İçerik değiştir

- - - - -

1 Japon'a 25 Kitap, 6 Türk'e 1 Kitap...

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 2 yanıt verildi

#1 Mystic Coyote

Mystic Coyote

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 58 Mesaj
  • İlgi Alanları:Rafet El Roman dinlemek<br><br>Maç izlemek.(Kızlığımdan şüphe ediyorum bu konuda:))<br><br>Tarih kitapları okumak.(Fasafiso aşk romanlarından iyidir.. )<br><br>Ailemle vakit geçirmek.<br><br>Çocuklar(Onlarla vakit geçirmek çok hoş.Çocukları çok seviyorum:))<br>vs....

Gönderim zamanı 25.07.2006 - 13:20

Gönderilen Resim

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Suat Ungan, yapılan araştırmaların, Türkiye’de okuma alışkanlığının çok düşük olduğunu ortaya koyduğuna dikkati çekti. Ungan, "Bir Japon yılda 25, İsveçli 10, Fransız 7 kitap okuyor.

Türkiye’de ise 6 kişiye bir kitap düşüyor. Araştırmalarda elde edilen bu sonuç, ülkemizde kitap okuma oranının ne kadar düşük olduğunun göstergesidir" dedi. Ungan, Türkiye’deki eğitim sisteminin kitap okumaya teşvik edici olmadığını öne sürerek, kitap okuyanların örnek olarak gösterilmediğini, en önemlisi çocuğa model olabilecek kişilerin kitap okumaya karşı duyarsız davrandıklarını, bu ortamda çocuklardan kitap okumalarının beklenmemesinin yanlış olduğunu anlattı.

:)
Bir deniz anasıdır umut, ta suların ordasında açılır kapanır, kapanır açılır....

#2 Denio

Denio

Kamış Kotak

• Dokunulmazlar
  • 7.870 Mesaj

Gönderim zamanı 25.07.2006 - 13:25

o bir kişi kim ki...bulmak lazım
Sanırım içmek,
ertesi sabah
tekrar hayata
dönülebilen
ve her gün
tekrarlanabilen
bir intihar biçimidir.

Charles Bukowski

Piizan

#3 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 18.11.2006 - 19:55

Hızlı okuma teknikleri ile ilgili bir kitabı karıştırırkene okumuştum ve çok hoşuma gitmişti bu istatistik ağlanacak halimize güldülmüştüm işte

Bir japon yılda 25 kitap okuyorkene, 6 Türk yılda bir kitap okuyormuş

: )

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry