İçerik değiştir

Yazma yetkisi ile ilgili bi soru ?

• Kilitli Konu Bu konu kilitli
bu konuya 155 yanıt verildi

#121 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 06.04.2007 - 19:17

bu tartışmanın bir sonuca varacağını sanmıyorum ben :)

#122 babuna

babuna

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 341 Mesaj

Gönderim zamanı 06.04.2007 - 19:28

İşte Yayıncı Arayışları bunlar:

Popüler mi olalım yoksa, az satmayı göze alıp kalıcı olanı mı yakalamamız gerekiyor?

Renkli basının yaptığını mı yapalım yoksa kaliteli yayın mı yapalım?

Ya da "Hülya Avşar'ın eteğinin kaç cm. olduğunu mu işleyelim" yoksa "Hülya Avşar neden eteğinin boyunu kısaltıyor konusunun irdelemesini mi yapalım" yine ya da: "Neden popüler kişiler sürekli sansasyon olacak işler yapmaya çalışır" gibi bir soru mu soralım. vs.

Forumun reklam sözcükleri bile kaliteyi aradığının bir özetidir aslında. Dolayısıyla önüne gelenin istediği gibi yazıp çizdiği bir yer olmaması gayet doğaldır. Unutmayın ki artık ticarette zordur. Dükkanı açmakla iş bitmiyor. Önüne gelen malzemeyi kullanmakla da olmuyor. Uzmanlık gerek, kararlılık gerek, ilerigörüşlülük gerek ve en önemlisi sistemli olarak hedefe yönelmek gerek.

Neyse seçim sizlerin: "Kalıcı mı olsun?" yoksa "Çok olsunda ne olursa olsun mu?"

Deneyimlerim bana şöyle söylüyor:
Popüler ürün her zaman rağbet görür ama sürekliliği yoktur.. Çok kısa zamanda tükenir. Sürekli popüler olabilmekte zordur. Kalıcı ürünleri ortaya çıkarmak ise zordur. Ayrıca pek te satılmazlar.. Yani taşlı bir yoldur. Ama köklerinizi salmayı başarabilirseniz de kolay kolay yok olmaz.

#123 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 06.04.2007 - 19:28

Bir sonuç beklemek gerekiyor o an iti bari ile edys insanların gözönüne almaları gerekebilecek bir detay çıkabilir bu konusmalardan zaten paylaşım böle bişidir ( :
Zira eksilen kişi gibi bakılmakdan öte eksilen paylaşımızı die bakıorum o sebeble.. Hatırlarsınız belki eskiden ertesi gün foruma girince 500 - 600 post bulurdum 7 8 saat sona geri gelince şimdi ise 150 yi bulmuo sorunum bu benim ( :

smiley-sport036.gif  

#124 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 06.04.2007 - 19:36

benim derdim post falan değil..

100 kişi olmuş 1000 kişi olmuş derdim değil..

20-30 kişi bile olsa .. en ufak şeylerden kurallar çıkarmaya gerek yok bence onu demek istiyorum...

tabiki haddini aşan kelimeler kavgalar tartışmalar hoşgörülmüycek.. tabiki haddini aşan şeylere müsade edilmiycek..

ama işte bu ölçüyü tam oturtmak gerekiyor... bu ölçünün tam oturmadığına inanıyorum ben...

tek sorunum bu... yoksa biliyorum ki .. kimse kimseyi kırmak istemiyor..

#125 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 06.04.2007 - 19:41

şimdi bende bişiyi merak ediyorum..

mesela 1 gün ceza verildi.. ondan sonra 1 hafta .. sonra uzuycak gitçek bu cezalar belli bir süreden sonra insanlara bu cezaları verebilecek misiniz arkadaşlar ?

1-2-3-4 derken bir sürü eski dost siteden koparsa memnun oluncak mı ? düzen bu şekilde gerçekten sağlanır mı ?

gak deme guk de felsefesiyle her iş dört dörtlük yürür mü ?

herşeye eyvallah dersek ? forumda çok seslilik olmasa ? problem çıkmaz mı ?

Bu mesaj Edy's tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 06.04.2007 - 19:43

#126 babuna

babuna

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 341 Mesaj

Gönderim zamanı 06.04.2007 - 19:56

Edy's arkadaşım,

Bahsettiğiniz "çokseslilikle" konunun ilgisi olmadığını düşünüyorum. Yani şunu mu demeye çalışıyorsunuz: "Cezalar belli bir anlayışa veriliyor" ..

#127 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Gönderim zamanı 06.04.2007 - 20:45

ediz buranın gülüdür arkadaş ben bunu bilir bunu söölerim. :) ( olm, yalaklık saat ücreti bende dampinkli. sadece 25 ytl :P )

ediz' im, benim sevgili kardeşim ,neşeli bir kardeş olup ufak tefek konu sapmaları ve geyikçikler ( bak kibarlaştırdım ediz' im :) ) gak guk etmeyin kırmayın bu cemaati üleyynn diyo. valla ediz' im dükkan benim olsa ( mel' le bi türlü fiyat konusunda anlaşamıyoz :P ) kafana göre takıl diicem de olmuyo işte. yaani isteğimiz neyniş? hoşgörü, anlayış. tabiiki hiç birimiz pohu çıksın da istemiyoz. :)
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#128 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 06.04.2007 - 22:11

bizlerde anlayışlı hoşgörülü olmaya çalışıyoruz ki derdimizi anlatıyoruz veya dertleri dinleyip hayy hayy diyebiliyoruz ..

tabiki önce hoşgörü ve saygı olmalı.. bunun aksini iddaa etmiyoruz.. sadece bazı kuralları abartmanın bir anlamı olmadığını söylemek istiyorum..

ve muhakkaktırki gün gelecek bu kuralları uygularken eşit muamele olmayacaktır.. aha bunuda buraya yazıyorum.. sonra bak ona böyle bana böyle yaptı söylentileri çıkacaktır.. gerekli gereksiz bir sürü tartışmaya sebebiyet verecektir..

mahallenin muhtarı da ben değilim bu arada *uhuhu kim ne istiyorsa yapsın.. duygu ve düşüncelerimi aktarmam da kural ihlaliyse susarız arkadajj..

Bu mesaj Edy's tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 06.04.2007 - 22:11

#129 babuna

babuna

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 341 Mesaj

Gönderim zamanı 06.04.2007 - 22:57

Edy's arkadaşım,

Elbette muhtar değilsiniz ama benden de eski olduğunuz belli... Ve bir sıkıntı var.

Bir işyeri düşünün, düşünmeyin hatta, bakın etrafınızdaki işyerlerine... Hepsinde dedikodu yapmaktan kimseler iş yapmaz maalesef ... Son dönemlerde devlet daireleri için böyle derler ama diğer işyerleri de onlardan aşağı kalmaz bu konularda...

Ve bir de işyerlerinin en büyük sorunu herkesin kendi pozisyonuna göre etrafına bakmasıdır. Çalışanı dinlersiniz, sömürüldüğünden şikayet eder sürekli... Veya işine yoğunlaşmak yerine hep iş arkadaşlarına düşmanlık besler. Ama hiç birisi de düşünmez ki iş yeri ne kadar kazanır, kazanmaz mı diye... bunca yükün altından bu işyeri kalkar mı diye... İşverende aynen aşağıda nasıl yaşıyorlar ihtiyaçlarını giderebiliyorlarmı diye düşünerek incelik gösteremeyebilir.

Sonuçta burası da bir takım amaçlar için kurulmuştur. Dilerdim ki bir bölümde de forum için oturulup bunlar tartışılsın. Ama tartışılmasa bile burasının daha önce girdiğim üç dört forumdan daha farklı olduğunu farkettim.

Bir de forum içerisinde bazen izler bırakmış insanlara da rastladım. Konulara yaklaşımları çok güzel. İfade yetenekleri çok iyi, dolu oldukları da besbelli... İnsan onları okuduğu zaman insanın mutlu olmaması mümkün değil. (isimleri önemli değil) fakat bakıyorum da bir çoğu da gelmiş ve gitmiş... Yoklar... (bu demek değil ki şimdi değerli insanlar yok burada)

Acaba hiç düşündünüz mü? Bu insanlar neden gitti diye? Neden gittiler diye? Belki sizin göremediklerinizi kurucu arkadaşlar veya yönetici arkadaşlar görebiliyordur.. Görebiliyor musunuz? (Çok ta merak ediyorum.)

#130 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 06.04.2007 - 23:05

Gitmek istenenin baglanma gibi bir şansı yok lakin, gelenleri anlamadan göndermek iz bırakıp bırakamayacaklarına bakamamak eksiklik yaratır en azından bende..

Amaç tartışma ve forum tartışılmayacaksa niye forum bakış açısından yola çıkıyoruz saten konunun temelinde yatn sebeb bu.. Neden yazma yetkisi alınıyor die kendimize sormamızın sebebi bu..

smiley-sport036.gif  

#131 IssIz

IssIz

Dağ Dikeni

• Üyeler
  • 11.239 Mesaj
  • İlgi Alanları:ohoo bi sürü..kitap şeetmek,gesmek,uçmak, uçarken atlamak...bi de musiki dinlemek...

Gönderim zamanı 06.04.2007 - 23:12

şşşştttt... ::

*zong

:)

birileri de sevinçten göbüş atcek nerdeyse ama... *böö herşeyi bunnar bilir zaten...

boşverelim işte,giden gitsin değil mi?!ne önemi var ki?!insanlar buraya ''severek'' gelmişler,gelmemişler bize ne?! size kalsın sıkıcı siteniz deyip gitmemek lazım :)

Alıp başını gitmek istersin.

Bilmediğin, bilinmediğin,

Çözmediğin, çözülmediğin bir denkleme...

Biraz ürkek düşünürsün...

Biraz kekeme....

'Üstüme gelme hayat!

Bundan sana ne...? ! '

Kekemeliğin korkularındandır...

Giderken bile; gidene değil de

Geride kalana aklın takılır...

Bir yanına yatarsın ' git.. ' der

bir yanın ' kalmalısın... '

Geceleri hep uykusuz kalırsın...

Ayağına pranga olur tüm düşündüklerin...

Gitmeden daha

Sen; gider gider gelirsin...

' Üstüme gelme hayat....

beni bilirsin....'

Kaldığın bu yerde

Harcadığın yılların gelir aklına...

Bir bir sayarsın...

Toplarsın, çarparsın,

Böler, çıkarırsın...

Bakkal defteri kadar kalın...

Bakkal defteri kadar karmaşa...

İçinden bin bir küfür

' Sümme haşa...! Sümme haşa...! '

Farkedersin ki hayatı

Arka sokaklarda dolanarak yaşarsın...

Kabarmış hesabından kaçarsın...

' Üstüme gelme hayat...!

Daha neyi alacaksın..? ! '

Hep sevmişsindir aslında...

Hep ama hep sevmişsindir...

Birini sevmişsindir sonra...

Sonra birini daha...

Birini daha...

Daha....! ?

Her gelip geçen gemiye aşık olmuşsundur..

Gemiler gitmiş

Sen yorulmuşsundur...

' Üstüme gelme hayat....!

Gemi olmuş musundur..? '

Kocaman bir mahalleden

Daracık bir sokağa.

Sokaktan ufacık bir eve

Evden odaya....

Yağlarından tiksinir gibi

Kurtulmak ister gibi

Kapatmışsındır kalabalıklara kendini...

Gitgide yanlız kalmışsındır...

Yalın yaşanan gecelerde

Gitmekle kalmak arasında dolanırken...

Beynine bir silah gibi dayamışsındır korkularını...

Yalnız...Korkak...Kekeme....

' Üstüme gelme hayat...!

Kıyarım kendime....!
'

#132 babuna

babuna

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 341 Mesaj

Gönderim zamanı 06.04.2007 - 23:49

Arkadaşlar anlayamıyorum sizleri gerçekten.

Sıkıcı olmayan şey nedir acaba?

Tartışmak dediğiniz şey nedir? Tartışmak konuyu sağa sola mı çekmektir? Veya kendi düşünceni empoze etmeye mi çalışmaktır?

Adaletsiz uygulamanın ne olduğunu açıklayarak örnekleyebilir misiniz lütfen?

Evet ikna edin beni de bende sizin gibi şikayet edeyim ne dersiniz?

#133 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 06.04.2007 - 23:57

tartışmak bir konu hakkında görüşleri başka görüşlerle çaprazlayıp görüşlerin daha iyi bir nktaya ulaşmasına veya o düşüncenin getirilerini irdeletmeye meydan vermiosa tabeki anlamı yok tartışmanın..

smiley-sport036.gif  

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 07.04.2007 - 00:01

Burası tartışma forumu evet. Ama görüyorum ki tartışma derken aklınıza güncel haberler bölümü olsun, siyaset olsun, fotograf, sanat olsun ordaki tartışmalar gelmiyor. Yerine kişisel kavga tarzındaki tartışmalar geliyor. Ne zaman bu aklınıza gelmiyen yerlerde adam akıllı tartıştınız da ceza aldınız biri diyebilecek mi? Hep kişisel tartışmalarda ceza verildikten sonra bu tarz konuları acıyosunuz ya da aktif duruma getiriyorsunuz. Ve her zaman da aynı şeyi söylüyorsunuz. Burası özgür bir tartışma forumu madem tartışmaya izin vermiceksiniz niye tartışma forumu? Burası kişisel sataşma yeri mi paylaşım yeri mi? Lütfen biraz daha mantıklı şikayetler yapın.

İyi eğlenceler...

#135 IssIz

IssIz

Dağ Dikeni

• Üyeler
  • 11.239 Mesaj
  • İlgi Alanları:ohoo bi sürü..kitap şeetmek,gesmek,uçmak, uçarken atlamak...bi de musiki dinlemek...

Gönderim zamanı 07.04.2007 - 00:04

Sıkıcı olmayan şey nedir acaba?

benim bikaç adayım var ama...:)

komsepit mi demiştik: ben bugün yazma yetkisi gördüm..

o olmazsa;

babam bana bugün yazma yetkisi aldı... :P

baba beni affet, cennetdeysen beni de aldırsana yanına... :P

Biraz kekeme....

'Üstüme gelme hayat!

Bundan sana ne...? ! '

Gitmeden daha

' Üstüme gelme hayat....

beni bilirsin....'

Kaldığın bu yerde

Bir bir sayarsın...

Toplarsın, çarparsın,

Böler, çıkarırsın...

İçinden bin bir küfür

Farkedersin ki hayatı

' Üstüme gelme hayat...!

Sonra birini daha...

Birini daha...

Daha....! ?

Gemiler gitmiş

Sen yorulmuşsundur...

Gemi olmuş musundur..? '

Kocaman bir mahalleden

Daracık bir sokağa.

Sokaktan ufacık bir eve

Evden odaya....

Kurtulmak ister gibi

Yalın yaşanan gecelerde

' Üstüme gelme hayat...!

Kıyarım kendime....!
'

#136 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 07.04.2007 - 00:15

Edy's arkadaşım,

Elbette muhtar değilsiniz ama benden de eski olduğunuz belli... Ve bir sıkıntı var.

Bir işyeri düşünün, düşünmeyin hatta, bakın etrafınızdaki işyerlerine... Hepsinde dedikodu yapmaktan kimseler iş yapmaz maalesef ... Son dönemlerde devlet daireleri için böyle derler ama diğer işyerleri de onlardan aşağı kalmaz bu konularda...

Ve bir de işyerlerinin en büyük sorunu herkesin kendi pozisyonuna göre etrafına bakmasıdır. Çalışanı dinlersiniz, sömürüldüğünden şikayet eder sürekli... Veya işine yoğunlaşmak yerine hep iş arkadaşlarına düşmanlık besler. Ama hiç birisi de düşünmez ki iş yeri ne kadar kazanır, kazanmaz mı diye... bunca yükün altından bu işyeri kalkar mı diye... İşverende aynen aşağıda nasıl yaşıyorlar ihtiyaçlarını giderebiliyorlarmı diye düşünerek incelik gösteremeyebilir.

Sonuçta burası da bir takım amaçlar için kurulmuştur. Dilerdim ki bir bölümde de forum için oturulup bunlar tartışılsın. Ama tartışılmasa bile burasının daha önce girdiğim üç dört forumdan daha farklı olduğunu farkettim.

Bir de forum içerisinde bazen izler bırakmış insanlara da rastladım. Konulara yaklaşımları çok güzel. İfade yetenekleri çok iyi, dolu oldukları da besbelli... İnsan onları okuduğu zaman insanın mutlu olmaması mümkün değil. (isimleri önemli değil) fakat bakıyorum da bir çoğu da gelmiş ve gitmiş... Yoklar... (bu demek değil ki şimdi değerli insanlar yok burada)

Acaba hiç düşündünüz mü? Bu insanlar neden gitti diye? Neden gittiler diye? Belki sizin göremediklerinizi kurucu arkadaşlar veya yönetici arkadaşlar görebiliyordur.. Görebiliyor musunuz? (Çok ta merak ediyorum.)

üyeliklerin eskisi yenisi olmaz.. ben neysem sende o sun başta bunu belirteyim..

iş yerlerinden örnek vermişsin.. ancak unutmayalım ki burası bir iş yeri değil.. ve sağımızda solumuzda bulunan bir iş yeri hiç değil..

burası ismi üstünde sanal alem bir tartışma eğlenme forumu.. içerisinde parayla alışveriş yapılan dükkanlar yok..

bunları belirtmek istedim..

buranın farklı olmasını sağlayan zaten içindeki üyelerdir.. yıllardır bu üyeler sayesinde farklı duruma gelmiştir.. böyle sevmişiz ve girmeye devam etmişiz.. ama eskiden yapılmayan kısıtlamalar bunaltmalar şimdi yapılmaya başlanmış.. o zamanler geyik yokmuydu tartışma yokmuydu vardı ben çok iyi biliyorum vardı.. eee şimdi noldu da böle oldu.. tamam olsun .. kurallar katı olsun.. kimse istemiyor kavga , geyik öyle mi ? tamam kurallar ı koyalım ve uygulayalım.. bakalım nereye kadar gideceğiz.. büyüycez mi ? yoksa küçülcez mi ?

ben bunları yazıyorum diye sakın beni yanlış anlamayın.. ben her dakika geyik olsun her dakika kavga olsun içinde demiyorum.. aklı başında insanlar zaten bir yerden sonra durur diye düşünüyorum.. bunca zaman öyle oldu .. öyle değil mi?

büyük sorunlarda zaten yöneticiler adminler müdahalesini yapıyordu..

uzar gider böyle böyle .....

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 07.04.2007 - 00:26

O zaman aktif üye sayısı en fazla 10 idi. Ki hepsi aynı anda online olmuyordu. Şİmdi kaç kişi var? O zaman gerek duyulmadı çünkü bu kadar çok mesaj yazılmıyordu. Bu kadar kişisel tartışma, sataşma, geyik olmuyordu. Bazen 4-5 günde 50 mesaj oluyodu. Şimdi bir üye günde 50 mesaj yazıyor. Biliyosun ki niye hala anlamamış gibi davranıyosun, onu da ben anlamıyorum.

#138 IssIz

IssIz

Dağ Dikeni

• Üyeler
  • 11.239 Mesaj

Gönderim zamanı 07.04.2007 - 00:28

tamaaammm konu kapanmıştır edüz..maksat belli;

yine 10 kişi olunsun! amaca hizmet etmeli o zaman...

Biraz kekeme....

'Üstüme gelme hayat!

Bundan sana ne...? ! '

Gitmeden daha

' Üstüme gelme hayat....

beni bilirsin....'

Kaldığın bu yerde

Bir bir sayarsın...

Toplarsın, çarparsın,

Böler, çıkarırsın...

İçinden bin bir küfür

Farkedersin ki hayatı

' Üstüme gelme hayat...!

Sonra birini daha...

Birini daha...

Daha....! ?

Gemiler gitmiş

Sen yorulmuşsundur...

Gemi olmuş musundur..? '

Kocaman bir mahalleden

Daracık bir sokağa.

Sokaktan ufacık bir eve

Evden odaya....

Kurtulmak ister gibi

Yalın yaşanan gecelerde

' Üstüme gelme hayat...!

Kıyarım kendime....!
'

#139 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 07.04.2007 - 00:30

O zaman aktif üye sayısı en fazla 10 idi. Ki hepsi aynı anda online olmuyordu. Şİmdi kaç kişi var? O zaman gerek duyulmadı çünkü bu kadar çok mesaj yazılmıyordu. Bu kadar kişisel tartışma, sataşma, geyik olmuyordu. Bazen 4-5 günde 50 mesaj oluyodu. Şimdi bir üye günde 50 mesaj yazıyor. Biliyosun ki niye hala anlamamış gibi davranıyosun, onu da ben anlamıyorum.

ama o zamanlar üye sayısı 10 diye.. her söylenene müsade etmek, daha sonra üyeler çoğalınca her türlü kuralı koymak ne kadar etiktir ??

wilicim öpüyorum yanaklarından bu arada :P

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 07.04.2007 - 00:31

Nasıl bir mantık bu Issız? Öyle bir istek olsa niye üye girişi acık olsun? Kapanır site neden kasılsın ki bu kadar? Niye uğraşalım hala burası için?Cidden sırf mesaj yazmış olmak için yazıyorsunuz ya hayret ediyorum.