İçerik değiştir

- - - - -

Teknoloji hayatımıza hükmediyor!!

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 28 yanıt verildi

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 27.04.2004 - 10:16

Teknoloji hayatımıza hükmediyor.
(Joe Mullich, AmericanWay Magazine, 15 Aralik 1994)

1. Boşluk doldurmali bir form dolduracaksiniz. Daktiloyla yazilmasi
gerekiyor ama evde laser printer ve bilgisayardan baska bir alet yok. Bu yüzden formu bilgisayara aynen geçiriyorsaniz, sonra da arkadaslarinizi arayip isterlerse onlara formu diskette verebileceginizi söylüyorsaniz,

2. Kendi sigorta sicil numaranizi bilmiyorken Bill Gates'in E-mail
adresini biliyorsaniz,

3. Tebrik kartlarini imzalarken imzanin sonuna :-) isareti koyuyorsaniz.

4. Telefonla konusurken kagida :-) gibi sekiller çizip hangisi daha iyi
diye düsünüyorsaniz,

5. Verilerinizi hergün yedekliyorsaniz, hatta nüfus cüzdani, ehliyet
gibi belgelerin fotokopilerini sakliyorsaniz,

6. CD denildiginde akliniza müzik en son geliyorsa,

7. Tatildeyken veya tuvaletteyken elektronik aletlerinizin kullanim
klavuzlarini okuyorsaniz,

8. Ekmek kizartma makineniz veya oturma odasi takiminiz yokken eve fotokopi makinesi aldiysaniz,

9. Ekran koruyucunuzu saç seklinizden daha çok degistiriyorsaniz,

10. Kapiniza gelen ansiklopedi saticilarini kovarken E-Mail ile gelen ya da teletext izlerken araya giren reklamlari ilgiyle izliyorsaniz,

11. Internet'deki büyük tartisma gruplarina bayram mesaji atarken
babaniza telefon etmeyi unutuyorsaniz,

12. Bilgisayarciya gittiginizde müsterilerle konusurken yanlis birsey
söyleyen saticiyi düzeltip önünüzdeki yirmi dakikayi diger müsterilerin sorularina cevap vermekle geçiriyorsaniz,

13. Form doldururken adres kismina E-Mail adresi yaziyorsaniz,

14. Bu esprilerin tamamini anliyorsaniz,

15. Bu esprileri tanidiginiz insanlara E-Mail, telefon veya faks ile
ulastiriyorsaniz: Teknoloji, hayatinizi kontrol altina almistir. Çabuk
bir Afrika safarisine çıkın ve yanınıza İsviçre çakisindan baska birsey almayin!

ben seyahate gidiyorum :what:

#2 ^^bad^^

^^bad^^

Burası ona huzur verir

• Onaylanacaklar
  • PipPipPip
  • 222 Mesaj
  • İlgi Alanları:mutlu olmak....

Gönderim zamanı 01.05.2004 - 12:13

Senin teknoloji anlayışın sadece bilgisayarlar üzerine mi?
1- Televizyon olmazsa kurtlar vadisini nasıl izleyeceksin ?
2- Telefon olmazsa askerdeki veya uzaktaki sevdiklerinle nasıl haberleşeceksin ?
3- Buzdolabı olmazsa sıcaktan etkilenen gıdaları nasıl koruyacaksın ?
4- Derin dondurucu olmazsa kışın nasıl karpuz yiyeceksin ?
5- Mp3 olmazsa yüzlerce müzik dinlemek için maddi kaybı nasıl önleyeceksin ?
6- Fön makinası olmazsa kendini erkeklere nasıl beyendireceksin ?
7- Otobüs uçak taksi gemi vb araçlar olmazsa katırlarla işe nasıl erken varacaksın?
8- Ve buna benzer birçok teknoloji bize hükmettiğini nereden çıkardın ?

Biz teknolojiye hükmediyoruz haberiniz yok

B)

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 01.05.2004 - 17:31

:D
Bu yazı benim cümlelerimle değil dikkatli bakmışsan eğer Joe Mullich in cümleleriyle ortaya cıkmış olduğunu görürdün.e tabiki doğru bulduğum için buraya ilettim bu yazıyı. Senin dediklerine gelince teknoloji hayatımıza hükmediyor ki senin dediklerini su an yapabiliyoruz....

#4 ^^bad^^

^^bad^^

Burası ona huzur verir

• Onaylanacaklar
  • PipPipPip
  • 222 Mesaj
  • İlgi Alanları:mutlu olmak....

Gönderim zamanı 01.05.2004 - 19:14

Peki teknolojiyi yapan kim ve insanlar olmaz ise teknoloji ne işe yarar her biri birer alet ve biz olmadan kendi başlarına birşey yapamazlar yani biz teknolojiyi istediğimiz gibi yönlendiriyoruz teknoloji bizi değil bunu anlatmaya çalışıyorum ama anlamamak ta ısrar ediyorsun..
B)

#5 miskin

miskin

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.494 Mesaj
  • İlgi Alanları:sanane

Gönderim zamanı 03.06.2005 - 11:58

Teknoloji hayatımıza hükmediyor.
(Joe Mullich, AmericanWay Magazine, 15 Aralik 1994)

1. Boşluk doldurmali bir form dolduracaksiniz. Daktiloyla yazilmasi
gerekiyor ama evde laser printer ve bilgisayardan baska bir alet yok. Bu yüzden formu bilgisayara aynen geçiriyorsaniz, sonra da arkadaslarinizi arayip isterlerse onlara formu diskette verebileceginizi söylüyorsaniz,

2. Kendi sigorta sicil numaranizi bilmiyorken Bill Gates'in E-mail
adresini biliyorsaniz,

3. Tebrik kartlarini imzalarken imzanin sonuna :-) isareti koyuyorsaniz.

4. Telefonla konusurken kagida :-) gibi sekiller çizip hangisi daha iyi
diye düsünüyorsaniz,

5. Verilerinizi hergün yedekliyorsaniz, hatta nüfus cüzdani, ehliyet
gibi belgelerin fotokopilerini sakliyorsaniz,

6. CD denildiginde akliniza müzik en son geliyorsa,

7. Tatildeyken veya tuvaletteyken elektronik aletlerinizin kullanim
klavuzlarini okuyorsaniz,

8. Ekmek kizartma makineniz veya oturma odasi takiminiz yokken eve fotokopi makinesi aldiysaniz,

9. Ekran koruyucunuzu saç seklinizden daha çok degistiriyorsaniz,

10. Kapiniza gelen ansiklopedi saticilarini kovarken E-Mail ile gelen ya da teletext izlerken araya giren reklamlari ilgiyle izliyorsaniz,

11. Internet'deki büyük tartisma gruplarina bayram mesaji atarken
babaniza telefon etmeyi unutuyorsaniz,

12. Bilgisayarciya gittiginizde müsterilerle konusurken yanlis birsey
söyleyen saticiyi düzeltip önünüzdeki yirmi dakikayi diger müsterilerin sorularina cevap vermekle geçiriyorsaniz,

13. Form doldururken adres kismina E-Mail adresi yaziyorsaniz,

14. Bu esprilerin tamamini anliyorsaniz,

15. Bu esprileri tanidiginiz insanlara E-Mail, telefon veya faks ile
bir Afrika safarisine çıkın ve yanınıza İsviçre çakisindan baska birsey almayin!

ben seyahate gidiyorum :no:

1.hiç uğraşamam
2.sigorta sicil numaramıda bilmiyorum Bill Gates'in mailinide
3.tebrik kartı yazmıyorum ki !! yazsamda koymak aklıma bile gelmezdi
4.tel konuşurken sadece anlamsız şekiller karalıyorum
5.hiç bir veriyi yedeklemiyorum kaybedersem uğraşıp tekrar buluyorum
6.arabanın aynasına takılan zımbırtı sanıyorum :)
7.deneme yanılma yoluyla buluyorum, eğer çözemezsem klavuzu okuyorum
8.bu na cevap bile vermiyorum türkiyede bunu yapan kaç kişi vardır ki zaten
9.ekran koruyucum kapalı zaten :P
10.satıcıları da kovuyorum gelen reklam maillerini de açmadan siliyorum
11.angarya iş olarak gördüğüm için tanımadığım insanlara bayram,doğum günü vs vs hiç uğraşmam
12.öyle okadar bilgim yok,olsa bile durup dururken satıcıyla niye dalaşıyım
13.form da istemediği sürece kesinlikle yazmam manyakmıyım ben kendim hakkında fazladan bilgi vereyim
14.oh ne ala yaz böyle birşey sonrada bu esprilerinin tamamını anlıyorsan de
iki seçenek brakıyor;ya katılacaksın yada salak olacaksın!!!!
15.çok ender yapıyorum hatta en çok da harabede yapıyorum .galeri kısmı için
yavaş yavaş teknelojinin esiri mi neyi oluyorum :)
....
bir de ben teknoloji düşmanıyım cep tel. nunu bile çevremdeki herkes aldıktan sonra aldım.:sick1: :huh:

#6 Strider

Strider

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 83 Mesaj
  • İlgi Alanları:uyumak, okumak, bilgisayar, sinema, uyumak, oyun, uyku

Gönderim zamanı 04.06.2005 - 17:24

Teknoloji heryerde bulur sizi. benim gibi afrikanın en ücra yerlerinden birinde olsanız bile :)

#7 okan_yuksel

okan_yuksel

• Üyeler
  • 85 Mesaj

Gönderim zamanı 12.07.2005 - 19:49

Teknolojiyi hayatınızın her alanında kullanmak varken teknolojiden kaçmak niye? Eğer fantazi yapacaksanız kabulümdür; fakat başka bir açıklamanız varsa büyük ihtimalle saçma olacaktır! Saygılar...

OKAN YÜKSEL

Dünyanın,bir öküzün boynuzları üzerinde durduğu bir yalandır ama buna inanan öküzlerin olduğu doğrudur!!!

#8 miskin

miskin

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.494 Mesaj
  • İlgi Alanları:sanane

Gönderim zamanı 13.07.2005 - 09:06

Teknolojiyi hayatınızın her alanında kullanmak varken teknolojiden kaçmak niye? Eğer fantazi yapacaksanız kabulümdür; fakat başka bir açıklamanız varsa büyük ihtimalle saçma olacaktır! Saygılar...

OKAN YÜKSEL

bak sennn
sen ne zekiymişsin sen öyle
yorum yap istemediğin yorumuda saçma olacak diye sıyrılll
....
merak ettim kaç yaşındasın sen
benim tahminim 18 altı

#9 okan_yuksel

okan_yuksel

• Üyeler
  • 85 Mesaj

Gönderim zamanı 13.07.2005 - 10:29

Teknolojiyi
bak sennn
sen ne zekiymişsin sen öyle
yorum yap istemediğin yorumuda saçma olacak diye sıyrılll
....
merak ettim kaç yaşındasın sen
benim tahminim 18 altı

Zekam konusundaki görüşünüze teşekkür ederim; Yalçın KÜÇÜK'ÜN dediği "Siz diyorsanız öyledir, doğrudur; teşekkürler!"

Ben herzaman arkamada açık bir kapı bırakmasını da bilirim. Orada "...büyük ihtimalle..." yazarak iddiamın genel olmadığını da belirttim. Eğer sizin saçma olmayan bir iddanız yoksa buyrun; bizimle paylaşın. Okuyanlar da saçma mı, değil mi öğrensin.

Akıl, zeka ve yaş. Siz zekanın yaşta olduğuna mı inanıyorsunuz? Ben çok adam tanıdım, küçük bir çocuktan daha geri zekalı! Saygılar...

OKAN YÜKSEL

Dünyanın,bir öküzün boynuzları üzerinde durduğu bir yalandır ama buna inanan öküzlerin olduğu doğrudur!!!

#10 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 13.07.2005 - 18:32

böyle geyik bi konuda iğrenç bi yorum yaparak tartışmaya önayak olan okan yüksel isimli arkadaşımızın düşüncülerini yanlış buluyorum..
Gönderilen Resim

#11 okan_yuksel

okan_yuksel

• Üyeler
  • 85 Mesaj

Gönderim zamanı 13.07.2005 - 19:06

böyle geyik bi konuda iğrenç bi yorum yaparak tartışmaya önayak olan okan yüksel isimli arkadaşımızın düşüncülerini yanlış buluyorum..

"Elric" takma adını kullanan arkadaş; beni affedin; çünkü sizin ne kadar hafif olduğunuzun farkında değildim! Artık öğrendim; fakat ben sizinle geyik yapacak zamana sahip değilim; siz benim yerime de geyik yaparsınız sanıyorum!

Sizinki kadar iğrenç olduğuna inanmasam da her yazının bakan kişiye göre iğrenç görünebilmesi doğaldır! Önemli olan yazıyı tarayan gözün arkasındaki beyinin algılama gücü, bu tamamen beyinsel bir faktör!

Bunun dışında geyik yapa yapa siz hik farketmeden sizi bir yerlere sürükleyen insanlara da dikkat ediniz! Ne me lazım bir iki ay sonra vay teknoloji vay der de Hz. Muhammed misvak kullandı diye misvak kullanmaya başlarsınız da! Ben şimdiden uyarmak istedim; size iyi geyikler! Zaten bu ülkedeki politikacılar da geyik yaptıkları için bu gün bu durumlara düştük! Aman kusuruma bakmayın arada bir ağazımdan böyle edepsiz laflar çıkartık geyiğinizi de bozmak istemezdim ama neyse? Saygılar...

OKAN YÜKSEL

#12 Elric

Elric

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 13.07.2005 - 19:26

Sayın "!!!yüce!!!" OKAN YÜKSEL insanı (bakın dikkat edersiniz size insan dedim..Siz insansanız ben kendimi bu sınıfa koymaktan çekiniyorum). Öncelikle benim ne kadar hafif olduğumun farkına varmış olmanıza sevindim.

Bundan önceki mesajımda da belirttiğim gibi "böyle geyik" bir konuda bu kadar saçma bi cevap bırakarak insanların tepkisini almış olmanızı anlayışla karşılıyorum. Yoksa bu mesajı yazarak insanların tepkisini toplamak sizin amacınız mıydı? Yoksa nedir sizin ilgiye mi ihtiyacınız var kuzum? Her girdiğiniz konuda bu kadar alevli mesajlar bırakarak nereye varmaya çalışıyorsunuz?

"Önemli olan yazıyı tarayan gözün arkasındaki beyinin algılama gücü, bu tamamen beyinsel bir faktör!" sözlerinize kesinlikle katılıyorum. Daha önce de dediğim gibi "böyle geyik" bir konuyu bu şekilde algılayabilecek bir beyine sahip olmanız beni şaşırtmadı değil.

"Bunun dışında geyik yapa yapa siz hik farketmeden sizi bir yerlere sürükleyen insanlara da dikkat ediniz!" tabi dikkat edelim bakınız yukarıdaki son madde ne demiş: "15. Bu esprileri tanidiginiz insanlara E-Mail, telefon veya faks ile
bir Afrika safarisine çıkın ve yanınıza İsviçre çakisindan baska birsey almayin!" yoksa bunların amacı İsviçre çakılarındaki satışı patlatmak mı ? Yoksa Wildrose isimli üye İsviçre çakısı işine girdi ve hepimiz birer çakı sahibi yapmayı mı hedefliyor? Hedeflemeyi bırak bu çakılarla acaba birbirimizi öldürmemizi de istiyor olabilir mi? Düşünmeden edemiyor insan.(bakın insan dedim yanlış oldu.. burdaki insan sizsiniz)

"Aman kusuruma bakmayın arada bir ağazımdan böyle edepsiz laflar çıkartık geyiğinizi de bozmak istemezdim..." Ben ağzınızdan çıkan herhangi bi edepsiz lafa rastlamadım. Sadece eğlenme amaçlı olan bi konuyu buralara çekmenize laf söyledim. Haa bu kadar alınganlık göstereceğinizi bilseydim söylemezdim. Ayrıca bu kadar alınganlık gösteriyorsanız derim ki: "Yarası olan gocunur!".

Yine sizin sözlerinizle bitirmek istiyorum mesajımı... "Saygılar..."

""Elric" takma adını kullanan arkadaş"
Gönderilen Resim

#13 okan_yuksel

okan_yuksel

• Üyeler
  • 85 Mesaj

Gönderim zamanı 13.07.2005 - 19:42

Sayın "!!!yüce!!!" OKAN YÜKSEL insanı (bakın dikkat edersiniz size insan dedim..Siz insansanız ben kendimi bu sınıfa koymaktan çekiniyorum). Öncelikle benim ne kadar hafif olduğumun farkına varmış olmanıza sevindim.

"Önemli olan yazıyı tarayan gözün arkasındaki beyinin algılama gücü, bu tamamen beyinsel bir faktör!" sözlerinize kesinlikle katılıyorum. Daha önce de dediğim gibi "böyle geyik" bir konuyu bu şekilde algılayabilecek bir beyine sahip olmanız beni şaşırtmadı değil.

"Yarası olan gocunur!".

Yine sizin sözlerinizle bitirmek istiyorum mesajımı... "Saygılar..."

Fazla bir yorum yapmayacağım; ağırlık ve hafiflik meselesi!

Ben insanım,insanların insan dedikleri bir insan!

Beyin ve algılama gücü konusundaki fikrime katılmanız beni mutlu etti!

Bazen görünmeyen gerçekler geyiklerle saklanır? Dr. Necip HABLEMİTOÐLU okudunuz mu? Hani şu Fetullah GÜLEN'İN kadarnlık yüzünü ortaya çıkartan ve sonra şehit edilen HABLEMİTOÐLU! Onun "Bergama ve Alman Vakıfları" adında bir kitabı olacaktı; bak bakalım onu bir oku, sonra Türkiye'de hangi geyiğin arkasında hangi amaçlar olduğunu gör. Bergama köylülerinin göbekli göbekli sempatik erkeklerinin İstanbul'da boğaz köprüsünden yürüyerek geçmesi gazetelerin geyik haber servislerine geldi! Daha sonra araştırıldı ve görüldü ki bizim gibekli bergamalıların arkasında Altın ve siyanür üretim devi Almanyanın gizli servisleri ve vakıfları çıktı! Geyikler gülmek için değildir, en azından benim için! Her geyik araştırılmaya değer! Saygılar...

OKAN YÜKSEL

#14 Elric

Elric

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 13.07.2005 - 19:46

peki o halde araştırın bulun bakalım bu geyiğin arkasında ne yatıyo.. Wildrose'un amacı nedir öğrenelim.. Hatta böylesine bi mesaj bırakarak çaktırmadan kötü emellerini gerçekleştirmeye çalışan wildrose'u siteden atalım polise şikayet edelim vs vs..."saygılar"

Gönderilen Resim

#15 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 13.07.2005 - 20:27

ALKIŞLIYORUMMMMMMMMMMMMMM "Elric takma adını kullanan arkadaş"
:banghead: :gorgeous:
Gönderilen Resim

#16 okan_yuksel

okan_yuksel

• Üyeler
  • 85 Mesaj

Gönderim zamanı 13.07.2005 - 21:05

Wildrose'un amacı nedir öğrenelim...

Ben bu başlığı açan kişinin hakkında olumsuz bir şey demedim; sadece böyle konuların gerici birileri tarafından nerelere çekildiğini göstermek istedim. Bu arada atmaca adlı arkadaş burada da kafadan birşeyler atmış; saygı duyuyorum ve gülüyorum! Bu ülkede kimler alkışnaldı, kimler... Alkışlanmadığıma şükürler olsun Tanrım; sen beni bu kadar küşültmedin! :banghead:

Bunun dışında durmadan kafadan birşeyler atan atmaca adlı arkadaş sen postanda ne yapıyorsun; yoksa secdeye mi yatıyorsun? Ne alaka, insanlar önünde eğilmeye, secdeye yatmaya ne gerek var? Kalk da Allah'ına secde et; e tabii geyik yaptıktan sonra! Saygılar...

OKAN YÜKSEL

#17 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 13.07.2005 - 21:21

Geçiceksin bunları kardeş...özür dilemesini,pardon demesini biliceksin,edebiyat yapmayacaksın,küçüğüm,büyüğüm,küçüksün,büyüksün olayına girmeyeceksin,susmasını bileceksin,haddini aşmayacaksın,saçmalamayacaksın...

Bana vereceğin cevaptan önce diğer cevapları yaz.!
Ben kafadan bir şeyler yazmış veya atmışmıyım bir bak....kendi kendine gocundun

Son olarak ;(alakasız ama)

Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir.
Gönderilen Resim

#18 Elric

Elric

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 13.07.2005 - 21:48

"Kalk da Allah'ına secde et; e tabii geyik yaptıktan sonra! Saygılar..."

insanları inançlarından dolayı yargılayamazsın ! bu birincisi ayrıca lisedeyken solcu takılmak eğlenceli olsa gerek.. sadece şunu yanıtla.. spor ayakkabın ne marka ? adidas mı.. kinetix mi ? nike mı ?
Gönderilen Resim

#19 okan_yuksel

okan_yuksel

• Üyeler
  • 85 Mesaj

Gönderim zamanı 13.07.2005 - 21:51

özür dilemesini,pardon demesini biliceksin,edebiyat yapmayacaksın,küçüğüm,büyüğüm,küçüksün,büyüksün olayına girmeyeceksin,susmasını bileceksin,haddini aşmayacaksın,saçmalamayacaksın...

Son olarak ;(alakasız ama)

Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir.

Nerede özür dileyecek bir şeyler yazdığımı bana gösterirseniz, o kişiden özür dileyecek sorumluluğu da gösteririm! Nerede yanlış yazmışsam; ben yanlış yazmışım atmaca'nın yazdığı daha doğru demek sorumluğunu gösteririm!

Son cümleniz dediğiniz gibi gerçekten alakasız olmuş. Saygılar...

OKAN YÜKSEL

#20 okan_yuksel

okan_yuksel

• Üyeler
  • 85 Mesaj

Gönderim zamanı 13.07.2005 - 21:57

"Kalk da Allah'ına secde et; e tabii geyik yaptıktan sonra! Saygılar..."

insanları inançlarından dolayı yargılayamazsın ! bu birincisi ayrıca lisedeyken solcu takılmak eğlenceli olsa gerek.. sadece şunu yanıtla.. spor ayakkabın ne marka ? adidas mı.. kinetix mi ? nike mı ?

Ben bunu size kaç kere söylemek zorunda kalacağımı bilemiyorum ama ben kendi inancımla alay edemem! Anlayacağınız üzere ben de Müslümanım! Orada secde etmek hakkında alay edilmemektedir; fakat insana apılan secde hakkında alay edilmektedir!

Bana spor ayakkabım yerine tişörtümü sorsaydınız keşke; spor ayakkabılarımın çoğu abimden kalma ve onların markası beni bağlamaz. Bunun dışında benim solculuğum herkese adi ayakkabılar giyirmek değildir; Avrupa'nın belirli alanlarında olduğu gibi herkese kaliteli ayakabılar giyirmek! Solculuk demek komünizm demek de değil! Bu arada benim solcu olduğumu da nereden çıkarttınız? Ben size sağcı diyor muyum? Saygılar...

OKAN YÜKSEL