İçerik değiştir

- - - - -

gsm terbiyesi

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 22 yanıt verildi

#1 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4.623 Mesaj
  • İlgi Alanları:ilgisiz alakasiz..

Gönderim zamanı 24.02.2004 - 15:19

otobuste, minibuste, sokakta, markette, halka acik tum mekanlarda..
cep telefonu caldigi zaman uzun sure aletin ekranina bakan, benim cep telefonum var izlemini veren, ha tamam herkesin telefonu var ama benim arayanim da var demek isteyen, gsm in melodisini tum ahaliye dinleten.. en sonunda zahmet edip okey dugmesine basip "ALOWWWWW" diye kukreyen gorgusuzlerden nefret ediyorum..
biz seviyor muyuz bakalim senin melodini?
“Sen; onun sorduklarına cevap vermeye bile tenezzül etmezsin, o seni susturduğunu sanar. Hayat işte.”

#2 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 24.02.2004 - 15:27

Hakkaten ilginç, daha dün bunu diab'la konuşuyoduk. Ya cep telefonu icat edilmeden önce nasıldık hatırlıyo musunuz? Telefon kulübeleri vardı (hala var da pek rağbet görmüyo) ve kulübeye giren kişi karşı tarafla konuşurken ahizeye yapışır, eğilir ve kimse duymasın diye de kulübenin kapısını sıkı sıkı kapatırdı. Ne zaman ki cep telefonu icat oldu (daha doğrusu Türkiye'ye giriş yaptı) işte o zaman bi tuhaf olduk. Bağıra bağıra konuşuyoruz artık. Dediğin gibi "benim melodim seninkini döver" tarzı bişey oldu. Ne kıro toplumuz hakkaten :idea:
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#3 acemi shifu

acemi shifu

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 325 Mesaj
  • İlgi Alanları:Özünü yitirmemiş HERSEY

Gönderim zamanı 24.02.2004 - 16:59

bazı insanlarda telefonu çalmazken otobüsün içinde melodiyi son ses çaldırıyo..
bunun anlamı nekii....
NOT: Mümkünse Hiç Büyümeyin Hep Çocuk Kalın ....

#4 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 24.02.2004 - 22:17

Şimcik Başka Açıdan İnceleyelim Meseleyi. İnsanların Telefonu Açmadan Önce Uzun Süre Ekrana Bakmalarının Bir Kaç Nedenini Sayalım.

1) Arayan İle Konuşma Konuşmama İsteği Adamı Düşündürür. (Benim Çok Oluyo)
2) Arayan Kavga Edilmiş Sevgili de Olabilir ve Söyleyeceklerini Peşin Hazırlamak İstersin Cümleleri Toparlayası Vakit Geçer Gider.(Sevgilim Varken Çok Olurdu)
3) Malum Kontür Çok Kıymetli Arayan Arıyormu, Çağrımı Yapıyor, Farkedene Kadar Bayağı Vakit Geçiyor Doğrusu (Benim Çok Oluyo)
4) Arayan Kişi Şahmızce Mimlediğimiz hep Ödemeli Arayan Biriyse İçimizden Küfürleri Sıralıyoruz. Açıyoruz Ve Yine Ödemeli Eee Vakit Geçiyo Tabiie (Benim Çok Oluyo)
5) Kullanıcının Miyop veya Hipermetrop Olma Durumlarınıda Göz Ardı Etmeyin Arayanı Çözene Kadar Vakit Geçiyo Tabiee (Gözlüklerimi Unutunca Benimde Başıma Geliyo)

Telefonuda ALOWWW Diye Çok Açarım. Galiba Ben Görgüsüzüm.. :)

Ankesörlü Telefonda Kapıları Sıkı Sıkı Kapatıp Sesiz Sesiz konusan Arkadaslar Benim Yaşadığım Yarde Pek Nadirdi.Bizde Ankesörlü Telefonla Konuşucaksan Rajona Uyup Ankesörden Ses Getirmen Lazım. Hatta Ellerin Kulübenin Camlarıyla Buluşursa. En Delikanlı Ankesörlü Telefon Kullanıcılarının Arasına Girerdin. Yani Bizim Kültürümüzde öle Fiskos Yok... :P)

Acemi shifu Kardeşim. Baba Melodisini Bilirmisin Bilmem Eskiden Meshurdu. Ozaman Melodi Çalan Telefonda Azdı. Bi Dostumun Erikson 768 i Vardı Onda Yüklüydü. Meyhanede Ben Telefonu Alır Melodiyi Uzun Uzun Çaldırır Efkar Yapar İçerdim. Ne Oluyomuşş... Efkar Oluyomuş :)

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#5 sahtekar

sahtekar

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 34 Mesaj

Gönderim zamanı 25.02.2004 - 06:23

Gsm terbiyesi diye bir şey olmaz ki. Saçma sapan bi kavram.

#6 acemi shifu

acemi shifu

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 325 Mesaj

Gönderim zamanı 25.02.2004 - 11:05

benim dedigim olay bi meyhanede degil,otobuste geçiyor
(yer farki var arada)

#7 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4.623 Mesaj

Gönderim zamanı 25.02.2004 - 14:09

sevgili PRENS..
senin memleketle benim memleket ayni.. zaten 3-5 kulubenin bulundugu bi mekanda, arkanda dag gibi sira oldugu zamanlarda pek de cama yapisip ALOWWW nameleri yapilmazdi. cunku arkadaki israrla sira beklerken sen sanki konusmuyosun da karsidaki teli acmamis goruntusu verip, sessiz sessiz bekliyo izlenimi verirdin"k"..sanirim sen 71 evler mevkiinden bahsediyosun.

bu telefon denen alet cepte tasiniyosa eger titresime alin, benim telim yok konusamiyorum, hava yapamiyorum, hic bir melodiyi de sevmiyom, beni de sinir etmeyin :)
“Sen; onun sorduklarına cevap vermeye bile tenezzül etmezsin, o seni susturduğunu sanar. Hayat işte.”

#8 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 25.02.2004 - 21:45

sahtekar olmaz mı. Ülkemizde adettir görgü kuralları. teknoloji ayağa düştüğünde bunu hazmedemeyenler hemen o teknolojinin görgü kitapçığını sunarlar piyasaya, sende teknolojiyle sonradan tanıştıysan ne yaparsan yap görgüsüz veya sonradan görme etiketini yersin.hele birde telefonunun melodisi arabesk bir parça ise görgüsüz, sonradan görme sıfatlarının arasına kıro sıfatıda katılır.

Gofret kardeşim kurtuluş benim mahalle biras şehir içi olsada tabakane kültürü hakimdir.

acemi shifu :)))

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#9 sahtekar

sahtekar

• Üyeler
  • 34 Mesaj

Gönderim zamanı 05.03.2004 - 05:41

Serkan ben bunu anlatacaktım ama üşendim ya. Helal olsun. Ancak bu kadar güzel ifade edilirdi. Olay bu işte

#10 MaryJane

MaryJane

Forum Şövalyesi

• Üyeler
  • 2.094 Mesaj
  • İlgi Alanları:F1, WRC , Eski Mısır , Gothic-Symphonic-Power Metal , Frp, Galatasaray..

Gönderim zamanı 06.03.2004 - 20:12

hıhım.işte teknolojiyi üreten ülke ile bokunu çıkaran ülke arasındaki fark..

-adamlar sadece ihtiyacı olanı alır ve kullanır.........
-diğer adamlar en son moda olanını almaya çalışır, yetmez altın kaplatır ve görgüsüzlüğünden her fırsatta ortalığa koyup ben zenginim havası yaratma ihtiyacı hisseder

melodiye yorum yapamayacağım ama telefonun kendi özel melodileri bile çoğu zaman oldukça rahatsızlık verici.
neyse görüyorum ki yine konu saptırılmış.en son baktığımda arkadaşım olur olmaz yerlerde telefonu kullananlardan bahsediyor rahatsızlığını dile getiriyordu oysaki...

''Orada olmayan bir şeyi görmezden gelemezsiniz çünkü 'görmezden gelme'nin anlamı bu değildir ''

Gönderilen Resim

#11 acemi shifu

acemi shifu

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 325 Mesaj

Gönderim zamanı 08.03.2004 - 18:01

iyide kim kime görsüsüz dedi
nasıl kıro oldu, kim bunlar, neler yaparlar ,ne işle....

#12 ^^bad^^

^^bad^^

Burası ona huzur verir

• Onaylanacaklar
  • PipPipPip
  • 222 Mesaj
  • İlgi Alanları:mutlu olmak....

Gönderim zamanı 01.05.2004 - 20:16

O zamanlar utanma belası vardı şidide hava atma belası :P

#13 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 04.05.2004 - 16:58

Böyle telefonunu uzun süre çaldırıp açmayan denyoları uyarmayı pek bi seviyorum.. afedersiniz telefonunuz çalıyo... açmıyacaksınız lütfen reddedin.. birileri bi zaman beni dövecek ama ne zaman ?
Gönderilen Resim

#14 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4.623 Mesaj

Gönderim zamanı 06.05.2004 - 13:37

:P
tabi ya..
amma sinir olur karsidaki, seker bi fikir, ben de denicem

#15 inan

inan

tersceviroku

• Üyeler
  • 2.596 Mesaj

Gönderim zamanı 06.05.2004 - 20:05

cep telefonum yok gayet memnunum
Bîgâne-i mahabbetün olmaz gam-âşinâ
Ey dâğ-ı derdin eylemeyen merhem-âşina

#16 miskin

miskin

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.494 Mesaj
  • İlgi Alanları:sanane

Gönderim zamanı 22.04.2005 - 10:30

1.otobüste telefonun çalıyor diye uyarınca eline ne geçecek sadece telefonuçalan kişiyi ve kendini(eğer birde olay sabah olmuşsa) bütün gününün içine etmiş bulunacaksın kişi sana evet farkındayım dese ne cevap vereceksin,o zaman aç yada kapa mı diyeceksin, o sana ne diyecek peki mesala sanane! ondan sonra sen tekrar beni rahatsız edemezsiniz mi diyeceksin bunun karşılığında oda sana al kapatmıyom ulan ne yapacaksın dediği zaman ne yapacaksın ...
...
sonuç kendinii ve otobüsteki kişinin bütün günü mahvedilmiş olacak.yok arkasından küfür edşyorsan oda sana saydıracak...
yada benim yaşadığım yerde otobüse binersen böyle bir olayda eğer erkeksen bir güzel seni benzetmiş olacaklar..
......
özele girersek zaten ben öyle bir durumda karşılaştığımda zaten telefonun ses gelen kısmını kapatıyom ses bayağı azalıyor..
....birde ben bu konuda prense katılıyorum...telefonu çalan kişiden niye herzaman ,sana göre anlık durumlarda doğru karar vermesini istiyorsunki belki bir sürü sorunu var bocalıyor...

#17 redkitt

redkitt

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 658 Mesaj
  • İlgi Alanları:harabe.net :)

Gönderim zamanı 22.08.2005 - 16:02

helal be inan ben bnu yapamadım işte telefonsuz hayat olmuyo bende...benim bir arkadaş var telefonu çaldığında her zaman başka yere gider ses olsada olmasada kım ararsa arasın benim en yakın arkadaşım arasa bile bazen uzun çağrı gelır buna buda her zamankı gıbı yıne kalkıyo tam o sıradas telefon kesilince yüz ifadesini görmenizi isterdim hakketen mors oluyo adam
mutlu olmayı yarına bırakmak,karşıya geçmek için nehrin durmasını beklemeye benzer.....nehir asla durmaz..

#18 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj
  • İlgi Alanları:güzel ve iyi olan her şey

Gönderim zamanı 02.03.2006 - 14:15

telefonum çalıyor.....lalalay lalalay lalalay....noya bakıyorum..tanıdık değil....hayırdır inşallah deyip açıyorum...
-efendim?
kıro bir ses:
-aaaloww!
-alo, buyrun?
kısa bir sessizlikten sonra atnı kıro ses.......
-kimsiiin?
elinin körü!! :P sinirden çatılıyorum işte o zamanlar...aradığın kişinin kim olduğunu bilmiyor musun be hey moron! ya da tanımadığın kişiyi niye arıyorsun? dengesiz misin sen !! psikopat mısın?

............................şşşşt sessiz ol!.................................

#19 labada

labada

• Üyeler
  • 24 Mesaj

Gönderim zamanı 03.03.2006 - 07:41

Belli ki yanlış numara çevrilmiş.

"Kimsin" sorusu, arayanın karşısına beklediği kişi çıkmayınca, muhtemelen yaşadığı anlık şaşkınlığın yarattığı istemsiz bir reaksiyondur.

"Kimi aradınız" diye karşılık ver olsun bitsin.

#20 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 03.03.2006 - 10:21

geçenlerde bizim evi aradı biri.. aramızda geçen diyalog aynen şöyle:

- sky internet cafe'yi biliyor musunuz?
- hayır..
- bilmem nerenin köşesinde cart curt..
- hayır bilmiyorum !
- nasıl bilmezsiniz ?
- alla ala.. siz niye aradığınızı bi söyler misiniz?
- orası yalı cafe değil mi?
- değil !! (şrak: telefon kapama efekti)

aha işte böyle saplar var.. insan aradığı yeri bi sorar di mi bilmem nere mi diye.. öküs herif direk sipariş vericek utanmasa..
Gönderilen Resim