İçerik değiştir

- - - - -

Ardından bir iki cümle

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 7 yanıt verildi

#1 Gelecek

Gelecek

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 17 Mesaj

Gönderim zamanı 21.06.2006 - 23:16

Ardından bir iki cümle

Tuhaf bir yaşantı bizim sürüklediğimiz. Yoksa sürüklendiğimiz mi desek. Galiba bu daha doğru olur. Gerçi doğru ne ki, var mı doğru kavramının doluluğu. İçi boş bardak gibi duruyor ‘doğru’ yaşantımda. Artık önemsizliğin serzenişinde bulunmak istemesem de önemli olanı elde edememek beni bozuyor. Yine de önemliliği her daim düşünmek gerektiğinden kendimi alamıyorum. Böyle işte saatler paronaya doğru ilerlediği vakitlerde neden yoksun ki veyahut neden olmadın. Şimdi dinle öyleyse, sesleri kapat da sessizliğe kulağını ver bana.
Her şeyi senin üzerine bina etmek, normaldi benim için. Bir yanımı işgal etmişken sen seni görmemezlikten gelmek olmazdı, olamazdı, olmadı. İçimi seninle doldurup ruhumu ruhunla bezerken aklıma gelmezdi hiç biliyor musun olumsuz tavırlara bürünüp gidişinin yoluna kalbimi koyup da üzerinden geçeçeğin. Ezdiğin ikimizden tevellüt benliğimizdi. Sen varken zira, ben kalbimi sana hediye etmiştim. Kiracı olarak vermemiştim çünkü yabancılığını çekmeni istemedim duygularıma. Duygularımın gerçekliğini anlayacağını ummuştum ama yanılmışım yine. Ancak sen ariyetvari akılla yüreğimde gezindin durdun sevdiğim. Hala da gezinmektesin.
Gömdüm geçtim denizlere sevdamı. Kabaran sulardan kendimi kurtarmak mümkün olmadı gülüm. Rıhtım aramaktayım. Yoksa alıp gidecek bu sular beni. Bir yanım gitmeli diyor aslında. Enginliğe bırakmalı her şeyi. Dibe vurduktan sonra kendime gelişlerin yazımını anlatırım sana. O an kırmızı kurdeleler parmağını çoktan bezemiş olabilir belki. Aklının ve kulaklarının benimle olup da dinleyemeyeceğini, yüreğininse başkalarına kiralanmış olacağını biliyorum ama olsun. Kırık bir hatıra olsun bana yazımlarım. Sonraları içimdeki sızıyı yüzüme acı bir tebessüm edip geçeceğim bu kırık hatıranın yanından. Aklımda kacaksın sen, ellerin kırmızılığı yansımış olacak yüzüne çıkacak ortaya utangaçlığın.
Başım çatlıyor ağrıdan. Düşüncelerim fink atarken beynimde , çıkışın yolunu arıyor gönlüm. Umutsuzluk perde perde kapatmış etrafımı. Sesime ses vermeyişinin yıldönümleri hicranlara gark oluyor bende. Odamın pencereleri siyaha boyanmış, gecenin hatrını kırmayarak. Sabahın bekçileri nerde , sormak isterim onlara gündüzümü çalan sen, nerelerdesin diye. Suçluluğun sindirilemediği akşamımda kimsecikler yok bana cevap verecek. Hayır bu ben değilim ben olamam. Kahrımın ağırlığı yetmezmiş gibi hediye etmiş olsan da yalnızlığı bana, ben yanız kalamam , seni yaşarım yine dakikalarımda sen olmasan da. Ne kadar basit değil mi bunları anlatmak. Ancak bunları yaşamak bir ömrün sabun köpüğü misali erimesidir, bir tanem. Ateşinle çevirdiğin gönül ormanımı kurtaramadım. Kurak bir arazi şimdi arta kalan. Bir de defter yapraklarında solmuş yazlara döndürmeye çalıştığım sevdan.
Artık dik başımı bir daha eymemecesine çekiliyorum bu oyun salonundan. Hiç bana göre değildi zaten bu oyun. Alışamamıştım yapmacıklığa, yapmacıklığına. Bir gün diyordum, bir gün gerçekliğe açarsın diye kapılarını bekledim. Lakin anladım ki bunun faydası yok. Seni senin dünyanda bırakıp gitmek en iyisi olacak. Yalnız buna katlanmak çok zor olacak. Vücudumu titreme alacak çoğu zaman. Ama olsun. Bir dakikan da bile hatırlamazken sen beni, benim sana gökyüzümde yer açmam adaletsizliğin zirveye vurması demek olur ki ben bunu yapamam. Ve de yapmayacağım.
Dileklerimin güzelliği ile uğurlamak isterdim seni. Fakat üzgünüm. Kindarlığımın doruk noktasında veda ediyorum sana. Yüzümü her hatırladığında, damlalar yanaklarında raks ediyor olsun. Karmakarışık sokaklarda kaybolmuşluğun hissiyatını duygularında da yaşamanı isterim. Şimdi güleceksin ve de anlamayacaksın, dediğim anları tattığında ise beni hatırlamak istemeyeceksin. Bense yüzünü çevirdiğin yerde sana gülerek bakıyor olacağım, seni ilk gördüğüm günkü heyecan yüzümde…

#2 yok

yok

DuyguSuz!

• Üyeler
  • 1.406 Mesaj
  • İlgi Alanları:* Yalnızlık<br>* Başka hayatları yaşamak<br>* Kendinden vazgecmek<br>* Başarısızlık<br>vs.......................

Gönderim zamanı 22.06.2006 - 09:51

"" Artık dik başımı bir daha eymemecesine çekiliyorum bu oyun salonundan. Hiç bana göre değildi zaten bu oyun. Alışamamıştım yapmacıklığa, yapmacıklığına. Bir gün diyordum, bir gün gerçekliğe açarsın diye kapılarını bekledim. Lakin anladım ki bunun faydası yok. Seni senin dünyanda bırakıp gitmek en iyisi olacak. Yalnız buna katlanmak çok zor olacak. Vücudumu titreme alacak çoğu zaman. Ama olsun. Bir dakikan da bile hatırlamazken sen beni, benim sana gökyüzümde yer açmam adaletsizliğin zirveye vurması demek olur ki ben bunu yapamam. Ve de yapmayacağım.
Dileklerimin güzelliği ile uğurlamak isterdim seni. Fakat üzgünüm. Kindarlığımın doruk noktasında veda ediyorum sana. Yüzümü her hatırladığında, damlalar yanaklarında raks ediyor olsun. Karmakarışık sokaklarda kaybolmuşluğun hissiyatını duygularında da yaşamanı isterim. ""

Bazı sözler vardır güneşe buzla adını yazmak gibi sinilir ama imkansız olan yaşanır yaşatılır sinir unuttum denir. Ama her unuttum demek bile hatırlamaktır...
Okyanusların uçsuz bucaksız erilşilmezliğini mavi sanırdım. O erişilmez derinlikler Yeşilmiş! tıpkı gözlerim gibi...
O diplerde saklıymış duygular, o sonsuzlukta saklıymış umutlar, sonlarda saklı kalmış varoluşlar...

#3 Bulutsuzluk

Bulutsuzluk

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.309 Mesaj
  • İlgi Alanları:Olmak istediği...

Gönderim zamanı 08.07.2006 - 00:08

Bensiz aldığın nefes,bensiz gönlüne davet ettiğin bu aldanış... Ardından söylenecek yarım kalmış bir hikayenin son senfonisi. Kimsenin ahı, kimsede kalmasın diye ardından seni seviyorumlu hakkım kalmasın istedim. Çünkü seni artık sevmiyorum.
Asrın yeni bir umdesi var, hak kapanındır.
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Neyzen'im...

#4 IssIz

IssIz

Dağ Dikeni

• Üyeler
  • 11.239 Mesaj
  • İlgi Alanları:ohoo bi sürü..kitap şeetmek,gesmek,uçmak, uçarken atlamak...bi de musiki dinlemek...

Gönderim zamanı 08.07.2006 - 00:14

bence en çok şimdi seviyorsun usta...seviyorum demekten daha çok can yakar ''sevmiyorum'' demek...

Alıp başını gitmek istersin.

Bilmediğin, bilinmediğin,

Çözmediğin, çözülmediğin bir denkleme...

Biraz ürkek düşünürsün...

Biraz kekeme....

'Üstüme gelme hayat!

Bundan sana ne...? ! '

Kekemeliğin korkularındandır...

Giderken bile; gidene değil de

Geride kalana aklın takılır...

Bir yanına yatarsın ' git.. ' der

bir yanın ' kalmalısın... '

Geceleri hep uykusuz kalırsın...

Ayağına pranga olur tüm düşündüklerin...

Gitmeden daha

Sen; gider gider gelirsin...

' Üstüme gelme hayat....

beni bilirsin....'

Kaldığın bu yerde

Harcadığın yılların gelir aklına...

Bir bir sayarsın...

Toplarsın, çarparsın,

Böler, çıkarırsın...

Bakkal defteri kadar kalın...

Bakkal defteri kadar karmaşa...

İçinden bin bir küfür

' Sümme haşa...! Sümme haşa...! '

Farkedersin ki hayatı

Arka sokaklarda dolanarak yaşarsın...

Kabarmış hesabından kaçarsın...

' Üstüme gelme hayat...!

Daha neyi alacaksın..? ! '

Hep sevmişsindir aslında...

Hep ama hep sevmişsindir...

Birini sevmişsindir sonra...

Sonra birini daha...

Birini daha...

Daha....! ?

Her gelip geçen gemiye aşık olmuşsundur..

Gemiler gitmiş

Sen yorulmuşsundur...

' Üstüme gelme hayat....!

Gemi olmuş musundur..? '

Kocaman bir mahalleden

Daracık bir sokağa.

Sokaktan ufacık bir eve

Evden odaya....

Yağlarından tiksinir gibi

Kurtulmak ister gibi

Kapatmışsındır kalabalıklara kendini...

Gitgide yanlız kalmışsındır...

Yalın yaşanan gecelerde

Gitmekle kalmak arasında dolanırken...

Beynine bir silah gibi dayamışsındır korkularını...

Yalnız...Korkak...Kekeme....

' Üstüme gelme hayat...!

Kıyarım kendime....!
'

#5 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 08.07.2006 - 00:16

Samanyolu gibi yaşam dünyalar ayrı olsada oluşum beraberlikde saklı marsımı taşımalısın yeryüzüne venüsümü hankisini denersen dene yerleri farklı ama tamamlamaları olmadıktan sonra ikisininde aynı çekimde olmasının anlamı yok.. Senin Dünyan benim düyamın kavradıgı yerde benim yerimde olmanı isteyemem benim çekimimde olman yetmeli..

smiley-sport036.gif  

#6 matahari

matahari

...Ney Neva Eyler...

• Muhabirler
  • 2.440 Mesaj
  • İlgi Alanları:Kitap,müzik,spor ,kelime ve zeka oyunları...Genel kültür yarışmaları...

Gönderim zamanı 08.05.2009 - 02:56

Umutsuzluk perde perde kapatmış etrafımı. Sesime ses vermeyişinin yıldönümleri hicranlara gark oluyor bende. Odamın pencereleri siyaha boyanmış, gecenin hatrını kırmayarak. Sabahın bekçileri nerde , sormak isterim onlara gündüzümü çalan sen, nerelerdesin diye.
BİZ ÜÇ KİŞİ YAŞIYORUZ..BEN,KENDİM VE ŞAHSIM..

#7 honey

honey

• Yeni Üyeler
  • 3 Mesaj

Gönderim zamanı 01.08.2009 - 18:33

kimi sevsem sensin / hayret
sevgi hepsini nasıl değiştiriyor
gözleri maviyken yaprak yeşili
senin sesinle konuşuyor elbet
yarım bakışları o kadar tehlikeli
senin sigaranı senin gibi içiyor
senden nedense vazgeçilemiyor

her şeyi terk ettim / ne aşk ne şehvet
sarışın başladığım esmer bitiyor
anlaşılmaz yüzü koyu gölgeli
dudakları keskin kırmızı jilet
bir belaya çattık / nasıl bitirmeli
gitar kımıldadı mı zaman deliniyor
kapıların kapalı girilemiyor

kimi sevsem sensin / senden ibaret
hepsini senin adınla çağırıyorum
arkamdan şımarık gülüşüyorlar
getirdikleri yağmur / sende unuttuğum
hani o sımsıcak iri çekirdekli
senin gibi vahşi öpüşüyorlar
in misin cin misin anlamıyorum

ATİLLA İLHAN

#8 winiwo

winiwo

• Üyeler
  • 8 Mesaj

Gönderim zamanı 15.09.2009 - 20:15

Bırak sorma hanesi boş kalsın ismine yüklediğim anlamın.
Aşk de nefret de ne dersen de..
Ben bile bilmezken bendeki vazgeçilmezliğinin sebebini,
Bırak sözcüklerin kafası karışmasın.
Bir kelimeye bir dizeye bir şiire sığmayacak kadar ağırlı harflerim...
Yüklemi uçurum bu kan revan cümlenin..
<<<<<< The Longest Day Of My Life >>>>>>