İçerik değiştir

- - - - -

Kablosuz Adsl Modem Hakkında

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 10 yanıt verildi

#1 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 21.09.2006 - 13:42

arkadaşlar, kablosuz bir modem almayı düşünüyorum.. şu an kullandığım modeme hattı bağlamak için kablo olur olmadık yerlerden geçiyor.. ev halkıyla papaz oldum.. bu kablo burda ne arıyor.. kaldır bunu.. gibisinden..

kabloyu dolaştırmayı düşündüm.. ancak duvarları delmem gerekiyor.. ve normal matkapla bu iş olmuyor..olsa bile baya bir kablo döndürmem gerekiyor evde.. baya uğraştırıcı bişi..

daha sonra düşündüm kablosuz modemler var.. ancak hiç kullanmadım nedir nasıl bişidir kurulumu kolaymıdır.. ne alınması gerekir..

yani modemi alcam yanında splitter vs.. neler alınması gerekiyor... bilgisayar hemen tanır mı bu modemi.. yoksa bilgisayara anten gibi bişi mi takılıyor..

bilenler biraz açıklama yaparsa sevinirim...

kablosuz modem olarak neyi önerebilirsiniz birde ...

#2 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 21.09.2006 - 13:46

Betim bilişim den modem ve bilgi alabilirsin ( :
0212 504 31 23 veya Mel G ye ulaş msnden..

smiley-sport036.gif  

#3 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 21.09.2006 - 13:47

melihe söyledim artık ya burdan yardımcı olur bana ya da msn den..

bilemiyorum..

#4 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 21.09.2006 - 15:28

nasıl bişidir kurulumu kolaymıdır..

Güzel bişidir, kurulumu son derece kolaydır :)

ne alınması gerekir..

hmmm ben Linksys diye birşey kullanmıştım bi de D-link vardı sanırım :P , melih markaları daha iyi bilir ama ben ikisini de çok beğenmedim...

modemi alcam

Hayırlı olsun :P

splitter

Her eve lazım splitter :)

Eğer desktopda kullanacaksan küçük antenleri satılıyo onları takıyosun pci slotuna bi güzel de yazılımı yüklüosun sonra bağlanmış oluyorsun :)

Laptopların çoğunda artık wireless özellik var bu yüzden laptopın varsa almana gerek yok...

Son olarak da; Lan ayarlarından bir güzel şifre koy, yoksa beleşe girerler heee *yiğit

saygılar...
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu

#5 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj
  • İlgi Alanları:Tenis , Body Building , Kick Boxing , Müzik dinlemek , Gaz'lamak .

Gönderim zamanı 16.10.2006 - 00:47

hehhe kız edy s , internete para mı vercen :P bak şimdi kardeşim , bilgisayarı satıyon , sonracıma biraz para ekliyon üstüne , bi dizüstüne konan bilgisayardan alıyon , her yerde çekme özelliği olsun :P sonra evin her yerinde dolan , bak ben dolandım , su an ne güzel beleş internet kullanıyorum :msn11: ama yüzsüzlük yapıp birşeyler indirmiyorum tabi , bu da internet erişimimi daim kılıyor :P tükkana da kablosuz alsammı diyorum , ama şu an ki konumum aklıma geliyor , boşver bi dopaç kullanır interneti diye vazgeçiyorum.bi dene istersen bu alternatifi kardeş tavsiyesi benden:)
<!--aimg-->Gönderilen Resim<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->

#6 redkitt

redkitt

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 658 Mesaj
  • İlgi Alanları:harabe.net :)

Gönderim zamanı 11.12.2006 - 22:20

kaedeş ben senin dediğinden hiçbirsey anlamadım.sen ne demek istedin daha doğrusu nasıl yaptın bu işi..
mutlu olmayı yarına bırakmak,karşıya geçmek için nehrin durmasını beklemeye benzer.....nehir asla durmaz..

#7 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 11.12.2006 - 22:28

Almaz lam bu pinti.. Bulaşmayın hiç bi cam alcaktı kırk dereden su getirip aldı. cam' i buna satan herif yılın taciri seçildi. :kihkih:

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#8 redkitt

redkitt

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 658 Mesaj
  • İlgi Alanları:harabe.net :)

Gönderim zamanı 11.12.2006 - 22:36

vay be gerçekten varmış demekki birseyler...
Wale seni derinden etkilemiş bu cam olayı..:kihkih:
mutlu olmayı yarına bırakmak,karşıya geçmek için nehrin durmasını beklemeye benzer.....nehir asla durmaz..

#9 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 11.12.2006 - 23:00

Almaz lam bu pinti.. Bulaşmayın hiç bi cam alcaktı kırk dereden su getirip aldı. cam' i buna satan herif yılın taciri seçildi. *zong

waLe kopardın beni.. ben unutmuştum o muhabbeti iyi getirdin aklıma :) şaka maka kazık satıyordunuz abi :P neyse aldık sonunda işte..

#10 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 11.12.2006 - 23:03

hehhe kız edy s , internete para mı vercen :) bak şimdi kardeşim , bilgisayarı satıyon , sonracıma biraz para ekliyon üstüne , bi dizüstüne konan bilgisayardan alıyon , her yerde çekme özelliği olsun :P sonra evin her yerinde dolan , bak ben dolandım , su an ne güzel beleş internet kullanıyorum :P ama yüzsüzlük yapıp birşeyler indirmiyorum tabi , bu da internet erişimimi daim kılıyor :P tükkana da kablosuz alsammı diyorum , ama şu an ki konumum aklıma geliyor , boşver bi dopaç kullanır interneti diye vazgeçiyorum.bi dene istersen bu alternatifi kardeş tavsiyesi benden:)

lem iyi güzel anlatmışın tamam biliyoruz.. önce laptop bakçaz zaten .. baktık o çekiyor çevreden gerek yok kablosuz modem e masa üstünde kullandığım modem canavar gibi ama şöyle bişi var evde kablo kirliliği var ve iki bilgisayar bağlama durumu olursa kesinlikle kablosuz modemi tercih ederim.. hem masaüstü hem laptop bağlanacak ..

bakalım laptop çevreden internet yakalarsa öyle kullanırız.. masaüstünü de eski modemimi kullanmaya devam ederim.. duruma göre haraket ederiz sen üzülme *zong

#11 saffy

saffy

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 89 Mesaj

Gönderim zamanı 30.12.2006 - 04:56

yaa aslında benim sorum salakça olabilir ama bu kablosuz modemin koblodan kurtarma kısmısadece ps-modem arası mı? yani modem nerden alıyo veriyi? yani tlfon hattına bağı nası? yani bu modemi yanımda taşıyabilir miyim? uzun oldu ama bide bu laptop ların bağlantı mdoedem veya tarifeleri masa üstünden farklı mı? :P
Haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytandır ve zulme rıza zulumdür...