İçerik değiştir

Sizce Tarihteki En Büyük Komutan Kim ve Neden..?

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 45 yanıt verildi

Anket: Sizce Tarihteki En Büyük Komutan Kim ve Neden..? (29 üye oy kullandı)

Sizce Tarihteki En Büyük Komutan Kim ve Neden..?

1. Jül Sezar (0 oy [0.00%])

Oyların yüzdesi: 0.00%

2. Büyük İskender (4 oy [13.33%])

Oyların yüzdesi: 13.33%

3. Cengiz Han (5 oy [16.67%])

Oyların yüzdesi: 16.67%

4. Fatih Sultan Mehmet (10 oy [33.33%])

Oyların yüzdesi: 33.33%

5. Napolyon (2 oy [6.67%])

Oyların yüzdesi: 6.67%

6. Atilla (0 oy [0.00%])

7. Mete Han (0 oy [0.00%])

8. Timur (0 oy [0.00%])

9. Alparslan (0 oy [0.00%])

10. Selahaddin Eyyubi (2 oy [6.67%])

Oyların yüzdesi: 6.67%

11. Diğer (7 oy [23.33%])

Oyların yüzdesi: 23.33%

Oy Ver Ziyaretçiler oy veremez

#41 clement

clement

bildiğin gibi değil

• Üyeler
  • 787 Mesaj
  • İlgi Alanları::)

Gönderim zamanı 25.09.2009 - 12:39

fatih sultan mehmet diyorum çünkü merhametli bir komutandı.

Fatih, şehre giren ordusuna söylediği: "Zinhar çocukları, din adamlarını, sizinle savaşmayan ihtiyarları öldürmeyin. Kadınlara dokunmayın. Hz. Peygamber (S.A.V.) Efendimizin size lâyık gördüğü şerefin ehli olasınız" sözleri bir fatihle işgalci arasındaki en açık göstergedir. Bununla da kalmayan Fatih, Tıpkı Hz. Peygamber (S.A.V.) Efendimizin, Mekke'nin fethinden sonra, "Bize ne ceza verecek?" diye bekleşen halka "Bu gün kınama günü değil, hepiniz hürsünüz!" demesi ve kutlu beldenin valiliğini biraz önce kendisine diş bileyen Attâb İbn Esid'e vermesi gibi, İstanbul'un fethinden sonra halka; 'her hususta serbest olduklarını, isterlerse camilerin duvarına bitişik kilise yapabileceklerini' ilân etmiş olması O'nun allah yolunda yürüdüğünü ispat ediyordu.

(alıntı)

Bu mesaj clement tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 25.09.2009 - 12:56

Doğru bildiğim yol onlara göre yanlış, yanlışa giden yol ise onlara çıkıyordu...

#42 ugurum33

ugurum33

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 324 Mesaj

Gönderim zamanı 27.09.2009 - 15:36

ben susma hakkımı kullanıyorum *lol

#43 matahari

matahari

...Ney Neva Eyler...

• Muhabirler
  • 2.440 Mesaj
  • İlgi Alanları:Kitap,müzik,spor ,kelime ve zeka oyunları...Genel kültür yarışmaları...

Gönderim zamanı 27.09.2009 - 16:40

Diğer seçeneği olmasa idi sanırım Fatih Sultan Mehmed derdim.

Diğer ; Halid bin Velid :girlinlove:

Hicretin 21. senesi,Hz. Ömer'in hilafeti devrinde,Humus'ta vefatı esnasında söylediği şu sözleri ibret vericidir:

''Yüz küsür savaşa katıldım.Vücudumda bir kılıç darbesi veya bir ok yarası yahut bir mızrak yarası olmayan bir karış yer yoktur.Şimdi döşeğimde ölüyorum.Şu halim,korkaklara ibret olsun da ölüm korkusu ile harp meydanından kaçmasınlar.''

Hz. Halid (r.a) şehit olsaydı Allah'ın kılıcı kırılmış olacaktı.Bu mümkün olmadığı için çok arzuladığı şehadete kavuşamamıştır.

ALLAH ONDAN RAZI OLSUN..............
BİZ ÜÇ KİŞİ YAŞIYORUZ..BEN,KENDİM VE ŞAHSIM..

#44 quStah

quStah

Camel Soft

• Yöneticiler
  • 5.617 Mesaj
  • İlgi Alanları:kandırmak..

Gönderim zamanı 28.09.2009 - 13:44

Bizim karakolun uzman çavuşu var o da şıklarda olmalı. Olmadı bende çavuş olarak listelerde üst sıralara çıkabilirim, yaparım! :D

#45 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 28.09.2009 - 13:47

Birinci quStah'ın uzman çavuşu diyorum, ikinci de Komutan Logar diyorum. :D

#46 errortix

errortix

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Yeni Üyeler
  • 1 Mesaj

Gönderim zamanı 31.05.2010 - 19:18

Öncelikle kendi ecdatımı desteklemek gibi olucak ama söylediklerime hak veren çıkar belki ..Yapılan yorumlarda özelikle başlarda ecdata büyük saygısızlık var bence.Herşey'den önce söylemek isterim ki en büyük komutan Hz.Muhammed (SAV) bir ayette de geçmektedir.Ama peygambermiz dahil edilmememli bence.
Listeye gelirsek eğer...İskender şöyle büyük böyle başarılı valla benim bildiğim bütün başarılı Osmanlı padişahları onun yaptıklarının katı ile yapmıştır.Eğer başarısı büyük bir devlet ve sayıca az olmasına karşın zafer kazanmak ise Halid bin velid ten biraz ders alsa iyi olur:D ayrıca Osmanlı da bu hikayeden bolca var.Ve böyle bi konuda sadece fetih ettiği yerler önemli değil komutan olmak için başka vasıflarda gerekir.O yüzden sezar ı saymıyorum :D Cengiz,timur çok güçlüdür ama yakıcı yıkıcıdır.Hem islam hukuku gibi muhteşem bir adaleti tüm dünyaya gösteren hemde muhteşem zaferler kazanan komutanlar Osmanlı padişahları ve halid bin velid tir listede bunlar var diye yazıyorum yoksa daha var tabiki.Ayrıca iSKENDER FELAN DİYENLERİN iSTANBUL'un fethini biraz okuyup araştırmalarını tavsiye ederim nerdeyse imkansızı başarmış.Yaptığı hazırlıklardan tutunda kazandığı zaferde gösterdiği merhamete kadar kusursuz bi komutan.Aynı zamanda peygamber efendimizin müjdesine de nail olmuş bir mücahit.Fatih,selahattin eyubi,yavuz,yıldırım,halid bin velid,kanuni gibi kişilerin bulunduğu listede onlar ile yarışacak rakip yazmayın boşa :D birde Napolyon ve Hitler yazılmış çok güldüm :D Napolyon türlü şerefsizlikle geldiği yerleri geri vermiş ordusunu bırakıp kaçan biridir.Eğer Napolyon böyle bir listeye yazılacaksa o zaman sıradan Oamnalı komutanlarıda yazılmalı :D Cezzeli Mustafa Paşa Napolyonu alt etmiş 70 yaşında ordunun önünde kılış sallayan bir komutana karşı koyamayan Napolyon kuyruğunu bacaklarının arasına sıkıştırıp kaçmıştır...Nese çok yazdım yani ecdata saygısızlığın lüzümu yok bence..