İçerik değiştir

- - - - -

Ermeni Soykırımı Üzerine - Belgesel

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 11 yanıt verildi

#1 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 29.10.2006 - 18:45

Birbirlerinin devamı halinde oldukları için videoları aynı sayfaya ekliyorum. İzlemenizi öneririm :)

"This desert flower
No sweet perfume that would torture you more than this..."

#2 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 29.10.2006 - 18:45

"This desert flower
No sweet perfume that would torture you more than this..."

#3 cipidi_cipidi_yuzen_balik

cipidi_cipidi_yuzen_balik

Sadık bir ziyaretçidir

• Dokunulmazlar
  • 1.445 Mesaj

Gönderim zamanı 29.10.2006 - 19:20

çok teşekkür ederim..ben defalarca izlerim bu belgeseli ibretle...
Bana saygı gösterenin kuluyum..Göstermeyenin sultanı...
<º))))><><((((º>

#4 emre1982

emre1982

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 63 Mesaj

Gönderim zamanı 30.10.2006 - 00:11

diyasporacılara ibret olsun olsun ki yaptıkları nankörlükleri görsünler
NOKTA
SON

#5 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 08.11.2006 - 14:13

Gönderilen Resim

Genelkurmay Başkanlığı, 1915 yılında çıkarılan Tehcir Kanunu ile ilgili orijinal dokümanlar ve fotoğrafları, İstanbul'daki Harbiye Askeri Müzesi'nde oluşturulan ''Belgelerle Ermeni Sorunu Salonu''nda sergiliyor.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#6 JoHoR

JoHoR

Approved

• Üyeler
  • 808 Mesaj
  • İlgi Alanları:İllustrasyon, Sinema, Astroloji, Felsefe Tarihi, Siyaset.

Gönderim zamanı 08.11.2006 - 15:01

Ben haddim olmayarak bir kitap tavsiye etmek istiyorum.
Berikan yayınlarından çıkmış kitap. Hikmet Ilgaz tarafından yazılmış
Şark Yıldızı "Esir Cami Müslümanları" iki ciltten oluşuyor kitap ilk cilt Van'ın 1. Dünya savaşı sırasında Ermenilerce işgalini anlatıyor.
İkinci cilt işgalden kurtulan genç bir kızın Babasının istanbula göndermesinden sonra İstanbulda yaşadıklarını ve Van'a geri dönmesini konu edinmiş.
Ermenilerin 1. Dünya savaşında ekmeğini yediği devlete ve kendi milletlerine neler yaptığı ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyenlere!..
Sevgiyle kalın.

Salih Gönüller

#7 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 08.11.2006 - 18:23

Yaa gene bir hassas konu ve gene bir düşünce yaklaşımı. Arkadaşlar Kars'taki soykırım müzesini bizzat ziyaret ettim ve tüylerim diken diken olmuştu gördüğüm resimler ve belgelerle. Daha sonra bu görüntüler eklendi belleğime sanırım bir süre etkisinden kurtulamayacağım. Ama bazen şöyle de düşünmüyor değilim. İyi de Ermenilerin elinde de bu fotolardan ve belgelerden var. Demek ki Türkler olarak bizde yapmışız bişiler evet belki hükümet veya ordu olarak olmasa da ki idda edilen budur. Münferit olaylar köy basmalar Türk tarafı olarak da yapılmış görünüyor bana. Bu iğrenç soykırımı ilk kim başlattı. Elbette bir Türk olarak Ermeniler diyor kalbim ve beynim. Ama daha fazla detaya girmek istemiyorum kimin başlattığının veya nasıl başladığının da bence önemi yok.

Şuan da inandığım tek bir doğru yol var. Bu Ermeni sorunu bir dünya sorunu değildir. Ermeni sorunu Ermenistanı kesinlikle ilgilendirmez çünkü Ermenistan'daki Ermenilere yapılmılmamıştır olaylar ( yapıldığı kadarını diyorum ) Fransayı ve Fransa'daki Ermenileri hiç ilgilendirmez . Bu mesele Osmanlıda yaşayan ve Osmanlı vatandaşı olarak bilinen ve daha sonra Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olan Ermenilerle çözülmesi gereken bir iç sorundur. Ve ne ilginçtir ki türkie'de yaşayan Ermeniler bu olayları unutmak ister. acıları kapatmak ister. Dış politikası sağlam bir hükümetler zincirimiz olsaydı. Batı'ya bu bizim iç meselemizdir ve kendimiz çözeriz sizi ilgilendirmez diyebilseyi bugün bu noktalara gelinmezdi diye düşünüyorum.
Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Gönderilen Resim

#8 JoHoR

JoHoR

Approved

• Üyeler
  • 808 Mesaj
  • İlgi Alanları:İllustrasyon, Sinema, Astroloji, Felsefe Tarihi, Siyaset.

Gönderim zamanı 08.11.2006 - 18:44

Aynen katılıyorum sana Dış Politikamızın acziyetindendir şimdi ki sıkıntılarımız.
Ancak bir şey daha eklemek istiyorum. Bizim millet olarak kayıt altına alma gibi bir eksiğimiz var bu herşeyde geçerli. Ne duygularımızı ne yaşadıklarımızı ne sorunlarımızı bir sınıflandırma külfetine girmemişiz hiç bir dönemde. Neyse konu dağılıyor. Ermenilere zulüm yapılmış mıdır? Bence münferit olaylar dışında hiç bir zaman Bir Türk'ün Cadı avına çıktığını düşünmüyorum. Bahsini ettiğim kitabı okuyun o günün insanının nasıl olduğunu bu günle ne kadar fark var ya da farkı var mı daha iyi göreceksiniz. En azından bir kanaatiniz olacaktır.
Çocukluğumdan beri Ermeni deyince benim hep aklıma yaşlı, temiz, bakımlı kültürlü sakin hanımefendiler geldi. Benim düşünmediğim gibi hiç birimizin de aksini düşündüğünü zannetmiyorum. Ancak şimdi olduğu gibi o zaman da oynanan oyunlara kananlar Ermeni değilmiydi?

Salih Gönüller

#9 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 09.11.2006 - 15:25

ABD'deki kongre seçimlerinde, Temsilciler Meclisi'ne seçilen ilk kadın başkan Nancy Pelosi ve son seçimde California eyaleti valiliğini açık farkla yeniden kazanan eski aktör Arnold Schwarzenegger yine Ermeni Lobisi yanlısı çıkışlarıyla ''soykırım'' yalanını yakın zamanda ortaya atacaklardır. Tek gayeleri oy uğruna mide bulandırmak.

Bu mesaj gg26 tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 09.11.2006 - 15:27

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#10 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 20.11.2006 - 01:05

Fransa İçişleri Bakanı Nicolas Sarkozy, Fransa'nın Cezayir katliamını geçmişe havale etti. Resmi bir ziyaret için Cezayir'e giden Sarkozy, "Babaların işlediği suçlar için oğullardan özür istenmez"

Kaynak: http://www.interneth...il.php?id=53256

Soykırım yaptığı ülkeye gidip bu açıklamayı yapacak kadar aşağılık bir kişi. Bizde, bunlarla aynı tastan çorba içelim diye uğraşıyoruz. Şimdi başbakanımız çıkıp demez mi '' Baban neydi ki,sen ne olasın??''diye.

Bu mesaj gg26 tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 20.11.2006 - 01:06

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#11 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 25.11.2006 - 10:00

.................

AKP olmadan Dinimi,