İçerik değiştir

- - - - -

Okullardaki şiddetin önüne geçilemiyor..!

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 22 yanıt verildi

#1 Ziyaretçi_jakobe_*

Ziyaretçi_jakobe_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 31.10.2006 - 21:13

-Geçenlerde haberlerde iki liseli genç kızın erkek kvgası yüzünden kavga ettiği; biri kızın diğerini bıçakladığı haberini izlemiştik.

-Bu gün ana haber bülteninde bir haber :Taksimde lisede kavga bir liseli bıçaklanıyor...

-Bu gün ana haber bülteninde bir haber Konyada 16 yaşında bir genç kız annesini boğarak öldürdü. Sonra arkadaşlarını eve çağırıp eğlendi.

İnternette bir araştırma yaptım...

Bu yılın ilk 5 ayında okullarda çıkan olaylarda 14 öğrenci öldürülürken, 104 öğrenci ile 3 öğretmen yaralandı. Yılın ilk üç ayında 9 öğrenci hayatını kaybederken 66 öğrenci de yaralanmıştı....

Ayrıca:

http://www.hurriyet....92465.asp?gid=0

Okullarda ki bu şiddetin sebebi nedir?

Bu mesaj jakobe tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 31.10.2006 - 21:22

#2 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4.490 Mesaj

Gönderim zamanı 31.10.2006 - 21:17

Okullarda ki bu şiddetin sebebi nedir? Gençler neyi paylaşamıyorlar?

Paylaşma meselesi değil olay,Türk milli eğitimi dibe vurmuştur.Bu sistemin yetiştirdiği adamlar da ancak bu kadar olur.İşin kolayı var nasıl olsa;"bunlar münferit olaylar" der çıkarlar işin içinden yetkililer.
I find your lack of faith disturbing!

#3 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 01.11.2006 - 10:49

Öğretmenler başlarına iş almaktansa bana ne diyor. Ben dersi verip çıkarım sınıftan öğrenen öğrenir, nasıl olsa özel ders alıyor öğrenciler. Öğretmene ilkokul öğrencileri kafa tutar oldu. İdarecilerin çoğu kayıt parasına bakıyor, öğretmenlerine sahip çıkan ne bir müdür var ne bir bakanlık.

Geçenlerde bir yakınımın görev yaptığı okulda, sabahçı grubunda ders veren bir öğretmen arkadaşı ortaokul öğrencisi ile cep tel. yüzünden tartışıyor. Bunun üzerine öğrenci velisi polisi arıyor. Bizim memur arkadaşlar da öğretmeni sınıftan çıkartıyor, ne bir müdür ne bir öğretmen buna itiraz etmiyor. Öğrenci ile birlikte aynı ekip otosuna bindirilip ifade alınması için emniyete götürülüyor. Yakınım olan öğretmen okula geldiğinde olayı duyuyor ve ortalığı birbirine katıyor. Bir öğretmen öğrencilerinin gözü önünde sınıftan çıkartılıp yaka paça ekip otasına bindirilip götürülebiliyorsa, bu Eğitimin çivisi çoktan çıkmıştır.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#4 suustuneyaziyazmak

suustuneyaziyazmak

Sadık bir ziyaretçidir

• Yasaklılar
  • 1.033 Mesaj

Gönderim zamanı 01.11.2006 - 12:04

"Okullarda yaşanan şiddet, uyuşturucu kullanımı, sigara ve içki alışkanlığı gibi davranış ve tepki bozukluklarının altında zararlı TV programlarının ve internet sitelerinin etkisi görülmektedir. "
Yukarıdaki cümle bir haberden alıntı yapılmıştır.

Şu işe bak bizim rakıcılar MEB' in dibe vurduğundan bahsediyor. Rakı şişesi içerisinde nadasa bırakılan beyinlerin dibe vurmasını hangi kefeye koyuyorsunuz ? Ne kadar gerçekçisiniz...???

Hele birde sizler gibi rakıcı öğretmenlerse bu öğrencileri eğiten, ne beklersiniz bu eğitimden ya da Milli Eğitimden.

Siz rakıcıların, öğrencilerin okul çıkışı şiddetini eleştirmenizin çifte standart oluşunu ortaya koyan şu fıkrayla yorumumu noktalamak istiyorum.

Kilisenin birinin haçına bir karga gelip sürekli büyük abdestini yapıp gidermiş, görevli papaz her sabah haçı temizlemekten bıkmıştır. Kargayı yakalayıp ceza vermek için karar alır ve haçın yanına bir tas rakı koyar.
Planı tutmuştur o gün haça pislemek için gelen karga önce çişini yapar sonrada bir tas rakıyı kafaya çeker oracıkta kafayı bulur.
Papaz sabah gelir sarhoş olan kargayı yakalar ve kendi kendine mırıldanmaya başlar.
- Ulan karga bozuntusu hırıstiyan olsan haça sıçmazsın, müslüman olsan rakıyı içmezsin sen nesin anlayamadım.

Ha bu arada haberin kaynağınıda vereyimde aykırı cızırtılı sesleri peşinen kesmiş olayım.
Selam ve saygılar....

http://www.kenthaber...ber_177554.aspx

Bu mesaj suustuneyaziyazmak tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 01.11.2006 - 12:53

#5 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 01.11.2006 - 13:28

Milli Eğitim Bakanlığı AKP dışında bir parti hükümetinin, bakanlığı olmasın sakın.

İçki her kötülüğün anasıdır. Öğretmen ve öğrencilere içki satışını yasaklasınlar.
Bu gidişe değil rakıya verecek paraları, ısınmaya harcayacakları paraları kalmayacak. Emekliliği gelmiş insana verirsen üç kuruş maaş, orda burda ek iş yaparak aile bütçesini dengede tutma çabasında olan bu insanlardan nasıl bir eğitim bekleyebiliriz ki. Her meslekte olduğu gibi mutlaka aralarında her tür insan vardır. Ama şu iktidar döneminde alkolik öğretmenler iması hiçte yerinde bir görüş değil. Arkadaş yine her zamanki gibi ormanı yakmanın yolunun kibritten geçtiğini biliyor. Biraz cızırtılı oldu ama neyse kusura kalmazsınız artık.

Not: Rakı içmemiş biriyim.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#6 suustuneyaziyazmak

suustuneyaziyazmak

Sadık bir ziyaretçidir

• Yasaklılar
  • 1.033 Mesaj

Gönderim zamanı 01.11.2006 - 13:59

Sevgili gg26;

Milli Eğitim Bakanlığı AKP dışında bir parti hükümetinin, bakanlığı olmasın sakın.

Bu cümleyi niçin yazdınız anlayamadım, bağlantı kurmak için çok uğraştım ama beceremedim. sonra "siyaset bölümünde, herhalde MEB tartışılıyor oraya yazacak yerde yanlışlıkla buraya yazdı." diye düşündüm.

İçki her kötülüğün anasıdır. ;)

İşte bu cümlenize şapka çıkardım. Asıl mevzu bu, kötülüğün anasını yenerseniz yavrularıda yenilir. Topyekün kötülükler ve kötüler zararsız hale getirilir.
O halde gelin hep beraber şu rakıcılar kulübünü ya kapattıralım ya da şifreletelim. Okul önündeki şiddetin önlenebilmesi adına birşeyler harabede yapmış olalım.

Yorumunuzun geri kalanı Ülkemizin ekonomik sorunlarıyla ilgili ve belkide okul önlerindeki şiddetin çok küçük bir parçası, hemen şunun altını çizmeliyimki maaşını yetersiz bulup çalıp çırpmak, görevini layıkıyla yerine getirmemek çoluğuna çocuğuna ihanettir, vatanına milletine ihanettir ve toplumsal bir suçtur. Hiç bir sebep bunu meşru hale getirmez.
İçki içmemenizede çok sevindim. :P

O yorumum rakıcılar içindi.

Selam ve saygılar.

#7 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 01.11.2006 - 14:07

Konu içki değil, okullardaki şiddet..hatırlatayım dedim aradan...

Konuyu ısrarla saptırmaya azimli gördüm sizi.... :girlinlove:

In the end, it's not the years in your life that count.
it's the life in your years..

#8 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 01.11.2006 - 14:11

Şİddeti okulda olanlarla sınırlı tutamıyorum maalesef..Hadi onlar daha yeni beyin,her türlü yönlendirmeye,özentiye müsaitler..Asıl belirli bir yaşı aşmış insanların şiddetinin nedeni nedir?Maddeselmi?Yoksa insanların git gide doyumsuz aç bir canavar gibi davranmasımı? 20 milyon için adam öldürüyolar bu ülkede..Ve de dünyada..Suçu hükümete bakanlıklara atmak işin en kolayı..

Ben açıkçası medyanın bunda çok büyük, hatta en büyük suçu olduğunu düşünüyorum..Saçma sapan filmleer,diziler o kadar çok varki..Gençlik ve oturmamış kişilikler bunlara özeniyor..Bir çakır,bir polat alemdar bir bilmem ne olmak için uğraşıyorlar.Ve okuldaki görüntülerini izliyoruz..Eli silahlı bir adam gözünü kırpmadan adam öldürüyor,bıçaklıyor,kesiyor,canlı canlı toprağa gömüyor vs..Sırf rating uğruna bu tarz dizi ve filmlerin yayınlanması genç beyinlerde büyük etkiler yaratıyor olmalı..Hatta bir tanıdığımızın oğlunun ''bende çakır gibi olmak istiyorum'' sözlerini duyunca medyayı suçlamamak elde değil..

Naçizane fikrim budur..
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#9 suustuneyaziyazmak

suustuneyaziyazmak

Sadık bir ziyaretçidir

• Yasaklılar
  • 1.033 Mesaj

Gönderim zamanı 01.11.2006 - 14:16

sevgili GLAmor;
Fikrinize katılıyorum çünkü;
"Okullarda yaşanan şiddet, uyuşturucu kullanımı, sigara ve içki alışkanlığı gibi davranış ve tepki bozukluklarının altında zararlı TV programlarının ve internet sitelerinin etkisi görülmektedir. "
Alıntı yapılan bu haberde içkiyle birlikte bahsettiğiniz TV programlarınada yer verilmiş.
Hemen şunu belirteyimki, o tür dizileri veya diğer programları yayınlayan TV sahiplerine bak hepsi RAKICI evet hepsi rakıcı...........

Selam ve saygılar.

#10 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 01.11.2006 - 14:26

Medyanın elbette ciddi hataları var.Ancak ailelere de çok büyük önem düşüyor bence.Bu dizileri çocuklarına izlettirmemek ellerinde.daha çok küçük olan çocuklarına yeterince eğilmiyorlar.Tamam hayat kaygısı vs sorunlarla boğuşuyor herkes ama çocuk sahibi olmak önemli bir sorumluluktur.Daha minicik olan çocuklarına o saatlerde o diziyi ya da programı izlettirmeme şansları ve hakları var.Ama kendilerini düşünüp bu kısma gelmiyorlar bile..

Sonuçta öncelikle aileden alınan eğitim oluşturur insanın kişiliğini.Eğer aile yeterli saygıyı ve özgüveni veremezse, ilgilenmezse çocuğuyla, o çocuk da dizilerdeki kişilere bürünmeye çalışarak kendine yer edinmeye çalışır toplumda..Sonuçta pikachu izleyip uçmaya kalkışan çocuklar da var..Ne yazık ki bu şiddet sorunu çok fazla kola birden dayanıyor ve çok ciddi eğitim eksikliği var her konuda da...

dipnot: su üstü arkadaşım, şansını fazlaca zorlama istersen.. :girlinlove:

#11 suustuneyaziyazmak

suustuneyaziyazmak

Sadık bir ziyaretçidir

• Yasaklılar
  • 1.033 Mesaj

Gönderim zamanı 01.11.2006 - 14:37

Sevgili Emily;
Bakınız benim kimseye sataştığım yok sadece rakının ve rakıcıların kötülüklerinden sizinde alıntı yaptığınız pes artık haberinde gösterdiğiniz gibi bahsedip fikir beyan ediyorum isteyen istediği gibi zıkkımlana bilir o illeti, ama zıkkımlanma anlarını çok büyük bir marifetmiş gibi özendirici niteliklerle bu siteye taşımalarına kusura bakmayınız ama sessiz ve seyirci kalamam. Beni tehdit etmeye kalkışmayınız ne yapacaksanız yapın ben doğru bildiğim herşeyi çekinmeden yazarım aksi fikirleriniz varsa buyrun yazın aksi taktirde çocukça tavırlarla fikirsizliğinizi kine dönüştürüp kusmayınız.
Lütfen..
Selam ve saygılar.

Bu mesaj suustuneyaziyazmak tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 01.11.2006 - 14:38

#12 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 01.11.2006 - 14:40

Aileler nasıl engellesin?Önce kendilerini engellemeyi bilmeliler bence.Kendileri sanki çok mühİm birşeymiş gibi o gün bütün programlarını iptal edip,ziyafetler hazırlayıp dev ekranlarda izliyorlar bu dizilieri.Bizzat şahit oldumda..
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#13 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 01.11.2006 - 14:41

Bu cümleyi niçin yazdınız anlayamadım, bağlantı kurmak için çok uğraştım ama beceremedim. sonra "siyaset bölümünde, herhalde MEB tartışılıyor oraya yazacak yerde yanlışlıkla buraya yazdı." diye düşündüm.

Okullardaki şiddetin önüne geçilemiyor..!

Konu başlığımız bu sanıyordum, RAKI değil . Eğitimci olduğunuz söylemiştiniz yanılmıyorsam? Eğitim, acaba MEB dışında bir başka bakanlığa mı bağlı ki anlama
zorluğu çekiyorsunuz o yazmış olduğum ibareden? Yazdıklarımı pas geçiyor, öğretmenleri ihanetle bile suçluyorsunuz. Kaç tane öğretmen maddi zorluklar yüzünden soygun yaptı diye duydun? O ifadeni bence bazı idareciler diye değiştir.

Not: Dün akşam rakı bardağına falan mı düştün nedir? Her foruma yazdığında klavyenden alkol damlıyor. Mazallah kokusundan sonra sarhoş falan olursun. :P

Bu mesaj gg26 tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 01.11.2006 - 14:43

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#14 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 01.11.2006 - 14:47

Konu okullardaki şiddet..Tüm ülkeden rakı (yalnız başka içkiler sorun değil bell ki sadece rakı denip duruyor) kaldırılsa sorun kalmayacak öyle mi..?

Rakı çook uzun yıllardır bu ülkede üretiliyor içiliyor tüketiliyor..Hatta anadolu kültürününde bir parçası olmuş bir içkidir..Haa neden şimdilerde şiddet var da eskiden yoktu bu kadar...Daha mı çok içiliyo..Yapmayınız Allah aşkına yav...

Sadece provakatif davranıyorsunuz her zamanki gibi..Ve konunun özüne dönmenizi rica ediyorum son kez.Tehdit dğil, rica...

Okullardaki şiddet..Unutmayın konu bu...Okullardaki şiddet...

(Çaktırmadan kibar ve uzun yazarak cümle aralarında sataşmalarla insanları aşağılama şekline büründürmeyiniz yazınızı , anlayabilecek kadar akıllıyız endişeniz olmasın.. :P)

#15 arinna

arinna

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.289 Mesaj
  • İlgi Alanları:Kitap,film,mayışmak,internet,müzik..

Gönderim zamanı 01.11.2006 - 14:59

Ya var yaa.Okullarda şiddet diye bir konu üzerindeki yorum beyan etmeniz gerekirken yine birbirinize girmişsiniz.Fiziksel değil belki ama zihinsel şiddeti gördüm ben bu yazdıklarınızdan..Bence bu konuyu tartışmadan önce bi kendizini sınayın.Ondan sonra oradaki çocukların gidişatını tartışın.
Niçin hep birlikte barış ve uyum içerisinde yaşamayalım? Hepimiz aynı yıldızlara bakıyoruz, aynı gezegenin üzerindeki yol arkadaşlarıyız ve aynı gökyüzünün altında yaşıyoruz.

Aunius Aurelius Simachus

#16 _KajmeraN_

_KajmeraN_

...::: UFAKLIK :::...

• Üyeler
  • 5.365 Mesaj
  • İlgi Alanları:Şiir, edebiyat, müzik(rap),bilgisayar (yazılım, donanım)

Gönderim zamanı 01.11.2006 - 15:15

Ben KTÜ-Bilgisayar Öğretmenliği 4. sınıf öğrencisiyim. Okulda bize verilen bir sürü eğitim dersi falan var ama bu dersleri anlatan hocaların bile anlattıklarını uyguladığını söyleyemem... Staj için Ticaret lisesine gidiyorum; ordaki öğretmenlerde öğrencilerin çok bozulduğundan, sadece derslerini anlatmak için çalıştıklarını başka bir amaçlarının olmadığını söylüyorlar...

Okuldaki danışman hocam mesleğe ilk başladığında çok idealist olduğunu ancak şuan tüm hevesinin kaçtığını sıkıcı olduğunu ifade ediyor.

Öğrencilerin ergenlik sorunları var ve bunlarla okulda ilgilenilmiyor;
1-REHBERLİK SERVİSLERİ yatıyor!!
2-Aileler okulun yolunu dahi bilmiyor.
3-Öğrencilere paylaşmak yerine yarışma/rekabet öğretiliyor
4-Öğrencilere tartışma kültürü verilmiyor

yukarıdakilerin sonuçları olarakta bu sorunlar yaşanıyor...

Bu mesaj _PesimisT_ tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 01.11.2006 - 15:19

...:::--------------------------------------------------------:::...
BİTTİ!

CAN_i
...:::--------------------------------------------------------:::...

#17 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4.490 Mesaj

Gönderim zamanı 01.11.2006 - 18:18

Yukarıdaki cümle bir haberden alıntı yapılmıştır.

Şu işe bak bizim rakıcılar MEB' in dibe vurduğundan bahsediyor. Rakı şişesi içerisinde nadasa bırakılan beyinlerin dibe vurmasını hangi kefeye koyuyorsunuz ? Ne kadar gerçekçisiniz...???

Hele birde sizler gibi rakıcı öğretmenlerse bu öğrencileri eğiten, ne beklersiniz bu eğitimden ya da Milli Eğitimden.

Siz rakıcıların, öğrencilerin okul çıkışı şiddetini eleştirmenizin çifte standart oluşunu ortaya koyan şu fıkrayla yorumumu noktalamak istiyorum.

Kilisenin birinin haçına bir karga gelip sürekli büyük abdestini yapıp gidermiş, görevli papaz her sabah haçı temizlemekten bıkmıştır. Kargayı yakalayıp ceza vermek için karar alır ve haçın yanına bir tas rakı koyar.
Planı tutmuştur o gün haça pislemek için gelen karga önce çişini yapar sonrada bir tas rakıyı kafaya çeker oracıkta kafayı bulur.
Papaz sabah gelir sarhoş olan kargayı yakalar ve kendi kendine mırıldanmaya başlar.
- Ulan karga bozuntusu hırıstiyan olsan haça sıçmazsın, müslüman olsan rakıyı içmezsin sen nesin anlayamadım.

Ha bu arada haberin kaynağınıda vereyimde aykırı cızırtılı sesleri peşinen kesmiş olayım.
Selam ve saygılar....

http://www.kenthaber...ber_177554.aspx

Günlük saçmalama kotanı doldurmuşsun tek mesajda.Bravo *zong
I find your lack of faith disturbing!

#18 Alp

Alp

Baltimore/ MD

• Dokunulmazlar
  • 5.558 Mesaj
  • İlgi Alanları:İlgisizim.. :)

Gönderim zamanı 01.11.2006 - 19:17

Okullardaki şiddeti şöle söleyem genelde orta öğretimlerde oluyo gördüğünüz kadarıyla benim görüşüm şöle bu olayların bağrından kopup gelmiş biri olarak açıklayam *vava

1- Öncelikle lise birler hani işte biz lise olduk flan filan kim bize bi şey diyebilir gibisinden havlar tafralar.

2-tabiki medya yani medyadan kastım diziler yok neymiş ben polaa çok benziyomm onun gibide silah tutarım falan fialnn veyahut sende kimsin lenn benim arkam çok sağlam diyorlar

3-sonracığıma lise sonlar özaellikle onlar neymiş okul onların emirleri altında imiş öğretmeni takmazlar öğretmenin dövme yatkisi yokk dövse çıkışta hocayı dövüyorlar hocad ahaklı tabi bi şey yaoamıyoo sonra okulda haraç toplamalar

4-En önemlisi KIZLAR için yapılan kavgalar yada kızların ERKEKLER için aptığı kavga biliyorsunuz bu aralar çok moda erkek için kavga etmek bana çok saçam geliyo bi kız yada erkek yüzünden kavga etmekk çok gereksiz.

5-Ve en saçması arkadaşlarınla okulun bahçesinde yürüyorrsun bir kaç yağız deli kanlı *zong neden bana baktın diyoo (yani insan yürürken sağına soluna bakmaz mı) çıkışta görüşürüz diyoo

6-en son olarakta sürü piskolojisi biri (küçük bir sınıf öğrencisi) birine(büyük bir sınıf öğrencisi) yanlışıkla omuz atıyo sonraa yani atıyo demiyim yanlışıkla çarpıyo sora gidip tabi doğal olarak diğer arkadaşlarına anlatıyo pireyi deve yapıyor kavga çıkıyor.

yani durum bundan ibaret.

Şiddetin önüne geçemessin çok zor eğer gececeksen dizileri kaldır onun yrine çizgi film koy *zong herkese iilik aşılasın faln ve tabi kide aile fertlerinin nasıl bir tavır içinde oldukları onların tavırları çok önemli mesela benim ailem bana anne baban çok arkadaş gibiler hiç annem babam gibi tavranmıyorlar ve benim çok hoşuma gidiyor.Belkide şimdiye kadar onun için hiç kavga etmemişimdir.Benim diyeceklerim bu kadar..

#19 monolog

monolog

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 29 Mesaj
  • İlgi Alanları:fotoğraffffff

Gönderim zamanı 11.12.2006 - 22:40

Sadece içkiyle alakalı bir durum değil bu.Asıl hata önce malesefki ailelerde başlıyor sonra da okulda devam ediyor.Çocuğa ilk önce başarılı olması hep herkesten daha iyi olması söyleniyor.Ama iyi bir insan olmak insana saygı tartışma adabı paylaşma bütün bunlar hep geri plana atılıyor.Çok acı ama biz çocuklarımızı hep bencil olmaya bireysel düşünmeye itiyoruz.Toplumsal çıkarı değil bireysel çıkarı veriyoruz onlara.Okulda da verilen eğitimin niteliksizliğinden bahsetmeye lüzüm yok.Çünkü eğitimezbere dayalı eğitim boş eğitim öğremtenlerde dahil kimse mutlu değil.Gençler zaten mutlu değil.Bir de buna saçma sapan tv programlarını katınca ortaya hırçın bencil ve sorumsuz bir gençlik çıkıyor....yozlaşma desen hat safhada bir tarafta tutucu aileler bir yanda tv kültürü çelişiyor.Sadece şiddet olarak bakmamak lazım olaya.Sorulması gerekn neden şiddet var olmamalı bence.Asıl mesele bu gençler neden bu kadar mutsuz umutsuz olmalı!

#20 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 11.12.2006 - 22:54

Yeni bişimiş gibi anlatılması yokmu bu mevzuların gülüyorum...

Ortaokulda fuhuş dönerdi bizim, okul harçlığına fuhuş yapan 11-14 yaş gurubu kıslar vardı.
Okul kapısından ne sivil nede resmi polis eksik olmazdı.
Kavga hep vardı hiç yokolmadı.
Hocalarla boks maçı yapılır, Güzel bayan hocalara kalabalıkta pandik atılırdı.
Bıçak, kelebek, sustalı, mamçıka en sevilen oyuncaklardı.
Birinin kafasını daatınca daha bi seferek taşınırdı.
Bozuk para dilenciliği yapar diskoda alırdık soluğu lisede, içki gırlaydı, okul yakınlarındaki insaatlarda köpek öldürenle güzelleşirdi kafalar. Şimdikiler biras daha şanslı esrar ı kolay buluyorlar. Bizde pek bulunmazdı.

Bunlar 11 yıl önce yaşananlardı yani yeni değil hep yaşanan mevzulardı.

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry