İçerik değiştir

Sayı 4: Kısa Karalamalar

• Yanıtlamak için giriş yapın
Bu konuya yanıt verilmedi

#1 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 04.09.2006 - 01:53

İnsanların en güzel özelliğidir düşünmek, biyologlara göre bizi hayvanlardan ayıran özelliklerin en önemlisi, insanlığın temel taşı ve tüm sorunların başlangıcı. Hadi açık olalım, sadece düşündüğünüz için ve düşünceleriniz hatalı olduğu için kaç kere pişman oldunuz sayabilir misiniz? Eh üzgünüm benim matematiğim o kadar iyi değil...

Düşünmemek gerekir bazı şeyleri, bırakın aksın gitsin, yapamayız. Açık olalım mı demiştim? Kusura bakmayın, yapamam olacaktı. Bazı konularda düşünerek öyle yollara saparsınız ki, gerçekleri unutursunuz. Artık gerçek sizin düşüncelerinizdir, geriye dönüp de asıl olayı gördüğünüzde (ki çok ender olur) kendinize ve düşündüklerinize şaşırırsınız.

Zaman düşüncenin dostu aynı zamanda da tek düşmanıdır, neden mi? Çünkü zaman kendiyle birlikte üzüntüleri getirir ve aynı şekilde götürür... Tamamen bakış açısıdır olumlu yönleri görmek, hayatın güzelliklerinin farkında olmak... Kısacası mutlu olmak o kadar da zor değildir. Hatta o kadar kolaydır ki o yüzden göremeyiz. O hep oradadır ve biz es geçeriz mutluluğu... İnsanın en kötü özelliklerinden biri de budur, zor için çabalamak. Mutluluk önünüzdeyken bırakıp gitmek...

Düşünmemek... Bir an için, çok kısa bir süre için...

Hepinize mutlu ve “düşüncesiz” haftalar.
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu