İçerik değiştir

- - - - -

İsrail Cumhurbaşkanı tecavüzden yargılanacak

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 5 yanıt verildi

#1 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 24.01.2007 - 01:22

"İsrail Cumhurbaşkanı Moşe Katsav, kendisine yöneltilen cinsel taciz ithamlarının en ağırıyla karşı karşıya kaldı. İsrail Başsavcısı Menahem Mazuz, haftalardır süren incelemelerinin sonucunda, Katsav'ın birçok cinsel suçun ötesinde, en ağır suç olan "tecavüz" ile suçlanmasını kararlaştırdı.

Yediot Ahronot gazetesi, bu kararın açıklanmasından sonra, internet sitesine "Cumhurbaşkanlığı makamında tecavüzle suçlanan biri oturuyor" başlığını koydu. Karara göre Başsavcılık, Katsav hakkında suç duyurusunda bulunacak. Katsav, tecavüzün yanı sıra "makamını kullanarak" yasak ilişkide bulunmak, sarkıntılık ve cinsel tacizle de suçlanacak.
Bazı davet ya da etkinliklerde Cumhurbaşkanlığı bütçesinden "haksız yere dağıtıldığı" belirtilen gümüş kupalar nedeniyle de Katsav hakkında "zimmete para geçirmek" ve "güveni kötüye kullanmak" suçlamaları bulunuyor. Katsav, bunlara ilave olarak, "hukuk sistemini yanıltma" suçlamasıyla da karşı karşıya bulunuyor."

kaynak: Hürriyet
"This desert flower
No sweet perfume that would torture you more than this..."

#2 Bitti Derken...

Bitti Derken...

bayan yanlış

• Üyeler
  • 3.079 Mesaj

Gönderim zamanı 12.02.2007 - 22:00

İMAM-CEMAAT! AMAİNŞ. YAPMAMIŞTIR

eğer bir gün farketmeden, istemeden seni kırdıysam
özrün efendisi en yakınım olur
diler, yoluma devam ederim

#3 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 13.02.2007 - 00:46

İSRAİL Cumhurbaşkanı Moşe Katsav’a tecavüz suçlamasında bulunan sekreter, olayı İngiliz The Sunday Times gazetesine tüm ayrıntılarıyla anlattı. Kimliği yasal nedenlerle gizli tutulan kadın, yeterince direnmemiş olmasının nedenini işsiz kalma korkusu olarak açıkladı ve cumhurbaşkanının bunu yaptığına kimsenin inanmayacağını düşünerek zamanında şikayetçi olmadığını söyledi.

Tel Aviv’de bir otel odasında kendisiyle görüşen Sunday Times muhabirinin "Kaplumbağa kabuğu çerçeveli Chanel gözlükleriyle Michelle Pfeiffer’ı andırıyor" diye tarif ettiği kadın şu açıklamaları yaptı:

"Bir kitabı yerine koymak için odasına girmiştim. Masasında oturuyordu ve arkasında büyük bir kitaplık vardı. Kitabı üst raflardan birine koymak için uzandığımda arkama yanaştı. ’Arkamdan bana sarıldı. Ellerim bağlanmış gibiydi. İri yarı değil ama güçlü bir adam. ’Ne yapıyorsunuz?’ dedim. ’Seni istiyorum. Benimle aşk yapmanı istiyorum. Neden benimle sevişmiyorsun? Seninle seks yapmak istiyorum’ dedi. Beni masasının kenarına doğru itti. Beni masaya yasladı. Yüzümü kendine çevirdi. Ellerim masanın üzerindeydi. Onun elleri de benim ellerimin üzerindeydi. Güçsüz biri değilim ama hiçbir şey yapamadım. Daha önce hissetmediğim bir çaresizlikti bu. ’Ben daha neye uğradığımı anlayamadan kemerini çözdü ve gömleğimi sıyırdı. Ben o anda ’Bırakıyorum. İstifa ediyorum’ deyiverdim. Böylece duracağını sanıyordum. Belki de yeterince mücadele etmedim. Şoke olmuştum. Ya insanlar öğrenirse. Ya işsiz kalırsam diye düşünüyordum. Bana sahip oldu. Birkaç dakika sürdü. Külotum bir bacağımdan çıkmıştı, onu yerine taktım ve giyindim. Masamın üzerinden çantamı aldım ve dışarı çıktım. Bağırmamıştım ama ’Hayır’ demiştim. Sert bir şekilde hayır dediğimi biliyorum. ’Bana dokunma’ demiştim. Daha sonra ’Kimseye söyleme’ diye beni uyardı. 6 ay psikoterapi gördüm."

"hurriyet"
"This desert flower
No sweet perfume that would torture you more than this..."

#4 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 13.02.2007 - 00:51

"Bir kitabı yerine koymak için odasına girmiştim. Masasında oturuyordu ve arkasında büyük bir kitaplık vardı. Kitabı üst raflardan birine koymak için uzandığımda arkama yanaştı. ’Arkamdan bana sarıldı. Ellerim bağlanmış gibiydi. İri yarı değil ama güçlü bir adam. ’Ne yapıyorsunuz?’ dedim. ’Seni istiyorum. Benimle aşk yapmanı istiyorum. Neden benimle sevişmiyorsun? Seninle seks yapmak istiyorum’ dedi. Beni masasının kenarına doğru itti. Beni masaya yasladı. Yüzümü kendine çevirdi. Ellerim masanın üzerindeydi. Onun elleri de benim ellerimin üzerindeydi. Güçsüz biri değilim ama hiçbir şey yapamadım. Daha önce hissetmediğim bir çaresizlikti bu. ’Ben daha neye uğradığımı anlayamadan kemerini çözdü ve gömleğimi sıyırdı. Ben o anda ’Bırakıyorum. İstifa ediyorum’ deyiverdim. Böylece duracağını sanıyordum. Belki de yeterince mücadele etmedim. Şoke olmuştum. Ya insanlar öğrenirse. Ya işsiz kalırsam diye düşünüyordum. Bana sahip oldu. Birkaç dakika sürdü. Külotum bir bacağımdan çıkmıştı, onu yerine taktım ve giyindim. Masamın üzerinden çantamı aldım ve dışarı çıktım. Bağırmamıştım ama ’Hayır’ demiştim. Sert bir şekilde hayır dediğimi biliyorum. ’Bana dokunma’ demiştim. Daha sonra ’Kimseye söyleme’ diye beni uyardı. 6 ay psikoterapi gördüm."

"hurriyet"

Film izliyormuşum gibi oldu bi an..

Değişiklikler Kaydedildi...

#5 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 13.02.2007 - 00:53

Aslında peşin hüküm her zaman yanlış bir şey der dururum ama binlerde Filistinlinin yaşam alanlarına, bir ülkenin hürriyetine tecavüz edebilecek haysiyette bir adamın diğer taciz ve tecavüz olaylarınıda yapmış olabileceğini düşünüyorum.
Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Gönderilen Resim

#6 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 13.02.2007 - 09:25

Hiç şaşırmadım nedense..Ama kadının anlattıklarına bakılırsa,oda işsiz kalacağı için ,karşılık vermemiş.! Hay ben senin....
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)