İçerik değiştir

- - - - -

79.Oscar Ödül Törenin'de Adayımız..

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 3 yanıt verildi

#1 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 26.09.2006 - 10:44

KÜLTÜR BAKANLIÐI NEZDİNDEKİ BİR SEÇİCİ KURUL, 79. OSCAR ÖDÜLLERİNDE ADAY ADAYI FİLM OLARAK YARIŞMAK ÜZERE DONDURMAM GAYMAK'I SEÇTİ.
Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Henüz Antalya Film Festivali'nin heyecanı yatışmadan, sinema dünyası yeni bir heyecanla buluşmaya hazırlanıyor. Kültür Bakanlığı nezdindeki bir seçici kurul, şubat ayında yapılacak olan Amerikan Film Akademisi ödüllerinde yarışacak olan filmi seçti. Buna göre ülkemizi bu yıl Oscar aday adayı olarak "Dondurmam Gaymak" isimli film temsil edecek. Senaryosu ve yönetmenliğini Yüksel Aksu'nun üstlendiği filmin en önemli özelliği oyuncularının tamamının profesyonel oyuncu olmayan Muğlalılar'dan oluşması. Filmde sadece dondurmacı Ali Usta rolünü Muğla Devlet Tiyatrosu sanatçısı Turan Özdemir canlandırıyor. Muğlalılar'ın Memet Ali Alabora'nın koçluğunda rol aldığı film ilk olarak da Muğla'da gösterime girmişti. Küçük bir köyde eski yöntemlerle dondurma üretip motosikletiyle satan Ali Usta'nın kendi çapında globalleşmeye karşı verdiği kavganın komik öyküsünü anlatan film, İstanbul Film Festivali'nde Jüri Özel Ödülü; Adana Altın Koza Film Festivali Halk Jürisi En İyi Film, Jüri Özel Ödülü ve En İyi Erkek Oyuncu ödüllerini kazandı. Yapımcılığını Hermes ve Makara Film'in üstlendiği "Dondurmam Gaymak" 250 bin YTL'ye mal oldu. Ayrıca Muğla, Ula, Akyaka, Marmaris, Milas ve Gökova belediyeleri de çekimleri lojistik olarak destekledi.

Bu yıl 79'uncusu düzenlenecek olan Akademi Ödülleri 25 Şubat 2007'de yapılacak. Yabancı dilde en iyi film Oscar'ı kategorisinde aday adayı olan ülkemiz henüz Oscar'a aday bir film çıkarmayı başaramadı. Bu yıl aday olarak seçilen filmler 23 Ocak tarihinde açıklanacak.

Kurul, 1 Ekim 2005 ile 30 Eylül 2006 tarihleri arasında vizyona girmiş olan "Babam ve Oğlum", "Beş Vakit", "Dondurmam Gaymak", "Beyza'nın Kadınları", "Döngel Kârhanesi", "Gen", "Hacivat ve Karagöz Neden Öldürüldü?", "İklimler", "Korkuyorum Anne", "Kurtlar Vadisi-Irak", "Organize İşler" ve "Türev" filmleri arasında seçim yaptı.
Toplantı sonucunda "Babam ve Oğlum"u 4 oyla geçen Dordurmam Gaymak, Oscar ipini göğüsledi.

Alıntıdır..

Neden ya!!!Gişe rekorları kıran,milyonların gözünde''gelmiş geçmiş en iyi Türk filmlerinden biri'' olarak gösterilen filmin yerine,daha ismini bile ilk kez duyduğum,bi filmin aday adayı olması çok garip ve isyan ettirici..Anlayamadığım Babm ve Oğlum'un yapımcılarının ve oyuncularınında bu konuda seslerini çıkartmamaları..Ya da çıkarttılarda benmi kaçırdım..Hatırlarsanız,''Babam ve Oğlum'' Antalya Film Festivalinede sokulmamıştı..Neler oluyor böyle ya.!!
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#2 Ziyaretçi_ozilim_*

Ziyaretçi_ozilim_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 26.09.2006 - 10:51

türk dondurmasınımı tanıtmak istiyorlar anlamadım valla...Babam ve Oğlumu 3 kez izledim,bi 3 kez daha izlerimde...bizim Kültür bakanlığımızın bir cıkarı vardır mutlaka.... Nede olsa alıştık LimiLimi Ley Leyli Leyli Leyler felan :) saf ördek yavruları yaaaa....
Ama bilmediğiniz bir şey var orda her sene en kötü film de secilio :D biz onun için yarışıoz :)

#3 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 26.09.2006 - 11:06

Kesinlikle bi çıkarları vardır katılıyorum..

B v O girseydi bilemiyorumki bişeyler yaparmıydı acaba?Muhakkak bi ödül olacağına eminim ama orda da bunlar Türk diye ayırım yapmazlarsa idi tabii :)
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#4 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 26.09.2006 - 14:52

Onlar öyle bir gavur ki, nerde Türk'ü ve Türkiye'yi aşağılayıcı birşey varsa ancak o zaman en iyisi biz oluruz.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...