İçerik değiştir

- - - - -

Ruby on Rails

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 5 yanıt verildi

#1 uykusuz

uykusuz

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 325 Mesaj
  • İlgi Alanları:kisisel bilgiler icin liqusha kullanicisina bakiniz, kendisi benim resmi tarafim olurlar. evet evet 2 kullanici ismim var, napalim beni de boyle yaratmis yuce rabbim :)

Gönderim zamanı 22.07.2006 - 17:12

Son donemde bir cok populer Java portalinda Ruby ve uygulamalari uzerine yazilar, yorumlar gormek mumkun. 2001 yilinda Japonya kokenli bu scripting dilini duymus ama gecen seneye kadar kullanma firsatim olmamisti. Tamamiyle object oriented bir dil olan Ruby, Lisp benzeri liste isleme mekanizmalariyla son derece guclu ve fakat bir o kadar da kolay bir dil. Java'da benzer bir is icin kullandiginiz kodu yariya ya da daha azina indirmeniz olasi. JRubby ile de her iki dili beraber kullanabilirsiniz.

Ruby on Rails ise acik kaynak kodlu Ruby ile yazilmis bir web framework'u. Size MVC pattern'i temelli bir uygulama gelistirme alt yapisi sunuyor. Ayrica ActiveRecord apisi ile de size bir tur ORM sagliyor ki kullanimi son derece kolay, cunku default degerleri ve tahmin mekanizmasi sizi konfigurasyon dertlerinden kurtariyor. Ayrica Ajax destegi de mevcut.

Ancak bir cok kisi hali hazirda zaten php dilini biliyor ve php hostingi bulmak-edinmek cok daha kolay ve hesapli. Bu nedenle Ruby on Rails'in sundugu kolayligi php ile yakalamak istiyorsaniz, Php on Trax diye bir projeye goz atmanizi oneririm.

#2 Canan

Canan

diyalog değil,monolog..

• Üyeler
  • 5.591 Mesaj
  • İlgi Alanları:...

Gönderim zamanı 21.04.2008 - 15:12

Paylaşım için teşekkürler ::
2 metre bez
2 kürek kum
var mı ötesi?

#3 RedSnow

RedSnow

o σℓмαdαη αѕℓa

• Dokunulmazlar
  • 8.898 Mesaj

Gönderim zamanı 21.04.2008 - 15:25

Uykusuz Görüyor Musun Paylaşımının Diğeri 2 Sene Sonra Anlaşıldı...
Büyük Adammışsın... ::

#4 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 21.04.2008 - 22:21

Kendisini imzamda yaşatıyorum :)
"This desert flower
No sweet perfume that would torture you more than this..."

#5 LiQusha

LiQusha

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 405 Mesaj
  • İlgi Alanları:yazilim muhendisligi (domain driven design, extreme programming, java EE), muzik(jazz-rock[fusion]), basketbol(oynamayi izlemeye tercih ederim, nba)

Gönderim zamanı 21.04.2008 - 22:35

Uykusuzu özlüyor değilim, kendileri çizgi kahramandı da ama harabede kurallar izin verse farklı, gene ikincil bir , hoş sohbet bir kullanıcı açardım.

Şimdi NetBeans ile Sun, JRuby'i java'ya doğrudan entegre etti edecek ama aradan onca zaman geçince niye bu başlığı birileri geyik de olsa kurcaladı diyordum, sanırım şu an içinde olduğum projede, jrubby'nin çok kullanışlığı olabileceğini farketmem için bu gerekliymiş. Farkında olmadan "ampül" yaktınız, merci

#6 quStah

quStah

Camel Soft

• Yöneticiler
  • 5.617 Mesaj
  • İlgi Alanları:kandırmak..

Gönderim zamanı 21.04.2008 - 23:08

Pekala..

0 kullanıcı bu konuya bakıyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli