İçerik değiştir

İhtilalden önce ölen ülkücüler şehit midir?

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 44 yanıt verildi

#1 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 28.08.2006 - 21:59

Edit WaLe : Anlatma !! Nefret uyandıracak ideoloji hikayeleri okumak istiyoruz !!!

Ayrıca şehitlik kavramanı kullanırken dikkat edelim, Mehmetçiğe ayıp oluyor...

................................................................................
....................................

senin yazdığın bu tahammülsüzlük kokan yazı ben de daha çok nefret uyandırıyor...

neden mi?

isteyerek ya da istemeyerek ''Ayrıca şehitlik kavramanı kullanırken dikkat edelim, Mehmetçiğe ayıp oluyor...şeklinde kurmuş olduğun cümle ile siyasi bir ideolojinin temsilcilerini tahrik ediyorsun...

lütfen dikkat et...rica ediyorum...

velhasıl kelam ülkücülerin şehid olduklarına inanmıyor olabilirsin...ama onların fikrine,inandığı değerlere muhakkak saygı göstermek zorundasın...

eğer saygı göstermezsen bir çatışma ortamı yaratmış olursun...

dileğim şudur ki bu çatışma ortamı burada kalsın...

eğer başka cemiyetlerde isteyerek veya istemeyerek bu ortamı yaratırsan senin zararına olur kanaatindeyim...

saygılarımı sunarım ves selam...

#2 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 28.08.2006 - 22:41

HÜSEYİN KARAMAHMUTOÐLU...

namaz esnasında başındaki namaz takkesini çıkarmadığı için mamak yusufiyesinde dipçik ve cop darbeleri ile şehid edildi...

KANIMIZ AKSADA ZAFER İSLAMIN...

SEZAİ UÇAR...

manisa öğrenci yurdunda yatsı namazını kılarken despot suratlı katiller tarafından yaylım ateşine tutularak şehid edildi...

ŞÜKRÜ SANCAK...17 kasım 2000 bir ramazan ayı günlerden salı...

(bizzat yaşadığım bir olay)

iftar sofrasında oruçlu iken kızıl katiller tarafından yaylım ateşine tutularak şehid edildi...

örnekler çok bunlar yalnız bir kaçı...

yüzlece binlerce örnek var...

daha da olacak...

çünkü hak ile batılın savaşı kıyamete kadar devam edecek...

#3 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 28.08.2006 - 22:43

Ülkücüler ülküleri için öldü.

Mehmetçik'te VATAN'ı için şehit oldu.

Değişiklikler Kaydedildi...

#4 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 28.08.2006 - 22:48

Ülkücüler ülküleri için öldü.

Mehmetçik'te VATAN'ı için şehit oldu.

hubbül vatan-minel iman...

vatan sevgisi imandandır...

ülkücüler din-i mübin islam

ehli vatan için

ŞEHİD OLDU...

#5 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 29.08.2006 - 00:46

eğer başka cemiyetlerde isteyerek veya istemeyerek bu ortamı yaratırsan senin zararına olur kanaatindeyim...

ne olur, satırlarınıza mı sarılırsınız ya da silahlarınıza...
sonra da vatan için mi dersiniz... :P

kullandığımız cümlelere dikkat edelim, ortamı germeyelim değil mi... :)

In the end, it's not the years in your life that count.
it's the life in your years..

#6 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 29.08.2006 - 02:33

senin  yazdığın bu tahammülsüzlük kokan yazı ben de daha çok nefret uyandırıyor...

neden mi?

isteyerek ya da istemeyerek ''Ayrıca şehitlik kavramanı kullanırken dikkat edelim, Mehmetçiğe ayıp oluyor...şeklinde kurmuş olduğun cümle ile siyasi bir ideolojinin temsilcilerini tahrik ediyorsun...

velhasıl kelam ülkücülerin şehid olduklarına inanmıyor olabilirsin...ama onların fikrine,inandığı değerlere muhakkak saygı göstermek zorundasın...

Tahammülsüzlük mü ? Sadece siyaset başlığında 10' a yakın konu açmışsın ve hepsini milliyetçilikle ilgili ve bi şekilde hepsi katılım görmüş bizde katılmışız. Hatta sana seviyeli tartışmaların için teşekkürler etmişiz. Ben hala o zamanki tavrının tekkiye olmadığını düşünüyorum Dilimizin kopabileceğini söyleme rağmen !!

Burayı ideoloji çöplüğüne çevirmemen veya çevirmemeniz konusunda defalarca rica ettim. Dikkat et uyarı değil ricaa !! Sana en baştan beri yapmış olduğum ricaları hiçe sayarak her siyasi konuyu temsilci olduğunu iddia ettiğin ideolojiyle ilişkilendip resimler, linkle yapıştırıp acıtasyon yaparak Milliyetçiliği ateşlemeye çalıştın ve ben sana yine rica ettim.. Şimdi sen gelip bana tahammülsüz diyorsun !

Evet İdeolojisi için verdiği savaşta ölen bir kişi şehit değildir bana göre ve ideolojisinede saygı duymak zorunda değilim..

Ben; sana saygı duyarım, öncelikle insan olduğun, sonrasında ülkem insanı olduğun için fikirlerine de saygı duyarım ama fikirlerin kanla beslenmişse kan dökmüşse ve insan canlarına mal olmuşsa insani tarafına saygı duyduğum senin cana mal olmuş fikirlerine özellikle ülke gençlerimin canına mal olmuşsa benim buna saygı duymamı bekleme.. Yani Hitlerin vatan sevgisine saygı duyarım ama fikirlerine ve fiillerine duymamam gibi !!

ÖNKUZU diyorsunuz, ölümünü içinizdeki kini beslemek için hala kullanıyorsunuz ve kullandırıyorsunuz. Acıtasyondan asla vaz geçmiyorsunuz.. ÖNKUZU' ya hepimiz acıdık şimdi ölesiye de nefret ettik yapanlardan. Tamam sahip olduğu ideolojilerden de nefret ettik. sonucu nereye varacak. Hep nefret mi edeceğiz ?

Başka ortamlardan ne kast ettiğini bilmiyorum ama beni tanıyan, bilen konuyla ilgili ne düşündüğümü ortaya koymaktan çekinmeyecek yapıda olduğumu da bilir.Tehdit vari veya uyarı vari bişey söylemek istediysende zorba cemaatlerde pek işim olmayacağı gibi kovulacak köy kalmadı zaten..

Son olarak burayı İdeoloji çöplüğüne çevirmenize müsade etmeyeceğimi söylemek istiyorum tekrar. Bu sefer rica etmiyorum !!

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#7 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 29.08.2006 - 08:26

Yukarıda anlatılan olaylarda ölenlerde bizim insanımızdı;

3l Aralık l968 de A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrencisi Vedat Demircioğlu, Duran Erdoğan ve Ali Turgut Aytaç , l9 Eylül l969 da Mehmet Cantekin, 23 Eylül l969'da Taylan Özgür, l4 Aralık l969'da Mehmet Büyüksevinç ve Battal Mehetoğlu diye bu liste uzar gider.
Bu olaylarda ölenlerde bizim insanımızdı. Hatta Marmaris'te, Antalya'da terör örgütünün koyduğu bombalarda ölenlerde bizim insanımız. Bu vatanı ve milleti savunmak hepimizin vazifesidir. Unutmayın ki o yıllarda ''Kahrolsun Amerika'' slagonu atanlara kominist deniliyordu, şimdi hepimizin ağzında aynı slagon yani bizlerde mi kominist oluyoruz bu bağlamda? Birlik olalım, kardeşçe kardeşi kardeşe kırdıranlara prim yaptırmayalım. Dünya'da var mı bundan güzel bir VATAN..

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#8 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 29.08.2006 - 15:25

Soru: İhtilalden önce ölen ülkücüler şehit midir?
Cevap: HAYIR..!!

Bu sorudan türevlenen akla takılan soru: 12 eylül öncesi ölen ülkücüler şehit oluyorlarsa, solcu diye niteledikleriniz de öldü, onlar da oluyor mu...aaa pardon onlar vatan haini idi...cık cık... ;)

kanla beslenmekten, acıları ısıtıp ısıtıp milliyetçilik duygularını ;daha ne olduğunuzu bile bilmediğiniz fikirlere kalıplaşmış, reislerinizin ezberlettiği üç beş cümle ile saldırıp sömürmekten hiç vazgeçmeyin olur mu sakın haaa... *zong

#9 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 29.08.2006 - 20:56

ne olur, satırlarınıza mı sarılırsınız ya da silahlarınıza...
sonra da vatan için mi dersiniz... :mad1:

kullandığımız cümlelere dikkat edelim, ortamı germeyelim değil mi... :blush:

her ülkücü içinde bulunduğu vaziyet itibari ile gerekeni yapıp ülkücü tavrını ortaya koyacaktır...

wale'ye söylediğim söze gelince az çok acizane şahsımı tanıyorsunuz...

her ülkücü benim gibi olaylara sabır ile sükunet ile yaklaşmayabilir...wale'ye bunu izah etmek istedim...

#10 Denio

Denio

Kamış Kotak

• Dokunulmazlar
  • 7.870 Mesaj

Gönderim zamanı 29.08.2006 - 20:59

sağcısıda solcusuda tek kelimeyle şöyle olmuştur

ne şehittir ne gazi .ok yoluna gitti niyazi
Sanırım içmek,
ertesi sabah
tekrar hayata
dönülebilen
ve her gün
tekrarlanabilen
bir intihar biçimidir.

Charles Bukowski

Piizan

#11 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 29.08.2006 - 20:59

senin  yazdığın bu tahammülsüzlük kokan yazı ben de daha çok nefret uyandırıyor...

neden mi?

Tahammülsüzlük mü ? Sadece siyaset başlığında 10' a yakın konu açmışsın ve hepsini milliyetçilikle ilgili ve bi şekilde hepsi katılım görmüş bizde katılmışız. Hatta sana seviyeli tartışmaların için teşekkürler etmişiz. Ben hala o zamanki tavrının tekkiye olmadığını düşünüyorum Dilimizin kopabileceğini söyleme rağmen !!

Burayı ideoloji çöplüğüne çevirmemen veya çevirmemeniz konusunda defalarca rica ettim. Dikkat et uyarı değil ricaa !! Sana en baştan beri yapmış olduğum ricaları hiçe sayarak her siyasi konuyu temsilci olduğunu iddia ettiğin ideolojiyle ilişkilendip resimler, linkle yapıştırıp acıtasyon yaparak Milliyetçiliği ateşlemeye çalıştın ve ben sana yine rica ettim.. Şimdi sen gelip bana tahammülsüz diyorsun !

Evet İdeolojisi için verdiği savaşta ölen bir kişi şehit değildir bana göre ve ideolojisinede saygı duymak zorunda değilim..

Ben; sana saygı duyarım, öncelikle insan olduğun, sonrasında ülkem insanı olduğun için fikirlerine de saygı duyarım ama fikirlerin kanla beslenmişse kan dökmüşse ve insan canlarına mal olmuşsa insani tarafına saygı duyduğum senin cana mal olmuş fikirlerine özellikle ülke gençlerimin canına mal olmuşsa benim buna saygı duymamı bekleme.. Yani Hitlerin vatan sevgisine saygı duyarım ama fikirlerine ve fiillerine duymamam gibi !!

ÖNKUZU diyorsunuz, ölümünü içinizdeki kini beslemek için hala kullanıyorsunuz ve kullandırıyorsunuz. Acıtasyondan asla vaz geçmiyorsunuz.. ÖNKUZU' ya hepimiz acıdık şimdi ölesiye de nefret ettik yapanlardan. Tamam sahip olduğu ideolojilerden de nefret ettik. sonucu nereye varacak. Hep nefret mi edeceğiz ?

Başka ortamlardan ne kast ettiğini bilmiyorum ama beni tanıyan, bilen konuyla ilgili ne düşündüğümü ortaya koymaktan çekinmeyecek yapıda olduğumu da bilir.Tehdit vari veya uyarı vari bişey söylemek istediysende zorba cemaatlerde pek işim olmayacağı gibi kovulacak köy kalmadı zaten..

Son olarak burayı İdeoloji çöplüğüne çevirmenize müsade etmeyeceğimi söylemek istiyorum tekrar. Bu sefer rica etmiyorum !!

bazı cümlelerin ile tahammülsüzlüğün ve tahrik ediciliğin devam ediyor...

#12 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 29.08.2006 - 23:12

her ülkücü içinde bulunduğu vaziyet itibari ile gerekeni yapıp ülkücü tavrını ortaya koyacaktır...

hangi vaziyet hangi tavrı gerektirecek kim karar verecek.?
tek başına ülkücü genç verebiliyor mu yoksa bi gidip reisinize mi danışıyorsunuz..
ayrıca bu gereken ülkücü tavır nedir..?
gerekli ülkücü tavır konursa buna istinaden solcu tavır da konulabilir mi..?

#13 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 30.08.2006 - 09:10

anlık olaylardan bahsediyorum...

İTÜ edebiyat fakültesinde ülkücü öğrencilerin solcu öğrenciler tarafından sınava sokulmamaya çalışılması gibi...

bu durum da tamam eğer siz bizi sınava sokmuyorsanız biz de girmeyelim bari diyecek halimiz yok...

bu durumda ülkücü irade kararını verir...

karar verme duygusu herkezindir...

he tabi kimi yanlış kimi doğru karar verir...

bir de şunu belirtmek istiyorum emily hanım...

bu konuları sizinle daha önce konuşmuştuk.neden tekrar başa dönme ihtiyacı hissettiniz...

Düzenleme: 'Alıntı' işlevini gereksiz yere kullanma artık.

Bu mesaj Mel G. tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 30.08.2006 - 12:34

#14 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 30.08.2006 - 09:31

Soru: İhtilalden önce ölen ülkücüler şehit midir?
Cevap: HAYIR..!!

Bu sorudan türevlenen akla takılan soru: 12 eylül öncesi ölen ülkücüler şehit oluyorlarsa, solcu diye niteledikleriniz de öldü, onlar da oluyor mu...aaa pardon onlar vatan haini idi...cık cık... *secret

kanla beslenmekten, acıları ısıtıp ısıtıp milliyetçilik duygularını ;daha ne olduğunuzu bile bilmediğiniz fikirlere kalıplaşmış, reislerinizin ezberlettiği üç beş cümle ile saldırıp sömürmekten hiç vazgeçmeyin olur mu sakın haaa... :P

ihtilalden önce ölen ülkücüler şehiddir...

he tabi bir de sizin şehidlik kavramından ne anladığınızda önemli...

eğer bir solcu Allah a inanıyorsa,devletin bekaası diyorsa,vatan diyorsa,emperyalizme boyun eğmiyorsa şehiddir...(kızıl rus emperyalizmide dahil)

eğer bir solcu bunları kabul etmiyorsa şehid değildir...

bir de şu var PKKlılarda leşlerine şehid diyor...

yani şehidlik kavramından bireylerin ne anladığıda önemli...

ayrıca ne mutlu ki ocak başkanlarımızdan bir şeyler öğrenip konuşabiliyoruz...

reislerimiz sağolsun...

birileri gibi bir yoldaşımız kendini yakıp düşmana versin dese idi ne yapacaktık...

#15 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 30.08.2006 - 09:33

ayrıca emily hanım sen böyle değildin...

ne oldu sana mitinge falan mı gittin...

ben de gidiyorum ama hiç böyle yapmıyorum...

ne olacak sol yakarışı...

#16 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 30.08.2006 - 09:40

30 Ağustos Zafer Bayramı'mız Kutlu Olsun .

Gönderilen Resim

Bu Vatan Hepimizin... Bu topraklar için ölenler ne sadece benim, ne senin , nede onun dedeleri, nineleriydi. Biz birbirimizle didişirken, başkaları bu ülke için kötülükler düşünüyor ve uyguluyor. Bırakın şunları , hadi herkes bayram kutlamasına.

Gönderilen Resim

Bu mesaj gg26 tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 30.08.2006 - 10:12

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#17 id

id

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.185 Mesaj

Gönderim zamanı 30.08.2006 - 18:28

ne olacak sol yakarışı...

Bu Ne anlama geliyor ?
utter nonsense

#18 inan

inan

tersceviroku

• Üyeler
  • 2.596 Mesaj

Gönderim zamanı 30.08.2006 - 18:39

Ne dediğini o da bilmiyor, boş ver he he de geç sen :)

Bu mesaj inan tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 30.08.2006 - 18:39

Bîgâne-i mahabbetün olmaz gam-âşinâ
Ey dâğ-ı derdin eylemeyen merhem-âşina

#19 id

id

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.185 Mesaj

Gönderim zamanı 30.08.2006 - 18:44

Neyse. Şu Sözlerle Ayrılmak istedim Konudan ;

Siyaset Ülke İçin Yapılır Ego için değil. :)

Saygılar.
utter nonsense

#20 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj
  • İlgi Alanları:Tenis , Body Building , Kick Boxing , Müzik dinlemek , Gaz'lamak .

Gönderim zamanı 31.08.2006 - 11:07

Konu başlığında yazan mesaja cevaben ve kelime manasına göre bakacak olursak , EVET şehiTtir .

Şehitlik bir inanç uğruna hayatı sona eren kişidir , vatan uğruna hayatı son buluyorsa en kutsalıdır .

Ben çocukluk ve gençlik yıllarımda ülkücü olarak nitelendirilen grup içinde bulundum biraz , tamamen çıkar ve menfaat üzerine kurulu bir düzendir şu an itibariyle , vefat eden ülkücüleri tanısaydım belki yorum yapma şansına haiz olabilirdim , ama alinin mehmetin anlatımı ile olmaz bu iş .

Herkesin görüşüne saygı duyarım ama o yaşanan çirkin ve üzücü şeyler hakikaten gereksizmiş , kimsenin biribirinin hayatını sonlandırma hakkı yoktur , ülkücüler dinine bağlı insanlardır diye bilirim , hani nerede bu işin din kısmı ? verilmiş en güzel hediye olan canı sonlandırmak , o bedene zarar vermek ne demektir ? Allah herkese akıl vermiştir , ahmetin mehmetin yanlış direktifleri ile hareket etmek bana mantıksız gelir , körü körüne bağlanılacak tek şey VATAN'dır , gerisi boştur , siyaset ile vatan sevgisini karıştırmayalım !
<!--aimg-->Gönderilen Resim<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->