İçerik değiştir

- - - - -

değer...

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 4 yanıt verildi

#1 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11.365 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2006 - 22:29

neden hep ilişkilerde, karşımızdakine kendimizden çok değer veriyoruz ki...

#2 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2006 - 22:35

Oldum olası kendimizle yaşayıp yeni birini bulunca hediee edilmiş oyuncak muamelesi yapıoz gibimi ?

smiley-sport036.gif  

#3 Lavinia

Lavinia

FıRTıNa KuŞu

• Üyeler
  • 5.669 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2006 - 23:22

değer insana verilen değer
insana insan olduğu için verilen değer bu felsefeyi özledim
Gönderilen Resim

YARINA SESİMİN YANKISI KALIR...

Hoşçakalın.

#4 dramaqueen

dramaqueen

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 395 Mesaj
  • İlgi Alanları:badminton,yüzme,bilgisayar oyunları+king,batak,ihale tarzı kağıt oyunları,muhabbet,çocuklar,kişisel gelişim,nadiren kitaplar,psikoloji,ingilizce,tatlılar...

Gönderim zamanı 06.09.2006 - 00:13

Ben artık öyle yapmıyorum,hep başkaları için yaşadığımı düşündüğüm gün kendime çeki düzen vermeye başladım ve anladım ne kadar öyle görünmüyor da olsa kendime başkalarından daha çok değer veriyorum...Ve bir şeyi farkettim..İnsan ne yaparsa kendisi için yapıyor..Birine hediye mi aldın,onu mutlu görmek için değil,onu mutlu gördüğünde sen de kendini iyi hissedeceğin için mutlu oluyorsun; şu anda çok fazla örnek gelmiyor aklıma ama her yaptığımız şeyin derinine indiğimizde bulacağımız şey yine biziz..Karşımızdakinin mutluluğu bizim mutluluğumuz oluyor..aslında ne saçma bir cümle..bıraksak yaa,onun mutluluğu onun olsun ama olmaz biz de paylanacağız,onu bile kendimize ma^l ediyoruz ..İnsanın özünde var bencillik..Bana kimse bencil olduğumu söyleyemez,çünkü görünürde kendim için bir şey ypmıyorum..başkalarının mutluluklarının asalağıyım ben..onlarla mutlu oluyorum,onları mutlu ediyorum,onlara tutunuyorum.ama bence insanoğlu özünde bencil ama biliçsizce...bunu bilinçli de yapmak bizlerin elinde..ya da bırakırız bencilliğimizi öyle bilinçsizce usulca devam eder yoluna..
Gece yarısı saçmalamalarım demek ki böyle oluyormuş diyeceğim yarın ki güne uyanmak ümidiyle,herkese iyi geceler..
İMZA

#5 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 06.09.2006 - 00:57

neden hep ilişkilerde, karşımızdakine kendimizden çok değer veriyoruz ki...

öyle yapmamak lazım köpek muamelesi yapçaksın .. değerden anlamayan yemin ediyorum köpek muamelesinden çok iyi anlıyor..

bu arada ben köpekleri çok severim ama.. neyse anlayan anladı..

NOT: 4 ayaklı dostlarımızdan özür diliyorum.. türlerini, yorumuma alet ettiğim için.