İçerik değiştir

- - - - -

Askere gitmesi bile dert :)

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 5 yanıt verildi

#1 Ziyaretçi_Focus_*

Ziyaretçi_Focus_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 24.05.2004 - 13:09

Askerlik şubesinde sırada bekliyorum..Elemanın biri yanındaki askere bir soru sordu..Asker-kimliğini görebilirmiyim dedi. Cocuk gösterdi daha sonra aynı çocuk aynı askere birşey daha sordu..Askerde tekrar kimliğini istedi..Cocukta az önce baktın ya dedi :) :no: Askerin bu laftan sonra suratı aynen böyleydi :( :) ;)

#2 Ziyaretçi_husrevani_*

Ziyaretçi_husrevani_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 17.04.2005 - 08:47

Bundan iki yıl kadar önce, askerlik için, usta birliğim olan, Adana/köprüköy 6.kol.ord. nizamiye kapısına gelmiş, elimdeki irice valizimi yere indirip, nöbetci askerlerin meraklı bakışları arasında, hiç konuşmadan, gişe penceresinin önüne şu belgeleri koymuştum:
1 adet 4yıllık üni. diplomamın noter tastikli fot.kopisi, 1 adet sabıkam olmadığına dair sicil kağıdı ve askerlik şubesinden aldığım sevk evrakı.

İçerdeki astsubay önce bu evraka bir göz atmış, sonra hayretle;
- Olmaz yav, bunda bir yanlışlık var? Demiş, bana şaşkınlıkla bakarken, yanındakilere dönü:)
-Şuraya bakın yav, 18 ay er olarak askere sevk edilmiş, bu nasıl olur? Demişti.
Ben tebessüm ederek:
- Madem ki bu yanlışlığı gördünüz, o halde sizinle Anadilimi konuşabilirim, demektir. Aksi halde bunu yapmayacak, sizlerle, kendimi halen dahi, Nazi öldürmekten sabıkalı ve halen Almanyadayım gibi hissetmeğe devam edecektim.

#3 Sanderland

Sanderland

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 675 Mesaj

Gönderim zamanı 17.04.2005 - 14:55

ben iki senedir giteye calişiyorum...
gitmek istemeyen kaçan adamı bulup alıyolar hemen, ben gitmek istiyorum almıyorlar.....

:) :) :P

"mantığın bittiği yerde askerlik başlar" diyodu büyüklerim, mantık kalmadı askerlik daha başliyacak....
Return to İnnocence

#4 grigandalf

grigandalf

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 27 Mesaj
  • İlgi Alanları:bira müzik

Gönderim zamanı 14.07.2005 - 16:51

ben de gitcxem kısmetse yaş otuza gel,yo nerdeyse

#5 114

114

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 700 Mesaj
  • İlgi Alanları:değişken

Gönderim zamanı 26.12.2005 - 22:20

hayırlı olsun gidin bakalım[/FONT]

#6 Who am I

Who am I

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.041 Mesaj
  • İlgi Alanları:naie pas peur de moi

Gönderim zamanı 14.07.2008 - 19:50

en üsteki yorumda hiç bişey anlamadım :drummer:
Doğa yıllardır bize herşeyi veriyor , peki biz doğaya ne verdik ? Sigara paketine 5 tl yada 7 tl veriyoruz , peki açan olanı görüyormuyuz ? bir hayvan öldürüldüğünde günlerce protesto ediyoruz ,peki bir şehit verdiğimizde kaç gün şehitlerimizi anıyoruz ? dizi yada şarkı sözlerini ezberliyoruz peki , kaç kişi Atatürk ilke ve inkilaplarını biliyor ? Müslümanız diyorsunuz , ama islamın şartlarını yada kurallarını bilmiyorsunuz bu nasıl müslümanlık ? herkes kendini imam sanıp konuşuyor , açın kuranı okuyun ne yazıyor acaba diye,insanları eleştiriyoruz peki kaçımız kendimizi eleştirmeye cesaret buluyor