İçerik değiştir

- - - - -

XP'de açılmama sorunu

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 6 yanıt verildi

#1 adarici

adarici

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 6 Mesaj

Gönderim zamanı 24.02.2004 - 16:50

Arkadaşlar XP kullanıyorum ve bilgisayarım açılmıyor. Uzun zamandır sorunsuz kullanıyordum. Dün açtım ve şu oldu. Windows Logosunun geldiği ekranda aşağıda mavi noktalar soldan sağa doğru kayrlarken birden donuyor ve öylece kalıyor. Hareket yok. Safe modda açılıyor ama safe modda iken My computera tıklıyorsun hiç bişi yok uğraşıyo uğraşıyo ama nafile. Ekran kartı kalıncaya kadar tüm kartları tek tek söküp her defasında açmayı denedim. Gene olmadı. Sonra formatlamadan üzerinde XP kurmayı denedim. Kurarken "installing devices" aşamasında donup kalıyor bu durumda da. setup yarım kaldığı için artık safe modda bile açamıyorum.
her açtığında setup yarım kaldı diyor cd istiyor. takıyorum XP cd'sini ama nafile. tek çare formatlamak ama donanımdan kaynaklanan bi hata ise o da işe yaramaz heralde. Napsam? :idea:

#2 Ziyaretçi_Focus_*

Ziyaretçi_Focus_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 24.02.2004 - 18:44

hımmm..ilk başta biosu fabrika ayarlarına geri getir..Ekran kartının sürücülerini kaldırmayı denedin mi ? birde kurulum aşamasındayken eğer boardun onboard ise üzerinde aygıtları biostan kapatmayı dene.. onboard ethernet veya usb v.s...birde ram değiştirmeyi dene..kolay gelsin :)

#3 adarici

adarici

• Üyeler
  • 6 Mesaj

Gönderim zamanı 02.03.2004 - 17:58

Maalesef tavsiyelerini elimdeki ghostu yükledikten sonra okudum. ama mantıklı görünüyor. tüm kartları söküp açmayı denemiştim ama olmamıştı. onboard ses kartını biostan kapatmak aklıma gelmedi. sorun ondan kaynaklanmış olabilir. en azından donanımdan kaynaklandığı kesin çünkü hem XP hem de Win2000 kurmayı denedim ikisinde de Installing Devices aşamasında takılıyordu.

#4 estebban

estebban

• Yeni Üyeler
  • 2 Mesaj

Gönderim zamanı 16.12.2005 - 19:52

Merhaba Arkadaşlar.Benim sorunumda ''adarici'' arkadaşımızla hemen hemen aynı.Şöyleki ben daha önce Windows XP kullanıyordum.Bilgisayara format atmam gerekti format attıktan sonra XP yi kurmaya başlayıca kurulum sırasında bilg.tekrar başlayınca Windows logosunun geldiği ekranda aşagıda mavi noktalar soldan sağa doğru hareket ederken donup kalıyor.Hiç bir şey yapamıyorum ancak reset atmam gerekiyor.Her seferinde setup yarım kalıyor.Servise verdim anakartın yanmış dediler.Başka biyere verdim sorunu bulamadılar.Win98 ve Win ME işletim sistemlerini yükleyebiliyorum hiç bir sorun çıkarmıyor.Win2000 kurmaya çalıştım setup sırasında 12100.sys dosyası bozuk mesajını alıyorum.ama tahminimce bu kurulum CD sinden kaynaklandı.Şimdi servisin bana dediği anakartın cevabı bana dürüstçe gelmedi çünkü bana yeni bi anakart satmak için söylediklerini hissettim.Acaba gerçekten anakartımmı yanmış yoksa başka bi sorundanmı kaynaklanıyor.Yardımcı olabilirseniz çok çok çok sevinirim.Teşekkürler...
NOT:Daha önce burada yazılan tüm çözüm yollarını denedim BİOS ayarlarını söylenenler dögrultusunda yaptım,donanımları söktüm ama olmadı olmadı olmadı.Win98 işkencesinden beni kurtarınnn.XP Mİ GERİ İSTİYORUM

#5 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 16.12.2005 - 20:06

anakartta problem olma "ihtimali" var, ama anakart yanmamıştır yoksa makine hiç açılmaz. Bence de amcalar sana anakart satmaya çalışmışlar. Aslında Win98 ve Win ME yüklediğine göre xp ile alakalı birşey olması lazım. Şu an aklıma birşey gelmiyor :P

Xp yüklemeye çalıştığında nasıl bir hata veriyor?
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu

#6 estebban

estebban

• Yeni Üyeler
  • 2 Mesaj

Gönderim zamanı 19.12.2005 - 20:30

XP kurarken hiç bir hata mesajı vermiyor.Sadece yükleme sırasında bilgisayar yeniden başlatılınca XP logosunun olduğu ekranda yani altta o noktalar sodan sağa hareket ettiği zaman.İşte o zaman bilgisayar donup kalıyor hiç bir hareket olmuyor. Bi seferinde bilgisayarı o şekil bırakıp dışarı çıkmıştım yaklaşık yarım saat sonra geldigimde aynı şekilde duruyordu bende reset atıp 98 kurdum.Dediğin gibi bende anakartta bisorun oldugunu düşünüyorum.Cevap yazdığın için teşekkürler....

#7 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 19.12.2005 - 21:25

BIOS güncellemesi öneririm. Muhtemelen anakartından kaynaklanan bir sorun. Eğer sorun anakarttaysa bu farkedilmiş ve üretici firma tarafından bir yama ile düzeltilmiştir.

Sorun anakartta değilse, RAM'leri değiştirmeni tavsiye ederim. Aynı özellikte başka bir RAM ile açtığında sorun yaşamıyorsan kendi RAM'lerini -eğer garanti dahilindeyse- değiştirebilirsin.
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif