İçerik değiştir

Tartışma Adabı

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 74 yanıt verildi

#41 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 14.03.2007 - 12:53

Ben sadece taşıyayım da.
Bu bölümün sorumluları Adminler :( Dilerlerse eklerler o konunun sonuna *zong

Değişiklikler Kaydedildi...

#42 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Gönderim zamanı 14.03.2007 - 13:10

sevgili vaudeville arkadaşım, sıkıntı yaşadığınız olayları bilemediğimden dolayı sanırım olayı biraz somutlaştırmanız gerekiyor ki bi yaklaşım sergileyebilelim. daank arkadaşımızın ifade ettiği gibi, şahıs ve olumsuz yaklaşımını lütfen bildirin ki madem sorunu buraya taşımayı uygun buldunuz o halde birlikte değerlendirelim derim ben acizane olarak. haaa, ikili dialoglarla çözebilecekseniz ne ala ( çünkü bi çok arkadaşım polemik konusu yapmamak için isim zikretmekten kaçınıyo. tabii bu sizin tercihiniz. )

şimdi, üslup, doğal olarak bilgi ve fikirlerin karşıya sunumunun şeklidir, şemalidir. değerli bilgi ve fikirleriniz kadar üslubunuzun da, hangi mecliste olursak olalım önem arzettiğini düşünenlerdenim. *zong
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#43 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 14.03.2007 - 15:38

bu felsefik tarzınıza hastayım :)

...

#44 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 14.03.2007 - 15:39

lisede bir felsefe hocamız vardı böle acaip bir kadındı yani anlatılmaz yaşanır :P

o geldi aklıma :)

#45 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 14.03.2007 - 15:50

Arkadaşlar bu konu hakkında yorumlarınız varsa yazalım , yoksa Kurucu arkadaşlar gereken cevabı vereceklerdir zaten onları bekleyelim.

#46 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 14.03.2007 - 16:08

YORUMUM VAR..

yazasım geldii..

neyse.. bir kere bu forumda binlerce üye var.. ve bu binlerce kişilik, binlerce uslup, binlerce ses demek... kimse kimseye benzemek zorunda değil.. fakat bu özgürlük başkalarını rahatsız etmenin yolunu açmamalı..
herkesin bir tarzı var ama senin özgürlüğün başkasınınkinin başladığı yerde biter arkadaşım..

zannımca şikayetin biraz daha tanıdıkça geçecektir.. biraz oyun bahçesine takıl hep felsefe hep felsefe olmuyo dimi.. gerilioz biz de..

relax.... relax....

...

#47 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 14.03.2007 - 16:31

vaudeville; şikayetinin tam olarak ne olduğunu anlayabilmiş değilim. Anladığım şu ki; senin uslubundan rahatsız olanlar var.. Eğer öyleyse, bunu çok da ciddiye almamalısın diye düşünüyorum..Sonuçta yüzlerce kişi, yüzlerce ayrı tel.. Neden onların şikayeti seni bu kadar ilgilendiriyor ki? Benden de şikayeti olanlar o kadar çok ki...Başkalarının isteklerine göre değişmeyeceğine göre kişiliğimiz..

Haa, dersen ki, ÖM ile veya başka yollarla tacize varan şekilde bir rahatsızlık bu, o zaman derim ki, söz konusu ÖM'ü ve yahut maili veya her ne ise, bana ya da diğer yönetici arkadaşlardan birine gönder, gereken yaptırımı uygularız.. Her ne kadar özel iletişim yolları da olsa, hakaret, küfür, taciz şeklindeki mesajlara orada da izin vermiyoruz.. (Ben vermiyorum en azından.. )

Kullandığın dil ile alakalı ise bu rahatsızlığı olan arkadaşların derdi, belki ağır geliyordur ondandır.. Felsefe herkesin algılayabileceği ve ilgilenebileceği bir alan değil ne de olsa..
Ayrıca Felsefe Bölümüne yaptığın katkılardan şahsım adına son derece memnunum..

O forumu açtıran ve aktiflşemesini sağlamaya çalışlan kişi olarak ( yoğunluktan fazla ilgilenemiyorum ne yazık ki son zamanlarda), oranın henüz biraz zayıf olduğunu ve zaanla daha iyi bir felsefi tartışma zemini kazanacağına da inanıyorum. Ee bunda senin de katkıların oluyor ve olacaktır da..

Yani, bunca yazdım ama işin özü şudur; ya konuyu biraz daha aç, isim ver ya da olayı netleştir ki daah net yardımcı olmaya çalışalım ya da ne yapmamızı istiyorsun, bu şikayetinin nasıl bir karşılık getirmesini umuyorsun onu söyle, elimizden ne geliyor onu değerlendirelim... *böö

In the end, it's not the years in your life that count.
it's the life in your years..

#48 vaudeville

vaudeville

Siyaset Yazarı

• Üyeler
  • 302 Mesaj

Gönderim zamanı 14.03.2007 - 21:12

Efendim;

Öncelikle rasyonel-uzlaşmacı ve çözüm arayan önerilerinde bulunan arkadaşlara müteşekkir olduğumu bildirmekle beraber,enteresan "özgürlük" saptamalarına değinmiyorum..Hatırlatmam gerekenin yazdıklarımı okumaları hususunda bir yaptırım uygulamadığıma göre,zımni yahut ayan beyan bir müdahalede bulunmuyorum haliyle..

Yalnız söylemek istediğimi iyi ifade edemediğimi sanıyorum..Benim şikayetlenmem,yöneticiler tarafından herhangi bir yaptırım uygulanmasına,ceza verilmesine yönelik bir motivasyon değildir..Örnekle somutlaştırmam isteniyor,elbette bunu yapabilirim,yalnız bu meseleyi şahsileştirmek olur.."Üslub-u beyan ayniyle insan" der,kişileri ilgi alanıma sokmam..Altını çizelim;Fertlerle değil,sistem ve zihniyetlerle kavgalıyız..

Üslub ile ilgili rahatsızlığı bildirmenin daha medeni yolları vardır dostlar..Eğer yazılanı anlamakta güçlük çekiliyorsa-haydi isim verelim Gölge gibi yapar,daha anlaşılır yazmamız rica edilir-bu sana taciz etme hakkını vermez..Tacizden kastım ise;öm yahut diyalog şeklinde değil,üslubumuzun karakteristik özelliklerine atıfta bulunarak yazılar yazılmasıdır..Mesafeyi muhafaza etmek en azından bir süreliğine esastır..

Ve sayın Emily;Hep söylerim,cihana temaşa eyleyen müteveccihtir ve bize de vefa göstermek düşer,hakkımda iyi görüşleriniz için teşekkür ederim..

Peki,vaudeville'in beklediği nedir?
-Medeniyet-

Teşekkürler

#49 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 14.03.2007 - 21:16

Özgürlük başkasının özgürlügünün kesiştigi yerde biter..
:nanik:

smiley-sport036.gif  

#50 GÜL_ZAR

GÜL_ZAR

uzaklardaa...(hikari)

• Üyeler
  • 3.969 Mesaj
  • İlgi Alanları:tıp,bilim,mısır,rock... yani herşey desek daha iyi olur :)))

Gönderim zamanı 14.03.2007 - 21:35

ya tamam herşeye saygı duymak lazım ama çıkcası ben burda söylemeden haber vermedenn açtığım yada yazdığım msjları silenlere çok sinir oluyorumm şimdi bunlarla nasıl bir tartışma diline girmek lazım kiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :nanik: :msn24: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:
Feci Depiklerler Çetesi

Kurucular:IssIz _Gül_Zar
Üyeler: Kajmeran şeysiymiş.. (IssIz öle diyo)
KAHKAHA geçüsü.. (mesaj alındı tmm=))
kaktüs dikim dikim dikenli..

Which of us do you love?

#51 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 14.03.2007 - 21:46

Herhangi bir konuda ;

Konu bütünlüğünü bozacak mesajlar ,
Tartışmalar ,
Geyikvari sohbetler,
Atışmalar
Aynı konudan bir tane daha olması,
Örf ve anenelere ters bir konu ve benzeri hallerde yazılan mesajlar silinmez , geri dönüşüm kutusuna gönderilir.

Bu sebepledir ki , mesajınızın Geri Dönüşüm Kutusuna gitmemesini istiyorsanız yukarıdaki mevzuulara dikkat etmelisiniz derim. :nanik:
( Kurucuların işine karışmış oldum bu bölüme yazarak farkındayım. )

#52 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 14.03.2007 - 21:56

Haber vermeden açtığın ya da yazdığın mesajların silinmesine mi?

Burada bize çok kızmış oluyorsun sanırım Gülzar.. Ancak mesaj temizlemenin, tüm konuları takip etmenin ne kadar zor bir şey olduğunun farkında bile değilsin tabii ki...

Her konuyu ayırırken kişilere haber vermeye kalksak, yıllar sürerdi sanırım..
Ayrıca bize kızıyorsun iyi hoş da, neden benim mesajlarım siliniyor diye de düşünüyorsundur sanırım..Durduk yere yapmıyoruz değil mi... :nanik:

Bunlarla nasıl bir tartışma diline girmek lazım derken...?
Sanırım biraz daha uslubumuza dikkat edebiliriz... Bunlar dediklerin insan oluyor..

#53 JoHoR

JoHoR

Approved

• Üyeler
  • 808 Mesaj
  • İlgi Alanları:İllustrasyon, Sinema, Astroloji, Felsefe Tarihi, Siyaset.

Gönderim zamanı 14.03.2007 - 21:57

(.....Fertlerle değil,sistem ve zihniyetlerle kavgalıyız..)

Tacizlere kulak asma diyeceğim sadece sana.
Yazdıklarının hiçbir rahatsızlık yaratabilecek şeyler olduğunu düşünmüyorum.
Nereye yazdığını karıştırmadığın sürece.
"Her horoz kendi çiftliğinde öter."

Salih Gönüller

#54 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 14.03.2007 - 22:05

Forum Kuralları madde 1 :banghead:

· Kibar olun! Bizler arkadaş canlısı ve misafirperver bir topluluğuz ve de öyle kalmak istiyoruz. Kaba veya kırıcı olmayın. Başkalarına karşı iyi davranırsanız, onlar da size öyle davranacaklardır. Hepimiz anlaşmazlıklar yaşayabiliriz, ama başkalarına ne hakaret ederiz ne de kin güderiz. Muzip ve rahat olmayı unutmayın. Bu hoşumuza gider. Ama kaba ve düşüncesiz olmayı unutun, bunu hiç sevmeyiz!

Forum Kuralları madde 6 :banghead:

· Yöneticilerimiz iyi bir gruptan oluşmuştur. Fakat her zaman onlarla aynı fikirde olmayabilirsiniz, onlar da sizlerle anlaşamayabilir. Onlardan birinin yaptığı birşeyi onaylamayabilirsiniz veya mesajınız herhangi bir açıklama yapılmadan silinmiş olabilir. Bunlardan dolayı sinirlenip kaba mesajlar yazmaya başlamayın. Bunun yerine, Kurucular veya Yöneticiler grubundan bir kişi ile temasa geçip görüşlerinizi ÖM veya e-mail aracılığıyla açıklayın. Bu şekilde sorunlar hoş bir şekilde çözülebilir

:nanik:
"This desert flower
No sweet perfume that would torture you more than this..."

#55 GÜL_ZAR

GÜL_ZAR

uzaklardaa...(hikari)

• Üyeler
  • 3.969 Mesaj

Gönderim zamanı 14.03.2007 - 22:08

sonuçta hepimiz insanızz burda değilmi ? çünkü ben burda kimseye hakaret yada incitici bir şey yazmıyorummmmm birkaç kişi birşeyler yazıyor bana hitaben onlar silinmiyorda ben cvp verdiğim zaamn benim msjım siliniyo ben buna kızıyorum tabiki sizin işinizde z<or günde ne kadar çok msj yazılıyorr hepsini okuyuo sen şurda şunu yazdın ondan msjı sildik sen şurda bunu yazdın ondan konunu kapattık diyemezsiniz ki bu çok büyük bir zaman diliminde bile belki imkansızz ama bana kişiler msj yazarken bana msjları silinmiyor da benim onlara cvp msjım onlarınki kadar incitici yada kırıcı olmamasına rağmen benim mesajım siliniyorsa ben buna tepki gösteririmm

bu yüzdendir ki bu şekilde bir tartışmaya girme gereği duydummm
Feci Depiklerler Çetesi

Which of us do you love?

#56 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 14.03.2007 - 22:23

Yani kişiseldir bu konu, sadece benimkiler geri dönüşüme gönderiliyor mu diyorsun kısaca?
Eğer evetse, sanırım buna cevap vermeyeceğim bile.. :nanik:

Bu tarz konular, şikayetler daha önce de çok yapıldı, konuşuldu, tartışıldı.. Ben yoruldum şahsen, her seferinde aynı şeyleri açıklamaktan..
Ancak yukarıda diğer arkadaşlarımızın yazdığı kurallar dahilinde olmayan mesajlar GDK'a gönderilir.. Olay budur..

Hiçbirimiz, dur ben şu kişiye takığım da bir tek onun mesajlarını temizleyeyim gibi psikopatça bir tavır içinde değiliz Allah'a şükür der çalışmaya dönerim.... Belli ki ne dersek diyelim, istediğiniz cevap olmayacak...

#57 GÜL_ZAR

GÜL_ZAR

uzaklardaa...(hikari)

• Üyeler
  • 3.969 Mesaj

Gönderim zamanı 14.03.2007 - 22:30

saol ben cvbımı aldım yanlız sen benim bir konuda yanlış anlamışsın ben sadece benim msjlarımım siliniyor demedimmm neyse sen yinede açıkladığın için saolll
Feci Depiklerler Çetesi

Which of us do you love?

#58 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11.365 Mesaj

Gönderim zamanı 14.03.2007 - 23:02

Tacizlere kulak asma diyeceğim sadece sana.

johor ne güzel demiş...

anlaşmazlıklar elbette olacaktır die düşünüyorum bende... her çeşit renk var burda çünkü... kimileri saygı çerçevesinde tartışmaları sürdürürken, kimleri ağır tahrikle saygısızca devam ediyor buna... çok fazla takma derim bende ve susar giderim...

#59 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Gönderim zamanı 14.03.2007 - 23:21

fikir, düşünce dostlarına hepimizin ihtiyacı var. o yüzden lütfen bilgilendirici, ve de forum kalitesini arttırıcı entellektüel ve felsefi konularınıza devam ediniz. sizden ricam, felsefe soyut kavramların yoğun olduğu bir dal, bu sebeple katılımın yoğunlaşması için cümlelerin ve kavramların daha anlaşılır olması hususunda özen göstermeniz ve daha toleranslı davranmanız ;)
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#60 inan

inan

tersceviroku

• Üyeler
  • 2.596 Mesaj

Gönderim zamanı 14.03.2007 - 23:31

Efendiler peyami safa ne güzel demiş:
"Sen de ortaya bir adabımuaşeret meselesi atma!"- P. Safa.
mesele olmadan önce, meseleyi okumak, ''anlamak'' gerek diye düşünüyorum.
Tartışma adabı'nın yanında edep'i de getirir.? kısırlaşmış bir türkçeyle tartışmak bunun adı.
Bîgâne-i mahabbetün olmaz gam-âşinâ
Ey dâğ-ı derdin eylemeyen merhem-âşina