Jump to content

- - - - -

Kuzey ırak

• Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 siyah

siyah

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 15 posts
  • İlgi Alanları:Anti-soad cılık<br>siyaset<br>müzik

Posted 18.07.2006 - 20:02

arkadaşlar israil iki askeri için lübanını altüst ediyo AB buna hiç de sert çıkmadı ama bizim kaybettiğimiz vatan evladı sayımız belli ve kuzey ırak a girme konusu çok önceden düşünmeliydik..sanırım umudumu yitirmemeliyim bişeyler olacak gibi ama abd türkiye tek başına giremez diyo..düşünceleriniz neler[/B]

#2 Ziyaretçi_TAVIR_*

Ziyaretçi_TAVIR_*
  • Ziyaretçiler

Posted 18.07.2006 - 20:45

hatırlarsanız arkadaşlar bi aralar genel kurmay başkanımız TSK elindeki kısıtanmış imkana rağmen mücadeleye devam edecek diye bie açıklama yapmıştı.acaba bu kısıtlama ABD tarafından kaldırılacak mı?inşallah kaldırırlar. yoksa aynı tas aynı hamam....

#3 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4,490 posts

Posted 18.07.2006 - 23:28

Türkiye bu saatten sonra Kuzey Irak'a falan giremez.Bence yapılacak en mantıklı hareket savunmayı sınırın içinde sağlamlaştırmak ve orada kuş uçurtmamak olacaktır.Yoksa oradakileri temizliyorsun geri çekilince adamlar bir seneye kalmadan yine eski hallerine dönüyorlar...Birşey değişmiyor...
I find your lack of faith disturbing!

#4 Denio

Denio

Kamış Kotak

• Dokunulmazlar
  • 7,870 posts

Posted 18.07.2006 - 23:51

bırakın yucel dayınız halleder oraları..usta ya
Sanırım içmek,
ertesi sabah
tekrar hayata
dönülebilen
ve her gün
tekrarlanabilen
bir intihar biçimidir.

Charles Bukowski

Piizan

#5 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16,791 posts

Posted 18.07.2006 - 23:54

Abd büyükelçisi giremezsiniz dedi gerisi boş.

Bir kere abd yi dinlemedik 30 senedir kendimize gelemedik.

.... yiyen kimse çıkmaz yani
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Posted Image

#6 arinna

arinna

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1,289 posts
  • İlgi Alanları:Kitap,film,mayışmak,internet,müzik..

Posted 21.07.2006 - 15:08

Abd büyükelçisi giremezsiniz dedi gerisi boş.

Bir kere abd yi dinlemedik 30 senedir kendimize gelemedik.

.... yiyen kimse çıkmaz yani

kesinlikle katılıyorum dostum bu sölediklerine!!

aptal cesaretine hiç gerek yok.hem bölesi bi durum bizi 150 yıl öncesine hatta belki daha bile geriye götürebilir.Herkes ne olduğunu,kim olduğunu ve sahip olduğu vasıfları ölçecek, tartacak ona göre bi siyaset güdecek.Ha tabii bu arada da kime kafa tuttuğununda farkında ve bilincinde olacak.Bak israile aldı arkasına ezici gücünü allah vere artıkkk!!!!!
Niçin hep birlikte barış ve uyum içerisinde yaşamayalım? Hepimiz aynı yıldızlara bakıyoruz, aynı gezegenin üzerindeki yol arkadaşlarıyız ve aynı gökyüzünün altında yaşıyoruz.

Aunius Aurelius Simachus

#7 LaHesis

LaHesis

Baş Yazar

• Üyeler
  • 1,142 posts

Posted 24.07.2006 - 23:11

Başta ABD olmak üzere Batının Lübnan'a yönelik saldırı konusunda üzerinde düşündüğü çözüm bu ülkeye uluslararası güç yerleştirmek.

Önce Lübnan'da suikastlar işlendi. Suriye'yi terk etmiş bir muhalif kalktı "sorumlu Suriye" dedi. Sonra aynı doğrultuda raporlar hazırlandı. Suriye karşıtı gösteriler düzenlendi. Suriye'ye tehdit yağdırıldı.

Sonuçta Lübnan iç savaşı sonrasında komşu ülkeye el uzatmış olan, Lübnan halkı tarafından bir dayanışma gücü olarak kabul edilen Suriye bu ülkeyi terk etmek zorunda kaldı.

Raporların, iddiaların tek satırı kanıtlanmadı. Hariri suikastına dair Suriye'yi suçlayan tek veri yok. Ama Suriye'nin Lübnan'dan çekilmesi sağlanmış oldu.

Amaç neymiş görülüyor. Suriye'nin çekildiği Lübnan'a İsrail saldırıyor.

Aklıevvel Beyaz Saray çevrelerinde "fırsatı kullanalım, İsrail Suriye'yi de vursun" yorumlarında bulunuluyormuş… Şimdilik bu kadarı uçuk kaçsa da, Batı dünyasında makul karşılanması muhtemel olan öneri daha dengeli ve hakkaniyetli değil. Buna göre Lübnan'daki ortamın durulması için bölgeye uluslararası güç gönderilmeliymiş! Yani Irak'tan tanıdığımız "koalisyon güçleri"nin Lübnan'a yerleşmesi gündemde.

Emperyalistlerin aklına saldırganı durdurmak gelmiyor da, Suriye'nin güney komşusunu da işgal etmek geliyor!

#8 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15,435 posts

Posted 24.07.2006 - 23:14

Suriye içerde devam ederlerse bizde karşı koyarız die cevap verdi.. bu durum sonucunda türkiye nin duruşu ne olucak çok merak ediorum..

smiley-sport036.gif  

#9 LaHesis

LaHesis

Baş Yazar

• Üyeler
  • 1,142 posts

Posted 24.07.2006 - 23:21

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en zor strateji sınavını verecek... bu mart tezkeresinden bile daha mühim bir konu bence. çünkü jeopolitik konumu gereği taraf olmak zorunda ancak seçeceği taraf her durumda türk halkına zarar verecek kanısındayım.

batı merkezli bir dış politika izlerse hükümet kendini yiyecek ve ortadoğu barışı birdaha asla türkiye eksenli sağlanamayacak.. diğer taraftan ortadoğu merkezli bir dış politika halinde o çok ısrarcı olduğumuz,olmazsa olmazımız AB miz!!!!!! ve yüce müttefikimiz ABD bize çok kızacak...

benim fikrim ikinci politikanın uygulanmasıdır...

Edited by LaHesis, 24.07.2006 - 23:22.

#10 Lavinia

Lavinia

FıRTıNa KuŞu

• Üyeler
  • 5,669 posts

Posted 24.07.2006 - 23:48

açıkcası ben bize bir politika seçme şansı tanıyacaklarını sanmıyorum.sonuç olarak biz zaten her halukarda yapmamız gerektiği ve yapacağımız gibi ortadoğu taraflı bir politika izleyeceğiz. Lübnan na arka çıkacağız.Ama iz bunu yapmak istemesek bile bence batı bunu istiyor.bu batının da işine geliyor ve işin aslı bizi bu tarafa doğru biraz da onlar sürüklüyor.ABD ve İsrail in yaptığı şey yeni bir harita çizmek ortadoğu da ve bu haritaya tabi ki Türkiye mizi de katmak istiyorlar. Türkiye ye savaşa sürüklemenin en kestirme yolu onu karşı tarafta müttefik yapmaktır.bunu iki şekilde yapabilirler pkk peşinden Irak a girmemizi sağlarlar sonra da bizi "insan hakları" yada "devletler arası işbirliği" olmadı "ab çerçevesinde" işgalci ilan eder bi güzel topraklarımıza girerler. bizi bu şekilde kışkırtmak ve pkk yı şu tarihlerde hortlatmanın tek amacı bu olabilir bence.ha olmadı biz oraya girmedik mi(öyle yada böyle oraya giracez bu kesin de)tamam Lübnan a savaş açılırken sanki İsrail ve ABD bilmiyor muydu Suriye nin yardıma geleceğini. şimdi önce Lübnan lıları aldıkları güya savaş esirlerini kaçırdıkları için yahut daha saçma bir bahaneyle Suriye ye girecekler oradan kaçan insanlar nereye gidecek dersiniz?zahmet etmeyin ben söyleyim tabi ki bizim ülkemize. Gelmeyin demeyeceğimize göre bi süre sonra bize de aynı sebebten savaş açacaklar. biz hiçbir zaman batının müttefiki olamdık bunu bazen biz istemedik bazen onlar ama sonuç olarak hiç dost olmadık.ben bir savaşın kapımızda olduğuna inanıyorum.üzüntümün sebebi ise bu savaşı kaybetme riskimiz çok yüksek oluşu.savaşlar artık eskiden olduğu gibi yüz yüze omuz omuza olmuyor kalleşçe bir bomba tepenize düşüyor ve ne olduğunu anlamadan herkes ölmüş oluyor.artık savaşlar teknolojiyle yapılıyor insanla değil yazık ki ülkemiz bu teknolojilere batı kadar sahip değil.her neyse konsept dışına çıktım galiba kaptırdım biras ama bunlar benceler ,benim fikirlerim umarım yanılan ben olurum
Posted Image

YARINA SESİMİN YANKISI KALIR...

Hoşçakalın.

Similar Topics Collapse

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users