İçerik değiştir

- - - - -

52. Eurovision Şarkı Yarışması

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 72 yanıt verildi

#21 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 21.12.2006 - 14:25

Türkçe olmasını isterim elbet ama bu ulusal bir yarışma değil, şarkının ritmi ne kadar önemliyse sözleride o kadar önemli bence. Biz neden bazı şarkıları hiç unutamıyoruz, çümkü ruhumuza dokunuyor, kendimizden birşeyler buluyoruz, şarkı türkçe olursa sadece türkler anlayabilecek, ingilizce olursa daha çok insana ulaşıcak, bizim gibi başkalarıda kendinden birşeyler bulacak belkide. Bu bağlamda şarkının ingilizce olmasına tepkili değilim, bence olabilir. Ama şöyle bir durumda var, şarkı ister ingilizce ister türkçe olsun, şarkı da ve şarkıyı yorumlayanda iş olmadıktan sonra boş... Umarım şarkı konusunda bu sene daha başarılı bir seçim yapılır.
"This desert flower
No sweet perfume that would torture you more than this..."

#22 KaKTüS

KaKTüS

Fethiye'li...

• Dokunulmazlar
  • 6.837 Mesaj
  • İlgi Alanları:okumak&yazmak

Gönderim zamanı 21.12.2006 - 15:45

Türkçe olmasını isterim elbet ama bu ulusal bir yarışma değil, şarkının ritmi ne kadar önemliyse sözleride o kadar önemli bence. Biz neden bazı şarkıları hiç unutamıyoruz, çümkü ruhumuza dokunuyor, kendimizden birşeyler buluyoruz, şarkı türkçe olursa sadece türkler anlayabilecek, ingilizce olursa daha çok insana ulaşıcak, bizim gibi başkalarıda kendinden birşeyler bulacak belkide. Bu bağlamda şarkının ingilizce olmasına tepkili değilim, bence olabilir. Ama şöyle bir durumda var, şarkı ister ingilizce ister türkçe olsun, şarkı da ve şarkıyı yorumlayanda iş olmadıktan sonra boş... Umarım şarkı konusunda bu sene daha başarılı bir seçim yapılır.

evet "eski kafalılık" tabiri biraz ağır kaçsa da ingilizce olsun diyenlere de hemen sert tepkiler geliyor...milliyetçilik davalarına girmeyeceğim ama yarışma da ulusal değil elma nın dediği gibi...daha çok kitleye hitap edebilmeli...

elma ya katılıyorum...yorumu çok mantıklı...umarım kenan ingilzce yapıcam derken şarkının içine ....hani 3-5 cümlenin salakça tekrarından ve kalitesiz sözlerden oluşacaksa biraz daha ingilizcesini geliştirsin....sertab ve athena yaptı...derece almadık mı...gönül türkiyenin adını güzelliklerle duyurmaktan yana...

geldin.buldun...Gönderilen Resim...sevdim.güldüm...

#23 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 21.12.2006 - 15:54

sertab ereneri bir tarafa bırakıyorum.. ancak benim için en başarılı dönem ŞEBNEM PAKER in DİNLE isimli parçasıyla yakaladığımız başarıdır.. hem Türkçe söylenmiş hem de 3. lük elde edilmişti.. bence Türkçe bir şarkıyla yakalanan bu başarı küçümsenmemeli..

ingilizce şarkıyla da 1. olduk..

ingilizce ile mi başarı ? yoksa Türkçe ile mi ?

karar sizin..

#24 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 21.12.2006 - 15:59

bence boşuna tartışıyoruz.. evet ingilizce evrensel bir dil.. ama herkes ingilizce söylemiyor ve önemli olan şarkının hangi dilde olduğu değil söz ve bestesi güzel bir parçamız olursa Türkçe söylesek de kazanacağımıza eminim ingilizce söylesekte.. herşey şarkıya ve şarkıcının performansına bağlı..

...

#25 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4.490 Mesaj

Gönderim zamanı 21.12.2006 - 16:07

Türkiye yatsın kalksın "televoting" uygulamasına dua etsin.Bu olay Eurovision'da tek bir ülkenin işine yaradı,o da Türkiye.Yani "televoting" olduğu müddetçe ben bile katılsam ilk beşte yer alma şansım var.Sağolsun gurbetçi kardeşler:))
I find your lack of faith disturbing!

#26 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 21.12.2006 - 20:09

"Türk Dil Kurumu Başkanlığı (TDK), Eurovision Şarkı Yarışmasında Türkiye’yi temsil edecek Kenan Doğulu’nun, "Şarkının, Türkçe olması eski kafaların düşüncesi" sözlerine tepki göstererek, özür dilemesini istedi.

TDK Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, Eurovision Şarkı Yarışmasında değerlendirmenin beste açısından yapıldığı anımsatıldı.

"Doğulu’nun sözlerinin, Türkçe’ye hakaret olduğu" ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Öte yandan, İngilizce’den medet umması sanatçının kendisine olan güvensizliğini göstermektedir. Önemli olan Türkçe sözlü bir parçayla ve bu sözlere uygun güzel bir besteyle yarışmaya katılmaktır. Keramet, İngilizcede olsaydı Sertab Erener’in İngilizce şarkıyla birinci olduğu yıl İngiltere, İngilizce şarkıyla katıldığı yarışmada sonuncu olmazdı. Yapılması gereken, Türkiye’nin yarışmaya Türkçe sözlü şarkıyla katılmasıdır.""

Değişiklikler Kaydedildi...

#27 ecehan

ecehan

çok da fifi *böö

• Dokunulmazlar
  • 13.431 Mesaj

Gönderim zamanı 21.12.2006 - 20:20

al işte.bu sefer de özür dileme tartışması yaşanacak *secret
Gönderilen Resim asaletini sevdiğim

#28 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 21.12.2006 - 20:37

Siyasi bir yarışma, siyasi bakışaçısı akabinde siyasi tartışmalar.

Şarkının Türkçe olmasını tutucu bir şekilde savunmak bencede geri kafalılık.

Türkçe olması elbette hoşumuza gider, ruhumuza dokunur hele birde derece alırsa tadından yenmez.

Şunu da görmek lazım son dönem biz iki kere derece aldık biri sertapla birincilik diğeri Athena ile 4 ncülük ve ikisinide ingilizce söylenen şarkılarla aldık, peki Eurovision daki son dönem birincilerine baktığımızda, Türkiye, Ukrayna,Yunanistan ve Finlandiya'nın ingilizce şarkılarla kazandıklarını görüyoruz.

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#29 KaKTüS

KaKTüS

Fethiye'li...

• Dokunulmazlar
  • 6.837 Mesaj

Gönderim zamanı 21.12.2006 - 20:47

Siyasi bir yarışma, siyasi bakışaçısı akabinde siyasi tartışmalar.

Şarkının Türkçe olmasını tutucu bir şekilde savunmak bencede geri kafalılık.

Türkçe olması elbette hoşumuza gider, ruhumuza dokunur hele birde derece alırsa tadından yenmez.

Şunu da görmek lazım biz iki kere derece aldık biri sertapla birincilik diğeri Athena ile 4 ncülük ve ikisinide ingilizce söylenen şarkılarla aldık, peki Eurovision daki son dönem birincilerine baktığımızda, Türkiye, Ukrayna,Yunanistan ve Finlandiya'nın ingilizce şarkılarla kazandıklarını görüyoruz.

işte bu... *secret .türkçe kazansın türkiye kazansın istiyoruz...şebnem paker 1996 yılında hakkaten yüzümüzü güldürdü...bir dilci olarak kenana kızsam da "tutucu bir şekilde" savunulmasın derim...

#30 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 11.02.2007 - 00:49

Kenan Doğulu’nun mayıs ayında yapılacak Eurovision Şarkı Yarışması’nda seslendireceği şarkı seçildi: Shake It Up Şekerim (Çalkala Şekerim). Sözleri İngilizce ve Türkçe olan şarkı, TRT televizyonlarında ilk kez 9 Mart’ta yayınlanacak.

İsmini beğenmedim ama belki sözleri ve müziği güzel olabilir, hayırlı olsun, ne yardan ne de serden vazgeçmişler :) (bunu tuttum ben )
"This desert flower
No sweet perfume that would torture you more than this..."

#31 KaKTüS

KaKTüS

Fethiye'li...

• Dokunulmazlar
  • 6.837 Mesaj

Gönderim zamanı 11.02.2007 - 02:08

shake it up şekerim mi... :) dediğin gibi güzel bir şey olsa bari... :P

#32 Serra

Serra

I'm Back !!

• Üyeler
  • 8.125 Mesaj

Gönderim zamanı 11.02.2007 - 13:14

şarkının ingilizce olması bence türkiye açısından daha doğru olacaktır.. ki bence şarkının costurmasının yanısıra sözleri de önemli..

bide türkiyede eurovision'a katılan şarkıcılarda şunu gördüm arkadaşlar...; (sertap erener hariç)
gülseren denilen hatunu tanımam..
ama sibel tüzünün şarkıları normalde çok güzeldir ve beğenerek dinlerim.. süperstar gibi saçma sapan bi şarkıyı nasıl en iyi şarkı yarışmasına soktu ben akıl sır erdiremedim. umuyorum ki kenan doğulu'da bu şekilde olmaz. ama ben güveniyorum kenan doğuluya açıkçası..
Yokluğun bu bahar biter mi ?
Ya da bu
Son;Bahar biter mi ?

#33 KaKTüS

KaKTüS

Fethiye'li...

• Dokunulmazlar
  • 6.837 Mesaj

Gönderim zamanı 11.05.2007 - 00:28

evet, son durum ne? :)

#34 bugsbunny

bugsbunny

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 420 Mesaj

Gönderim zamanı 11.05.2007 - 08:53

yarı finaldeyiz kıss :mad:
aramakla bulunmaz;
ama bulanlar,
arayanlardır...

#35 asturias

asturias

Benimle Oynar mısın?

• Üyeler
  • 2.167 Mesaj

Gönderim zamanı 11.05.2007 - 09:02

Kenan Doğulu, bence son derece başarılıydı, koreografisiyle, dansçılarıyla ve araya (klibindeki gibi) elinde mendille halay gibi birşey katmasıyla. Ben çok beğendim, kıyafeti de yakışmış ona. Şarkıya fazla bayılmıyordum açıkçası ama sahneye hakim bir sanatçı olunca, şarkının da etkisi değişiyor haliyle. Başaracak sanırım, sizce? :mad:
Tam buradayım ben
Görmek istediğin yerde
Belki 1 adım ötende
Belki düşünde
Sadece hisset beni
Ben buradayım..

#36 bugsbunny

bugsbunny

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 420 Mesaj

Gönderim zamanı 11.05.2007 - 09:07

bence de başaracak dün bizim şarkıyı dinledikten sonra biçok şarkının sönük kaldığını farkettim :mad:
aramakla bulunmaz;
ama bulanlar,
arayanlardır...

#37 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11.365 Mesaj

Gönderim zamanı 11.05.2007 - 09:19

çok çok iddialı gelmedi bana... umudum sertab gibi bi başarı elde etmemiz... ama şarkının son halini beğendim... sahne de gayet güzeldi... en çok hoşuma gidense halay motiflerinin olması... beğendim ya... ::

#38 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4.623 Mesaj
  • İlgi Alanları:ilgisiz alakasiz..

Gönderim zamanı 11.05.2007 - 09:35

pek sevindim
helal kenanc?m, tebrik ederim .)
“Sen; onun sorduklarına cevap vermeye bile tenezzül etmezsin, o seni susturduğunu sanar. Hayat işte.”

#39 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 11.05.2007 - 09:45

Ben yinede bu şarkıya hiç ısınamadım nedense..Yani melodileri falan çok sıradan..Yunanistan'ın şarkısı bile daha çok hoşuma gitti..Oooo mariaaa
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#40 Serra

Serra

I'm Back !!

• Üyeler
  • 8.125 Mesaj

Gönderim zamanı 11.05.2007 - 11:04

video koyun be ya *zong
glacım ben de yunanistanı daha çok beğendim ::
Yokluğun bu bahar biter mi ?
Ya da bu
Son;Bahar biter mi ?