Jump to content

- - - - -

O'na..

• Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 Era

Era

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 107 posts

Posted 29.09.2006 - 19:39

bazen dil yetersiz olur kelimeleri soylemekte .. insan bazen kendini kaybeder haysiyetsiz bir el gibi . o zaman kaleme sarylyrym elin günün gormedigi misralarimi yazmak icin .. cogu zaman hayal kurardim yazarken .. bitmez tukenmez hazineler bulurdum , hic tukenmedide .. vasil olan hep birileri olmustur bunlari yazmama .. yoldan gecen bir dilenci ya parkta oturan bir cift belki o sonsuz varlik yildizlar ... belkide icimde bisiler kim bilir.. yasamaktan hic umudumu kaybetmedim .. asla sonsuzda olucam demedim .. hep tutanacak bir dal buldum . bazisi kirildi ama dayandym buna .. bazen acylar kapymda sira sira dizilmis cozulmemi beklediler .. cogu zaman hep bos donduler yasadiklari cehenneme ..ümit canlari hep benim icin calmis gibi uyandim her sabaha .. bazen gozyasi dokerek uyudum yatagimda bazen dusunerek bazen hayal ederek . lakin hep sabahinda ben kazandym . gece yarilari uykumda attigim hayat naralarini unutmadi duyanlar .. caresiz gorundum bazen herkese ama icimde hep bir umut yeseriyordu her bir caresizligin ardindan .. bir mavilikte buluyordum kendimi ve yuregimi .. ucsuz bucaksiz bir mavilikte ... geceyi kendime arkadas etmistim her zaman ..o'nunla sonsuz kereler paylastim yureimdekileri.. yeseren her bir fidanda yeni bir seyler buldum kendime . bazen acy bazen tatli .. dokulen her yaprakta bir hasret gordum . kayip giden ellerin arasindan .. buna her zaman cok sevindim . cunku bir hasret daha bitmisti ... umut trenlerini hic bir zaman kacirmadim hep vaktinde orada olmustum .. ta ki son zamana kadar .. iste o zaman dedim bittim diye . ama hayat yeni yeni gosteriormus karanlyk yuzunu Ay misali . ne guzelde soylemis sair .. '' Su insani bogar ate$ yakarmi$ , her batan gecenin ardindan yeni bir gunes dogarmis '' .. bir seyleri kaybetmeye baslamistim .. insan bir kere kaybetmeye baslarsa o oyle gidermis olene dek demislerdi .. ben hep aksini dusundum .. bazen yururken bazen uyurken ..hep sevdigim seyleri yapmaya calistim . kim bilir belki basarmisimdir da .. sevdiklerimi hep guldurmeye calistim . bazen boyutlari sakrabanliga kadar varmis olsa da . olsun dedim .. karamsar bir mutluluk icinde olmaktansa dolu dizgin bir sakraban olurum daha iyi dedim .. hayatta hep kazanmadim .. cok seylerimi kaybettim . en son sevgimi mesela . buldugumda iste bu demistim .. ama hayat bana ilk kelegini yapmisti o an .. uzun suren bir mutluluk yagmuru ardyndan ... bedenimi saran soguk ruzgarlar esmeye baslamisti tenimde .. kanim donuyordu bu olanlara .. cogu zaman hatirlayarak sokaklarda bagira bagira agladim .. mumkun olmayan seyleri yaptim kendi capimda . bazen kendim olmaktan ciktim .. yasamak sadece gulup eglenmek degilmis o'nu ogrendim .. bu dersten kalmistim , hic gecemeyecem sanmistim kendimi . sonsuz bir irade ile bunuda asmistim .. son zamanlarda kendimi buldugumu sanmystym .. aslinda bulmustumda ta ki su son zaman kadar .. belki bir ask belki bir sevgi degil di benim ki fakat icimde bir mutluluk gunesi dogmustu . gece yatarken dusunmekten kendimi alamiyordum . bana kendimi bulmami sagliyordu . belki mubalaga yapiyorum .. ama bu sekilde dahada mutlu oluyordum .. ictigim her sigaramda kotu anilarimi sonduruyordum ..ne tuhaf dimi ? ben bu sekilde mutlulugu yakaliyordum .. onceden yagmur yagdigindan sokakta gezmekten korkardim . yagmur kamcy misali vururdu tenime korkardim ... bir yildirim uzerime dusecek gibi yasardim .. oysa ki o bir varsayimmis bunu anladim .. seni andigim her vakitte yagmurun yagmasini isterdim . sanki gokten '' Senler '' dusuyormus gibi gelirdi bana ..umutlarim bilenmeye baslamisti .. sanki meziyetli bir usta girmisti hayatima .. sekillenmeye baslamistim kendimi (kendimce) bulmaya baslamistim ..bu bir yanilgi olabilirmiydi acaba ? bunu hic dusunmemistim .. belki de dusunmek istememistim. .. boylesi daha iyi geliyordu bana sizcede oyle degilmidir ? bence hayattan , birilerinden bir seyler beklemek biraz sacma evet evet sacma .. sadece kendin uretebilirsin kendi yasamindan .. kendi urettiklerinle yasamalisin ki daha deneyimli basariya ulasasin .. belki cok fazla duygu somurusu yaptim belki sacmaladim . evet oyle dusunebilirsin . ama huzur bulmak icindi tum bunlar biraz buldumda sanirim ..

yalansiz dolansiz .. ben sende bulmustum bir seyleri .. sana gore cok samimi olmayabilirim acikcasi bazen kendimide oyle buluyorum bazen . hic candan hic icten degilim diyorum . senin icin bir seyler yapmak isterdim .. hayatta bir takim seyleri seninle yasamak . bir suru deneyim edinmek . beni sakin yanlis anlama seni bir denek olarak gormuyorum .bana gore bana biraz da olsa ogretmen olabilirdin . aslinda hic bir sey icin gec degildir derler ama bazen gecte olabiliyor.. bir isik bulmak zor olur bazen . buldugun zaman kaybetmeside kolay olur .. ben kolay olani sectim sanirim . KAYBETTIM !. simdi monoton bir duzen icinde bulucam kendimi .. kim bilir belki bir daha ogretmen bulamam kendime .. ne tuhaf seni daha gormedim . ama biraz doluyum senin dedigin gibi .. her an dusebilir gozyaslarim .. kirpiklerim islanir buyuk bir aci baslar benim icin sonu gelmez cigliklar icimde .. bin bir masal olup giderim belki hayatin cizgisiyle beraber ..kaybetmek aci veriyor bana . ama hep kazanamam ki bu dunya'da .. goze alinmis ne varsa olucak elbet bir gun . bunuda almistim goze ya olucak ya biticek hep $yklar 2 tane olmustu yasamimda .. secim benim icin cok zordu ama sansym cogu zaman yanymda olmustu .simdi kendimi ucsuz bucaksiz bir kuyunun dibinde bulmus gibiyim karanlik ve sessiz . basilan her efkâr narasinda buyuk bir ugultu basliyor beynimde .. dusunemiyorum simdi .. gecmisimde oldugu gibi ..bir ip atarak tutanmam gerek simdi umutlarimi hani o eskiden hep icimde birer birer yeseren umutlara ..gelecek zamanlarda gecmisimi kirli olarak gormek istemiyorum .. hep nese v sevinc dolu bir insanmis gibi hatirlanmak istiyorum hafizalarda .. dolu dolu gecsin istiyorum gelecegim korelmis hic bir umut,sevgi,nese olmasin istiyorum..kalemimi gecen aylarda birakmistim elimden .. bir suru hayalimi vermistim mezara .. simdi canlandirmak geliyor icimden onlari. basarabilirmiim diye dusunmek istemiyorum basarmam gerektigini dusunuyorum simdi hayatymyn bazi kirli zamanlarindan arinmis hissetmek istiyorum kendimi .. bulamadigim seyleri tekrar aramak istiyorum ..denizler kadar engin olmak istiyorum .. icimde buyumek buyumek istiyorum. verdigim sozlerin hepsini yerine getirmek istiyorum varsa unuttuklarim hatirlanmak istesinler istiyorum ..

Not : Sevgili dostum Alp'ten enstanteneler ..
GİttİN diYe aÐLamaMı BEKLiyosaN umrumDA dEÐiLsiN S... GİtT

#2 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6,906 posts

Posted 06.04.2007 - 14:18

O'na....

içini acıttığım için..
gururunu kırdığım için çok pişmanım..
bu ilişkiyi bu boyuta getirdiğim için, seni sevmekten vazgeçtiğimi söylediğim için, iyileşmeyen yaralarını açtığım ve sarmadan gittiğim için çok pişmanım..

ama bana dön deme ne olur.. seni seviyorum.. seni çok seviyorum.. ama dönemem.. çok istiyorum ama dönemem.. beni affet toz kokulu sevdiğim.. beni affet sahipsiz bakışlım.. beni affet :huh:

Edited by RebeL, 06.04.2007 - 14:19.

...

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users