlerimizi sunmayacaksak bu konu neden var ?

Yapılan uygulama bana göre doğru yönde atılmış adımlardır bunda bence bir sorun yok . Neyse yorum yazdıkça ortam geriliyor. Buyrun yapın ve uygulayın.

Gönderilen Resim

#35 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 30.03.2007 - 11:54

uygulayın ama yarım yamalak olmasın.. mesela ben yüzde 10 almışım bu kurallara göre daha fazla uyarı cezası almam gerekiyordu.. :huh:

#36 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj

Gönderim zamanı 30.03.2007 - 11:57

Devamı hâlinde alacağını gösteriyor.

Arkadaşlar, yapıcı olmaya çalışıyoruz. Eleştirileriniz, Ceza Sistemi açıklandığından beri Edy's'in yaptığı gibi yıkıcı olacaksa neyi beğenmediğinizi ve neyi istediğinizi belirtin.
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#37 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 30.03.2007 - 11:58

ben yıkıcı birşey yapmıyorum madem kurallar kondu onu belirtiyorum.. yüzde on değil benim almam gereken ceza.. yıkıcılık mı bu kuralsa kural.. kurallar neyse onu uygularız.. hepsi birikir birikir 1 sene siteye girmeme cezası alırız napalım.. yıkıcı değil yapıcı olur böylece

#38 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 30.03.2007 - 12:06

ben bugüne kadar nasılsam yine öyle olucam ceza almam gerekiyorsa alırım.. kendimi kasamam kimse kusura bakmasın ..

insanlar biraz gülecek eğlenecek onada mani oluyorsunuz.. yeteri kadar sıkıntımız derdimiz var normal hayatta .. bu kadar kastırmanın anlamı nedir onu anlamadım.. bütün dertler sorunlar bitecek mi ? bari bu kadar kasmayalım da burda istediğimiz gibi rahat olalım..

haaa çok büyük sorunsa bunlar eyvallah der yolumuza gideriz.. bizler eğlenemedikten sonra gülemedikten sonra burada olmamızında bir anlamı yok.. bunca zamandır böyle tanıdık böyle kaynaştık.. bu demek değil ki her muhabbetin altında geyik olması gerekmiyor.. ama oluyorsa da oluyordur napalım yani ölelim mi neyseeee kuraları uygulayın madem bu kadar önemli.. benim için daha önemli mevzular var bu hayatta.. burda yapılan geyiğin önemi çok değil.. önce bunu kavramak gerekiyor..

#39 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj

Gönderim zamanı 30.03.2007 - 12:08

Gülün, eğlenin. Kimse buna birşey söyledi mi?
Ama bunun için açılan yerler var. Sizleri bu bölümlere yönlendirdik.

Ceza Sistemi'nin açıklandığı yerde bile geyik yapılıyorsa ben bunda art niyet ararım.
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#40 Rose&Rain

Rose&Rain

Kayıp

• Dokunulmazlar
  • 5.735 Mesaj
  • İlgi Alanları:çok geniş

Gönderim zamanı 30.03.2007 - 12:13

Arar abi adam haklı :huh: Yooo yalakalık değil geyik için açılmış bölümler var zaten bizi düşünmüşler o kadar. Yönetimin üstüne bu kadar gitmeye gerek yok bence.
Gönderilen Resim

Tecrübe çok zalim bir öğretmendir. İnsanı önce sınavdan geçirir, sonra dersini öğretir. - Spuitems