İçerik değiştir

Kürtler ve Emperyalizm

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 46 yanıt verildi

#21 hakia

hakia

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 14 Mesaj

Gönderim zamanı 14.04.2007 - 01:29

Sevgili demagog dostum,

İlk paragrafı okuyunca gerisini okumadım.Böyle tartışma mı olur?Demagog yerine vantriolog deseydiniz oldu olacak. :huh:

#22 vaudeville

vaudeville

Siyaset Yazarı

• Üyeler
  • 302 Mesaj

Gönderim zamanı 14.04.2007 - 01:36

Tartışmanın bütünü okunmadan tartışmanın nasıl olacağına dair yarım akılla akıl satmak mıdır olası?Vantriolog değil de vantrolog deseydiniz bari siz de,hem bilge hem cesur görürseniz haber edin,nerede cesur görsem topu cahil..

#23 muzlusüt

muzlusüt

• Üyeler
  • 83 Mesaj

Gönderim zamanı 14.04.2007 - 04:35

tdk'nın bulduğu bu kelime one-three lock gibi bir şeye benzemiş, çok acayip olmuş(fr) ventre ile (yun) logos sözcüklerinden yaşam bulmuş ventrilogue (karnından konuşan) sözcüğünün türkçe yandan yemiş yazım şeklidir.

http://sozluk.sourtimes.org/

Merak edip araştırdım,Vantrolog neyce diye.
Gönderilen Resim

#24 _reis_

_reis_

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 228 Mesaj
  • İlgi Alanları:gezerim, tozarım ve okurum :)))<br>anlayan anladı

Gönderim zamanı 14.04.2007 - 10:23

dış güçler TÜRKİYE yi ele geçirmek, yeraltı kaynaklarını kullanabilmek için çalışmalarına devam ediyor her zaman olduğu gibi
bununda bir tek yolu var, o da türkiyeyi parçalamak. amaçları bir kürt devleti kurdurup sonrada bu devleti çeşitli vaatlerle ele geçirmek, bölgeye yerleşmek ve böylece yeraltı kaynaklarını kullanmak istiyorlar
yüzyıllarca dünyaya hükmetmiş OSMANLI nın yıkılma sebebi de bu değilmi. önce parçaladılar sonrada ele geçirmeye çalıştılar bu cennet vatanı.
mecliste bile onlarca kürt yer alırken, kürt partileri kurulup tehditler savurabiliyorken sadece seyrediyoruz.
sözde kürt devleti haritalarını duvarlarına bile asmışken biz ne yapıyoruz

KOCA BİR HİÇ. seyretmeye devam
dost dost diye nicesine sarıldım
benim sadık yarim kara topraktır

#25 hakia

hakia

• Üyeler
  • 14 Mesaj

Gönderim zamanı 14.04.2007 - 14:33

Tartışmanın bütünü okunmadan tartışmanın nasıl olacağına dair yarım akılla akıl satmak mıdır olası?Vantriolog değil de vantrolog deseydiniz bari siz de,hem bilge hem cesur görürseniz haber edin,nerede cesur görsem topu cahil..

İnsanlara,demagog,cahil gibi sözlerle kafalarına vurarak bir şey öğretemezsin ağam.Cahil cesur diye küçümsediğin insanlar senin vatanını,namusunu koruyor.Böyle yapmaya devam edersen namlunun ucundan tutacağın günler yakındır.Anlarsan bak aşağıda bir hikaye var.

Cem BOYNER asagidaki fikrayi tum calisanlarina gondermis..

>>Dogu illerindeki bir aganin en büyük zevki, kar üzerine çisiyle imzasini atmakmis.
>>Bu nedenle kar yagmaya basladigi andan itibaren köyde hayvanlar dahil hic kimse sokaga cikamazmis. Kar biraz kalinlasinca, aga sirtina kurkunu giyer ve köy meydanina gelirmis. Yaninda da en yakin yardimcisi Haso.
>>Aga sirtini koye dogru döner sonra sorarmis:
>>-"Ula Hasso, ahali bakiy mi?"
>>Hasso cevap verirmis:
>>-"Evet agam, hepisi de bir olmus, pencerelerden bakir."
>>Aga cisiyle karin uzerine imzasini atarmis "Abdullah Cizrelioglu ". Sonrada bir nokta koyarmis ve sorarmis:
>>-"Hala bakirler mi?"
>>-"He agam, hem bakirler hem de cilgin gibim alkislirler."
>>Her sene ayni tören sürermis. Aradan 7 yil gecmis. Aga yine, kar tuttuktan sonra, cikmis koy meydanina Sormus Hasso'ya:
>>-"Ahali bakir mi?"
>>-"He agam, bakirler, köpekler, kediler bile camdadir."
>>Aga "Abdullah" diye adini , arkasindan "Cizrelioglu" diye soyadini yazmaya baslamis ki; kalakalmis, cünkü yas geregi prostat.
>>Halka rezil olmak var. Alcak sesle Hasso'ya sormus:
>>-"Bakirler mi?"
>>-"He agam, bakirler de, sen ne diye durdin öyle?"
>>Aga caresiz:
-"Ula gel yanima, arkani dön ahaliye, tamamla sunu." diye emretmis.
>>Hasso bir an durmus, sonra cisini yapmaya hazirlanmis ve aganin kulagina egilip :
>>-"Agam" demis, "Kirk yildir kafama vurdin, salak dedin, sirtima vurdin aptal dedin. Ha bu kulun okumayi yazmayi sökemedi ki, ucuni tut da yazinin devamini sen yaz."
>>BiRLiKTE CALISTIKLARINIZI EGiTMEZSENiZ . UCUNDAN TUTACAGINIZ GÜN YAKINDIR. . .)

#26 JoHoR

JoHoR

Approved

• Üyeler
  • 808 Mesaj
  • İlgi Alanları:İllustrasyon, Sinema, Astroloji, Felsefe Tarihi, Siyaset.

Gönderim zamanı 14.04.2007 - 15:45

Böyle yapmaya devam edersen namlunun ucundan tutacağın günler yakındır.

Bu ne demektir şimdi efendi?
Muhattabı anlamış olabilir sözünü ama ben anlamadım. Biraz izah eder misin?

Salih Gönüller

#27 vaudeville

vaudeville

Siyaset Yazarı

• Üyeler
  • 302 Mesaj

Gönderim zamanı 14.04.2007 - 16:41

JoHoR muhatabı da ne demek istendiğini anlayamadı..Yalnız tartışmayı takip etmediğini kendisi beyan etti,dolayısı ile bir anlam ifade etmiyor..Namlu sahipleri vatan,namus koruyanlar ise,o namlunun ucunda biz olmayız merak buyurmayın..

Tartışmanın özünden saptıranlarla mücadele etmeli,yahut başlığa bir katkıda bulunmalısın..Bilimsel donelere karşılık,eleştiri zannıyla hakaret ediliyorsa,meşru müdafaa hakkımızı kullanır,gerekirse döve döve öğretiriz,ama öğretiriz..İçi boş sözleriniz ve tehditlerinizle ocak tosuncuklarını etkileyebilirsiniz,lakin biz itibar etmeyiz..Objektivitenin sağlanması için,zor bir işe yönlendirmiyoruz,yalnızca okumak ve okumak..

#28 hakia

hakia

• Üyeler
  • 14 Mesaj

Gönderim zamanı 14.04.2007 - 21:24

[Alıntı:Wale]

Tartışmaların kalitesi için lütfen daha açık ve hakaretten uzak olun çünkü kendinize adlettiğiniz öğretici misyonunuza da ters düşüyor ve yakışmıyor..

Saygılarımlaa.. [/i]

Bunu anlatmaya çalışıyorum,üstelik bu mesajı görmemiştim.Son mesaja tıklayıp okumaya başladığımda karşıma çıkan üslubu eleştirmiştim.Gelen cevapta bir 'i' harfini fazla yazmam yüzünden cahil cesur damgası yemem ise sert bir öğretici *zong şahısla karşı karşıya olduğumu anlamama yetti.
Johor Bey,paragrafın tamamını okursanız anlayabilirsiniz,üstelik aşağıda anlaşılmayı kolaylaştırıcı bir fıkra var.Ama iki yolla açıklamaya çalışayım:
1.Vaudeville öğretmenimiz kafamıza vuruyor,demagog,cahil gibi sözlerle bizi küçümsüyor.Ben de diyorum ki 'böyle bir şey öğretemezsin,cahil dediğin insanlar cahil kalır işin ucundan sen tutup,örneğin vatan savunması (cesaret ister,cesur demiş ya) onlar başarısız olur silahı eline sen almak zorunda kalırsın.Ayrıca askerliğini yapmış olanlara bir nostalji var:Hazırolda beklerken tüfeğin dipçiği yere konur ve iki parmakla 'namlunu ucundan tutulur'
2-Vaudevilleye ağam diye hitap etmişim,'anlarsan aşağııda bir hikaye var demişim.Aynen o ağanın durumuna düşebileceğini,vatan savunması yapan cesur cahillerin yerine tüfeği eline alması gerekeceğini,ağa gibi davranmaması gerektiğini anlatmaya çalışmışım.

Bu, forumdaki son yazımdır.Burada kalırsam ömrüm açıklama yapmakla geçebilir.Hakkınızı helal edin.

#29 IssIz

IssIz

Dağ Dikeni

• Üyeler
  • 11.239 Mesaj
  • İlgi Alanları:ohoo bi sürü..kitap şeetmek,gesmek,uçmak, uçarken atlamak...bi de musiki dinlemek...

Gönderim zamanı 14.04.2007 - 22:27

Bu, forumdaki son yazımdır.Burada kalırsam ömrüm açıklama yapmakla geçebilir.Hakkınızı helal edin.

aaa bak şimdi çok üzüldüm.. :: ne güzel bilimsel muhabbet ediyorduk oysaki!tam da şu yukarda bi örneğini gösterdiğin gibi...

açıklama yapmak istemiyorsan,açıklama istenmeyecek şekilde yaz...

pardon ben konuyu bilmiyorum,ama vuduvıl ne diyorsa odur.. *uhuhu

Alıp başını gitmek istersin.

Bilmediğin, bilinmediğin,

Çözmediğin, çözülmediğin bir denkleme...

Biraz ürkek düşünürsün...

Biraz kekeme....

'Üstüme gelme hayat!

Bundan sana ne...? ! '

Kekemeliğin korkularındandır...

Giderken bile; gidene değil de

Geride kalana aklın takılır...

Bir yanına yatarsın ' git.. ' der

bir yanın ' kalmalısın... '

Geceleri hep uykusuz kalırsın...

Ayağına pranga olur tüm düşündüklerin...

Gitmeden daha

Sen; gider gider gelirsin...

' Üstüme gelme hayat....

beni bilirsin....'

Kaldığın bu yerde

Harcadığın yılların gelir aklına...

Bir bir sayarsın...

Toplarsın, çarparsın,

Böler, çıkarırsın...

Bakkal defteri kadar kalın...

Bakkal defteri kadar karmaşa...

İçinden bin bir küfür

' Sümme haşa...! Sümme haşa...! '

Farkedersin ki hayatı

Arka sokaklarda dolanarak yaşarsın...

Kabarmış hesabından kaçarsın...

' Üstüme gelme hayat...!

Daha neyi alacaksın..? ! '

Hep sevmişsindir aslında...

Hep ama hep sevmişsindir...

Birini sevmişsindir sonra...

Sonra birini daha...

Birini daha...

Daha....! ?

Her gelip geçen gemiye aşık olmuşsundur..

Gemiler gitmiş

Sen yorulmuşsundur...

' Üstüme gelme hayat....!

Gemi olmuş musundur..? '

Kocaman bir mahalleden

Daracık bir sokağa.

Sokaktan ufacık bir eve

Evden odaya....

Yağlarından tiksinir gibi

Kurtulmak ister gibi

Kapatmışsındır kalabalıklara kendini...

Gitgide yanlız kalmışsındır...

Yalın yaşanan gecelerde

Gitmekle kalmak arasında dolanırken...

Beynine bir silah gibi dayamışsındır korkularını...

Yalnız...Korkak...Kekeme....

' Üstüme gelme hayat...!

Kıyarım kendime....!
'

#30 JoHoR

JoHoR

Approved

• Üyeler
  • 808 Mesaj
  • İlgi Alanları:İllustrasyon, Sinema, Astroloji, Felsefe Tarihi, Siyaset.

Gönderim zamanı 15.04.2007 - 00:07

Açıklaman yeterince açıklayıcı Hakia.
"Burda kalırsam ömrüm açıklama yapmakla geçebilir" diyerek Vaudeville'e atfettiğin etiketi taşımış oluyorsun.
Sana şu soruyu sorayım; biz salak mıyız?
Bu ve diğer bütün başlıklar altında yazan arkadaşlara kendim için edindiğim düsturu salık veriyorum: Anlayabildiğiniz ölçüde değil anlatabildiğiniz ölçüde zekisiniz.
Yazdıklarınızın ölçüsü/kıymeti sizi okuyanların anlayabileceğinden öteye geçemez.
Eğer yazdıklarınızın bir değeri olduğunu düşünüyorsanız "o değeri" korumak adına yazdıklarınızın ve fikirlerinizin arkasında durmalısınız.
Fıkranızla zaten söylemek istediğinizi yeterince anlatmıştınız. Ancak malesef üstü örtülü kalan küçük bir cümle ağır bir tehdit olarak algılanmakta.
Sadece fıkranızı ve size düşündürdüklerini, hissettirdiklerini saf bir dille söylemiş olsaydınız, tepkiden ziyade karşıt ve saygılı fikirlerle kaşılaşırdınız.
Saygılar diliyorum.

Salih Gönüller

#31 babuna

babuna

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 341 Mesaj

Gönderim zamanı 15.04.2007 - 00:19

Cahil eline silah alsada bir işe yaramaz.. Önce ne için savaştığınızı bilmelisiniz.. İnsanın farkı da budur zaten.

#32 _reis_

_reis_

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 228 Mesaj

Gönderim zamanı 15.04.2007 - 00:29

Cahil eline silah alsada bir işe yaramaz.. Önce ne için savaştığınızı bilmelisiniz.. İnsanın farkı da budur zaten.

haklısın
cahil eline tüfeği alırsa iki gün sonra ya kaçar yada dağa çıkar

#33 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 15.04.2007 - 00:33

Aslına bakılırsa Türkiye'de son 25 yıldır Emperyalizmin kendisine maşa ettiği etnik ırk olarak Kürtleri görüyoruz bunda hem fikirim. Ancak Emperyalizm ben daha çok hüküm sahibi olmak diyerek kelimenin biraz daha Türkçesini kullanmaktan yanayım. Bu düşünce ve yayılış zaten yüz yıllardır kendine bir bölgede yaşayan azınlık ırkını maşa olarak seçer. Bu bir nevi işin kuralıdır. Hindistanda Hindulara karşı Müslüman ayaklanmaları, Türkiye'de önce Ermeni sonra Kürt meseleleri, İrlanda'da mezhepsel ayrılık ve dünyanın geri kalan her yerinde bir coğrafik bölgede hüküm sürmek isteyen dış güçler geleneksel olarak o bölgenin azınlıklarını kullanır.

Malesef Türkiye Coğrafyasında arzu ettiği takdirde kendini Türk olarak görmeyecek çok fazla kültür ve etnik gurup var. Atatürk milliyetçiliği bu farklılıkları çok zeki bir biçimde Ne Mutlu Türk'üm Diyene sözüyle o zamanlar çözmüş olsa da ne yazıktır ki hüküm sürüme ve aç gözlülük ve yetinmemezlik her zaman ağır basmıştır.

Bugün Irak'ta tamamiyle bir meşru olmayan savaş sürmekte. Kimysal,Biyolojik ve Nükleer silahı var olduğu iddası ile işgal edilen bir ülkede bütün bu iddalar asılsız çıkmasına rağmen olay şimdi rejim değişimi ve yeniden yapılanma yalanı altında Amerikan yönetiminden bile daha güçlü bir imparatorluk bölgeyi ele geçirmiştir. Malesef ve ne acıdır ki yine bu bölgede Kürt halkı yıllardır birlikte yaşadığı Irak ülkesine ihanet etmiş ve etmektedir. Burada aldıkşarı güç ile Türkiye'ye bile kafa tutabilecekleri düşüncesiyle Barzani bir takım demeçlerde bulundu geçtiğimiz günlerde.

Sonuç olarak bugün Kürt'ler yarın Alevi'ler veya öbür gün Çerkezler Emperyalizm var olduğu sürece şahit olduğumuz olayların devam edeceğinden emin olabilirsiniz.

Konu başlığı Kürt'ler ve Emperyalizm olsa bile ben bunu daha geniş çerçevede azınlıklar ve emperyalizm kümesi içinde tartışmayı daha doğru buluyorum. Böyle sanki bu tuzağa sadece 1 ırk düşmüş gibi görmekten kurtuluruz diye düşnüyorum.
Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Gönderilen Resim

#34 babuna

babuna

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 341 Mesaj

Gönderim zamanı 15.04.2007 - 17:18

1. Konu “Kürtler ve Emperyalizm” yazıda benim anladığım kadarıyla Kürtlerin emperyalistlerin oyunları ile nasıl yönlendirildiğinin açıklaması var.

2. Wale, Emperyalistlerin oyununa gelenlerin sadece Kürtler değil devletimizin de oyuna geldiğini söylemiş ardından.

3. Vaudeville, devletimizin biçimini ele alıyorken kuruluşuna bakılması gerektiğini sonradan gelen yöneticilerin beceriksizliği veya yönetim tarzına bakmanın yanlışlığını dile getiriyor.

Ardından:

Şimdi saygı değer dostum,
Öncelikle yazılarının çoğunluğunda bir bütünlük yok, yazıların argüman çöplüğüne çevirdiğinden konuyla bağlantısını kuramıyor anlaşılmaz oluyorsun, çok cümle kurman konuyla ilgili çok şey biliyorsun anlamın da gelmemekle birlikte seninle aynı görüşü paylaşmayan kişileri de "leş kargaları" olarak tanımlaman egonun ne kadar yükseklerde seyrettiği gerçeğini koyuyor önümüze..
Tartışmaların kalitesi için lütfen daha açık ve hakaretten uzak olun çünkü kendinize adlettiğiniz öğretici misyonunuza da ters düşüyor ve yakışmıyor..
Saygılarımlaa..

Sevgili dostum,
Kürtler'in emperyalizmle olan Osmanlı'nın son dönemi itibariyle süregelen bağına karşılık,Türkiye Cumhuriyeti'nin emperyalizmle ne derece mücadele ettiğini sordunuz,biz de cevabını verdik..Arife tarif gerekmiyor,mesele üzerine ehil olsa idiniz,ne denmek istendiğine karşı argüman sunmanız yanlışın yanlışı götürmesi zihniyeti ile olmazdı..Çok cümle kurmam,anlayamayanların anlama ihtimalini yükseltiyor,işin kötü tarafı,sorulan soruları yahut anlatılanları anlamayanlara,50 kere yeniden açıklamam ile tartışma bu örnekte olduğu gibi sapmaya uğruyor,dönüyor dolaşıyor üslubuma geliyor,aynı durumla birkaç kez karşılaştım,bu listeye sizin de eklenmenize şaşırmadım WaLe..Bir de sizi kendi silahınızla vurayım;Bir başlıkta,virgül koymadığınız için cümlenin anlaşılmaz olduğunu söyleyen babuna arkadaşımıza cevap olmayınca virgüle takılınıyor gibi bir cevap vermişsiniz,eh "kişi kendinden bilir işi" değil mi...Bu arada argüman çöplüğünden bahsetmişsiniz ben de buna karşılık size argüman çöplüğünün argüman kıtlığından evla olduğunu hatırlatayım,en kötü ihtimalle nasiplenecek iyi kötü birşey bulursun,deryadan faydalanmaya bak
Leş kargası sözü ise fikirlerime karşı olan size değil,araya kaynayıp,karşı argüman sunmada acizliğini tapınma efekti vererek hasır altı etmeye yeltenenlere idi..
Kendime öğretici misyon yüklediğimi ise düşünsem de hiç söylemedim,söylemeden böyle anlamanız,istemeden de olsa bana bir iltifatta bulunduğunuzu gösteriyor,teveccühünüz diyelim..
Şişkin egolu dostun,vaudeville

Konunun özü budur. Vaudeville “Türkiye Cumhuriyeti’nin emperyalizmle mücadelesinin olduğunu söylemektedir.” ama bana göre Wale bunun olup olmadığı konusunu dile getirmemektedir. Getirmediği ya da getiremediği ya da başka bir amaçla bir şey sunmadığı içinde konu gerilmektedir. Gerisi de detaydır.

Son olarak benden DaaAnkK arkadışımıza:

Burada konumuz “Kürtler ve Emperyalizm”dir.

“Malesef Türkiye Coğrafyasında arzu ettiği takdirde kendini Türk olarak görmeyecek çok fazla kültür ve etnik gurup var” 

burada “göremeyecek” demekte ne demek?. Olabilecekleri konuşmuyoruz burada… Hemen alta da yarın “Aleviler ve Çerkesler” diyorsunuz: Aleviler üzerinde emperyalistlerin yürüttüğü çalışmalar 15 yıldır vardır. Alevistan haritası bile çıkarılmıştır Türkiye üzerinde, fakat Aleviler oyunu yememişlerdir.. Yazdıklarınız istekleriniz mi oluyor? Çerkeslerinde Türkiyeye bağlılığını tartışmak ütopik oluyor biraz.

Türkiye’de 25 yıldır bir sorun yaşanıyor güney doğumuzda ve ortada büyük kayıplarımız var. Bu yazının hiçbir yerinde göremiyorum Türkiye Cumhuriyetinin yanında olan Kürt vatandaşlarımıza saldırıyı … O halde neden birileri kendi kendilerine alınganlık ve saldırma ihtiyacı hissediyorlar? Yani bu konuyu alınacaklar diye konuşamayacak mıyız? Kime ve neye hizmet ediyorsunuz anlamak mümkün mü?

Konumuz “Kürtler ve Emperyaliz”dir ve Vaudeville arkadaşımızın yazılarını da keyifle okuduğumu yararlandığımı da söylemeden geçemeyeceğim. Arkadaşımızın ellerine sağlık..

Bu çöplükte sinek olmak, olmamaktan iyidir.

#35 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 15.04.2007 - 17:51

Sevgili Babuna,

Öncelikle her yazılanı yanlış anlama rekoru kırmak üzeresin. Aynı tesleri farklı cümle yapıları ile savunmuşuz ben sadece daha geniş bir perspektifle bakmışım olayı Azınlıklar ve Emperyalizm demişim.

Kimseye veya hiçbirşeye hizmet etmiyorum ben açıkçası ideolojik açıdan. Ama reel açıdan mesleğim turizm ve yerli yabancı herkese hizmet ediyorum ekmeğim için.

Gönderilen Resim

#36 babuna

babuna

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 341 Mesaj

Gönderim zamanı 15.04.2007 - 18:49

DaaAnkK arkadaşım,

“Malesef Türkiye Coğrafyasında arzu ettiği takdirde kendini Türk olarak görmeyecek çok fazla kültür ve etnik gurup var” cümlesini biraz karıştırırsanız, altından bir yığın anlama ulaşırsınız. Emperyalistlerin böyle amaçlar taşıdığı ve uygulama çalışmaları olduğu bir gerçektir, fakat bu amaçlarına ne lazlar üzerinde ne de aleviler üzerinde, ne de çerkesler üzerinde ulaşamamışlardır. Gönül istiyorki ve diliyor ki "aynı geri tepmeyi, kürtler üzerinde de yaşasın emperyalistler" Vaudeville arkadaşımız da sanırım bu amaçla bu yazıyı yazmıştır. Amaç pis oyunu ve oyuna gelenleri aydınlatabilmek. Bu yazıyı hazırlayan ve bu fikirleri söyleyen insana söylenecek tek şey "teşekkür" etmekken çamur atmayı (sizin için söylemiyorum çünkü sizin de bu yazının güzelliğini vurguladığınızı görüyorum) da anlayabilmiş değilim.

Ayrıca iki üç sayfadır "Kürtler ve Emperyalizm" konusu işleniyorken neden azınlıklıklar konusu olarak ele alınması gerekiyor? Bir sorun mu var ki....

Elbette samimiyetinize inanıyorum. Fakat sözcükleri kullanıyorken dikkatli olmalıyız biraz. Ben size "Kime ve neye hizmet ediyorsunuz anlamak mümkün mü?" diyorken sizin bir amaca hizmet ettiğinizi söylemedim.. Amacınızın ne olduğunun anlaşılamadığını vurguladım.

Sonuç olarak ben "anlamama rekoru" kırmak üzere değilim. Düşünüleni akıldan geçeni anlayamam. Ben yazıları okuyorum sadece bazen de ortaya çıkanı görüyorum ve ürperiyorum. Amaç hiç bir şey eksik kalmasın.

Saygılarımla.

#37 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 15.04.2007 - 22:21

İşte gerçek nokta orada yatıyor ya aslında bir azınlık sorunu yok. Benim demek istediğim kişi arzu ederse çok rahatlıkla kendini Türk göremeyebilir. Ama Türkiye milli birliğinde bu kavram Türk'lük olarak çıkar karşımıza . Tıpkı daha önce verdiğim örenek gibi Atatürk bu kavram üzerinde durmuş Türkiye Cumhuriyeti üzerinde yaşayan herkesi hiç bir etnik ayırım yapmadan Türk olarak vasıflandırmış ve Ne mutlu kendini benim gördüğüm gibi görene diyerek bu güzel ibareyi söylemiştir.

Benim dikkati çekmek istediğim bir başka konu Emperyalizmin çalışma prensibi idi aslında . Azınlıklarda sorun yok Emperyalizm de sorun.

Gönderilen Resim

#38 Muharip

Muharip

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 126 Mesaj

Gönderim zamanı 19.04.2007 - 10:07

Umum vaziyet ve hakikat böyle, detaylıca aktarıldığı gibi...
Söz konusu İncirlik ABD Üssü ve bunun kapatılmasına ilişkin
kimi zamanlarda Türkiye'yi yönetenlerce yapılan "Kapatırız" tehditlerinin
inandırıcı bir yanı yoktur, çünkü Türkiye tam 1946dan beri süre gelen
derin çalışmalardan dolayı bir yarı AB-D sömürgesidir.

#39 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 20.04.2007 - 10:22

Yakında emperyalizm'in ne olduğunu görecek o pkk ve yandaşları. :devil:

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#40 _reis_

_reis_

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 228 Mesaj

Gönderim zamanı 21.04.2007 - 09:56

barzani ıraktan tehditler savuruyor.
nerden buluyor bu cesareti, tabiki ABD. ırakta işler ABD nin istediği gibi gitmiyor. bunu düzeltmenin tek yolununda başka bir gücün ırağa girmesi . amerikan köpeği barzani ona ne söylenirse yapıyor. bütün dünya yumuşak karnımızın kürt sorunu olduğunu biliyor ve vurdukça vuruyorlar
bu böyle gidermi, tabiki gitmez. mehmetçik sınırı geçmeye başladığında neler olacak görecez yakında