Jump to content

- - - - -

kürtler türkler

• Please log in to reply
53 replies to this topic

#41 Ziyaretçi_Focus_*

Ziyaretçi_Focus_*
  • Ziyaretçiler

Posted 11.03.2004 - 17:06

anlamsız saçma cümleler kurarsın. "Belkide konuşulacak kadar bile degerleri yok o güzel kardeşlerin bende" gibi. Sen boş ver. Takıl kafana göre. Bu konular senin iç yüzünü çıkarır. WerWofl sende bunlar gibi kürdlerin bu forumda dötünü yalıcaksın ki o zaman sölediklerin mantık gelicek onlara yoksa başka bir türlü düşüncelerini kabul etmezler :laugh: onlar için kürd karşıtı sölemiş olduğun bütün düşünceler sacma ve mantıksız gelir..bir kürdcüye kürdlerin maymun olduğunu kabul ettiremezsin..haha bizleri bu akıl küpü (fışkırıyor,pacalardan akıyor mübarek)eğitim li kürdler maymunlar ve sempatizanları cahillikle,kültürsüzlükle suçlamakta..tabi tarih sahnesi boyunca bir devlet kuramayan ve bunlara ırk diyen,alfabesi bile bulunmayan bunun gibi kürdlerden kültür öğrenicez.. bırak yazsınlar biz onları kendi hallerine bırakalım sanal ortamda kursunlar devletlerini..elvet bir gün ezilir kafaları zaten burda prens le sahtekar yazıyor (onlarında kürd olduğu anlaşıldı)...Bu vatan için çalışan bu ülkeyi seven aşık olan kanında Türk kanı dolaşan..(kürdler gibi kanı bozuk olmayan)Ben Türk'üm diyen herkese selam

#42 MaryJane

MaryJane

Forum Şövalyesi

• Üyeler
  • 2,094 posts
  • İlgi Alanları:F1, WRC , Eski Mısır , Gothic-Symphonic-Power Metal , Frp, Galatasaray..

Posted 11.03.2004 - 18:05

Bir konuyu tartışırken Kullandığınız Tabirlere dikkat edin.''Götünü yalamak saçma sapan resimler göndermek,Bu arada zevke geliyor ve iki kez daha büyük bir nidayla anırıyor.''nedir bunlar?:bi konuyu insani şekilde tartışın küfür argo yüklü cümleler kullanarak bir insanı alt etmek çok kolaydır.madem her iki tarafta birbirini iplemeyecek kadar mantıksız andaval görüyor ; hala birbirine cevap yetiştirmek niye.
ama size lafım yok hala rica ettiğim halde forumda bu şekilde bir tartışmaya son vermeyen zatlara...

''Orada olmayan bir şeyi görmezden gelemezsiniz çünkü 'görmezden gelme'nin anlamı bu değildir ''

Posted Image

#43 Ziyaretçi_Focus_*

Ziyaretçi_Focus_*
  • Ziyaretçiler

Posted 11.03.2004 - 18:39

Spider net arkadaşım konuyu açarken başlığına kürtler ve türkler neden nefret yazmış..bende nefretimi ve kinimi yazdım.bunlar tamamen benim düşüncem ve daha önce bir çok kez dile getirdim ister beğenin ister beğenmeyin..ama benim düşüncelerim kürdler için hiç bir zaman değişmez ama prens ve özellikle sahtekar denen zat bu konuyu kişisel soruna,hakaretlere kadar taşıdı..ben burda kimseye şahsi hakarette bulunmadım..ama bana hakaret edene bende ederim..ve defalarca konu kapansın artık yazmıcam dememe rağmen sahtekar denen herif kışkırtıcı konuşmalarına devam etti..yürü anca gidersin pis kafatascı diyerek..ben bu konuyu uzatmaya merak değilim..ve son kez sölüyorum bundan sonra bana hakaret ve kışkırıcı yazılar yazmayın..bu konuyu tek taraflı olarak kapatıyorum..

#44 sahtekar

sahtekar

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 34 posts

Posted 12.03.2004 - 05:28

Dünya her zaman dönmeye devam edecek. Tarih de her zaman tekerrür etmeye devam edecek. Amerikada başlarına kukuleta takıp sadece zenci olduğu için pek çoluk, çocuk pek çok insan beyaz güç tarafından katledildi. ALmanya da bir manyağın devletin başına geçmesi ile binlerce yahudi avrupada katledildi. Dünyada binlerce insan üstün alman ırkı zırvalığı yüzünden öldü. Irkçılar halen yaşamaya devam ediyor. Halen kendilerinden olmayanları kanlarını içmekle tehdit ediyor. Kıraç Maraşlı, Turgut Özal Malatyalıydı. İsmet İnönü Malatyalıydı. Yaşar kemal, Murathan Mungan, Yılmaz Erdoğan, ve sağcı solcu demeden sayamadığım nice insan. Bu insanlar bizim ülkemizde yaşadılar. Bizim ülkemizde tarih yazdılar. Ve halen yazıyorlar. Şu var ki, eğer diyarbakırda yaşayan bir kürt olsaydım ve böyle onlarca değil sadece bir manyağa çatsaydım ya da bu yazdıklarını sanalda okusaydım bir türk düşmanı olur ve bir an önce devletimi kurmak için savaşırdım. Ve yoluma çıkan kimseye acımadan. Hayatta inandığım tek şey var. Rüzgar eken fırtına biçer. Nefret kat kat fazlasıyla insana geri döner. Yanlış insan olmanın ırkı yoktur. Katil olmanın, tecavüzcü olmanın ırkı yoktur. Bu ülkede askeriyede, emniyette ve pek çok kurumda binlerce kürt asıllı insan çalışıyor. Eğer sen onlara maymun dersen bu ülkenin temeline de küfür etmiş olursun. Bu ülkede laz da var, kürtde var, çerkez de. Kendi başımıza birbirimizle savaşmadan yaşamışız yüzyıllardır. Tabi gerçek bölücülerin vatansever ayaklarıyla insanları birbirine düşman etmesinden önce. Bunu ancak bizler kırabiliriz. Ve şunu söylüyorum MArcos gibi. Bu dünyada kim eziliyorsa kim haksızlığa uğruyorsa ben o insanın yanındayım. Evet bu forumda kürdüm o zaman. Karadenizde tütün işçisiyim. Adana da pamuk toplayanım. İZmirde sokakları süpüren temizlik işçisiyim. Konya da buğday da çalışanım. Ben bu ülkeyi ayakta tutan bütün çalışan, ezilen insanların ırk, din farketmeden hepsinin yanındayım. Ve bunu yoketmeye çalışan her insanın karşısındayım. Bu böyle biline. Ve eminim tartışmanın seviyesinden öte bu konuya dair insani görüşleriniz olsa o zaman gerçekten duyarlı olacaksınız. İnsan olmak kardeşliği gerektirir. Barışı gerektirir. Kini değil sevgiyi, hoşgörüyü gerektirir. Gerisi hikaye.

#45 MaryJane

MaryJane

Forum Şövalyesi

• Üyeler
  • 2,094 posts
  • İlgi Alanları:F1, WRC , Eski Mısır , Gothic-Symphonic-Power Metal , Frp, Galatasaray..

Posted 12.03.2004 - 14:42

Bir Tc vatandaşı ve Asker çocuğu olarak katılıyorum.sahtekarın yazdıkları da kapak olsun...
''Orada olmayan bir şeyi görmezden gelemezsiniz çünkü 'görmezden gelme'nin anlamı bu değildir ''

Posted Image

#46 Ziyaretçi_Focus_*

Ziyaretçi_Focus_*
  • Ziyaretçiler

Posted 12.03.2004 - 16:05

Bu yazılanlar kimseye kapak olmadı..Herkes belkide son düşüncelerini yazdı, prens yazdı ,ben yazdım,sahtekar yazdı..Siz MaryJane bize terbiye dersi veren,argo kelimeler kullanmayın diyen.İlk önce siz kendi terbiyenizi ölçün..Ondan sonra başkalarına nasihat verin..Sahtekarla aynı düşüncede olabilirsin ama ateşe körükle gitme.Artık kimseyle didişmek istemiyorum..Konuyu kapattım diyorum hala tahrik ve kışkırtma var..Konu kapansın..

#47 MaryJane

MaryJane

Forum Şövalyesi

• Üyeler
  • 2,094 posts

Posted 12.03.2004 - 17:40

Siz MaryJane bize terbiye dersi veren,argo kelimeler kullanmayın diyen...

bu kelimeyi kullanabildiğine göre benim bu konu içinde küfür bulunduran bir kelimemi görmüş olmalısınız.ama ben baktım bulamadım.kimseninde bulacağını sanmıyorum.!olsa bile ''götünü yalamak''tan ve parmak işareti çıkaran bir resimden daha argo olamaz.bence devam etmeyin dahada batıyorsunuz.kimseyi değilde sizi niye tahrik etti ki ''kapak kelimesi''.hiçbir anlam taşımıyordu oysaki alla alala..neyse..

Posted Image

#48 inan

inan

tersceviroku

• Üyeler
  • 2,596 posts

Posted 16.03.2004 - 22:48

büyüklerimiz demiş yaran varsa gocunursun burda söz konusu olan kürtler ve türkler bizde bakıyoruz ama amaç farklı yönlere cekilmeye çalışıyor..
Bîgâne-i mahabbetün olmaz gam-âşinâ
Ey dâğ-ı derdin eylemeyen merhem-âşina

#49 cinfoz

cinfoz

• Üyeler
  • 17 posts

Posted 30.07.2005 - 10:57

arkadaslar bu kurt turk meselesı yıllardır var.onemlıolan pkk militanları ile kurt halkını bırbırınden ayıra bılmektır

#50 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4,729 posts

Posted 30.07.2005 - 19:17

yok yok ben ateşe körükle gitmeye takıldım, o yangına körükle gitmek olmayacak mı?
Ayrıca (önceki msglara hiç bakmadan yazıyorum aynı şeyleri yazıyorsam affola) kürt - türk diye ayrım yapılamaz, böyle bir ayrım yapılırsa laz-türk, çerkez-türk gibi ayrımlar da yapılır ve sonuçta ne ülke kalır ne birlik beraberlik. Pkk militanları da kürt değildir hatta onlar insan bile değildir, küçücük bebekleri katledenler insan olamazlar.
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu

#51 cinfoz

cinfoz

• Üyeler
  • 17 posts

Posted 30.07.2005 - 20:18

aynen ole drizzt bende onu anlatmaya çalışıyorum ben de karadenizliyim bizdemi ulkeyı bolelım ..bızde ozaman lazıstan devletı kurmaya çalısalım...olmaz bole bısey abı kurt kalkını pkk portresınden soyutlamalıyız...çünkü onlarda bu vatanın evlatları,korktukları için seslerini yükseltemiyorlar ,her katledılıyorlar...drızzt esonuna kadar katılıyorum....

#52 rengim

rengim

Reis-i Cumhur

• Üyeler
  • 605 posts

Posted 31.07.2005 - 12:49

merak ediyorum gerçekten, hiç düşündünüzmü?
neden kürtleri sevmezlerde, insanları canı pahasına parasını çalan şu asalak çingenelerden bu kadar nefret edilmiyor?Artık paranoya oldu arkama bakmadan yolda yürüyemiyorum! İnsanların döve döve parasını, telefonunu, altınlarını çalıyorlar.Bu nasıl bir insanlıktır? Bırakın şu kürtlere duyduğunuz nefreti artık.her ırktan iyi ve kötü insanlar var.Biz elimizi vicdanımıza koyup kendimize bakalım.insan gibi yaşamaya çalışalım.
Kilometreler ayıramaz insanı inan
Birleştirir telefon telleri gibi
Ama milimetrelerse ayıran
Bağışlanmaz bir yazgıdır bu
Beterin beteri...

#53 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6,730 posts

Posted 02.08.2005 - 21:22

Vayyy Anasını!!! Konu hala devam ediyor bee.

"Delinin bir kuyuya taş atmış 40 akıllı çıkaramamış" atasözü bu gibi durumlar için söylenmiş olsa gerek.

Kendi yazdıklarımı söyle bir gözden geçirdim de. Çok doğru yazmışsın helal sana olum dedim kendime. :)

rengim bi tarafı düzeltcem diğe başka bir tarafı eğmeyesin dikkat et !!!

Daha birini çıkaramamışken bi taşta sen atma kuyuya :)

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Posted Image

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#54 okan_yuksel

okan_yuksel

• Üyeler
  • 85 posts

Posted 04.08.2005 - 21:56

"kürt türkü sevmezmiş, kürt de türkü" bu ne saçmalıktır, bu ne gericiliktir. bunu diyebilen insanların olması beni üzdü. bunlara insan demek dahi istemiyorum, çünkü daha herkesin sonunda bir insan olduğunu anlamıyorlar. türk de bir insandır, kürt de laz da. işte bu geri kafalılar yüzünden büyük devletlerin oyuncağı haline geldik! türk milliyetçiliği de kürt milliyetçiliği de haddini bilmelidir ve aşırıya kaçmamalıdır. ben bir şehit kardeşi olarak hala karşısındaki insan kürt diye saldıran, sadece türk olduğu için bebeği kondakta öldüren insanlardan tiksiniyorum. bırakalım artık bu saçmalığı, bu saçmalık yüzünden ben uluslar arası ilişkiler mezunu bir ağabeyimi daha yirmili yaşlarda toprağa gömdüm. bırakın artık bu cinayetleri! aklınızı başınıza alın! türk ve kürt kardeştir, en azından kardeş olmak zorundadır! eğer yanlış giden birşeyler varsa bu cehaletten kaynaklanmaktadır. açın artık ufkunuzu, görün içinde olduğunuz kavganın kimlere rant sağladığını. kaç ananın gözleri yaşlı, kaç aile acı içinde bunları düşünün ama insanlarla savaşmayın! onlarla savaşacağınıza onlara altın tepside sunulan cehaletle savaşın. yeter artık kimse ölmesin! saygılar...

okan yüksel

Dünyanın,bir öküzün boynuzları üzerinde durduğu bir yalandır ama buna inanan öküzlerin olduğu doğrudur!!!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users