İçerik değiştir

- - - - -

Dans (Tango) Zinanın ayakta yapılan şeklimidir ?

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 30 yanıt verildi

#1 Ziyaretçi_jakobe_*

Ziyaretçi_jakobe_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 05.08.2006 - 15:50

DANS ETMEK, ÖNSEVİŞME GİBİDİR DİLEK ÖNDER (VATAN 10.07.2006 )
Konyalı imam haklı galiba... Hani, Konya'da bir imam, "Düğünlerde dans etmek, yataktaki zinanın ayakta yapılmış halidir ve günahtır" demiş ya, itiraz edeceğimi sanıyorsunuz değil mi?

Sanırım etmeyeceğim...Etsem etsem, bu işin günah hanesine yazılmasına ederim.Bir de tabii, "Düğünlerde Dans etmek" ifadesine..Hepsini aynı kefeye koymak lazım. (Baba, kayınvalide gibi mecburi yapılanların dışında tabii...)
Şu bakımdan yani;
Şimdi, iki insan niye dans eder?
Samimi olalım; arkadaşla dans edilir mi?
"Ne var bunda?" deyip cinimi oynatmayın. Sanki ben kötüyüm, siz iyisiniz...
Yok öyle...
Taraflardan en az biri iyi niyetli değildir...
Eninde sonunda mutlaka ayakta ya da yatakta zina yapmak istiyordur.
Akşam yemeği gibi bir durum yani...
Ya da bir nevi ön sevişme...
Galiba imam haklı.
Dansın kendisi seksi zaten...
Sarılırsın, dizlerin belli bir ritmle birbirine değer, nefesini hissedersin...
E, ayakta zina da bunun gibi birşey zaten...
Ya, hâlâ itiraz etmeyin; romantik bir aşk şarkısında arkadaşınla boşu boşuna niye dans edilir ki?
O ana kadar kötü niyet yoksa bile danstan sonra olur. Şeytan dürter...
Eh, biraz da içmişsindir zaten; için bir hoş olur...
Slow danstan söz ediyorum, "eller havaya"dan değil. O başka...
Çünkü onda ille de bir partner gerekmiyor ve isteyen kendi ellerini kendi kaldırabilir. Temas falan da yok.
Rahat rahat dök içini...
Ama tabii, bazen onda bile tuhaf durumlar görüyoruz. Bodrum-Çeşme'deki diskolarda veya İbrahim Tatlıses'in programlarında dans eden kadınlar da ayakta seks yapar gibiler...
Böyle saçlarını ensesinden kaldırıp, dudaklarını büzüştüren, başlarına geleceklerden habersiz suratlarına "hazırım" ifadesi veren kadınlar...
Serpil Çakmaklı modeli...
Kıvırdığı anlaşılsın diye kalçalarına da birşey bağlarlar ya...
Kıvır kıvır, bir tuhaf...
Evet, dans ve seks birbirine çok yakındır.
Şöyle bir şifresi de vardır:
Seks yapan çiftler dans etmez, dans edenler henüz seks yapmamıştır...
Düşünün, neden evli çiftler dans etmez? (yeni evliler hariç)
Etseler bile zoraki halleri vardır?
Yaaa...
Ha, dans edilmesin mi?
Edilsin.
Kötü ne oluyorsa, ne kadar karmaşa, sinir varsa bu dans etmeyenler yüzünden değil mi?
Keşke herkes dans etse...
Hayat bayram olsa...

TANGO BİR GENELEV SÜRÜNGENİYDİ (HÜRRİYET : 17.01.2004)

Arjantinli yazar Jorge Luis Borges'in yazdığı ‘‘Tangonun Tarihçesi’’ adlı yazı, üç aylık sanat dergisi P'nin son sayısında yayımlandı. P Dergisi, bu sayısını ‘‘Dans ve Sanat’’ temasına ayırmış.

Borges'in tangoyla ilgili yazısına, yüz yıl önce Arjantin'de yapılan çeşitli tango afişleri eşlik ediyor. Ünlü yazar, 1929'da Evaristo Carriega adlı genç yaşta ölmüş bir şairin yaşam öyküsünü yazmaya karar veriyor. Ancak kitabı yazarken, Carriega'nın hayatından çok, onun dönemindeki Arjantin'le, özellikle de tangoyla ilgilenmeye başlıyor. Yirmi beş yıl sonra kitabın ikinci basımına Tangonun Tarihçesi adlı bir bölüm ekliyor. Bu yazıda, tangonun Buenos Aires'in gecekondu mahallelerinde değil, genelevlerinde ortaya çıktığını söylüyor. Borges'e göre tango, hem şehvet, hem de müthiş bir şiddetle dolu.

...Danıştığım kimselerin hepsi tangonun kökeninin genelevler olduğunda birleşiyordu. (Aynı görüş birliği tangonun doğuş tarihi için de geçerli; 1880'le 1890 arası.) Üstelik ilk tango orkestralarını oluşturan çalgıların (piyano, flüt, keman, daha sonraları bandoneon) yüksek maliyeti de bu tanıklığı doğruluyor. Bu da tangonun varoşlarda doğmamış olduğuna bir başka kanıt; kenar mahallelerde gitarın altı telinin yeterli olduğu herkesin bildiği bir gerçektir. Bu savı doğrulayan başka kanıtlar da var: Tangonun şehvet uyandıran figürleri, tango adlarının (El choclo-maval, El fierrazo-çelik darbesi) çağrıştırdıkları, çocukluğumda Palermo'da, yıllar sonra da Chacarita ve Boedo'da gördüklerim (kadınlar edepsiz buldukları bu dansa rağbet etmedikleri için erkeklerin sokak köşelerinde erkek erkeğe dans etmeleri).

BELA ARAYAN TANGO
Lugones (El Payador'da) tangoyu aşağılayıcı bir açıksözlülükle ‘‘şu genelev sürüngeni’’ diye tanımlar. Kuzey mahallesi tangoyu (o günlerde Paris'te çoktan temize çıktığı halde) sokaktan alıp evlere kabul ettirmek için uzun yıllar beklemek zorunda kaldı; hálá da tam başarılı olduğu söylenebilir mi, bilemiyorum. Eskiden tango şeytansı bir orjiydi, şimdilerde bir yürüme şekli oldu.

Tangonun cinsel niteliği birçoklarınca dile getirilmiştir, içerdiği şiddet içinse aynı şey söylenemez. Her iki niteliğin de aynı itkinin farklı şekilleri olduğu doğru. Erkek sözcüğü, bildiğim bütün dillerde cinsel gücü ve savaşçılığı simgeler; Latince'de ‘‘cesaret’’ anlamına gelen virtus sözcüğü de ‘‘vir’’, yani ‘‘erkek’’ten türemiştir. Kipling'in ‘‘Kim’’ adlı romanında bir Afgan, iki eylemin özünde aynı olduğunu vurgulamak istercesine şöyle der: ‘‘On beş yaşımda erkeğimi öldürdüm ve erkeğimi yarattım.’’

TANGO SÖZLERİNDE NE DENİYORDU?
İlk tangoların çoğunda söz yoktu, olanlardaysa sözler doğaçlama ve açık saçıktı. Kimi tango sözlerinde kırsal yaşam ağır basıyordu, çünkü kompozitörler halkın hoşlanacağı konular arıyordu ve o zamanlar kötü yaşam koşulları ve varoşlar şiirsel addedilmiyordu. Sonraki tangolar kimi Fransız natüralist romanlarında ya da Horgart'ın gravürlerinde olduğu gibi, yaşamın birbiri ardına gelen talihsizliklerini anlatmaya başladılar:

‘‘Sonra metresi oldun
/ yaşlı bir eczacının /
daha sonra da komiserin oğlu /
soluğunu kesti.’’

Daha sonra biraz da eskiye özlemle, yoksul ve kavgacı mahallelerin nasıl yola geldiğini anlattılar. İlk zamanlardan itibaren kaçak aşıklar ve duygusallıklar üzerine çok kalem oynatıldı:

‘‘Hatırlıyor musun /
bir şapka giymiştin /
ve o deri kemeri takmıştın /
öteki karıdan arakladığım.’’

Yakınmacı ve suçlayıcı tangolar, nefret tangoları, alay ya da hınç yüklü tangolar yazıldı; çoğu yazıya dökülmedi, birçoğu da belleklerden silinip gitti.

SİVRİ DİLLİ BİR ADAM ( VATAN : Zülfü Livaneli , 04.05.2004 )Zekâyı "yeni durumlara uyum gösterme yeteneği" diye tarif edenler vardır.Bana göre bu yetenek zekâ değil olsa olsa "kurnazlık" olarak tanımlanmalı.Yolun boş tarafında yürüme ya da kuyrukta öne geçme türünden bir uyum yeteneği bu.Zeki adamlar kurnaz değildir."Yeni durumlara" kolay kolay uyum gösteremezler.Ömürleri; aileye, okula, işyerine, kurumlara ve devlete kafa tutmakla geçer.Beyinsel ve duygusal zekâları onları sürüdeki kara koyun haline getirir.Bernard Shaw adlı dahi bunun en iyi örneklerinden birisi.Bakın neler diyor:
"Basın oyun yazarlarını öldürebilse, daha yirmi yıl önce ölmüş biri olurdum."
"Bir dram ozanının sanatı, yurtseverlik nedir bilmez."
"Sanatçıların sezgileriyle buldukları tüm gerçekleri, bilgin denilenler budalaca bir didinmeyle yeniden ortaya çıkarırlar; uzun süre sonra."
"Gazetecilik, bir bisiklet kazasıyla uygarlığın çöküşünü birbirinden ayıramayan bir alandır."
"Dans etmek, yatay bir isteğin dikey anlatımıdır." ...

Son olarak bir fıkra

Adamı hışım ile yerinden kalkmış, kızının kollarının arasından genç adamı almış ve suratına sert bir tokat atmış.Kız babasına bağırdıktan sonra genç adamı yerden kaldırmış ve demiş ki " kusura bakma, babam sağırdır , müzik sesini duymadı da...!"

TAMAM SİZİN İÇİNİZ TEMİZ DE KARŞINIZDA SARILDIÐINIZ KİŞİNİN KALBİNDEN KİŞİ NASIL EMİN OLABİLİR , ONU BİLEMİYORUM...!

#2 naturel

naturel

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 126 Mesaj
  • İlgi Alanları:bilimsel konular,aşk,romantizm,şiir,güncel,kadın hakları,şarkılar,sinema,net,tv,arkadaşlar

Gönderim zamanı 05.08.2006 - 16:01

dün bir filme gittim göl evi diye ikinci yarıda galiba kızla adam bir slow dans ediyolar o kadar romantikki böyle bir dan s etmek isterdim hoşlnadığım biriyle ,zina olayı çok daha ileri düzeyde ve çıplak yapılıyo ikisini ayne kefeye koymak yanlış,keşke slow dans edilen yerler olsa pek dans edilmiyor doğrusu ,gerci milletin ortasındada öyle rahat dans ed,ilmez müzik ve flort hoş

#3 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 05.08.2006 - 16:29

Aile fertlerinin birbirleri ile dans edincede ensest bi durum mu ortaya çıkıyor. Yok yok nikah düşmediği için problem yok ölemi.. hadii leeennn ...

Tutacak bi yeri yok nerden bakarsan bak şaçmalamış abla.

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#4 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 05.08.2006 - 16:32

zina demek çok acımasızca...ama dansettiğin kişiye göre de değişir..

sevgilinle dans ediyorsan eğer(ee muhtemelen yapışık ikiz gibisiniz)belki biraz ön sevişme gibi gelebilir...

ama dans etmek bir sanattır..zina demekse sanata saygısızlıktır...

...

#5 Poseidon

Poseidon

Tarih Muhabiri

• Dokunulmazlar
  • 2.810 Mesaj

Gönderim zamanı 05.08.2006 - 16:38

İşte görüyoruz ki Ulu önder Atatürk'ün bu ülke için Laiklikğin neden bu kadar önemli tutuğunu bu ülke bu gibi zihniyetler yüzünden gelişemiyo. Örümcek beyinli salaklar...
Galata Kulesi'nin aklı olsaydı, Kız Kulesi'ne evlenme teklif ederdi...

#6 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 05.08.2006 - 16:47

başlığı okumam yetti, o kadar uzun ki bu kadar dar bi zihniyeti okumakla vakit kaybetmedim bile...

tek söyliyebiliceğim.. ee peess yanii... :P

In the end, it's not the years in your life that count.
it's the life in your years..

#7 NatuS

NatuS

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 174 Mesaj

Gönderim zamanı 05.08.2006 - 16:51

zina demek haa:) güldürmeyin yaa dans ruhun özgürce davranmasıdır..
cinselliği zina diye suçlayanlar peki kendileri bunu hiç yapmıyomu ?bi soran olsa anlarlar burda cinselliği çok eleştiriyolar ama yaşamın en önemli parçası olduğunu unutuyolar..kendilerininde bunun içinde olduklarını unutyolar sonrada yok şu zina yok bu diolar...
en sonunda da alakası olmayan bi işe dansa bulaştılar aşk zaten bi tutku işidir..
bunu yazan kişi önceki gün akşam bi yerde izlemiştir dans eden bi çift sonra kendi yapamadığı için böle bi leke atmaya çalışmış..yazık gazeteye yazabilcek bi insan olmuş ama...

dans kötü bişey olsaydı bu işin okulu olmazdııı!
Ben HeM KalP HeM bEdeNim NeFesTiR rUhuM Benİm..AşK şAraBı İçErİm tEz GelSedE eCeLim..BeN Hem kALp HeM BeDeNim..AşK ŞaRAbı İçElİm KeNDimİZimDeN GeçeLiM..

#8 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 05.08.2006 - 16:56

biş demek istemiodum ama yine ağları örüo bizim :P lar

abi yök tamam türban tamam irtica tamam ulema tamam kuran kursu tamam da lannn bari dansa laf etmeyin :cute:. nası beyinleriniz var kardeşimmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu

#9 böcük

böcük

YGOİ

• Üyeler
  • 915 Mesaj
  • İlgi Alanları:resim ,kitap,bilim,fizik, mavi,turkuaz,....

Gönderim zamanı 05.08.2006 - 18:26

of ya bu beyinler her tarafa laf buluyor dans mı kalmıştı dokunulmadık bi. zaten sana lutüfta bulunup dans edecek bayana üzülüyorum , neler düşündüğün ortada herkesi de kendin gibi sanıp birde haklıymışsın gibi yazı yazmışsın yazık yazık .....
Çamura batmış bir midye kadar mutlu olabilir miyim?.

#10 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 05.08.2006 - 19:02

Tango bir esaret dansıdır. Kadın sevdiği adama tangoyla kendini koşulsuz teslim eder. Aşkın, tutkunun müzikle hayat bulmasını, eşsiz bir görsel şölene dönüşmesini simgeler.

Dansın nerde doğduğu kimin umrunda :D

Zinaymış pehhh, insanlar yollarda, otobüslerde, parklarda ya da nerdeyse her köşe başında öpüşüp koklaşırlarken zina olmuyor da tango mu zina oluyor :P

"This desert flower
No sweet perfume that would torture you more than this..."

#11 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 05.08.2006 - 19:17

Zinaymış pehhh, insanlar yollarda, otobüslerde, parklarda ya da nerdeyse her köşe başında öpüşüp koklaşırlarken zina olmuyor da tango mu zina oluyor :D

Bu sözden sonra konuşmaya gerek yok.

Değişiklikler Kaydedildi...

#12 naturel

naturel

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 126 Mesaj
  • İlgi Alanları:bilimsel konular,aşk,romantizm,şiir,güncel,kadın hakları,şarkılar,sinema,net,tv,arkadaşlar

Gönderim zamanı 05.08.2006 - 22:36

aşk ı kötü görmek,aşk ı görmemek,flortu red etmek,kadınların çapkınlık yapmasını ysaklamak eski zihniyetlerdir,bizim toplum olarak daha önemli sorunlarımız var,ama dindarlar hala bunlarla uğraşıyor,evli olunca herşey normal ve hoşmu oluyor bu insanlar için yani birazda bekarlara hayat hakkı,aşk hakkı tanıyın,bekarlara ait bir yer açında ortalıkta sevişmesinler millet ne yapsın mantıklı olalım ,aşk gibi önemli ve güzel bir duyguyu yuzyılardır kontrol etmişler ,aşk belki acıda verebilir ama yasaklar arzuyu artırır

#13 LaHesis

LaHesis

Baş Yazar

• Üyeler
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 05.08.2006 - 22:44

ben REBEL e katılıcam bu konuda... dans sanattır neticede...sanatın zina olarak nitelendirilmesi biraz fazla olmuyor mu.. kaldı ki,zina kavramını o derece ince hatlarıyla ele alacak olursak bitmişiz biz...NİYET önemlidir diyorum son söz olarak....

#14 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11.365 Mesaj

Gönderim zamanı 05.08.2006 - 23:21

yuhhh ohaaaa çüşşşş diyorum özürlerimi harabecilere sunarak...

yapılan yorumlara katıldığımı ve özellikle elma nin yorumundaki son paragrafa katıldığımı belitmek istiyorum... yazık ki ne yazık... bu insan bi gazetede yazıp okunuyor... ve şimdi diğer insanların kimlerin etkisi altında kaldığıda apaçık ortada...

nan harabemin canları yasaklıyorum dans etmeyceniz... o kadar... *zong

puuuu Allah seni bildiği gibi yapsın...

#15 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 05.08.2006 - 23:38

nan harabemin canları yasaklıyorum dans etmeyceniz... o kadar... :)

puuuu Allah seni bildiği gibi yapsın...

*zong
"This desert flower
No sweet perfume that would torture you more than this..."

#16 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 05.08.2006 - 23:43

Zina'nın anlam karşılıgı iyice deforme oldu..

smiley-sport036.gif  

#17 Fugitive

Fugitive

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 429 Mesaj

Gönderim zamanı 08.08.2006 - 20:14

zina hakkında bilgi

#18 Ziyaretçi_jakobe_*

Ziyaretçi_jakobe_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 12.08.2006 - 18:53

Forum yazarlarının baş sayfadaki yazarlar hakkında; örümcek kafalı, gerici, yobaz v.s. gibi söylemler kullanmak yerine, kendi mantıklı fikirlerini yazarak bu yazarların fikirlerini çürütmek forumdaki yazıları okuyanlar açısından daha yararlı olacağı kanaatindeyim.

Zira bir kişiye örümcek kafalı ,gerici v.s. demek onun fikrini hiç bir şekilde değiştirmeyeceği gibi bu söylemler yazılan yazıların da dikkate alınmamasına ve dolayısı ile okumak için zaman kaybına neden olacaktır.

Konulara yazılan yazıların konunın açılmasına sebep olan yazarlara veya başkalarına hakaret etmeden sadece konu eleştirilmeli.

Konuya da sadece konu hakkında fikir sahibi olanlar mesaj bırakmalı .

Fikir sahibi olmayanlar da foruma bırakılan mesajları okuyarak fikir sahibi olabilirler.

#19 inan

inan

tersceviroku

• Üyeler
  • 2.596 Mesaj

Gönderim zamanı 12.08.2006 - 19:07

Kopyala yapıştır fikirlerden iyidir..
Bîgâne-i mahabbetün olmaz gam-âşinâ
Ey dâğ-ı derdin eylemeyen merhem-âşina

#20 Ziyaretçi_jakobe_*

Ziyaretçi_jakobe_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 12.08.2006 - 19:14

Kopyala yapıştır fikirlerden iyidir..

Bu yazının konuyla ne alakası var. Yukarıdaki yazıda da yazıyor. Eğer konuyla ilgili fikriniz yok ise lütfen laf kalabalığı yapmayın. Okuyucalara saygınız olsun.