İçerik değiştir

- - - - -

Kuş evriminin kayıp halkası bulundu..

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 21 yanıt verildi

#1 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 16.06.2006 - 12:34

Çin'in kuzeybatısında, kuşların evrimindeki eksik halkayı tamamlayacak onlarca fosil bulundu.

'Science' dergisinde yayımlanan makaleye göre bilim adamları, Çin'in kuzeybatısındaki Gansu eyaletinde, günün amfibik kuşlarına yakın 40 canlının fosillerini buldu.

Dinozorlar döneminde yaşadığı belirlenen ve 'Gansus yumenensis' olarak bilinen canlıların daha önce sadece bir ayağının bulunduğu hatırlatılırken, kalıntıların bazısında tüylerin korunduğu belirtildi.

Bugünkü kuşlarla bağ

Araştırma ekibinin eşbaşkanı olan, Carnegie Doğa Tarihi Müzesi'nden Matt Lamanna, Gansus yumenensis'in kuşların evrimindeki eksik halka olduğunu belirtti.

O dönemindeki kuşların çoğunun neslinin tükendiğini ve artık onların soyundan kalmadığını söyleyen Lamanna, Gansus'un bu dönem kuşlarının ortaya çıkmasını sağladığını ve ilk kuşlarla bugünkü kuşlar arasında bir bağ olduğunu kaydetti.

Ayakları perdeli kuş

Lamanna, o dönemde yaşayan kuşların dalgıç kuşları ya da ördeklere benzediğini, hatta fosillerden birinde, ayaklar arasındaki perdenin mevcut olduğunu söyledi.

Gansus'un suda yaşadığına dair işaretler de bulundu. Bu işaretler, çağın kuşlarının suda yaşayan hayvanlardan geldiğininkanıtı olarak kabul ediliyor. Fosiller yaklaşık 110 milyon yıl öncesine ait.

ilgili haberler

In the end, it's not the years in your life that count.
it's the life in your years..

#2 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 16.06.2006 - 13:51

EVRİM diye bir şey yoktur...
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#3 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 16.06.2006 - 14:11

Evet.. Evrim özellikle 20. yüzyılın ikinci yarısında bilim maskesi altında bütün dünyaya empoze edilmektedir evrime inananlar bilimsel düşünen çağdaş, inkar edenler ise gerici, çağdışı olarak gösterilmeye çalışılmaktadır özelllikle bilim çevrelerinde... Fakat en önemli konu evrim teorisi aslında bir bilimsel teori midir yoksa başlıbaşına 20. ve 21. yüzyılın yeni dinsizlik akımının sözde bilimsel dayanağı mıdır.

Kimileri evrimi kabul edip aynı zamanda bir yaratıcının da varlığını kabul ettiklerini söylüyorlar... Ben şahsen buna yumuşatılmış evrim modeli diyorum... Bence burda evrim ile ilgili asıl konu bu teorinin bir yaratıcıyı kabul edip etmemesi. ediyorsa zaten tüm bu evrimsel süreç o yaratıcının kontrolünün dışında gerçekleşiyor olamaz o zaman da bi sorun yok demektir, fakat bu sözde bilimsel teori eğer yaratıcıyı yok sayıyorsa nedir peki tüm bu evrendeki enerjiyi vareden güç?
Gerçek bir bilimsel teori olan büyük patlama (big-bang ) nasıl açıklanabilir evrimsel yaklaşımla ?
Açıklanamaz çünkü her şey yüce yaratıcının kontrolünde, evrim varsa oda Allahın isteği doğrultusunda oluşmaktadır..

* * *

Susuyorum..

#4 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 16.06.2006 - 15:02

hmmmm güzelmiş, Evrimi kınım kınım kınıyan arkadaşlara hatırlatmak isterim ki burası bilim teknoloji bölümü.
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu

#5 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 16.06.2006 - 16:01

Hımm,evrim'den bahsedioruz..E bunu da ortaya atan Darwin bey değilmi? Darwinin evriminden bahsetmiyomuyuz yoksa?..Yoksa Darwin bilim adamı değilmi ? (Sizce)

* * *

Susuyorum..

#6 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 16.06.2006 - 19:37

1-bilimde yaratıcı vardır ya da yoktur üzerine gidilmez.çünkü bilim kanıtlara dayanır ve maneviyat bilimsel araştırma kapsamında değildir...yani evrim varsa tanrı yoktur yada tanrı varsa evrim yoktur tamemen düz bi mantıktır..tavsiye olunmaz.

2-"evrimin varlığı" diye bişiy zaten yoktur evrim bilimsel bi teoridir evrim bi din olmadığından inanmak yada inanmamak bilimsel yaklaşım içinde ters düşer..ya çürütülür (ki bu henüz yapılamamıştır) ya da kabul görür ve kanunlaşır.

3-big-bang teorisi kabul görürken evrim neden görmez bu da ilginç bi yaklaşımdır.. .

evrim ile tanrı-din inancını kıyaslamak sadece bilimden uzak kişilerin yapabileceği bi öngörüdür....zamanında çoğu evrim karşıtı insanın kanıtlar çıktıkça yaptığı gibi, aa doğru olabilir ama bunu da tanrı yapmıştır zaten denilebilir, bi sakıncası yoktur yani.

evrim darwin'in teorisidir fakat değişikliklere uğramaya devam eder(neo-darwinizm vs..) ..elbetteki eksik noktaları vardır çünkü bu kadar uzun geçmişteki gezegenemizn tüm canlıları ile ilgili kanıt bulabilmek öyle kolay olmuyor ne yazık ki..

bir gün belki kanunlaşacak belki de çürütülecek olan bu teorinin karşısında durmak için sebep "ama tanrı var ya din?" şeklinde bi ifade olamaz...
nedense bilim ile tanrı farklı platformda kavramlardır ve biliriz ki elma ile armut toplanmaz bölünmez..herşey kendi benzerleriyle kıyaslanabilir..Tanrı ise zaten tektir, gerek bile yok...

yanii; evrim yanlıştır diyorsanız bilimsel karşıt hipotezleri görelim...

#7 ArGuS

ArGuS

๑۩۞۩๑Kime ne...

• Üyeler
  • 6.416 Mesaj
  • İlgi Alanları:2d, 3d görsel tasarımlar...

Gönderim zamanı 16.06.2006 - 23:23

http://www.harabe.ne...?showtopic=4801
Yanlışı gören ve önlemek için elini uzatmayan insan, yanlışı yapan kadar suçludur.

<!--aimg-->Gönderilen Resim<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->

#8 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 17.06.2006 - 10:58

evrim karşıtlığı söz konusu olduğunda bi kezcik de harun Yahya haricinde bi kişi yada onun kitapları vs. haricinden bi şiy çıkarılamayacak mı acaba..
hayır harun yahya hala din üzerinden yola çıkıyor cidden de nasıl korktuysa tüm ömrünü adadı ama ben hala din ile bilimi bir arada tutmayın derim.harun yahya bilimsel kanıt sunuyo gibi görünse de nasıl komik ve dayanaksız anlattıkları bi bilseniz...şimdi burda cevap vermeye kalksak database kaldırmaz yani...
gerçi biraz da farklı kaynaklardan araştırsanız belki olur da..
tek tavsiyem tek taraftan okumak insanı bilimsel bi noktaya taşımıyo malessef..

mesela Ali demirsoy'un-ki kendisi bu ülkenin yetiştirdiği en iiyi biyologlardan biridir - Kalıtım ve Evrim ya da Evrenin Çocukları"yaradılış öyküsü" kitaplarını bi okuyun derim...ama siz bilirsiniz..
bilim inaçlara göre ilerlemez, tarafsızdır, kanıtlardır tek dayanağı..

bilimin din ile ayrı tutulması gerektiği bi gün anlaşılacak yurdumda...umarım geç olmas..

yaratılış düşüncesi bilimsel değil inançtır

#9 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 17.06.2006 - 11:19

Evrim başlıbaşına yalan değildir.. Ama darwinin söylediği gibi de değildir.. (Yani maymunların insanın atası olduğu tamamen saçma ve yalandır.)
Ancak kainatın sürekli evrim halinde olduğuda bir gerçektir..

+

Evrimdeki kasıt dinsizlik veya maymundan geldiğimizin iddiası ise buna ben katılmıyorum..!
Ama şu bir gerçek ve kimse tarafından inkar edilemez..; kainat başlıbaşına bir evrim yaşıyor..
nasıl mı?
Big-bang sonucunda devamlı genişleyerek ve türlerin farklı reaksiyonel hareket tarzları bunu gösteriyor.

+

ewrim teorisi darwin tarafından cıkarılmadı onun cıkarcı cevresi darvinizim adı altında bu teoriyi ortaya attılar.
+
darvin maymunlar ile genlerimizin benzedigini soyledi ( gercekten de %99 aynı ) ama bunu maymından turedigimiz lafına cevirdiler.
yani bunlar birkac cıkarcının uydurmaları olarak kaldı yanlıs olan dusunceler birgun nasılsa coker.

+

Kısacası, evrim yaratmaz, evrim bir değişimdir..Sütün yoğurt ve peynir olması gibi..
Bana kalırsa evrimde bize empoze edilmek istenenin dinsizlik veya islama karşı gelmek gibi olduğunu sanıyoruz... Bunun nedeni, Evrim'in ateistlerin sahiplenmesinde yatıyor.
Yani ben evrimin yaratan bir olgu olmadığına, sadece bir gelişim mekanizması olduğuna inanıyorum.

* * *

Susuyorum..

#10 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 17.06.2006 - 11:45

evrim ile tanrı-din inancını kıyaslamak sadece bilimden uzak kişilerin yapabileceği bi öngörüdür.... Bu cümleyi kuran kişininde,inançlarının gerçekten ne kadar zayıf olduğunu gösterdiği bir cümledir..Bu cümleyi kuran ve bu cümlenin doğruluğunu onaylayan kişilerinde alttaki soruma cevap vermesini rica edeceğim...

Bu sözde bilimsel teori eğer yaratıcıyı yok sayıyorsa nedir peki tüm bu evrendeki enerjiyi vareden güç?
Gerçek bir bilimsel teori olan büyük patlama (big-bang ) nasıl açıklanabilir evrimsel yaklaşımla ?
Açıklanamaz çünkü her şey yüce yaratıcının kontrolünde, evrim varsa oda Allahın isteği doğrultusunda oluşmaktadır..

* * *

Susuyorum..

#11 Bulutsuzluk

Bulutsuzluk

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.309 Mesaj
  • İlgi Alanları:Olmak istediği...

Gönderim zamanı 17.06.2006 - 11:49

Kısacası, evrim yaratmaz, evrim bir değişimdir.

Bu cümleden sonra ilk insanoğlunun şeklini cidden merak ettim doğrusu.
Asrın yeni bir umdesi var, hak kapanındır.
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Neyzen'im...

#12 Bulutsuzluk

Bulutsuzluk

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.309 Mesaj

Gönderim zamanı 17.06.2006 - 11:51

evrim ile tanrı-din inancını kıyaslamak sadece bilimden uzak kişilerin yapabileceği bi öngörüdür.... Bu cümleyi kuran kişininde,inançlarının gerçekten ne kadar zayıf olduğunu gösterdiği bir cümledir..Bu cümleyi kuran ve bu cümlenin doğruluğunu onaylayan kişilerinde alttaki soruma cevap vermesini rica edeceğim...

Bu sözde bilimsel teori eğer yaratıcıyı yok sayıyorsa nedir peki tüm bu evrendeki enerjiyi vareden güç?

Harun YAHYA bu soruları hem soruyor,hem de cevaplıyor glamor.
Neyzen'im...

#13 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 17.06.2006 - 11:52

Evrim yaratmaz tatlım ,ALLAH yaratır...

* * *

Susuyorum..

#14 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 17.06.2006 - 11:53

Bu cümleyi kuran kişininde,inançlarının gerçekten ne kadar zayıf olduğunu gösterdiği bir cümledir..

inançlarına göre mi yargılayacağız insanları ?
Gönderilen Resim

#15 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 17.06.2006 - 11:54

Harun YAHYA bu soruları hem soruyor,hem de cevaplıyor glamor.

Ben Harun Yahya'dan istemiom ki cevabı...

* * *

Susuyorum..

#16 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 17.06.2006 - 11:56

Bu cümleyi kuran kişininde,inançlarının gerçekten ne kadar zayıf olduğunu  gösterdiği bir cümledir..

inançlarına göre mi yargılayacağız insanları ?

Benim inançlarıma dokunulduğu sürece EVET Elric...

* * *

Susuyorum..

#17 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4.490 Mesaj

Gönderim zamanı 17.06.2006 - 11:58

Benim şahsi kanaatime göre Darwin bu araştırmaları yaparken çıkan sonuçların böyle bir "dini" eksene çekileceğini tahmin etmemiştir.Adam HMS Beagle ile 5 yıllık yolculuğa çıkmış ve bu yolculuğun nerdeyse 3/2'ni karada araştırma yaparak geçirmiş.Bu işlerin yapıldığı yılların 1830'lu yıllar olduğu da gözönüne alınırsa Darwin'in o zamana kadar kimsenin görmediği deniz canlıları ve karada yaşayan pek çok yeni türle karşılaştığında neler hissettiğini az çok tahmin edebiliriz.E hal böyle olunca bir bilim adamı olarak bu canlıların oluşumu ile ilgili bir takım sonuçlara ulaşmak için çabalamasını da anlayışla karşılamak gereklidir.Adam "aman canım işte kutsal kitaplarda yazıyor,Tanrı ol demiş onlar da olmuşlar" diyerek araştırmayı kısa kesebilirdi ama hangi bilimadamı böyle birşey yapar ki?Kaldı ki o zaman bilim adamlarına ne gerek var,bilimsel bir soru mu var aklımıza takılan açarız hangi dine mensupsak o dinin kutsal kitabını orada ne yazıyorsa o konuyla ilgili ona inanırız.Bir de biz hep bu evrim teorisine müslüman olarak ve İslam kimliğiyle bakıyoruz.Acaba bu teori diğer dinlere mensup insanlar için ne anlam ifade ediyor onlar da müslümanların verdiği tepkiyi mi veriyorlar acaba yoksa bilimsel bir çalışmadır diyerek fazla üstünde durmuyorlar mı??Bu teoriyi çürütmek için ömür harcayanlar var ama hala konuşuluyor ve bu teori ortadayken inançlı insanlar da hala yaratılış ile ilgili dini bilgilere inanmaya devam ediyorlar.Kimsenin dininin elinden gittiği ya da inandırıcılığını yitirdiği yok.Bence evrim teorisini ve dini aynı kefeye koyarak tartışmak çok gerçekçi olmayacaktır ve bizi de bir sonuca ulaştırmaz.Ayrıca Darwin'de sıkı bir dini eğitim almıştır okuldayken İngiliz kilisesine katılmış daha sonra Cambridge'de okurken Anglikan öğretisi ile tanışmıştır.Ancak daha sonra yaptığı gemi yolculuğu esnasında bazı inançlarını sorgulamaya başlamıştır.Ancak bu sorgulama daha önce de yazdığım gibi ilk kez gördüğü canlılar karşısındaki şaşkınlığı neticesinde olmuştur.
I find your lack of faith disturbing!

#18 Bulutsuzluk

Bulutsuzluk

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.309 Mesaj

Gönderim zamanı 17.06.2006 - 12:05

Ben Harun Yahya'dan istemiom ki cevabı...

Ama sorularının Harun Yahya'dan farkı yok sevgili glamor.

Dinimi yeni,yeni tanıyan biri olarak,Hakany'nin gözüyle bakıyorum dinime. Anlatmak istediklerime vesile olduğun için de ayrıca teşekkür ederim sevgili Hakan.
Neyzen'im...

#19 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 17.06.2006 - 12:08

hala anlaşılmıyor galiba bi kez daha yineliyorum...

Evrim :msn97:BİLİMSEL bir teoridir, tanrı var ya yok demes bu konuya girmes bile...

bütün bunları tanrı yaratmıştır dersin, olur biter, kimsenin inancı ile ilgili bi durum yok, korkmayın yani...darwin işi gücü yoktu da islamiyeti mi yıkmaya çalıştı, komik olmayın..

olay şudur:atom enerjisini bulunduğunda bomba yapılacağını bilinseydi söylenir miydi sanıyorsunuz..

bilim adamları sadece araştırır, sonuçları ise iktidarlar ya da belli gruplar kullanırlar..bilim,in bu tarz oyunlarla işi olmas...

#20 ArGuS

ArGuS

๑۩۞۩๑Kime ne...

• Üyeler
  • 6.416 Mesaj
  • İlgi Alanları:2d, 3d görsel tasarımlar...

Gönderim zamanı 17.06.2006 - 13:13

evrim karşıtlığı söz konusu olduğunda bi kezcik de harun Yahya haricinde bi kişi yada onun kitapları vs. haricinden bi şiy çıkarılamayacak mı acaba..

konuya bir daha bak istersen orda sadece harun yahya yok..
zaten konu harun yahya değil ..
ilk örnek olması sizin için yeterli galiba sonra yazılanların hiç bir önemi yok çünkü peşin hükümlüsünüz...

bilim araştırma vakfının linkine de tıkla sonra yorum yap...

140 yıl önce sadece gözleme ve yoruma dayanarak kurulan bir bilim nasıl olurda çok az gelişme gösterir ( bunca imkan varken )

Bu mesaj ArguS tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 17.06.2006 - 13:15

Yanlışı gören ve önlemek için elini uzatmayan insan, yanlışı yapan kadar suçludur.

<!--aimg-->Gönderilen Resim<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->