İçerik değiştir

- - - - -

Dostum

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 6 yanıt verildi

#1 MaryJane

MaryJane

Forum Şövalyesi

• Üyeler
  • 2.094 Mesaj
  • İlgi Alanları:F1, WRC , Eski Mısır , Gothic-Symphonic-Power Metal , Frp, Galatasaray..

Gönderim zamanı 22.07.2004 - 16:10

Hayatım boyunca bir köpeğe sahip olmak istemişimdir fakat ailem dolayısıyla bunu bir türlü gerçekleştiremedim.ta ki üniversite yıllarına kadar..
okuduğum yer dolayısıyla bırakın bir pet shop doğru dürüst bir veterniner bile bulunmamaktaydı.Sonunda bir arkım başka bir şehirden benim için bir tane yavru kangal getirdi.evt yanlış duymadınız bir kangal..adı azrael di.veteriner olmadığından ve cinsi dolayısıyla bakımı zor oldu, apartmana kabul ettirmekte.okul bitince 5-6 aylıkken gidip bir veterinere vermek zorunda kaldım..şimdi bir köyde bekçi köpeğiymiş. her gün aklıma getirmemeye çalışsamda bunu engellemek çok zor.İnsan ''ulan ben onu nelerle besledim onunla uyudum onunla kalktım bumu olacaktı sonu'' demeden duramıyor.onu özledim fakat bu bana en azından bir daha emin olmadığım ya da hazır olmadığım sürece her hangi bir hayvanın sorumluluğunu almamayı öğretti.

peki ya sizin forum üyeleri ...beslediğiniz bir hayvan varmı?

''Orada olmayan bir şeyi görmezden gelemezsiniz çünkü 'görmezden gelme'nin anlamı bu değildir ''

Gönderilen Resim

#2 Zetro

Zetro

<3 Death Wish

• Üyeler
  • 1.108 Mesaj
  • İlgi Alanları:FRP, Rock Müzik, Bilim Kurgu, PC Games....

Gönderim zamanı 22.07.2004 - 23:18

Küçükken babamla kaplumbağa almıştık, iki tane bide neyse; satan eleman bu hayvancıklar ilaçlı, o yüzden büyümezler hep böle küçük kalırlar rahatlıkla besliyebilirsiniz demişti. İlk iki sene çok iyiydi aramız (en azından benim onlarla aram iyidi) tek çeşit yem yiyolardı 2 günde bi suyunu deiştirip, arasıra da salonda gezdirdimmi gül gibi geçinip gidiyoduk. Ama bi gün bunlar o yemi yemez oldular ve sanki biraz büyümüşlerdi. Bunlar yem yemeyince bizde kıyma, sinek, böcek, kurbağa yavrusu ve parça etle beslemek zorunda kaldık. Evet parça et yiyolardı ve artık o küçük havuzlarında değil küvette ikamet ediyolardı. O 300 - 400 gramlık kaplumbağalarım 12şer kilo olmuştu ve allahtan ilaçlıydılar ve büyümüyolardı. Haliyle evde besleyemedik çünkü aldıktan 6 sene sonra küvetede sığmıyolardı. Yıkanmaya çalışmak ölüm tehlikesi arz ediyodu çünkü yaklaşık 15 kiloluk parça et yiyen hayvanlar vardı banyoda. Bizde karagözle hacıvatı ((ne kadar yaratıcı isimler değilmi) yalnız hangisi karagöz hangisi hacıvat hiç ayırt edemedim)) İzmir Eğe Üniversitesi Botanik Bahçesine hediye edip olay yerinden kaçtık.

Gecenlerde haberi geldi (orda çalışan bi tanıdığımız vardı) bakıcıyı kapmışlar :nod: 14 yıllık dostlarım işte onlarda İzmirde herne kadar vahşi olsalarda :P .

Don't worry about tomorrow
Take it today
Forget about the tip
We'll get hell to pay

#3 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 02.09.2004 - 14:24

3-4 sene önce bi tane beta balığım vardı.. şehir dışına çıkıcaktık.. balığı da almıştım yanıma.. küçük bi kabı vardı bu balıkçığımın :sniffle: .. babaannemlere gitmiştik.. bu küçük, sevimli, zararsız ve masum balık küçük kabındaydı günlerden bi gün.. ama ne yasık ki bu balıkçık banyo'da duruyodu.. babaannem de kabın içinde sadece su var diye balığı görmeyerek suyu klozete dökmüştü.. böhüüh öhüeüüaüüaööüğaaa :furious3: .. yaa işte böyle
Gönderilen Resim

#4 flame

flame

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.503 Mesaj

Gönderim zamanı 15.09.2004 - 11:45

10-11 yaşlarındayken dışarda civ civ bulmuştum hemde iki tane annemede sormadan eve getirdim zorla kabul ettirdim (annem hayvanlardan nefret ederde) neyse biz bu hayvancıklara bakmaya başladık yediğimiz içtiğimiz birdi mesela babamın bi viski şarap falan koleksiyonu vardı adamcağız süs niyetine alır vitrine koyardı neyse biz çaktırmadan viski falan içtiğimizde onlarada verirdik (bunlar sonunda şarapçı oldular) tabi gel zaman git zaman bunlar civcivlikten piliçliğe sonrada tavuk horoz kıvamına geldiler benim gaddar annemde yemesi için bi aile vermiş bana da yalancı "eve artık sığmıyolar çiftliğe verelim yazık olur buralarda "diye yalan söylediler tabi ben safta inandım şimdi onlar izmir körfezinden çıkmış okyanusa doğru bir b.k olarak devam ediyolardır Allah rahmet eylesin................... :)
sabah öle akşam elimizde biralar
sallana sallana alsancaktan aşağı
bir konakta karşıyakada
ben o yari arar dururum

#5 pigeon

pigeon

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 14 Mesaj

Gönderim zamanı 03.03.2005 - 15:17

evet tüm yaşamımda oldu beslediğim çeşitli canlılar.
şu an köpek, güvercin ve akvaryumum var..
imkan olsa daha neler besleyeceğim!

#6 sOs

sOs

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 34 Mesaj
  • İlgi Alanları:ilgi duyulabilecek herkes

Gönderim zamanı 20.12.2005 - 02:11

ben encok kuzuları oglakları fılan severim.. masumiyeti ve şirinliği bu kadra güzel görebıldıgım nadide hayvancıklar..

#7 114

114

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 700 Mesaj
  • İlgi Alanları:değişken

Gönderim zamanı 26.12.2005 - 02:28

bende koca bir çiftlik var sayılır sizlerin yanında