İçerik değiştir

- - - - -

Reenkarnasyon

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 6 yanıt verildi

#1 Ziyaretçi_Focus_*

Ziyaretçi_Focus_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 14.05.2004 - 20:43

Reenkarnasyona inanıyormusunuz..İnanıyorsanız neden ? İnanmıyorsanız neden inanmıyorsunuz..Tartışalım bakalım :huh:

#2 quStah

quStah

Camel Soft

• Yöneticiler
  • 5.617 Mesaj
  • İlgi Alanları:kandırmak..

Gönderim zamanı 15.05.2004 - 14:56

Ben bu olaya şu şekilde inanıyorum. Biliyorsunuz ki cinler vardır ve bunlar aynı insan gibi hayatlarına devam ederler. Fakat ömürleri insan gibi değildir 1500 belki de 2000 yıla varan ömürleri vardır. Dediğimiz gibi insanlar gibi ömürlerini tüketmektedirler dolayısıyla bunları iyisi ve kötüsü bulunmaktadır aynı iyi insan kötü insan(çok genel bir ayırım oldu ama siz anladınız:))Neyse bu cinler insanlara verdiği ilhamla sanki 100 sene önce yada bilmem kaç asır önce yaşayan adam bendim gibisinden saçma şeyler söylemesini, düşünmesini sağlıyor. İnsanı kandırıyor inandırıyor. Yani cin aldatmacasıdır kısaca.

#3 inan

inan

tersceviroku

• Üyeler
  • 2.596 Mesaj

Gönderim zamanı 15.05.2004 - 16:50

Alevi meshepi'nin inanışı bu, kuraan da böyle, bir şey yok .
Bîgâne-i mahabbetün olmaz gam-âşinâ
Ey dâğ-ı derdin eylemeyen merhem-âşina

#4 quStah

quStah

Camel Soft

• Yöneticiler
  • 5.617 Mesaj
  • İlgi Alanları:kandırmak..

Gönderim zamanı 16.05.2004 - 20:17

Ben Alevi değilim ve böyle olduğuna inanıyorum. Burdan ne anlaşılır; demek ki Alevi mezhebinin inancı değilmiş. Öyle değilmi? Ayrıca bunu bir hocam anlatmıştı ve kendisi de alevi değildi.

#5 kyha

kyha

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 47 Mesaj
  • Konum:Deathstar 2.güverte Darth kyha diye kime sorsan gösterirler olmadı güvertedeki çocuklara dahiliden kantini aratıverirsiniz
  • İlgi Alanları:Frp,rpg, gene frp,rock&amp;metal özellikle doom usülü musiki eserleri(ama illede pink floyd),star wars ve bilimum cedaycılık müessesi,geyik,giger,edebiyat özellikle bilimkurgu asimov p.k. dick vs.sinema<br>frp demişmiydim?

Gönderim zamanı 26.05.2004 - 00:35

ezoterik doktirinlerde (örn budizm) kişinin en alttan başlayarak (cansız bitki hayvan insan)her formda sırasıyla taki kamil insan olup tanrı ile bir olana kadar tekrar doğduğu inacı hakimidir

hatta kişi bu yaşamında kötü olur nefsine yenilirse vs bir alt sevfiyeye tekraR geri yollanır vs. diyede devam ediyor...
inanır gibiyimde değil gibiyimde arada derede kaldım...

ama gel gelelim cem yılmazın dediği gibi "turnikemi varda geri dönüyosun":):) :)

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 26.05.2004 - 11:44

kimilerine göre insanların ölüme karşı bir savunması. bir anda yok olup su yaşadığımız ortamda bir daha bulunamıyacağımızı düşünmek korkutur insanları, birde cok sevdiğin bir insanın tekrar başka bir beden de dahi olsa bu havayı solucağını düşünmek güzel gelir.

tekrar başka beden de, bir bitki de yada bir hayvan da var olmak.geyiğe vurup e napıcak yukardaki o kadar ruhu tabi geri gönderecek de diyebiliriz.ilginc olan şeyler de var hiç anlıyamam evvelki yaşamında neden hep ünlü şahsiyet olur bunu acıklayanlar.hiç duymadım ki ben amele idim,köle idim yada bir böcek idim diyen.

belki de reenkarnasyon bu yaşamda iş hayatı olsun özel hayat olsun yaşadığımız hızlı inişler cıkışlar da olabilir.

insan aklı sınırsızdır...

#7 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj
  • İlgi Alanları:Futbol

Gönderim zamanı 26.05.2004 - 13:19

bence reenkarnasyonun çıkış noktası ahiret olgusu olmayan din anlayışları. ahiret olmayınca ceza ve ödülde olmuyor bu sebeple inanların yeniden yeryüzüne yeni bir bedende döndüğüne inanılıyor. bana sorarsan inanıyormuyum. aksini kimse ispatlamadıkça reenkarnasyon yoktur inanmıyorum.
Sana Bitti Diyen Kim ? Ben Sadece Git Demiştim!!!