Jump to content

- - - - -

Öğrenci Evleri

• Please log in to reply
16 replies to this topic

#1 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16,109 posts
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Posted 19.10.2006 - 16:26

Öğrenci evlerinin ilginç yanları...

· Her öğrenci evinde muhakkak 'nöbetçi sistemi' uygulanır ve günün nöbetçisi, resmi köle statüsünde kullanılır. Yemek sırasında en az elli kere mutfağa gönderilir.

· Evdekilerin temel gıda maddeleri yumurta ve patatestir. Bu ikisinin birleşiminden 12 çeşit yemek yapılabilir. Çay yemekten sonra değil, yemekle birlikte içilir.

· Her gece kesinlikle saçma sapan bir tartışma konusu açılır. (Düşünmüyorum o halde yok muyum yani? Dünya döndüğü için mi güzel? Attan inip eşşeğe binilir mi?)

· Her evin muhakkak suyu, çayı deviren bir sakarı vardır. Ha bi de işlerden kaytaran tembeli bulunmaktadır.

· Yemek yapmaya karar verilir ve yemek yapmaya başlandığında eksikler ortaya çıkar, zamanla yarışarak yemek tamamlanır.

· Kesinlikle ama kesinlikle temiz çatal, kaşık, tava kalmayıncaya kadar bulaşıklar yıkanmaz.

· Her sabah derse geç kalınır ve öğle kalkıp okula yemek yemeğe gidilir. (Okulun yemeği ucuz olduğu için...)

· Sınav dönemlerinin favori cümlesi "bu gece yatmıycam ders çalışcam"dır. Gece yatılmaz ama ders de çalışılmaz.

· Evin duvarları vize-final tarihleri, ilginç sözler, nöbetçi listesi, harcama listesi gibi yazılı belgelerle süslüdür.

· Öğrenci evinin, öğrenci misafirleri de eksik olmaz ve gelen misafire önce "bi kola al da içelim"diye başlanılan ısmarlatma olayına, iyice sövüşleninceye kadar devam edilir.

· Ev genelde bodrum ve giriş katta olduğundan, pencereden girilebilir özelliktedir. (Her ihtimale karşı bi pencere muhakkak içeriden kilitlenmeyerek açık bırakılır.) Dış kapı ise zaten kilitlenmez.

· Ev fertlerinin aşağı yukarı tamamı leyla gibidir, yani aşk trafiği yoğundur. Kimininki platoniktir, kafayı yer ve yedirtir, kimi romantik takılır, şiirler ezberlenir, kimi ise akşam ansızın nişanlı olarak eve dönebilir.

• Ziyaretçiler

Posted 19.10.2006 - 16:37

Evdekilerin temel gıda maddeleri yumurta ve patatestir. Bu ikisinin birleşiminden 12 çeşit yemek yapılabilir. Çay yemekten sonra değil, yemekle birlikte içilir.

Kesinlikle ama kesinlikle temiz çatal, kaşık, tava kalmayıncaya kadar bulaşıklar yıkanmaz.

Tanıdık geldi :banghead:

#3 Serra

Serra

I'm Back !!

• Üyeler
  • 8,125 posts

Posted 19.10.2006 - 16:52

· Kesinlikle ama kesinlikle temiz çatal, kaşık, tava kalmayıncaya kadar bulaşıklar yıkanmaz.

biri She7a mı dedi :banghead:
Yokluğun bu bahar biter mi ?
Ya da bu
Son;Bahar biter mi ?

#4 id

id

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1,185 posts

Posted 19.10.2006 - 16:55

Fazlasıyla tanıdık geldi tüm bunlar. :banghead:
utter nonsense

#5 Zetro

Zetro

<3 Death Wish

• Üyeler
  • 1,108 posts
  • İlgi Alanları:FRP, Rock Müzik, Bilim Kurgu, PC Games....

Posted 19.10.2006 - 17:02

2-3 yıldır aynı arkadaşlarla öğrenci evinde kalmaktayım, bu yazılan olayları 1,2,3 şeklinde sıralarsak...

1. öle bi saçmalık yok, kesinliklede olmaz canı istiyen yıkar, çokda birikmez illa biri çıkar gider yıkar, biride yardım eder

2.Yumurta ve patatesmi? Tamamen abuk bir yaklaşım, söylemesi ayıp dün balık geçen günde dolma vardı yarın yaprak sarması yada tavuk gögsü planlıyorum, bu saçma yok öle bi olay... olmazda

3.Her gece tv izleriz bo bol, internette takılıp landan oyun oynarık, sınav zamanı ise ders... tartışma filam 3 yılda hiç çıkmadı.

4.Arasıra ufak kazalar olur, herkes görevini bilir tembel olmaz, olamaz saçma...

5.Yemek yapmak... işte bu işte ustayız saçma

6.Sadece gülüyorum

7.Okulun yemeğine girerim ucuz ve güzel olduğu için ama öle her sahab geç kalmam, kahvaltı alışkanlığımız pek yok

8.Bu olayı sevmiyorum sınav başarısız geçiyor normal çalış saaatinde yat (2-3 gibi)

9.Evin duvarları tertemiz hiç bir afiş vs.. yok

10.Misafirmiz eksik olmaz ama eli boş gelmezler, sövüşleme olayı sadece 1 gün olur sonra "bye bye yavrum" ki Allahtan böle arkadaşlarım yok

11.Ev bodrum katta ama camdan girilemez korumalık var, kapıyı kitlemeyi unutursan dilimden çekiceğin var.

12.Aşka inanmıyorum zira Linko da öle Cinderallayı hiç saymıyorum leylayı kafa olma terimi olarak kullanıyoruz...

Demekki neymiş her öğrenci evi bu sıfatları barındırmıyor hatta tam tersi...

Gerçi bunda bizim 25-26 yaşlarında olmamaızın da payı vardır sanırım

Don't worry about tomorrow
Take it today
Forget about the tip
We'll get hell to pay

#6 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16,109 posts

Posted 19.10.2006 - 18:00

Zetro sinir yapmana gerek yok..

#7 Serra

Serra

I'm Back !!

• Üyeler
  • 8,125 posts

Posted 19.10.2006 - 18:05

e bence de...
Ya da bu
Son;Bahar biter mi ?

#8 id

id

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1,185 posts

Posted 19.10.2006 - 18:07

ozaman yaş sınırı koyalım. 25-26 yaş grubu hariç diyelim. :)
utter nonsense

#9 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16,109 posts

Posted 19.10.2006 - 18:20

alt tarafı espriyle yazılmış genelde öğrencilerin yaşadığı olaylar bunlar, herkes yaşıyor diye bir durum yok..

haa yaşamamış olanlar olabilir, ama bu esprili konuya bile ciddi ciddi tavırlı cevaplar vermeye ne gerek var .. alt tarafı gırgır içerikli bir yazı.

ne kimseye hakaret ediyor ne başka bir şey yapıyor.. bu kadar ciddiye alınmasına şaşırdım...

neyse ...

#10 Zetro

Zetro

<3 Death Wish

• Üyeler
  • 1,108 posts
  • İlgi Alanları:FRP, Rock Müzik, Bilim Kurgu, PC Games....

Posted 19.10.2006 - 18:25

:)

sinir filan yapmadım ki, kimseyede kızmadım, siz yanlış anladınız isterseniz sileyim ve hatta bende gayet eylendim yazarken, burdan ev arkadaşlarına laf çarptırdım ama evet şaka anlayışım biraz ters, uyuz bi tipim vesselam...

Don't worry about tomorrow
Take it today
Forget about the tip
We'll get hell to pay

#11 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16,109 posts

Posted 19.10.2006 - 18:30

Zetro tamam biz yanlış algılamış olabiliriz ortada sorun yok.. sadece bu konuyu biraz yüzümüze tebessüm katalım diye açtım.. neyse no problem.. gülelim ve geçelim :)

#12 Serra

Serra

I'm Back !!

• Üyeler
  • 8,125 posts

Posted 19.10.2006 - 19:15

yerim sizi yaa *lol
Ya da bu
Son;Bahar biter mi ?

#13 linko

linko

Sihirli lamba

• Üyeler
  • 483 posts

Posted 19.10.2006 - 19:29

Zetro bacım doğru soyler.. öğrenci demek illa tembellik uyuşukluk demek değildirki *lol saygılar sevgiler bacım..

#14 Denio

Denio

Kamış Kotak

• Dokunulmazlar
  • 7,870 posts

Posted 19.10.2006 - 20:44

balkona dizilmiş alkollü mamulleri de o listeye eklemek lazım...aylarca durabilir...birikebilir...sonuçta ailenin bir parçası olabilir...benim rekorum envai çeşit 76 şişe
Sanırım içmek,
ertesi sabah
tekrar hayata
dönülebilen
ve her gün
tekrarlanabilen
bir intihar biçimidir.

Charles Bukowski

Piizan

#15 ArGuS

ArGuS

๑۩۞۩๑Kime ne...

• Üyeler
  • 6,416 posts
  • İlgi Alanları:2d, 3d görsel tasarımlar...

Posted 19.10.2006 - 20:56

Evdekilerin temel gıda maddeleri yumurta ve patatestir. Bu ikisinin birleşiminden 12 çeşit yemek yapılabilir. Çay yemekten sonra değil, yemekle birlikte içilir.

Kesinlikle ama kesinlikle temiz çatal, kaşık, tava kalmayıncaya kadar bulaşıklar yıkanmaz.

Tanıdık geldi :D

aha
nedense bana da tanıdık geldi bunlar :P
öğrenciliğimde de tek kalıyodum *ne
Yanlışı gören ve önlemek için elini uzatmayan insan, yanlışı yapan kadar suçludur.

<!--aimg-->Posted Image<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->

#16 linko

linko

Sihirli lamba

• Üyeler
  • 483 posts

Posted 19.10.2006 - 21:42

balkona dizilmiş alkollü mamulleri de o listeye eklemek lazım...aylarca durabilir...birikebilir...sonuçta ailenin bir parçası olabilir...benim rekorum envai çeşit 76 şişe

ha bide niye şişe biriktirilir onu anlamam.. boşuna kalabalık yapıyor evde

#17 Denio

Denio

Kamış Kotak

• Dokunulmazlar
  • 7,870 posts

Posted 19.10.2006 - 21:46

onlar yarenimiz yalnız gecelerde..sırdaşımız...dostumuz...sevgilimiz...herşeyimiz...var olmanın dayanılmaz hafifliği...wanda adında bir balık...ne...yok bişey
Sanırım içmek,
ertesi sabah
tekrar hayata
dönülebilen
ve her gün
tekrarlanabilen
bir intihar biçimidir.

Charles Bukowski

Piizan

Similar Topics Collapse

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users