İçerik değiştir

- - - - -

. . .

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 1 yanıt verildi

#1 yok

yok

DuyguSuz!

• Üyeler
  • 1.406 Mesaj
  • İlgi Alanları:* Yalnızlık<br>* Başka hayatları yaşamak<br>* Kendinden vazgecmek<br>* Başarısızlık<br>vs.......................

Gönderim zamanı 14.07.2006 - 12:12

İçimdeki yıldızlardan biri daha kaydı….

...Bu günde her gün gibi içimdeki çocuğun feryatlarını dinliyorum. Eskiden akıtabildiğim yaşlar gözlerimden dökülmesele içimde açılan yaralardan akan kandamlalarını sayabiliyorum…
...Yaşadıkça kazananlardan değil kaybedenlerdenim bende. Korkularımı sırtımda taşıyıp yenik düşen, aynalarda bile artık yüzünü göremeyen hani umudu son yapanlar varya. İşte onlardanım.
Bir rüzgarın içimden geçişiyle ruhumu oradan oraya savuran, bir yağmurun damlalarıyla ıslanıp hayatın üzerimde bıraktığı kirliliği temizleyen, geceyle var olan kendini göremediği için, gündüzle silinenlerdenim işte.
...Neden ler niçinler için geç kalanlardanım.
...Rüyalar içinde yer alamayan, her umudu hayat yapıp sarılan, sonra kendi elleriyle toprak altına gömenlerdenim. Bir gülümseme için hayatını ortaya koyan. Kızdan çok erkek arkadaşı olan ve dostluğu arkadaşlığın yanı sıra onlarda aslında eksik kalan baba güvenini, sevgisini arayan bi çocuğum işte. Yılların büyütemediği gene de içinden her an bir şeyler aldığı biriyim.
...Olduğu gibi değil olması gerektiği gibi olmak zorunda olanlardanım…

...İçimdeki yıldızlardan biri daha kaydı. Gördünüz mü!

Okyanusların uçsuz bucaksız erilşilmezliğini mavi sanırdım. O erişilmez derinlikler Yeşilmiş! tıpkı gözlerim gibi...
O diplerde saklıymış duygular, o sonsuzlukta saklıymış umutlar, sonlarda saklı kalmış varoluşlar...

#2 yok

yok

DuyguSuz!

• Üyeler
  • 1.406 Mesaj
  • İlgi Alanları:* Yalnızlık<br>* Başka hayatları yaşamak<br>* Kendinden vazgecmek<br>* Başarısızlık<br>vs.......................

Gönderim zamanı 14.07.2006 - 13:19

….. Gene gün ışığına dönük sırtım bırakıp gidiyorum işte.
….. Kimsesizliğimi, kendimle avuturken denizin içince kâğıttan yapılmış bir gemi misali batmayı bekliyorum. Alışık olduğum bu sessizliğin içindeki çığlık nöbetlerimle birlikte her şeyi bırakarak gidiyorum. Asla başarılı olamadığım ama sürekli bana yakıştığını söyledikleri kaçışlarımı bırakacaktım isteyenlere yapamadım, onun yerine içine kendime dair bir çok şeyi gömmek için açtığım mezara koydum, isimsizde olsa da bana dair her şey içine gömüp gidiyorum.
….. Gözyaşları dinmeyen her elimi uzatışımda biraz daha uzaklaşan o küçük çocuğuda bırakıyorum. Ben bırak masamda o zaten beni çok önceden bırakmıştı.
Yapmak isteyip sahip çıkamadığım duygularım, hislerim için bir damla akıttığım yaşla gidiyorum.
… Hâlbuki benimde umutlarım vardı, sevecektim hani şu masalları kıskandıracak kadar, sevilecektim bende dünyanın en mutlu insanı olacaktım. Gülüşlerim kahkahalarımla umut olacak umutlar toplayacak tım, her yeni gün için yeni dilekler dileyip sonsuz olacaktım. Dört mevsimi yaşayacak yaşatacaktım. Ama ben bunları da bırakıp gidiyorum.
….. Suskun ve hiçbir şey olmammış gibi daha önceden de ben yokmuşum gibi gidiyorum. Yüreğimi kalbimi söküp sahip çıkamadıklarımın yanına gömüp gidiyorum. Çocuk cesaretimidir nedir vazgeçişlerimi de artık götürmüyorum onları da bırakıyorum.

Benle yâda bensiz gecen yaşanmışlıkları yarım kalmışlıkları bırakarak gidiyorum. Ben beni bırakıyorum…

Okyanusların uçsuz bucaksız erilşilmezliğini mavi sanırdım. O erişilmez derinlikler Yeşilmiş! tıpkı gözlerim gibi...
O diplerde saklıymış duygular, o sonsuzlukta saklıymış umutlar, sonlarda saklı kalmış varoluşlar...