İçerik değiştir

Gazete Harabe

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 218 yanıt verildi

#81 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 08.08.2006 - 22:51

Gazete dediğin sayfalardan oluşur ve konular birbirinden bağımsız olsalarda beraber sunulur önümüze. Gazete Muhabirleri anlaşıp aynı anda yazılarını foruma aktarsalar da bizlerde heyecanlana heyecanlana acaba hangisinden başlasak diye cebelleşsek :P

Değişiklikler Kaydedildi...

#82 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 08.08.2006 - 22:53

haklısın dokuz benimde savunduğum fikir bu ama bir başlangıç yapılmamız isendi o nedenle .

Benim kişisel görüşüm muhabirlerin yazılarını tamamlayıp her pazartesi sabahı 9 gibi yazılarını aynı zamanda göndermeleridir böylece harabe sakinleri haberleri sıcak sıcak okur gibime geliyor
Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Gönderilen Resim

#83 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 08.08.2006 - 22:58

En kısa zamanda sizlerin toplantı yapıp fikirlerinizi masanın üzerine koymanız gerekecek. Zira bizlerden gelecek fikirler , öneriler kafanızın daha da karışmasına sebep olacak.

Biz okuyucular sizlerin ne yapacağınızı bilmesek , sizde kendi aranızda anlaşıp yazılarınızla ve toplaşıp alacağınız kararlarla bizlere sürprizler sunsanız. :P Ki ben öyle tahmin ediyorum ki senin güzel fikirlerin olabilir bu konuda daaank *zong

#84 ArGuS

ArGuS

๑۩۞۩๑Kime ne...

• Üyeler
  • 6.416 Mesaj
  • İlgi Alanları:2d, 3d görsel tasarımlar...

Gönderim zamanı 08.08.2006 - 23:21

Yok kardeşim dannk gibi gördüklerini beynine işleyip,bunu beyin süzgecinden geçirip,kendinden bir şeyler ortaya çıkarabilen tescilli muhabirler kadar yoksa yönetim haklı.

Konunun haklılıkla ne ilgisi var ?
tamam güzel bişey yapılmaya çalışılmış ama ortaya kötü bir şekilde sunulmuş ( kimse alınmasın bence böyle)

dannk ın yazısı gerçekten güzel olmuş, kendi uzmanlık alanı olmasına rağmen sanıyorum ki bunu hazırlamak bir hayli zamanını aldı ama bunu kaç kişi yapacak ? 10-15-20
Bence 50 kişi bile olsa yetmez :P
''Gazete açılacak buraya yazmanın koşulları şunlar şunlar şunlardır densin'' derken bunu kastedmiştim...

Not: eleştirilerin tamamını kötü olarak algılamayın, eleştirmekten ve eleştirilmekten korkan bir toplum ne kadar ilerleyebilir.
Yanlışı gören ve önlemek için elini uzatmayan insan, yanlışı yapan kadar suçludur.

<!--aimg-->Gönderilen Resim<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->

#85 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 08.08.2006 - 23:26

öhö.. Çok dışardan bilgi..

Konu açma aşamasındaken şöle bi öneri yapmıştım azcık geride kaldı..
Gazete yapıosanız bir editöre ihtiyaç far.. Muhabirler haberini yapar ama onayı editör verir.. adayım elma idi hatırlatim.. didim de konudan uzak dayım ölesinede sayabilirsiniz..

smiley-sport036.gif  

#86 miskin

miskin

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.494 Mesaj
  • İlgi Alanları:sanane

Gönderim zamanı 08.08.2006 - 23:29

evet elma editör olsun çok çalışmaktan hem erkekleri rencide edici bilimsel araştırmalarıda koyamamış olur

#87 Bulutsuzluk

Bulutsuzluk

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.309 Mesaj
  • İlgi Alanları:Olmak istediği...

Gönderim zamanı 08.08.2006 - 23:35

öhö.. Çok dışardan bilgi..

Konu açma aşamasındaken şöle bi öneri yapmıştım azcık geride kaldı..
Gazete yapıosanız bir editöre ihtiyaç far.. Muhabirler haberini yapar ama onayı editör verir.. adayım elma idi hatırlatim.. didim de konudan uzak dayım ölesinede sayabilirsiniz..

Mesela miyav'ın önerisi harabe gazetesinin geçer not almasını hızlandırır. En azından tarafsız kalabilmeyi bilmesiyle emsal teşkil etmekte elma. Ha elma'nın yanında da forumumuzda eşit kalma gözüyle bakabilecek bir kaç kişi daha var. Ama elma diye zikredildi,itirazım da yok açıkcası. Sonuç olarak süçgeç görevi görecek editör bir kişi lazım. Editör'ün görevinde savsakladığını da yine muhabirler kendi arasında belirlesin ki,editör de güncelliğini koruyacak aba payını bırakalım.
Asrın yeni bir umdesi var, hak kapanındır.
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Neyzen'im...

#88 miskin

miskin

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.494 Mesaj
  • İlgi Alanları:sanane

Gönderim zamanı 08.08.2006 - 23:39

ne tarafsızlığı ne haber yapacaksınız tarafsız birini arıyonuz

#89 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 09.08.2006 - 08:48

Arkadaşlar,ben konumun böyle tepki alacağını tahmin ediyordum..Ama yinede Magazin konusuna aday oldum..Daha kültürel bişeyler olsun istiyorsunuz,haklısınızda..Ben oylama yapılmasını teklif ediyorum,eğer gerçekten bu konu istenmiyorsa kaldırılabilir..Benim için problem yok..Ama şunu unutmayalımki gazeteler sadece kültürel etkinliklerden,siyaset,güncel ve spor haberlerinden ibaret değildir..Türkiye'nin en çok satan gazeteleri bile bu konuya,ana gazetelerinde 2 sayfa ayırıyorlar..Hatta yetmeyip hafta içi ek gazeteler çıkartıyorlar..Haftasonlarıda özel kuşe kağıtlarda dergiler çıkartılıyor bu haberlerlerle alakalı..

Dannkkın yaptığı harika bişey..İmkanı varmış adamın gezmiş dolaşmış Türkiyeyi ve ona görede güzel bir yazı hazırlamış..Maalesef üzgünümki ben geceleri bar bar dolaşıp veya haftasonları Bodrum veya Antalya'ya gidip gerçek bir muhabir gibi haber toplayamam..:)

Sırf magazin haberi istenmiyorsa,kadınlarla alakalı bilgiler içeren bir konu açılabilir..Arada da o an için gündemde olan veya insanların ilgisini çekebileceğini düşündüğüm magazin haberlerine yer verebilirim...Bu konu tabii birazda arz - talep meselesi..Tartışılsın ona göre bi yön verelim..

Fikirlerinizi bekliyorum..
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#90 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 09.08.2006 - 09:25

bence editör olayı iyi gibi gelse de sorunlara neden olur..hem editör vasfını yükleyeceğimiz kişiye epey bir iş çıkaracağı gibi, daha da önemlisi yazıları beğenmeme ya da değişiklik vs isteme gibi durumlarda sorunlar çıkar gibime geliyor..bir de herkesin kendi alanında yazacağına kendisinin kartar verebilecek kadar akıllı ve özenli olduğunu düşünüyorum..
daaank'ın pzt 9 fikrine katılıyorum..bence de parça parça olmamalı yazılar..bütün halde çıkmalı..ki daha keyifli olsun..

In the end, it's not the years in your life that count.
it's the life in your years..

#91 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 09.08.2006 - 11:16

En kısa zamanda sizlerin toplantı yapıp fikirlerinizi masanın üzerine koymanız gerekecek. Zira bizlerden gelecek fikirler , öneriler kafanızın daha da karışmasına sebep olacak.

Biz okuyucular sizlerin ne yapacağınızı bilmesek , sizde kendi aranızda anlaşıp yazılarınızla ve toplaşıp alacağınız kararlarla bizlere sürprizler sunsanız. :P

Hala bunda direttiğimi söylemek istiyorum. ;)

fikir alışverişi açısından dün wildrose ile konuşmuştuk. Mesela bu sayıdan sonra her çıkacak sayıda misafir yazar alınabilir gazeteye. Bir yazı yazar , sonraki hafta bir başkası. ( Hem diyorum ki karışmayalım Muhabirler yoğursun hamuru , hemde karışıyorum.. :P )

Editör olayında Mustafa'ya katılıyorum. Elma bu iş için ideal.

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 09.08.2006 - 11:24

Yaratacı muhabirler demiştik, fikir istiyoruz demiştik ama kimseden bu kadar ses cıkmamıştı :P

Ne istiyorsunuz ben anlayamıyorum sizi, açılsın artık dediniz, yazılarımız hazır dediniz (birkaç kişi) ama bakıyoruz ne fikir de hazırsınız ne de yazılarda. Bunun için birkaç kişinin yazı yazmasını mı beklediniz?

dokuz' un düşüncelerine katılıyorum. Hala da muhabir olmasını istiyorum :P

#93 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 09.08.2006 - 11:30

Ben bişiler sölemiştim..Ve hala fikir bekliyorum söliim

* * *

Susuyorum..

#94 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 09.08.2006 - 11:52

Ben açıkçası magazin haberlerinin gazetede olmasından yanayım. Bu haberleri de takip etmek isteyenlerin aramızda olduğunu biliyorum. Ayrıca kadınlarla ilgili bölümün de olması ne bileyim güzellik bakım son çıkan parfümler yeni moda haberleri veya kadın sağlığı hakkında bilinesi şeyler . Rejim önerileri gibi bu başlığıda kullanalım.

Halen israr ediyorum haberler belli bir günün belli bir saatinde aynı anda yayınlanırsa çok daha hoş olur.

Editor olayına gelince bu iyi bir fikir biz muhabirler yazılarımızı resimleri göndeririz editöre o da yayılar iyimiş bu fikir aferin Lycaon
Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Gönderilen Resim

#95 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 09.08.2006 - 12:15

ben de daaank'a katılıyorum hala , belli gün belli saatte yayınlansın herkesin yazısı..
ama editör fikri bana hala sorunlara neden olur gibi gelio.. daha şurda iki yazı yazıldı hala tartışılıo yani.. bi de birinin kontrolünden geçmesi fikri bence gereksiz.. editör neye göre karar vericek ki bu yazı iyidir ya da kötüdür değişiklik gerek filan gibi kararlara..ciddi gazetelerde bile editör sadece statüsel vardır, kimin ne yazdığına karışmaz..özgürlükten yanayım yani..fakat yapılırsa da siz bilirsiniz ne diim..bence özgür kalalım yazı gün ve saati haricinde.. :P

In the end, it's not the years in your life that count.
it's the life in your years..

#96 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 09.08.2006 - 12:25

Ya bence Editör iyi fikir ama hani şu yazıları kontrol etme olayı yanlış. Muhabir olan zaten konusunda deneyimli kişilerden oluşmuş olacak ki zaten öyle. Editör burada sadece gidişatı belirler , hazırlanacak yazıların en kısa zamanda teminini sağlayabilir. Yanlış birşey olduğunda Muhabir'le değil de Editör'le görüşülebilir. Editör Köşesi'de olabilir bununla ilgili. Biz okurlar bir konuda Editör'le görüşürüz , Editör'de muhabirlerle o konu hakkında görüşüp fikir alışverişinde bulunabilir. Üstüne basa basa tekrar etmek gerekirse Muhabir'in yazısına karışmamalı Editör. Baskıcı Editörlerin başkanlığındaki Gazeteyi zaten okuyoruz hergün :P

#97 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 09.08.2006 - 13:24

Hayrettirki bende editör fikrini onaylamıyorum.Madem haberler denetlenmeyecek editörede gerk yok o zaman..
Editör olmadanda diğer muhabirler ortak bir şekilde görüşüp saat gün karar verebilirler..

Ama yok süs olsun diye istiyorsanız ok..Süsü severim ben *zong

* * *

Susuyorum..

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 09.08.2006 - 23:22

Bi ara ateşleniyonuz fikir veriyosunuz, sonra yine uyumaya geçiyorsunuz. Yok mu başka fikri olan *host

Ya şimdi konuşun ya da sonsuza dek susun *uhuhu

#99 Sphagetti

Sphagetti

Küçük Haylaz :)

• Üyeler
  • 3.305 Mesaj
  • İlgi Alanları:&quot;Sadece Harabe.net&quot;

Gönderim zamanı 09.08.2006 - 23:25

muhabir olma olayı geçti dime
!

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 09.08.2006 - 23:26

Maalesef geçti. Ama konuk yazarlarımız olucak onlar için başvurabilirsin *saksak