İçerik değiştir

- - - - -

Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 138 yanıt verildi

#41 Deli Mavi

Deli Mavi

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 870 Mesaj
  • İlgi Alanları:aman be yaz yaz bitmez ki.....

Gönderim zamanı 23.10.2006 - 14:33

derin duygu ve sevgilerin cömertçe paylaşıldığı gülücük ve umutların sınırsızca ikram edildiği bayramınızı kutlar sevgi ve sağlık getirmesini dilerim iiii bayramlar *uhuhu
herşeyin sıradanlaştırıcı bir dünyada bazen kaybetmek en doğru seçimdir ve bu dünyada en yerinde tercih VAZGEÇİŞTİR...

#42 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 23.10.2006 - 14:47

İyi bayramlar cümleten *uhuhu
"This desert flower
No sweet perfume that would torture you more than this..."

#43 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 23.10.2006 - 15:51

Öperim ellerinizden <_<

Değişiklikler Kaydedildi...

#44 böcük

böcük

YGOİ

• Üyeler
  • 915 Mesaj
  • İlgi Alanları:resim ,kitap,bilim,fizik, mavi,turkuaz,....

Gönderim zamanı 23.10.2006 - 16:25

harabe sakinleri bayramınız kutlu olsun.dilerim güsel olan herşeye vesile olurrr....
Çamura batmış bir midye kadar mutlu olabilir miyim?.

#45 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 23.10.2006 - 18:51

Bayramınız kutlu olsun.

İsim hakkımı isterim dikkatli kullanın bak ismimi gelmeyim oraya.Öle ulu orta seslendirmeyin. :mad1:
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#46 cipidi_cipidi_yuzen_balik

cipidi_cipidi_yuzen_balik

Sadık bir ziyaretçidir

• Dokunulmazlar
  • 1.445 Mesaj

Gönderim zamanı 23.10.2006 - 18:52

hepinizin bayramı mübarek olsun..ellerinizden öperim..

bayram harçlıkları için hesap numaram :mad1: :P
Bana saygı gösterenin kuluyum..Göstermeyenin sultanı...
<º))))><><((((º>

#47 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 23.10.2006 - 20:28

hepinizin bayramını kutlar ve nice sağlıklı bayramlar dilerim..

< Edy's >

#48 AKIN

AKIN

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 999 Mesaj

Gönderim zamanı 23.10.2006 - 20:53

HEP BIR ARADA, SEVGI DOLU VE HUZURLU NICE BAYRAMLAR GECIRMEK DILEGIYLE, RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN! MUBAREK RAMAZAN BAYRAMI TUM ULUSUMUZA KUTLU OLSUN. ALLAH TUM INANANLARA NICE HUZURLU, BEREKETLI BAYRAMLAR NASIP ETSIN. HEP BIR ARADA, SEVGI DOLU VE HUZURLU NICE BAYRAMLAR GECIRMEK DILEGIYLE, RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN! MUBAREK RAMAZAN BAYRAMI TUM ULUSUMUZA KUTLU OLSUN. ALLAH TUM INANANLARA NICE HUZURLU, BEREKETLI BAYRAMLAR NASIP ETSIN. :msn40:

#49 MegolamaniaC

MegolamaniaC

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.581 Mesaj
  • İlgi Alanları:Kitap okumak, sinema, gezi, spor ( yüzme, yürüyüş, bisiklet)

Gönderim zamanı 23.10.2006 - 22:36

eppicinizin bayramı kutlu olsun be yaa :girlcry:
DERLER DERLER... YAPMASAN DA YAPTI DERLER...

#50 Complexİvy

Complexİvy

..Dark Side Of The Moon..

• Üyeler
  • 488 Mesaj
  • İlgi Alanları:. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Kızım!&lt;br&gt;&lt;br&gt;( . . . SoN )

Gönderim zamanı 24.10.2006 - 14:44

Yanaklarınız öpücükle eskisin,

Mideniz beşbuçuk kilo şekerle dolsun,

Cebinizi bücürler soysun,

Bayramınız kutlu, mutlu olsun

*saksak :)

İyi bayramlar diliyorum...

Gönderilen Resim

Biraz Geciktim ama ben hala calışıyorum :grin:
Varolduğum Kadar Varetmeliyim . . .

#51 greenyblue

greenyblue

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 200 Mesaj

Gönderim zamanı 24.10.2006 - 23:49

İnsanlar ümitleriyle doğar,mutluluklarıyla yaşar ama hep dostlarıyla olmak ister. Dostluğun bol, mutluluğun hiç eksik olmadığı nice bayramlara....
Οζδε

#52 Restless

Restless

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.009 Mesaj

Gönderim zamanı 25.10.2006 - 13:51

herkesın gecmış ve halen daha gecmekte oldugunu ramazan bayramı kutlu olsun!
∂öηємєм кαяαяıм∂αη кєѕιη αятıк αğℓαмα ѕıяαѕı ѕєηιη...

αятıк ηє ∂υαмѕıη ηє ∂є вє∂∂υαм..

#53 Rose&Rain

Rose&Rain

Kayıp

• Dokunulmazlar
  • 5.735 Mesaj
  • İlgi Alanları:çok geniş

Gönderim zamanı 25.10.2006 - 15:35

Herkesin bayramı kutlu-mutlu olsun
Gönderilen Resim

Tecrübe çok zalim bir öğretmendir. İnsanı önce sınavdan geçirir, sonra dersini öğretir. - Spuitems

#54 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj
  • İlgi Alanları:Futbol

Gönderim zamanı 25.10.2006 - 16:40

herkesin bayramı kutlu olsun.
Sana Bitti Diyen Kim ? Ben Sadece Git Demiştim!!!

#55 mithrandir

mithrandir

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 154 Mesaj

Gönderim zamanı 29.10.2006 - 11:59

hepinizin geçmiş bayramı mübarek olsun arkadaşlar...
(ancak...)

#56 orumcekadam2

orumcekadam2

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 4.836 Mesaj

Gönderim zamanı 11.10.2007 - 11:13

lütfen sonuna kadar okumadan geçmeyiniz teşekkürlerokuduğunuz için sözlerimle kırdıysam başta ve sonda özür dilerim.. (not =lütfen sayın yöneticiler konu yu iki yerde yayınlayacağım birde din ahlak bölümünde silip kaldırmayınız bayramdan sonra kaldırırsınız teşekkür ederim lütfen b useferlik böyle olsun teşekkürler)*böö :P :: ::

Ramazan Bayramı

merhaba kardeşlerim ramazan ayı oruç ayıdır,müminler oruçlarını bir ay boyunca tutarlar ve bir ayın sonunda yüce yaratıcımız rabbimiz bize bayram müjdesini vermiş ve ramazan bayramı olmuştur.şimdi diyeceksiniz ki bu tanımlamayı neden yaptın biliyoruz diyeceksiniz şundan yaptım.içimizde oruç tutmayan kardeşlerimiz olabilir onlaradan özür diliyorum benim asıl anlatmak istediğim bayramın isminin şeker bayramı değil ramazan bayramı olmasıdır. oruç tutmayan bazı kişiler hemende bayramın ismini oruç tutmadıkları için şeker bayramı diyerek değiştiriyorlar..lütfen ben tutan kardeşleirmizede tutmayan kardeşlerimizde saygı duyuyorum.lütfen tutmayanlarda bu aya ve oruç tutanlara saygı gösterip bayramın isminin şeker değil Ramazan bayramı olduğunu ve rabbimizin bu ayın sonunda oruç tutan müminlere bayram hediye etiğini ve ismininde Ramazan bayramı olduğunu hatırlatmak amacım.Ve sizde çevrenizde şeker bayramı diye bilenlere hayır şeker değil Ramazan bayramıdır diye hatırlatmanız ve çoluk çocuğunuza bayramın ismini doğru öğretmenizdir.

Şimdi gelelim ramazan bayramına bayramda varsa dargınlar,varsa küskünler,kırgınlar lütfen barışınız,tamam karşı taraf hatalı kusurlu olabilir hemde 100 de yüüz kusurluda olsa siz alttan alın ve bayramda barışın olmaz diyeceksiniz insanda nefis gurur var ama rabbimin katında derecelenip yükseleceksiniz. ayrıca unutmayınız bizim dinimizde 3 günden fazlaküskün durmak haramdır bunuda hatırlatmak isterim. rabbim inşallah bu bayramda küskünlerin, dargınların,kırgınların hepsini barıştırsın.

Bayram günü ilk önce ne yapacağız bayan kardeşlerimiz evde sabah kahvaltı,gelen giden misafirler için tatlı yemek falan hazırlarlar sakın ha tatil bu gün diye uyuyup kalmayın bayramın rahmeti ve bereketinden erken kalkmassanız faydalanamazsınız unutmayın bayan kardeşlerimden şimdi erkeklere geçiyorum,erkekler camiye bayram namazını kılmaya gidecekler. efendim gitmeden önce mümkünse gusül abdesti alabilirseniz daha çok sevap kazanırsınız ve ayrıca bayram namazı için gusül abdesti almak sünnettir. Camiye giderken tatlı bir şeyler yiyiniz atıştırınız peygamberimiz öyle yaparmış ve evden çıkarkende cebinize şeker falan alınız yolda gördüğünüz çocuklara verir onları sevindirirsiniz. namaza giderken içinizden tekbir getirerek gidip geliniz.yolda gördüğünüz kişilerle bayramlaşınız tokalaşınız .AYrıca tokalaşmakla ilgili bir hadiste "iki mümin birbirini gördüklerinde sevgi ve muhabbetle birbirinin ellerini sıkarlarsa tokalaşırlarsa yüce Allah o ikisinin günahları okyanıstaki sular kadar günahı olsa, rüzgarlı bir günde kuru bir ağacın yaprakları nasıl dökülürse ikisininde günahları dökülür". diye hadisi şerifte vardır buna binaen sadece bayramlarda değil yolda gördüğünüz arkadaşlarınızla her zaman sevgi ve muhabetle tokalaşasınız ki günahlarınız dökülsün. Bayram namazını kıldıktan sonra evimize gideceğiz inşallah.

Bayram namazındna sonra eve geldiğimizde eşimizle ,annemizle,çocuklarımızla lütfen bayramlaşalım. sonra dost akraba ziyaretlerine gidelim. kapımıza gelen çocukları boş çevirmeyelim en azından bir bayram şekeri verelim, yaşlıları ve yetimleri sevindirelim,varsa çevremizde yetim olan akrabamız onları sevindirelim en azından üzerine bir elsbise almaya çalışalım çünkü yetimleri siz sevindirirseniz Allah da sizi hem bu dünyada hem öbür dünyada sevindirir. Varsa dedemiz ninemiz onların yanına gidelim gidemessekde telefonla arayıp gönüllerini alalım. genç arkadaşlarım bayramlarda arkadaşlarıyla eğlenmeye gidenler olur önce arkadaşlarınızla eğlenmeye değil dedenizin ninenizin yanına gidiniz ondan sonr arkadaşlarınızınyanına gidiniz. ama lütfen dedenizi ninezin bayramınız öksüz bırakmayın kutlayınız bayramlarını. neden kutlayınız dedim yarın sizde torun sahibi olduğunuzda bayramlarda arayacaksınız torunlarınızı bunu unutmayın bu dünyada ne ekerseniz onu da biçersiniz. kardeşlerim sizinle şu örneği paylaşmak istiyorum bundan 8 sene önceydi ntv de bir program bayramda huzur evine konuk oldu ntv televizyonu bende tesadüf eseri o programı izledim ve size o programı anlatacağım. Kardeşlerim huzur evinde gayet sevimli bir teyzemiz yaşlı teyzemiz ntv sipikeri elini öpünce duygulandı ve ağlamaya başladı sipiker sordu teyzeciğim neden ağlıyosun ben dedi emekli bir öğretmenim yaşlanınca oğlum ve gelinime yük olmamak için huzur evine geldim 2 bayramdır benim yanıma ne geldiler ne de bana torumlarımı gösterdiler diye ağlamaya başladı ben çok özledim onları dedi ve hüngür hüngür ağlamaya başladı ve bu bayramda gelmeyecekler biliyorum dedi . bakın kardeşlerim ben bile duygulanmıştım o an o olayı görünce lütfen arkadaşlarınız kaçmıyor ya 1 saat sonra gidersiniz ama lütfen dedelerinizin ninelerinizin ziyaretini eksik bırakmayın. unutmayın yarın bizlerde yaşlanacağız ve bayramda yol gözler olacağız bizede gelen olurmu diye. lütfen ziyaretlerimize dikkat edip bayramlaşalım çoluk çocuğu sevindirelim özellikle de yetimleri.

İnşallah kardeşleirm sizlerde benim gibi bayram sevincini neşesini yaşıyorsunuzdur ve rabbim hepimize mutlu bir şekilde bu sevinci neşeyi yaşatsın göstersin.kardeşlerim burada sözlerime son verirken sürçü lisan ettiysem affola. hepinizin Mübarek Ramazan Bayramınızı (şeker değil dikkat ediniz) en içten dileklerimle kutlar tüm sevdiklerinzle birlikte mutlu ,neşeli bir bayram geçirmenizi ve daha nice mübarek bayramlara kavuşmanızı niyaz eder dilerim. hakkınızı helal ediniz.benden yana helal olsun sürçü lisan ettiysem sözlerimle sizi kırdıysam özür dilerim. Allah 'ın selamı rahmeti berketi üzerinize olsun.Ramazan Bayramınız mübarek ve kutlu olsun. :: :: :: :: :: :: :: :: :: ::

Bu mesaj orumcekadam2 tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 11.10.2007 - 11:17

Surda bir gedik açtık; mukaddesmi mukaddes!
Ey kahbe rüzgar,artık ne yönden esersen es!...

Üstad Necip Fazıl Kısakürek
orumcekadam2

#57 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Gönderim zamanı 11.10.2007 - 11:48

örümcek, tüm inananların ramazan bayramı kutlu olsun. öneri ve hatırlatmaların için teşekkürler.
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#58 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 11.10.2007 - 11:53

Ellerine sağlık örümcekadam2

Herkesin ramazan bayramı kutlu olsun.
EÐER ÇEKMEZSEN GÜLÜN NAZINI NE DİKENE DOKUN NE GÜLÜ İNCİT

#59 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 11.10.2007 - 14:34

Gönderilen Resim
Gönderilen Resim

Herkes Buyursun tatlı yiyelim tatlı konuşalım.

Gönderilen Resim

İsteyen Şekerde alabilir.
Gönderilen Resim

Kolon yada istermisiniz ?

Gönderilen Resim

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...

#60 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 11.10.2007 - 14:36

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Bu mesaj Ysf tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 11.10.2007 - 14:40

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...