İçerik değiştir

- - - - -

İsrail 3. kehaneti mi gerçekleştiriyor?

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 21 yanıt verildi

#1 arinna

arinna

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.289 Mesaj
  • İlgi Alanları:Kitap,film,mayışmak,internet,müzik..

Gönderim zamanı 21.07.2006 - 16:43

Ortadoğu'da yaşananlar Hristiyan ve Yahudilerin "Mesih" inancının bir parçası..21 Temmuz 2006 14:25

Kimi ve Hıristiyanların inancına göre Mesih’in yeniden yeryüzüne gel(ebil)mesi için Üçüncü Kehanet’in gerçekleşmesi gerek. Acaba yaşanan savaşla bu kehanetin bir ilgisi var mı?

Araştırmacı Yazar Ali Rıza Bayzan'ın uzun süredir üzerinde çalıştığı, Türkiye’de Amerikan Misyonerleri adlı kitabı Atilla İlhan'ın editörlüğünde başlayan “Bir Millet Uyanıyor” serisinin 10. kitabı olarak Bilgi Yayınevi tarafından basıldı. Bayzan, Türkiye'de misyonerlik konusunda kafa yorup, kitaplar kaleme alan, misyonerlik kavramına hassas ve dengeli bakış açısı sergileyen önemli bir yazar...

Yazarın son kitabı Türkiye’de Amerikan Misyonerleri'nde aynı hassasiyet ve dengeyi görmek mümkün. İfrat ve tefrite kaçmadan olayın gerçek yüzünü sergilemeye gayret eden yazarın kitabından ilginç bir kaç metni sizin için özel izinle alıntıladık..

İşte Bayzan'ın kitabından ilginç bir kaç tespit..

Kimi ve Hıristiyanların inancına göre Mesih’in yeniden yeryüzüne gel(ebil)mesi için Üçüncü Kehanet’in gerçekleşmesi gerekmektedir.

“Mesih’in Gelişi” ve “Armageddon: Kıyamet Savaşı” kehaneti/inancı, yalnızca kimi Yahudi ve Hıristiyanlar açısından değil yeryüzünde yaşayan her insan ama özellikle de biz Türkler açısından da büyük önem taşımaktadır. Çünkü bu kehanete/inanca göre “Mesih’in Gelişi” ve “Kıyamet Savaşı” Tanrı’nın elinin güçlendirilmesi hatta Tanrı’nın Kıyamet’e zorlanması gerekir.

Tam burada şunu da ifade etmek gerekir ki Protestanlığın önderlerinden Martin Luther’e göre Türkler, Armageddon’da Mesih’in savaşacağı Ye’cüc Me’cüc ordusunda yer alacaktır. Bu bakımdan Protestan Hareketin ve Köktenci, Mesihçi ve Kıyametçi Yeni Hıristiyanî Akımların en büyük düşmanı Türklerdir.

Şimdi gelelim Üçüncü Kehanete.

Üçüncü Kehanet’in iki koşulu vardır:

İsrail’in vaat edilmiş topraklara (Eretz Israel) ulaşması gerekir. “Eretz Israel”in sınırları Türkiye’nin Güneydoğusu’nu da kapsamaktadır Armageddoncular bu kehaneti, kendi elleriyle gerçekleştirilmeye kalktıkları için artık bu aşamadan sonra bir inançtan söz edemeyiz; basbayağı bir teo-politik proje ile karşı karşıyayız demektir. Amerikan Yönetimi’ni hemen her zaman elinde bulunduran WASP’ın en güçlü kanadı Amerikan Evanjelikleri, Başkan Bush ve Neo-Conlar aracılığıyla bu projeyi açık seçik bir biçimde dış politika haline getirmiştir. Türkiye’nin yaşadığı Çuval Olayı ve PKK’nın Kuzey Irak’ta Amerikan himayesi görmesi, İsrail’in kaçırılan askerlerini bahane ederek Filistin’i ve Lübnan’ı cehenneme çevirmesi, Bush Hükümeti’nin İsrail’i Suriye ve İran üzerine kışkırtması bu projenin somut ve özel uygulamalarıdır.

Mescid-i Aksa’nın ve Kubbetu’s-Sahra’nın yıkılıp yerine Yahudi Tapınağı’nın inşa edilmesi gerekir.

Bu inanç Hıristiyan literatüründe “Hıristiyan Siyonizmi” olarak tanımlanmaktadır. Bu inanç gereği “Hıristiyan Siyonizmi”, “Yahudi Siyonizmi”ni sonuna kadar desteklemeyi öngörür.

Amerikan Evanjeliklerinin başını çektiği Hıristiyan Siyonistler, son yirmi yılda İsrail’e milyonlarca dolarlık bağış akıttılar, Likud ve genişletilmiş “Büyük bir İsrail” isteyen diğer İsrailli politikacılarla güçlü bir ittifak kurdular ve ABD’nin benzer bir siyaset izlemesi için toplumsal gayretleri seferber ettiler.

Elli beş ülkede şubeleri bulunan en geniş Siyonist grup olan International Christian Embassy Jerusalem’ın yöneticisi Malcolm Hedding: “Biz, 4000 yıl önce Tanrı’nın İbrahim’le yaptığı akitte verdiği bütün toprakların İsrail’e ait olduğunu savunuyoruz... ve Tanrı İsrail’in ebediyen kendisine ait olan payı nasıl tevarüs edeceğine dair işleri düzenleyecek.” diyor.

Bu bağlamda Şikago’daki North Park Üniversitesi’nde Din ve Ortadoğu Çalışmaları Profesörü olan Donald Wagner’in belirttiğine göre bu işte başı çeken Lindsey’in Pentagon, CIA, İsrailli generaller ve Amerikan Kongresi’yle ortak çalışmalar yürütmüştür.

Hıristiyanlar arasında “Mesih’in İkinci Gelişi” ve “Kıyamet Savaşı” konusunda harareti en yüksek olan mezhepler, yeni akımlardır. Biz bu akımları “Köktenci, Mesihçi ve Kıyametçi Yeni Hıristiyanî Akımlar” olarak isimlendiriyoruz. Sözünü ettiğimiz yeni akımlar, XIX. yüzyıldan itibaren Amerika merkezli olarak ortaya çıkmıştır. Bu akımların en temel özelliği “fundamentalist/köktenci” oluşlarıdır.

.
Niçin hep birlikte barış ve uyum içerisinde yaşamayalım? Hepimiz aynı yıldızlara bakıyoruz, aynı gezegenin üzerindeki yol arkadaşlarıyız ve aynı gökyüzünün altında yaşıyoruz.

Aunius Aurelius Simachus

#2 arinna

arinna

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.289 Mesaj

Gönderim zamanı 21.07.2006 - 16:52

Blindiği üzre İsrail bağımsızlığını kazanıncaya dek yahudiler sefil ve boyunduruk altında bir yaşam sürdürdüler.Daha sonra İsrail devleti kurulduğunda yahudilerin birçoğu israile yerleşti.Hatta Türkiyeden'de 70.000 yahudi israile yerleşti.Ancak bu durum birtakım din gupları tarafından olumsuz karşılandı ve İsrail devleti'ne küfür devleti dendi.Bunun sebebi de islam tarihine dönücek olursak biraz arkadaşlar;Tanrı onların yaşaycakları yeri yahudi kimlikleriyle bütünleştirip, yahudilerin yalnızca kutsal topraklar üzerinde yaşayabileceklerini ve ırklarını sadece bu topraklar üzerinde yüceleştirip yükseteceklerini belirtmiştir.Bu yüzden yahudiler kendi ırklarının daha soylu bir hale gelmesi ve tanrı'nın onlar üzerindeki emellerine ulaşabilmesi için hala bir mesih bekliyor olabilir.
Niçin hep birlikte barış ve uyum içerisinde yaşamayalım? Hepimiz aynı yıldızlara bakıyoruz, aynı gezegenin üzerindeki yol arkadaşlarıyız ve aynı gökyüzünün altında yaşıyoruz.

Aunius Aurelius Simachus

#3 inan

inan

tersceviroku

• Üyeler
  • 2.596 Mesaj

Gönderim zamanı 21.07.2006 - 17:53

inanmıyorum.
Bîgâne-i mahabbetün olmaz gam-âşinâ
Ey dâğ-ı derdin eylemeyen merhem-âşina

#4 Yücel

Yücel

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 155 Mesaj

Gönderim zamanı 21.07.2006 - 19:00

inanmıyorum.

İnanmamakta haklısın İnan.
Ali Rıza Bayzan'ı yeterince tanırım;pek akıllı bir adam değildir.
Bu anlatılanlar da dar kapsamlı değerlendirmelerdir.
'Kuyunun dibindeki bir kurbağa için gökyüzünün genişliği kuyunun ağzı kadardır'
'Çin Atasözü'

#5 arinna

arinna

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.289 Mesaj

Gönderim zamanı 21.07.2006 - 20:49

Dar kapsamlı diyosun ama yahudiler; peygamberleri H.z. Musa'nın kitap haline getirdiği tevrat'ta belirtilenlerden bu yana bu emellerini gerçekleştirme peşinde koşmuşlardır.Yani o zamandan beri kutsal topraklara hakim olma,egemen olma arzusu içindedirler.Zaten yazımda da belirttiğim üzre tevratta belirtilen yahudilerin sadece kendilerine ayrılmış olan kutsal topraklarda yaşamalarından bahsedilmektedir.Ben de böle bişeyin kesinlikkle olduğunu ve asıl sebebinde bu olduğunu savunmuyorum arkadaşlar.Başlıkta da üstünde durulduğu gibi acaba olabilir mi görüşü hakim..

Aunius Aurelius Simachus

#6 Yücel

Yücel

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 155 Mesaj

Gönderim zamanı 22.07.2006 - 23:16

*uhuhu http://www.derki.com...d=121&Itemid=36
(Sayfayı aşağı kaydırınız.)

Burada daha geniş bir bakış açısı var.Bu da yeterli değil tabii ki. *saksak

#7 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 23.07.2006 - 14:37

Türkiye’de Amerikan Misyonerleri adlı kitabı Atilla İlhan'ın editörlüğünde başlayan “Bir Millet Uyanıyor” serisinin 10. kitabı olarak

Açıkçası böyle güzel bir seride, bu tarz bir kitap olması beni üzdü...

Yazar, olaylara oldukça paranoyakça yaklaşmış, (ne kadar kitabı okumamış olsam da) elinde somut veriler olduğunu da sanmıyorum. Tamam Israil'in şu sıralar yaptıkları hiç hoş değil ama tüm Yahudileri Öcüüüüü ( :D ) gibi göstermek de doğru değil...

Artık o baştaki büyük insanların amacı, kitapta yazanlar değil, Daha fazla para kazanmak, güç sahibi olmaktır...

Başlıkta da üstünde durulduğu gibi acaba olabilir mi görüşü hakim..

Olabilir elbette olabilir, herşey olabilir.

Olma ihtimali?

Düşük çok düşük *öberah
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu

#8 Mystic Coyote

Mystic Coyote

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 58 Mesaj
  • İlgi Alanları:Rafet El Roman dinlemek<br><br>Maç izlemek.(Kızlığımdan şüphe ediyorum bu konuda:))<br><br>Tarih kitapları okumak.(Fasafiso aşk romanlarından iyidir.. )<br><br>Ailemle vakit geçirmek.<br><br>Çocuklar(Onlarla vakit geçirmek çok hoş.Çocukları çok seviyorum:))<br>vs....

Gönderim zamanı 24.07.2006 - 19:44

İsrail'in 2 askeri için verdiği mücadele kendilerine göre haklı olabilir ama Lübnan'daki sivilleri düşünen kim?Olan hep sivillere oluyor zaten.İnsan Hakları savunucuları neden ortaya çıkıp da İnsan Hakları karşıtı bu olaya hayır demiyor da destek veriyor?ABD neden İsrail yanlısı?Filistin'in zavallı sivilleri neden korunmuyor da İsrail'in sivillere yaptığı katliam destekleniyor? :)

Ortadoğu'da yaşananlar Hristiyan ve Yahudilerin "Mesih" inancının bir parçası..21 Temmuz 2006 14:25

Kimi ve Hıristiyanların inancına göre Mesih’in yeniden yeryüzüne gel(ebil)mesi için Üçüncü Kehanet’in gerçekleşmesi gerek. Acaba yaşanan savaşla bu kehanetin bir ilgisi var mı?

Ne inancı olursa olsun bu,savaş için iyi bir bahane değil..! :P

Bir deniz anasıdır umut, ta suların ordasında açılır kapanır, kapanır açılır....

#9 arinna

arinna

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.289 Mesaj

Gönderim zamanı 25.07.2006 - 18:05

Elbetteki iyi bir bahane değil yani bize göre. Ama bu ırkın geçmişine bakarsan hep ezilmiş ve hor görülmüş.O yüzden de bir ele geçirme merakı ya da egemen olma arzusu olabilir. Geçmişte yaşananlar çabuk unutulamıyor.Elbetteki yapılanları asla tasvip etmiyorum ama zihinlerinde yatan asıl düşünceyi ve neye ulaşmak istediklerini de merak ediyorum.

Aunius Aurelius Simachus

#10 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 26.07.2006 - 08:37

Geçmişte yapılanlar unutulamıyor doğru çok doğru.!! Ama ileride bugünlerde geçmiş olacak,Lübnanlılar ve Filistinliler için!!!

Yaptıklarında mantık ve niyet aramak büyük mantıksızlık olur bence..Savaşın ve masum insan katletmenin hiç bir mantığa sığmayacağını düşünüyorum..

Son olarakta KAHROLSUN İSRAİL !!!!
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#11 Poseidon

Poseidon

Tarih Muhabiri

• Dokunulmazlar
  • 2.810 Mesaj

Gönderim zamanı 26.07.2006 - 12:55

Bir tarih öğrencisi olarak sizinle bazı şeyler paylaşmak istiyorum. İsrail devleti ve İsrail devletinin amacı, İsrail-Filistin sorununun nereden geldiğini bilmeyenler için ve bildiklerim öğrendiklerim kadarıyla sizinle paylaşmak isterim. Yanlışlarım olursa bilen arkadaşlar düzeltebilir.

Öncelikle İsrail Hz.Yakup'un öteki adıdır. İsrail yahudi inancına göre '' Tanrıyla güreşmiş'' anlamına gelir. Nitekimde Tevrat'ta Hz. Yakup'un Tanrı Yahovayla güreş tuttuğu ve yendiği Yahovanında ona bu ismi verdiği belirtilir. Ayrıca Hz.Yakup'un 12 oğlu vardır ve yahudiler bu 12 oğulun soyundan geldiklerine ve bu 12 oğuldan türediklerine inanırlar.

İsrail bayrağının anlamı: İsrail bayrağındaki üsteki mavi çizgi Dicle nehrini, alttaki mavi çizgi ise Nil nehrini temsil eder ortadaki yıldız ise Hem kral hem Peygamber olan Hz.Süleyman'ın mührüdür. Yani Dicle ve Nil nehirleri arasında kalan topraklar Yahudiler için Arz-ı Mevuud'dur. ( Vaad edilmiş topraklardır.)

Vaad edilmiş topraklar ve İsrail-Filistin savaşının tarihi gelişimi: Bu vaad edilmiş topraklar mevzusu Hz. İbrahim'e dayanır (Hz. İbrahim'in yapılan araştırmalar sonucu Akad imparatorluğu ile çağdaş olduğu iddaa edilmektedir buda M.Ö. 2000 ile 1500 arasına tekabül eder.) Tevratta şöyle geçer: Hz. İbrahim doğduğu Ur şehrinden (Basra körfezinde bulunur önemli bir sümer kentidir)çıkarak Harran ovasına gelir ve burada tanrı yani Yahova ( yahudilerin tanrısı) Hz. İbrahime peygamber olduğunu bildirir ve Dicle ile Fırat arasındaki toprakları ona verir. Bunun üzerine Hz. İbrahim Mısıra gider. Hz. İbrahim'in bir karısı vardır adı Sare'dir ve Hz. İbrahim'in Sare'den çocuğu olmaz bunun üzerine Sare Hz. İbrahim'e evin hizmetçisi olan Hacer ile evlenmesine izin verir, Hz. İbrahim'in Hacerden bir oğlu olur İsmail. Daha sonrada Sare'den bir oğlu olur onunda adı İshak'tır. Zamanla Sare Haceri kıskanmaya başlar ve Hz. İbrahim'e Hacer ve oğlu İsmaili evden göndermesini yoksa ileride kendine verilmiş topraklardan yani mirastan pay isteyeceğini ve toprakların bölüneceğini söyler. Sare'nin baskısına dayanamayan Hz. İbrahim istemeyerek Hacer ve oğlu İsmail'i evden gönderir. Bildiğiniz gibi onlarda Mekke'ye giderler. İshakın soyundan Hz.Yakup (İsrail) gelir.Hz.Yakup'un soyundanda yahudiler. Evden gönderilen Hacer bu duruma çok üzülür ve Yahova( yahudilerin tanrısı) ona '' Üzülme senin soyundanda krallar göndereceğim.'' diye seslenir. Burada kral diye bahsedilen peygamberdir. Nitekimde İsmail'in soyundan da Hz. Muhammed (s.a.v) gelir. Şaron ve Yaser Arafat en son bir birleşmiş milletler toplantısında karşı karşıya gelir aralarında şu diyalog geçer. Arafat '' Bu kavga bitsin ikimizde İbrahimin çocuklarıyız bu topraklar bizlerede miras'' der. Ancak Şaron şu cevabı verir. ''Evet ikimizde İbrahimin çocuklarıyız ancak siz evin hizmetçisi biz evin efendisiyiz sizin mirastan bir payınız yok.''

Sonuç olarak: Yahudilerde bu inanç çok yaygındır ve bu ideallerini gerçekleştirmeden yani İsrail bayrağını gerçeğe dönüştürmeden aldıkları her nefesı haram kabul ederler. Özellikle Radikal yahudiler o kadar işi abartmışlardır ki yabancılarla asla konuşmazlar, asla alışveriş etmezler kız alıp vermezler. Nitekimde Yahudiler kendilerine seçilmiş ırk olarak bakarlar ve herkes yahudi olamaz. Musevi olur ama yahudi olamaz. Safkanlık esastır. Yahudi bir anneden dünyaya gelmeniz gerekir. küçük bir bilgi daha vereyim yahudilerin ibadet etikleri ve önünde ağladıkları Ağlama Duvarı diye bilinen duvar Hz. Süleyman'ın sarayından (mabetinden) kalan son duvardır. Yahudiler işte bu duruma ağlarlar. İsrail bu idealini gerçekleştirebilir mi yani Dicle-Nil arasını alabilir mi bilmiyorum ama bu uğurda çok kan dökeceği kesin...
Galata Kulesi'nin aklı olsaydı, Kız Kulesi'ne evlenme teklif ederdi...

#12 Denio

Denio

Kamış Kotak

• Dokunulmazlar
  • 7.870 Mesaj

Gönderim zamanı 26.07.2006 - 13:14

peki Al-i İmran suresinde geçen...israiloğulların yüzyıllar boyu beladan kurtulamayacağı şeklindeki ayeti nasıl açıklayabiliriz...(ilgili ayeti bulup buraya yazacağım)...ya da okumuşuzdur çoğumuz nasıl olsa biliriz bu ayeti *cool (çaktırmadanda laf sokuşturayım)...evet şeker Hüseyin kardeşim benim açıkla bakalım...öyle Muğla Tarih bölüm birincisi olmakla olmuyor bu işler...
Sanırım içmek,
ertesi sabah
tekrar hayata
dönülebilen
ve her gün
tekrarlanabilen
bir intihar biçimidir.

Charles Bukowski

Piizan

#13 Poseidon

Poseidon

Tarih Muhabiri

• Dokunulmazlar
  • 2.810 Mesaj

Gönderim zamanı 26.07.2006 - 14:19

yuh be buğur abi ne vurdun soldan öyle:) yaw eskiden beri söylerler yahudiler lanetlenmiş ırktır diye ama. bu konuda söyleyebileceğim bir şey yok. çok mu aradın bu soruyu?*saksak
Galata Kulesi'nin aklı olsaydı, Kız Kulesi'ne evlenme teklif ederdi...

#14 Denio

Denio

Kamış Kotak

• Dokunulmazlar
  • 7.870 Mesaj

Gönderim zamanı 26.07.2006 - 15:08

İsrail bu idealini gerçekleştirebilir mi yani Dicle-Nil arasını alabilir mi bilmiyorum ama bu uğurda çok kan dökeceği kesin...

sen zaten söylemişsin durumun olup olamayacağını...bahsi geçen kehanetin ne kadar yersiz olduğunu anlatmak amacındaydım...tabii Kuran'ı ne kadar esas alıyoruz o da tartışılır...
Sanırım içmek,
ertesi sabah
tekrar hayata
dönülebilen
ve her gün
tekrarlanabilen
bir intihar biçimidir.

Charles Bukowski

Piizan

#15 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Gönderim zamanı 28.07.2006 - 17:03

condelezza rice dememişmiydi daha geçenlerde, "yeni bir ortadoğunun zamanı geldi " diye. büyük bir senaryonun henüz jenerik müziğindeyiz gibi geliyo bana arkadaşlar! "vaadedilmiş topraklar" içerisinde harran da var unutmayın. orta doğuda yeniden haritalar çizilecek gibi geliyo bana bunun hiçte komplo teorisi olduğunu da düşünmüyorum. allah beterinden korusun ben bu toz duman arasında ülkemin geleceğini düşünüyorummm açıkçası ortadoğu sorunu çok şeylere gebe,
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#16 arinna

arinna

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.289 Mesaj

Gönderim zamanı 30.07.2006 - 21:31

condelezza rice dememişmiydi daha geçenlerde, "yeni bir ortadoğunun zamanı geldi " diye. büyük bir senaryonun henüz jenerik müziğindeyiz gibi geliyo bana arkadaşlar! "vaadedilmiş topraklar" içerisinde harran da var unutmayın. orta doğuda yeniden haritalar çizilecek gibi geliyo bana bunun hiçte komplo teorisi olduğunu da düşünmüyorum. allah beterinden korusun ben bu toz duman arasında ülkemin geleceğini düşünüyorummm açıkçası ortadoğu sorunu çok şeylere gebe,

haklısın attalia! bu ülke sadece orta doğu diil daha bi çok soruna gebe. hep üs olarak kullanıorus bu jeopolitik konumumusdan korkmaya başladım artık.Çok kan dökülecek!! dünyanın çivisi çıkmış durumda :)

Aunius Aurelius Simachus

#17 arinna

arinna

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.289 Mesaj

Gönderim zamanı 16.08.2006 - 16:55

evet sevgili attalia. Bush'ta yeni bir haçlı seferleri yaşanacağının duyurusunu da yaptı bizlere.Bu ne demek?? din savaşları.. İsrail Suriye'ye saldırdığı takdirde İran savaşın içinde demektir. İran savaşa dahil olduğunda Türkiye'den gelecek olan askeri yardımlar kendi lehlerinde sonuçlanmadığı takdirde Türkiye'de savaşta demektir. Orta doğu sorunu çok daha fazla kan dökülmeden bir sonucca bağlanmalıdır. Yoksa 3.Dünya savaşını görür bu millet.

Aunius Aurelius Simachus

#18 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 16.08.2006 - 18:46

Şimdi varsayalım İsrail Suriye'ye saldırdı İran hangi sınırlar üzerinden İsrail'e saldırmayı planlıyor.

Ne İsrail İran'a saldırabilir ne de İran İsrail'e sadece kendi kendilerini eğlendiriyorlar işte...
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#19 EVSANE

EVSANE

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 11 Mesaj

Gönderim zamanı 27.08.2006 - 19:28

Türkiye’de Amerikan Misyonerleri adlı kitabı Atilla İlhan'ın editörlüğünde başlayan “Bir Millet Uyanıyor” serisinin 10. kitabı olarak

Açıkçası böyle güzel bir seride, bu tarz bir kitap olması beni üzdü...

Yazar, olaylara oldukça paranoyakça yaklaşmış, (ne kadar kitabı okumamış olsam da) elinde somut veriler olduğunu da sanmıyorum. Tamam Israil'in şu sıralar yaptıkları hiç hoş değil ama tüm Yahudileri Öcüüüüü ( :alcoholic: ) gibi göstermek de doğru değil...

Artık o baştaki büyük insanların amacı, kitapta yazanlar değil, Daha fazla para kazanmak, güç sahibi olmaktır...

Başlıkta da üstünde durulduğu gibi acaba olabilir mi görüşü hakim..

Olabilir elbette olabilir, herşey olabilir.

Olma ihtimali?

Düşük çok düşük :superman:

Arkadaşım yaklaşan tehlikeden haberdar deilsin(Hoş haberdar olsakta bişeymi değişecek sanki).Kutsal kitaplarında kendilerini 'diğer ırkları parçalamak için şahlanmış aslan ( yani Ariel)' olarak tanımlayan bir dinin mensuplarından bahsediyoruz.Emin ol sıra bizede gelecek.ve bu engellenemeyecek.çünkü bizde vaad edilmiş toprakları sınırlarımız içine aldık.
Sağlıcakla kalın.

#20 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 28.08.2006 - 08:30

İsmail Türüt'ün, Ortadoğu'daki ABD ve İsrail terörünü lanetlemek için hazırlattığı klip TV'lerden sansür yedi.

İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ.
http://www.haberalem...p?haber_id=5118

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...