İçerik değiştir

- - - - -

Haftanın Kitabı !

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 81 yanıt verildi

#61 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 10.08.2009 - 17:41

Çıkmış mıdır acaba ? Gören, duyan, bilen var mıdır ki ? *zong

#62 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 10.08.2009 - 18:01

Yok ben bugün aradım çıkmamışdı *kiaa
Koloni de kalmamışdı sipariş ettim *zong

...

#63 olağan şüpheli

olağan şüpheli

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 23 Mesaj

Gönderim zamanı 10.08.2009 - 18:01

Lanet olsun kitap daha çıkmamış. *zong

Alla alla, ben babasını de sevmezdim halbuse.. ( grange mıydı adı, şu taş meclisi mi neydi o işte) . Gerçi Türkçe 3. kurdayım daha, okumayı daha sökemedim amcası...

#64 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 15.10.2009 - 11:01

Gönderilen Resim
Yeni bir hayat, yeni bir aşk…
Tüm dünyada gençlerin tutkunu olduğu yeni bir vampir serisi.
On altı yaşındaki Zoey, İz Sürücü tarafından İşaretlendiğinde, eski hayatının geride kaldığını anlamıştı. Şimdi artık, arkadaşlarından ve ailesinden ayrılıp çalışması gereken tek dersin Vampir 101 olacağı Gece Evi’ne yerleşmek zorundaydı.

Aşk, İhanet, Gerilim ve Rekabet dolu Gece Evi Serisinin İlk kitabı İŞARET sizi kendisine esir edecek.
Gece Evi’nin karanlık ve büyülü dünyasına davetlisiniz.
Gönderilen Resim
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....

#65 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 15.10.2009 - 19:04

Adamın teki bir film çektiı millet vampirli roman manyağı kesildi.

Ciğerim bunun Stephenie Meyer'in Alacakaranlık serisinden farkı nedir.

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#66 DKNH

DKNH

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 15.10.2009 - 21:38

cigerim bak şimdi sana olayın aslını anlatıyım *zong
bu vampir seyleri angel ve buffy ile basladı aslında
araya bi kaç yıl girdi diye gündemden düştü dediydik
meger twilightın yazarı angel ın hayranı çıkmasın mıı :mad1:
aynı ben ::
asıl bi vampir günlükleri var tam twilight ın dizi versionu
onu izle
fark göremiyorum ya sen dersin
gelelim gece evi serisine
bu da vampirli ama vampirlere yeni türler katıyo insan ve vampirlerin türevleri olusuyo bu kitap dizisinde
kendi okulları filan var
pagan kaynaklı etmenler var bayılıyorum
haa asıl önemlisi bi dizi var tv dizisi hbo da yayınlanıyo true blood o bambaska bişi :D :D
Gönderilen Resim

#67 DKNH

DKNH

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 15.10.2009 - 21:39

cigerimin yazısını begendigini görmedim sanma raskolnikov
sen de cevabını almıssındır umarım
haa kesmediyse şöyle diyim
kolay okunuyo beyni kasmıyo böylee saatlerce düşünmen yahu bu cümlede aslında ne demek istenmiş diye
beyin fırtınası yapmıyosun o iyi geliyoo :mad1:
Gönderilen Resim

#68 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 15.10.2009 - 21:44

D&R'da %20 indirime düşmüş bu kitap.

Nedense herkesin okuduğu, tavsiye ettiği popüler kitaplar pek ilgimi çekmiyor benim. Okusam bile sırf okumuş olmak için okuyorum.

#69 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj
  • İlgi Alanları:güzel ve iyi olan her şey

Gönderim zamanı 15.10.2009 - 21:46

her türlü korku romanı okumuşluğum vardır, şu vampir içeriliklilerine hiç dokunmadım. piyasa kitabı gibi geldiğinden sanırım...
şu an elimde okunacaklar var, onları bitirdiğimde, vampir serilerine yönelebilirim belki.

............................şşşşt sessiz ol!.................................

#70 DKNH

DKNH

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 02.11.2009 - 12:57

Gönderilen Resim
KIŞKIRTICI BİR İHANET, ŞAŞIRTICI BİR TEHLİKE...
GECE EVİ SERİSİNİN BÜYÜLEYİCİ İLK KİTABI İŞARETTEN SONRA İHANET KİTABINDA DA HEYECAN ARTARAK DEVAM EDİYOR

Zoey için Hayat harika bir şekilde akıp gitmektedir. O sonunda vampir tanrıçasının ona verdiği büyük güçlerle barışık hale gelmiştir ve okulun bir parçası olduğunu içtenlikle hisseder. Fakat ardından hesapta olmayan bir şey gerçekleşir: Küçük yaştaki çocuklar öldürülür ve bütün deliller Gece Evini işaret etmektedir. Zoey kendisini eşsiz kılan yeteneklerin sevdiklerine karşı bir tehdit unsuru olabileceğini anlar

GECE EVİ SERİSİNİN İKİNCİ KİTABI İHANET SİZİ ESİR EDECEK

Karanlık vampir dünyasında geçen olağanüstü etkileyici bir macera.
Romantic Times BOOKreviews

Son zamanların en iyi gençlik romanı. Sosyal bir dışlanmış olmanın ve dostluğun muhteşem güzelliğini gösteriyor.
The Beltane Papers

Gece Evi serisinin ikinci kitabı İHANET ürkütücü, seksi, güzel, şaşırtıcı ve müthiş heyecanlı.
Gönderilen Resim

#71 DKNH

DKNH

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 02.11.2009 - 12:58

Gönderilen Resim
İLK ÖNCE İŞARET'LENDİ
ARDINDAN İHANET'E UÐRADI.
ŞİMDİ İSE ZOEY BİR SEÇİLMİŞ...

Dünyada satış rekorları kıran okuyan herkesi bağımlısı yapan gençlerin yeni gözdesi Gece Evi Serisinin 3'ncü kitabı SEÇİLMİŞ'te heyecan hız kesmeden katlanarak devam ediyor.

DİŞLERİNİZİ BU MUHTEŞEM MACERAYA GEÇİREBİLİRSİNİZ

Büyük bir felaket Zoey Kızılkuşu bekliyor. En iyi arkadaşı artık ölümsüz. Dostları birer düşmana dönüşmekteler. Düşmanları ise birer dosta. Ve o kana susamış üç erkekle aynı anda çıkmaktadır. Genç bir vampir olmak hiç bu kadar cehenneme dönüşmemişti
Gönderilen Resim

#72 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 02.11.2009 - 12:59

Vampirler götüresice
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#73 DKNH

DKNH

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 02.11.2009 - 13:00

Gönderilen Resim
ZOEYİN YENİ MACERASININ
TADINI ÇIKARMAYA HAZIR OLUN!

Dostlarınız sizi terk ettikleri zaman hayat çekilmez olur. İsterseniz Zoey Kızılkuşa sorun. Bir hafta içinde üç erkek arkadaşının üçünden de oldu; sıkı bir arkadaş grubunun üyesiyken, istenmeyen birine dönüştü. Artık hayattaki tek arkadaşları ölümden dönenler ya da İşaretinden olanlar. Üstelik Neferet insanlara savaş açtı ve Zoey bunun yanlış olduğunu biliyor. Ona kulak verecek kimse var mı?
Gönderilen Resim

#74 DKNH

DKNH

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 02.11.2009 - 13:02

Vampirler götüresice

2 günde kapının önüne koyarlar kii :D :D

haftyanın kitabı değil haftanın serisi oldu

çevrilen son kitabı 1 saate kadar okumaya baslayacafgımdan eklemiyorum :D
çevrilcek de bir kitap daha var seri de
hmmm nefisss :D
Gönderilen Resim

#75 DKNH

DKNH

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 03.11.2009 - 14:53

Gönderilen Resim
İnanılmaz derecede sürekleyici, Tarih, komplo teorileri, gizem, entrika ve nefes kesen macera

Elinizden Bırakamayacaksınız...

Pegasus Sırrı

Dan Vinci Şifresi kitabından daha gizemli, daha heyecanlı ve daha fazla merak uyandırıcı...

Robert J. Randisi

Dan Brown'ın Da Vinci Şifresi Kitabının Hayranları Pegasus Sırrı'nı Çok Sevecekler.

Birisi bir sırrı ne kadar süre saklayabilir? Peki ya eğer bu sır batı uygarlığının 2000 yıllık temel taşlarını yok edebilecek kadar önemli bir sır ise? Gregg Loomis tarafından yazılan bu kitapta işte böylesine nefes kesici bir olayın peşinden gidilmektedir.

Amerikalı bir avukat olan Lang Reilly'nin kız kardeşi olan Janet Holt Paris'te bir apartman dairesinde öldürülür. Reilly, kız kardeşinin ölümünün bir kaza sonucu olmadığını anlar. Janet öldürülmüştür ve Lang katilin kim olduğunu ve kız kardeşini öldürme nedenini araştırmaya başlar.

Dan Brown hayranlarına sevindirecek bir kitap. Hız sınırlarını aşan bir heyecan. Romanın kahramanı ne tür korkunç bir tehlikede olduğunun farkında olmasa da kız kardeşinin ölüm nedeninin aydınlatmak için karanlık dünyalara, binyıllardır saklanan ölümcül sırlara korkusuzca dalıyor. Nefesinizi tutun, Gregg Loomis'in yeteneği sizi büyüleyecek. Bravo!

Harriet Klausner

Patlamalar sizi korkutmasın! Dahice kurgulanmış, oldukça akıcı, sürükleyici ve heyecan yüklü bir macera romanı.

Fresh Fiction

Bu kitapla göz kamaştırıcı bir başarıya imza atan Gregg Loomis yüksek derecede heyecan içeren bir gizem yaratmış. Bu şöleni kaçırmayın!

Tim Davis New Mystery Reader

Pegasus Sırrı ilk sayfasından başlayıp okuyucuyu maceranın içine çeker ve sürprizlerle dolu bu kovalamacayı okumanın mükem- mel keyfini okuyucuya sunar. Kesinlikle fantastik bir roman. Bize bu keyfi yaşattığın için teşekkürler Gregg Loomis.

Shayne Sawyer, Fresh Fiction
Gönderilen Resim

#76 DKNH

DKNH

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 03.11.2009 - 14:55

Gönderilen Resim
Eski CIA ajanı Don Huff İspanya Sevilla'da Hitler'in ekibinde önde gelen bir üye olan Skorzeny ile ilgili bir kitap yazmaktadır. Bir gün temizlikçi eve geldiğinde adamın vurularak öldürüldüğünü görür. Don'un kız kardeşi polisin hiçbir şey yapmamasından dolayı Lang Reilly'den yardım ister. O bunu kabul eder çünkü öldürülen kişi arkadaşıdır.

Don Huff'u öldürenler gün ışığını görmeksizin yazmaya devam ettiği kitabının yayınlanmasına engel olmak için mi onu öldürmüşlerdi? Öldürülmesine neden olan sırlar neydi? Lang, nedenleri bulmaya kararlıdır. Fakat arkadaşını öldürenler gerçeklere yaklaştığı takdirde onu da öldürmekten çekinmeyecektir.

Sırların izi onu 2. Dünya Savaşı'na ve Kilise'nin kuruluşu döneminde üstü örtülen gizemlere sürükleyecektir. Ölümcül bir takip Lang'ın peşindedir. Her bir sır çözüldüğünde Lang daha fazla tehlikeye girmektedir. Lang adım adım sonuca yaklaşmaktadır, eğer hayatta kalmayı başarabilirse.

'Bu kitabı elinizden bırakamayacaksınız! Loomis tek hikaye içinde üç dönemi farklı ve sürükleyici olay örgüleriyle bütünleştirmiş. Tam da gizemin çözüldüğü düşünülürken, Loomis her zamanki gibi son ana kadar okuyucuyu şaşırtmaya devam ediyor. Pegasus Sırrı'nın devamı niteliğindeki bu kitabı herkese şiddetle tavsiye ediyorum.'

-Fresh Fiction-

'Julian Sırrı ilk sayfasından itibaren bitene dek okuyucunun ilgisini çekmeyi başaran akıcı bir kitaptır. Dan Brown hayranları Julian Sırrı'nı Da Vinci Şifresi kadar heyecan yüklü bulacaklardır. Gregg Loomis Indiana Jones tarzında karakterler yaratan yetenekli bir hikayecidir.'

-Midwest Book Review-

'Gregg Loomis, sizi her dönüşte yeni bir macerayla karşılaşacağınız bir sırlar labirentine davet ediyor.'

-Mystery-
Gönderilen Resim

#77 DKNH

DKNH

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 12.11.2009 - 20:05

Gönderilen Resim

Lozan

Ali Naci Karacan

Birinci Dünya Savaşı'nın bitmesinin ve Avrupa'da yeni bir düzenin kurulmasının üzerinden dört yıl geçmiştir... Yenilen devletlerin imzaladığı antlaşmalar yürürlüğe girmiş, sadece Sevrés'in dayatıldığı ülkenin kalbinden, Anadolu'dan yükselen Milli Mücadele, galip devletleri barış için yeniden masaya oturmaya mecbur bırakmıştır...

Lozan, bu yeni barış sürecini Mudanya Mütarekesi'nden Lozan Antlaşması'nın imzalanmasına dek anlatan bir belgesel.
Gönderilen Resim

#78 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 03.06.2010 - 23:40

Jean-Christophe Grange / Ölü Ruhlar Ormanı

Gönderilen Resim

Jeanne Korowa tek bir hata yaptı.

Katili ormanda arıyordu.

Oysa orman katilin içindeydi.

İnsanın içindeki vahşi çocuk gibi.

Genç ve yalnız bir kadın olan Yargıç Jeanne Korowa, tesadüfen şahit olduğu bir psikiyatri seansı sayesinde Paris’te işlenen tüyler ürpertici seri cinayetlerin failini keşfetmiştir. Ama elinde hiçbir kanıt yoktur ve katilin peşine tek başına düşmek zorundadır.

Böylece Guatemala, Nikaragua ve Arjantin’de soluk soluğa ve kanlı bir takip başlar.

#79 DKNH

DKNH

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 07.07.2010 - 11:43

Ejderha Dövmeli Kız

Gönderilen Resim

Kitabın Yazarı : Stieg Larsson

Kitabın Çevirmeni : Ali Arda

Kitabın Yayınevi : Pegasus

Basım Tarihi : Eylül 2009

41 ülkede rekor satış yapan kitaplarının başarısını göremeden 50 yaşında hayata veda eden İsveçli gazeteci Stieg Larsson'un zihne kazınacak sahneler, çarpıcı ve canlı karakterler, okurları adeta yerlerine çivileyecek sürükleyici bir kurgu ile her sayfasını ağır ağır ve dokuyarak yazdığı Millennium serisinin ilk kitabı Ejderha Dövmeli Kız'ı okuduktan sonra, Gefle Dagblad gibi "bundan daha iyisi yapılamaz" diyebilirsiniz. Ama bu erken bir karar olabilir. Son sözü söylemeden ikincisini beklemenizi tavsiye ederiz.
Gönderilen Resim

#80 DKNH

DKNH

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 07.07.2010 - 11:46

Ateşle Oynayan Kız - Millennium Dizisi 2. Kitap

Stieg Larsson
Gönderilen Resim

Haziran 2010, 672 sayfa, ISBN: 9786054263684

“İlkinden daha etkileyici ve daha şaşırtıcı… Bu roman okurları esir edecek.”
-SUNDAY TIMES

“Eğer hâlâ Ejderha Dövmeli Kız'ı okumadıysanız, bu övgüyü okumayı bırakın ve bir tane alıp okumaya başlayın…
Eğer Ejderha Dövmeli Kız'ı okumayı bitirdiyseniz, o zaman hiçbir şey ikincisini almaktan sizi alıkoyamaz.”
-ERICA MARCUS

“Ateşle Oynayan Kız az bulunan bir şey… serinin ilk kitabından daha iyi olan bir roman…”
-LOUISE FRANCE, OBSERVER

“Etkileyici, bu kitap için sabahlamaya değer.”
-ENTERTAINMENT WEEKLY

“Etkileyici bir iş… Tırnak yedirten bir cinayet ve sırlar.”
-PEOPLE

“Bu kitabı bitirene kadar uyumayı unutacaksınız.”
-DALLAS MORNING NEWS

“Zekice… Beni esir etti ve gözümü kırpmadan okudum.”
-ALAN CHEUSE, SAN FRANCISCO CHRONICLE

“Kurgunun ölümsüzlüğüne hoş geldin, Lisbeth Salander!”
-MARIO VARGAS LLOSA, EL PAĺS

“Dünyanın en başarılı suç romanı yazarı olarak memnuniyetle Larsson'u gösterebilirim.” -SLATE
Gönderilen Resim