İçerik değiştir

- - - - -

Pınar Washington Times'ada Haber Oldu

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 2 yanıt verildi

#1 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 06.09.2006 - 09:05

Pınar'ın aşkları ABD basınında...

Oyuncu Pınar Altuğ’un kendisinden genç sevgililerini seçmesine yol açtığı tartışmalar, ABD basınına da yansıdı.

Washington Times gazetesinde yayınlanan bir yazıda “Hz. Muhammed’in birinci karısının kendisinden 15 yaş büyük olduğu” vurgulanırken “Bayan Altuğ, dindar ve gerici Türkler için Batılaşmış kadınları ve Türk aile değerlerinin erozyonunu temsil ediyor” yorumu yapıldı.

Washington Times gazetesinde yayınlanan Tülin Daloğlu imzalı yazıda kadınların Hıristiyan ve Müslüman uygarlıklarının birlikte yaşabileceğine ilişkin tartışmalar açısından taşıdığı önemine dikkat çekilirken, kendisinden genç erkeklerin Pınar Altuğ’a cazip gelmesinin yarattığı tartışmalar üzerinde duruldu. Yazıda şunlar kaydedildi:"Hz. Muhammed’in ilk karısı kendisinden 15 yıl yaş büyük olduğuna göre Müslüman kadınları, daha genç erkeklerle birlikte çıkarken rahat hissetmeli. Ancak, Türkler, sanki 30 yaşları başında olduğu için Bayan Altuğ’un çekiciliğini kabul etmekle zorlanıyor.”

Tartışmaların asıl odağının Altuğ’un eşini aldatması, daha genç bir adam ile çıkması, evliliğini sona erdirmesi ve genç sevgililerini daha genç kişilerle aldatmasının olduğu belirtilen yazıda “Bazı Türkler, Bayan Altuğ’un yaptıklarını ‘devrim’ olarak nitelendiriyor. Bu ataerkil toplumda toplumsal kuralla, eşlerini veya kız arkadaşlarını aldatan erkeklere göz yumuluyor ancak kadınlara aynı tolerans göstermiyor” yorumu yapılmiş.

Alıntıdır.

Aslında bu haberi magazin bölümüne ekleyecektim ama belki orum yapmak isteyenler olur diye buraya eklemeyi uygun gördüm.

Konumuza gelince,burda bence asıl dikkat edilmesi gereken nokta,bazı batı toplumuna! özenen gençlerimizin o özendikleri toplumun aslında bizlere ne gözle baktıkları gerçeğidir..Üstelik Washington Times'da yazan kişinin bir Türk olması daha da garip..

Bence asıl mesele Pınar'ın kendisinden küçük birisiyle olması değilki.Mesele Pınar'ın beraber olduğu kişleri aldatması ve bunların bir ''devrim'' gibi nitelendirmesi..Erkek yapınca suç olmuyorda,kadın yapınca neden suç oluyor falan denmiş..Erkekler aşikar yapıyor bunu,kadınlarsa gizli..Aslında sevgilisini eini aldatan o kadar çok kadın varki..Ama gizli olduğu için gündeme gelmiyor ve dolayısıylede,böyle bir durum ortaya çıktığında herkes'' aa bak sen! diyor..Aslında hepimizin bildiği bir gerçekten başka birşey değil...

Ayrıca erkekler de aldattığı zaman kimsenin suspus olduğu yokki..Bağırırız çağırırız,kavga ederiz vs...
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#2 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Gönderim zamanı 06.09.2006 - 11:45

“Bayan Altuğ, dindar ve gerici Türkler için Batılaşmış kadınları ve Türk aile değerlerinin erozyonunu temsil ediyor”

yozlaşma, ahlaksızlık ilericilik, yoruma bakarmısınız!!!  aynen GLa, bu toplum ahlaki değerlerini ne kadar yitirirse batı dünyasında o kadar makbul!!!. lanet olsun böyle mantığa. gene milliyetçi damarlarımı kabarttılar." ey türk, titre ve kendine dön!!!"

Bu mesaj attalia tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 06.09.2006 - 11:46

aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#3 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 06.09.2006 - 14:27

Üstelikte bu yorumu yapan zat ın Türk kanı taşıyan biri olmuş olması da ayrıca korkunç bence..Bunlar ülkemizi böyle tanıtırlarsa,elin adamları ne yapmaz..!!
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)